Skocz do zawartości


Zdjęcie

Koła gotowe firmowe


1149 odpowiedzi w tym temacie

#1021 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 listopad 2018 - 20:56

świetne :) szkoda tylko tego szpanerskiego napisu na obręczy. Carbon, no kaman.. :) 19.5mm wewn. spoko :)



#1022 120

120
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 03 listopad 2018 - 22:51

Szukam kół startowych na płaskie lub lekko pofaldowane czasówki.
Wymagania - stozek +50 najszybsze w cenie do 6000 - 8000 pln (wolę zmieścić sie w kwocie 6000 pln) i pod zawodnika pewie 100 kg. Przeszedłem w poszukiwaniu od
Topowych Marek
https://www.icebike....e-wheel-brands/i produktów:
https://road.cc/cont...ns-new-hoops?am
niestety części nie ma u nas na rynku a cześć poza zasięgiem cenowym
przez NoLimited (warto myśleć o chinczykach brandowanych polskimi nazwami?) do typowych Chińczyków z Alii w druga stronę i nie jestem w stanie nic wybrać. Nie muszę wydać całej kwoty.
Macie jakieś propozycje?

#1023 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 04 listopad 2018 - 15:00

http://www.wiggle.co...ncher-wheelset/

Dodatkowo w zestawie są opony i dętki.

Jak można przeczytac w Q&A, srebrne napisy to naklejki, które łatwo można usunąć.

Albo szersze:

http://www.wiggle.co...arbon-wheelset/

Tutaj dodane zapasowe szrychy i nyple.



#1024 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 04 listopad 2018 - 15:56

W takiej kwocie masz na prawdę duży wybór. Fulcrum SPEED 55, Zipp 404, DT Swiss ARC 1100 62, Reynolds Aero 65, Dura Ace C60, ... a jak dobrze poszukasz to pewnie też Enve


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#1025 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 10:05

Napisz do Tomka z Blackcat wheels 👌🏻
@thomas

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



#1026 admsk

admsk
  • Użytkownik
  • 383 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 10:07

Oczywiście @thomasz

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka



#1027 120

120
  • Użytkownik
  • 27 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 11:48

W takiej kwocie masz na prawdę duży wybór. Fulcrum SPEED 55, Zipp 404, DT Swiss ARC 1100 62, Reynolds Aero 65, Dura Ace C60, ... a jak dobrze poszukasz to pewnie też Enve

 

Wiem, że wybór jest duży nawet problemem jest to, że jest za duży i mam problem z wyborem - to poważna dla mnie inwestycja i chciałbym wybrać najlepiej a tak się nie da :( 

 

Napisz do Tomka z Blackcat wheels 👌🏻
@thomas

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

Dzięki za info napiszę. 



#1028 thomasz

thomasz
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 listopad 2018 - 14:16

Wiem, że wybór jest duży nawet problemem jest to, że jest za duży i mam problem z wyborem - to poważna dla mnie inwestycja i chciałbym wybrać najlepiej a tak się nie da :(

 

 

Dzięki za info napiszę. 

 

z takim budżetem to już można celować w najwyższą półkę: https://www.schmolke...-schmolke-rims/

:)


45636079942_17651449fe_m.jpg

CarbonOne.pl - koła na szprychach karbonowych

Blackcatwheels.pl - Koła na zamówienie

Sklep - obręcze, piasty, szprychy

Wrocław

Kontakt na priv, @ lub tel: 604 40 95 04


#1029 daihat

daihat
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 15:54

Ktoś ma doświadczenie z CERO AR30? W związku z pojawieniem się ceny zimowej (300funtów) mocno zastanawiam się nad ich kupieniem zanim znikną w związku z nadchodzącym BF.
 
https://www.cerowhee...elset-2023.html
 
Szukam uniwersalnych kół do jazdy po górach, celuję w stożek 27-30 i szerokość 22-23mm, waga ok 1500g. Moja waga 75kg.
Budżet: wolałbym bliżej 1,5k niż 2k. Do katowania używam teraz Aksiumów Elite, więc wszystko w tej cenie będzie lepsze.
 

Przed promocją brałem pod uwagę przede wszystkim:

 
z Anglii:

 

 
z Polski:

 

  • cenowo Zondy z Wertykala za 1,7k - obawiam się o niski komfort na podst. recenzji oraz centrowanie tylnego koła. Poza tym na pewno świetne koła w tej cenie i byłbym zadowolony. No ale cytat z cyclingweekly.com:
when you compare the Campagnolo Zonda wheels with the likes of Cero AR30s, Mavic Ksyrium Elite USTs or even Hunt’s Aero Race wide wheels that you start to see where they could be improved

 
2k pln, troche dużo jednak chociaż czasem warto nagiąć budżet:
 

 

  • mavic ksyrium elite ust Nie specjalnie mi się podobają, nietypowe szprychy i nyple, jednak 100% pewna konstrukcja  i lekka obręcz, dobre opony warte 300zł. Czasami pojawiają się na allegro w dobrej cenie, 2,3k mnie to jednak za dużo.

 

  • Z Dandyhorse  na szer. 22mm wszystko niski profil, a do składania kół w założonych parametrach to chyba tylko jakieś Kinliny?

 

 
Podsumowując:

 

Ile jest jakości w świetnych recenzjach brytyjskich kół w ich brytyjskich magazynach a ile marketingu? Może lepiej kupić coś sprawdzonego z Polski? Co wy byście wybrali?
 
 



#1030 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 20:00

Panowie, czy ktoś kupował, a następnie przeważał koła Tokena? Jestem lekko skonsternowany, bo mi na karbonowych (50mm) wyszła różnica 116 gram. Oczywiście na niekorzyść (koła są cięższe w rzeczywistości). 



#1031 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 20:03

Ja kupiłem i ważyłem. Jak na razie - po przejechaniu kilu tysięcy kilometrów, nieraz po asfalcie tragicznej jakiości-  jestem bardzo zadowolony z kół.



#1032 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 20:13

Waga się zgadzała? Masz chyba model Ventous?

 

Swoje kupiłem trochę sugerując się Twoim zakupem i brakiem sygnalizowanych problemów :) 



#1033 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 20:40

Tak, mam Ventous Disc. Wcześniej miałem Reynold Assault Disc, które również nie stwarzały problemów,  ale z Tokenów jestem bardziej zadowolony.

Jeli chodzi o masę to producent deklaruje 1404 gramy, moje z taśmami tubeless ważą 1500 gramów. Dwie taśmy ważą-zdaje się - około

40- 60 gramow czyli rzeczywista masa wynosi mniej więcej 1450 gramów. Czyli niecale 5% więcej - dla mnie do zaakceptowania.

Przy Huntach 30 Carbon Aero Disc - które odesłałem- różnica (oczywiście na niekorzyść) była wyrażnie większa. Ale nie pamiętam już dokładnie ile.

 

 


  • Hargin lubi to

#1034 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 20:56

No to może być wyjaśnienie różnicy w wadze. Może faktycznie warto dać im szansę. 



#1035 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 15 listopad 2018 - 22:46

Szukam uniwersalnych kół do jazdy po górach, celuję w stożek 27-30 i szerokość 22-23mm, waga ok 1500g. Moja waga 75kg.
Budżet: wolałbym bliżej 1,5k niż 2k. Do katowania używam teraz Aksiumów Elite, więc wszystko w tej cenie będzie lepsze.

 

Proponuję DT Swiss RR21. Zdecydowanie lepsze od tych które wymieniłeś i można je kupić za 2100 w polskim sklepie albo poszukać za granicą za mniej niż 2000. 


  • admsk lubi to

Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#1036 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 15 listopad 2018 - 23:13

Ktoś ma doświadczenie z CERO AR30? W związku z pojawieniem się ceny zimowej (300funtów) mocno zastanawiam się nad ich kupieniem zanim znikną w związku z nadchodzącym BF.

https://www.cerowhee...elset-2023.html

Szukam uniwersalnych kół do jazdy po górach, celuję w stożek 27-30 i szerokość 22-23mm, waga ok 1500g. Moja waga 75kg.
Budżet: wolałbym bliżej 1,5k niż 2k. Do katowania używam teraz Aksiumów Elite, więc wszystko w tej cenie będzie lepsze.

Przed promocją brałem pod uwagę przede wszystkim:

z Anglii:


z Polski:
  • cenowo Zondy z Wertykala za 1,7k - obawiam się o niski komfort na podst. recenzji oraz centrowanie tylnego koła. Poza tym na pewno świetne koła w tej cenie i byłbym zadowolony. No ale cytat z cyclingweekly.com:

2k pln, troche dużo jednak chociaż czasem warto nagiąć budżet:
  • mavic ksyrium elite ust Nie specjalnie mi się podobają, nietypowe szprychy i nyple, jednak 100% pewna konstrukcja i lekka obręcz, dobre opony warte 300zł. Czasami pojawiają się na allegro w dobrej cenie, 2,3k mnie to jednak za dużo.
  • Z Dandyhorse na szer. 22mm wszystko niski profil, a do składania kół w założonych parametrach to chyba tylko jakieś Kinliny?

Podsumowując:

Ile jest jakości w świetnych recenzjach brytyjskich kół w ich brytyjskich magazynach a ile jakości? Może lepiej kupić coś sprawdzonego z Polski? Co wy byście wybrali?


Mam Zondy od września i mega polecam! Co się w dziury ostatnio 2 wpiep... Dętka poszła, a koła nawet milimetr bicia. Ważę 82kg i uważam to za świetny zakup. Poza tym sam wygląd, ułożenie szprych... Dla mnie mistrzostwo świata.

#1037 daihat

daihat
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 16 listopad 2018 - 09:06

Mam Zondy od września i mega polecam! Co się w dziury ostatnio 2 wpiep... Dętka poszła, a koła nawet milimetr bicia. Ważę 82kg i uważam to za świetny zakup. Poza tym sam wygląd, ułożenie szprych... Dla mnie mistrzostwo świata.

 

Ciężki wybór. Wygląd Zond na pewno na ++ ;-).  AR30 w tej cenie i na szprychach CX rays jednak ciężko się nie skusić.

 

 

W aksium-ach pomijając wagę i  szer. 19mm to najbardziej dobija mnie rozcentrowywanie się co jazdę bez względu na nawierzchnię co mocno obniżą jakość hamowania.  Poza tym przeżyły takie dziury na zjazdach, przy których myślałem ze one albo rama walną. Nic standardowe 0,5-1mm bicia. :P



#1038 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 17 listopad 2018 - 15:45

Zanim klikniesz Zamawiam, proponuję rozważyć wybór także pod względem dostępności części zamiennych oraz ich cenę. Bardzo fajnie wyglądające koła mogą okazać się niezmiernie trudne w naprawie, a co gorsza batdzo kosztowne do tego stopnia, że niewiele drożej wyjdzie zakup nowych.

Osobiście proponuję pójść w składaki (Hunt, Dandy Horse, DT itp), a nie w koła mocno systemowe, które na pewno kuszą wyglądem, ale wcale nie muszą być lepsze niż te pierwsze.

#1039 daihat

daihat
  • Użytkownik
  • 38 postów

Napisano 19 listopad 2018 - 13:04

Zanim klikniesz Zamawiam, proponuję rozważyć wybór także pod względem dostępności części zamiennych oraz ich cenę. Bardzo fajnie wyglądające koła mogą okazać się niezmiernie trudne w naprawie, a co gorsza batdzo kosztowne do tego stopnia, że niewiele drożej wyjdzie zakup nowych.

Osobiście proponuję pójść w składaki (Hunt, Dandy Horse, DT itp), a nie w koła mocno systemowe, które na pewno kuszą wyglądem, ale wcale nie muszą być lepsze niż te pierwsze.

Cero Ar30 jest właśnie składakiem.

Teraz jednak  zastanawiam czy ma sens kupowanie kół na alu 30mm na góry bo co  z tego, że cero ar30 ważą <1400g jak obręcze to 475g i waga schodzi ze szprych i niestety piast. Może lepiej przede wszystkim lepiej się skupić na lekkiej obręczy a w przyszłości jakiś chiński karbon na szytkę na zawody.

 

Więc znalazłem jeszcze:

 

dt swiss 350 straightpull r460 -1590g

https://fitwheels.eu...-1590g-p-8.html

Same pewne rozwiązania i 15g lżejsza obręcz, 400zł w kieszeni.

 

https://shop.dandyhorse.cc/proton_gt

 

dt swiss 350 straightpull road mavic open pro ust -1495g

https://fitwheels.eu...495g-p-128.html

 

niestety open pro ust trochę za szeroka chyba, wg producenta pod min oponę 28mm, wg jakiegoś forum szerokość zew. do 24,5mm.

Więc trzeba było by szukać kogoś do składania na tradycyjnych open pro albo kupić tensometr.

Jednak 50g mniej na obręczy to naprawdę duży zysk.

 

 



#1040 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 20 listopad 2018 - 09:22

Właśnie te Protony chciałem ci podpowiedzieć, fajne koła już na góry, asymetryczna obręcz, 18mm, 430 i 460g, fajnie choć mała wysokość, ale coś za coś. Ile ważysz, bo wybrałeś wersję na 24/28 szprych, a jest też wersja dla lżejszych niż 90kg na 20/24 i wtedy kolejne gramy ci zejdą.



Dodaj odpowiedź