Skocz do zawartości

Zdjęcie

Smar do Łańcucha

1304 odpowiedzi w tym temacie

#1301 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano dziś, 19:43

Tylko odtłuścić łańcuch do absolutnych sucha. Ma trzeszczeć w palcach. Inaczej wosk nie zwilży ogniw.

Dla mnie ten squirt jakoś ciężko. Odtłuściłem swój aż skrzypiał ale i tak nie wyszedł cały syf z niego i po squircie - po jednej kropli wyłazi na zewnątrz. Przeleciałem się 30 km, dosmarowałem teraz jeszcze raz, zaraz wrzucę z drugiej strony jeszcze po kropli i zobaczę.

Ale zrobił się koloru szarego już.

Dobrze że niedługo zmiana łańcucha na nowy, wymyje się wszystko i zrobi na nowy..

#1302 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 144 postów

Napisano dziś, 20:09

A jakieś doświadczenia z Rohloffem macie?

I odnośnie czyszczenia łańcucha/kasety/korby bez demontażu do shakeowania czy użycia ultradźwiękowej - jakieś sposoby/specyfiki sprawdzone macie?

Bielsko-Biała Cycling

#1303 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 885 postów
  • SkądWarszawa

Napisano dziś, 20:44

Rohloff dla mnie niewiele się różni od innych smarów na mokre warunki (podobny jest do zielonego finishline).

Mam jakieś resztki i stosuję w MTB, do szosy nie polecam.

Co do mycia: szejk w butelce z użyciem ekstrakcyjnej, pierwszy w dużej ilości benzyny z odzysku (odstana z poprzednich użyć), drugi w małej ilości czystej benzyny. Potem umyty łańcuch ląduje na gwoździu do wyschnięcia, a ja zakładam drugi łańcuch który tak sobie wisiał od poprzedniego mycia.

Smarowanie po kropli na ogniwo wieczorem, drugie rano i na rower.

#1304 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano dziś, 21:14

U mnie po szejku odfłuszczony ale nie idealnie czysty co dalo przy squircie efekt szarości. Czekam do rana az zastygnie.

#1305 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 885 postów
  • SkądWarszawa

Napisano dziś, 21:30

Widzisz, u mnie nowy łańcuch ląduje od razu w butelce z benzyną i potrafi tak się moczyć aż sobie o nim przypomnę - bywało że trwało to i ze 2 tygodnie :) Nie ma szans żeby zostało coś z oryginalnego smarowidła którym producent zabezpiecza łańcuch.

Szejkowanie po squirt już nie musi być jakieś super dokładne, bo i tak zaraz aplikujesz to samo smarowidło.

Dodaj odpowiedź