Skocz do zawartości


Zdjęcie

Smar do Łańcucha


2121 odpowiedzi w tym temacie

#1261 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 28 listopad 2019 - 11:33

Ugniatanie w pierwszej fazie paradoksalnie utwardza zęby. stara i nie do zanegowania prawda. CZYSTOŚĆ.  pozdr



#1262 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 28 listopad 2019 - 13:40

Zdjęcia sobie sam poszukaj lub zrób, tak samo jak zrób sobie pomiar mikrometrem, bo będą to podobne wartości jak na pojedynczym pinie. Mi nie chce się w to bawić, a tym bardziej w focenie moich kaset.

A generalnie się z tobą zgadzam poza jednym, poza tym umniejszeniem znaczenia tarcia rolka-ząb.

#1263 h/k

h/k
  • Użytkownik
  • 1388 postów
  • SkądRumia

Napisano 29 listopad 2019 - 12:04

A generalnie się z tobą zgadzam poza jednym, poza tym umniejszeniem znaczenia tarcia rolka-ząb.

Wiesz co, tu w sumie masz rację. Źle to ująłem. Powinno być, że to tarcie jest mniejsze niż np. na sworzniu, a ja to trochę tak napisałem jakby między rolką a zębem było pomijalnie małe.

Co do jakości, kto oferuje lepsze to się nie wypowiem, bo mam wiekowe już RX 100 i nie mam w planach zmieniać tego osprzętu.

#1264 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 grudzień 2019 - 16:35

Na zime polecam wam smar Brunoxa Top Kett biegi chodzą szybko i się nie klei


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#1265 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 01 grudzień 2019 - 21:06

Ktoś ma styczność z revolube?

#1266 Fazi

Fazi
  • Użytkownik
  • 134 postów
  • SkądCzapury

Napisano 06 marzec 2020 - 22:06

Macie może porównanie między Fenwicks - Chain Lube, a BikebySg - BIKE CERAMIC FOUR ELEMENTS ..? Chodzi o cichość i łapanie syfu 🤔
  • Fazi lubi to

#1267 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 07 marzec 2020 - 11:52

Kupiłem kiedyś Fenwicks Stealth Road Bike. Było to kilka lat temu i do dziś go nie zużyłem. W doskonały sposób łączy syfienie napędu i krótką żywotność. Idealne połączenie, które nawet na trenażerze sprawdza się źle, bo napęd staje się bardzo szybko głośny.



#1268 Marchew

Marchew
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 07 marzec 2020 - 13:17

Moim zdaniem smarowanie Fenwicks Chain Lube (czarna butelka) jest bardzo dobre (napęd pracuje bardzo cicho), jednak to olej przyciągający brud. Sam zapach już nie należy do przyjemnych.



#1269 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 marzec 2020 - 13:55

jak dla mnie wniosek jest następujący: nie ma oleju, który nie łapie brudu. Do każdego mokrego oleju będzie przywierał brud. Łańcuch trzeba po prostu czyścić i smarować regularnie. Każdy środek będzie wymagał pewnych kompromisów. Używam teraz Morgan Blue Race Oil. Wcześniej Squirt. 



#1270 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 12:47

Czemu przestałeś używać squirta?

#1271 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 12:47

Czemu przestałeś używać squirta?

#1272 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 marzec 2020 - 15:34

chciałem spróbować czegoś innego. 

 

Po Morganie Blue Race napęd pracuje ciszej, ale jest brudniejszy. 

 

Squirt był spoko, napęd czysty ale jednak głośniejszy i wosk oblepiał głębsze elementy korby i kółka przerzutek - może za dużo czasami lałem, choć stosowałem metodę kropelkową. 

 

Wydaje mi się, że Morgan trzyma się dłużej, ale dla mnie to nie ma wielkiego znaczenia - i tak smaruję i przecieram łańcuch dość często. Po squircie miałem wrażenie jakby po wyschnięciu wosk stopniowo, lecz dość szybko wycierał się spomiędzy blaszek łańcucha.

 

 



#1273 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 21 kwiecień 2020 - 13:26

https://rex.fi/en/bi...mond-chain-lube

 

Czy ktoś miał do czynienia z tym smarem? Chętnie bym wypróbował, ale nie widzę w znanych sklepach.



#1274 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 19 maj 2020 - 12:41

Jak chodzi o smar w łańcuchu rowerowym to po wielu latach wyznaję zasadę - jak najrzadszy i jak najczęściej aplikowany. Brud przyjmowany jest z dobrodziejstwem inwentarza. Konsystencja smaru po prostu musi zapewniać odpowiednią penetrację a gęsty smar/olej to wiadomo - klopoty z nią i brak gwarancji że dosmarujemy pin tam gdzie najbardziej pracuje. przy czestej aplikacji brud się sam wypłukuje. Kiedyś stsowałem rozrzedzony benzyną olej do przekładni czy coś podobnego- po odparowaniu było ok.



#1275 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 maj 2020 - 21:07

Używał ktoś Smoove? Wg min. CyclingTips jest jeszcze lepszy niż Squirt. Niestety nie znalazłem żadnego polskiego sklepu, który miałby to w ofercie.



#1276 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 22 maj 2020 - 06:49

Używał ktoś Smoove? Wg min. CyclingTips jest jeszcze lepszy niż Squirt. Niestety nie znalazłem żadnego polskiego sklepu, który miałby to w ofercie.


Ja kupowalem smoove cleaner do lancucha w Slowackim sklepoe, wysylali do PL, widze ze teraz nie maja, ale np na Amazonie kupisz :)

SMOOVE Long Lasting Universal Bicycle Chain Lubricant for MTB, Road, CX, Etc. 125ml https://www.amazon.c...i_jE2XEbEKA7R6X

#1277 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 22 maj 2020 - 17:20

Używał ktoś Smoove? Wg min. CyclingTips jest jeszcze lepszy niż Squirt. Niestety nie znalazłem żadnego polskiego sklepu, który miałby to w ofercie.


Nie wiem czy tam, ale też czytałem, że bił inne na głowę trwałością. Szukałem, ale cena mnie zniechęciła. Generalnue pewnie jak wszystkie parafiny się zachowa.

#1278 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 22 maj 2020 - 20:58

Ja niedługo wypróbuje ten przepis https://youtu.be/HHr9znwpwmQ

Czekam na PTFE z Ali


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

#1279 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 23 maj 2020 - 10:28

Podeslesz aukcję?

#1280 nonamed

nonamed
  • Użytkownik
  • 224 postów

Napisano 23 maj 2020 - 10:43

Podeslesz aukcję?

Zamówiłem tutaj:
https://a.aliexpress.com/_dUfOZd3


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
  • lukaszzsch lubi to



Dodaj odpowiedź