Skocz do zawartości


Napoje izotoniczne


536 odpowiedzi w tym temacie

#341 87Tomasz

87Tomasz
  • Użytkownik
  • 280 postów
  • SkądMrzeżyno

Napisano 22 październik 2013 - 09:32

Jak to w końcu jest z tymi izotonikami?

Wiele osób miesza z wodą,a z tego co wiem to nie powinno się tego robić,więc taki rozcieńczony izotonik jest trochę bez sensu...



#342 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 październik 2013 - 11:11

To nie tak, że się nie powinno. Otóż jak najbardziej można, tylko trzeba wiedzieć, kiedy i po co. Rozcieńczony izotonik to nic innego jak hipotonik, czyli napój o innym zastosowaniu, ale jednak jak najbardziej pożyteczny w niektórych sytuacjach.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#343 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 15:13

Czy izotniki z lidla (siti) albo z biedry  (kosztują 1.5 i 1.7zł), są godne polecenia, czy lepiej zamiast nich pić zwykłą wodę ?



#344 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 27 czerwiec 2014 - 14:53

lubaczek tutaj masz informacje na temat izotoniku Siti z Lidla http://bieganie.maus...orlen-marathon/

Nie wiem co tam sprzedaje biedronka.

 

Ostatnio szukałem jakiś tanszych koncentratów izotonicznych. Jak na razie opijam się isostarem, ale szukałem czegoś tańszego i tak patrzyłem na ActivLab Hot. Niestety patrząć na skłąd zawiera on w sobie E951 (aspartan). Niby aspartan w dawce 40mg/kg masy ciała jest nieszkodliwy, ale jakoś nie chcę ryzykować.

Z tych dwóch Isostar ma można powiedzieć naturalny skład bez tych wszystkich E :)

 

Jak już izotonik Isostar'a będzie mi się kończył to zobaczę co warty jest ActivLav IsoActiv. Na jednym z maratonów dostałem próbkę i nie zawiera aspartanu, a za 630g cena wychodzi lepsza niż za 400g Isostar'a.



#345 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2014 - 21:21

Na opakowaniu HOTa Activlaba jest jak wół wielkimi literami napisane ASPARTAN FREE.
Na Isoactiv zresztą też.
Activlaba używa E951 w obu produktach.
Mam akurat oba. HOT w wersji wiśnia-bardzo ok smak. IsoActiva kupiłem w saszetkach po kilka z różnych smaków. Najbardziej do gustu przypadł mi grejpfrut, choć do isostarowego smaku, który uwielbiam niestety mu daleko. No ale wszystkiego trzeba w życiu spróbować... ;-)

#346 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 27 czerwiec 2014 - 21:51

Akurat dopatrzyłem zdjęcie z Hot'em i faktycznie jest na opakowaniu "aspartan free", tylko że w necie znalazłem dwie różne wersje jedna z E951 a druga bez.

IsoActiv w składzie ma E950, wiec wychodzi na to że czysty jest od aspartanu.

Będę musiał zobaczyć jak smakuję ta próbka IsoActive Lemon, żeby ocenić czy warto go zmieniać na rzecz Isostara :)

Widać ActivLab bardziej jedzie na sztucznych środkach słodzących.



#347 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 27 czerwiec 2014 - 22:12

Ja mam je na półce, nie na zdjęciu ;-)

#348 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 28 lipiec 2014 - 22:31

Izotonic domowy sposób za wp.pl. kuchnia :P

dobra woda (litr), sól (duża szczypta), miód (2-3 łyżeczki) i sok z cytryny (jeden mały owoc).

 

Jest sensowny.



#349 Gosc_adazz_*

Gosc_adazz_*
  • Gość

Napisano 29 lipiec 2014 - 08:07

Izotonic domowy sposób za wp.pl. kuchnia :P

dobra woda (litr), sól (duża szczypta), miód (2-3 łyżeczki) i sok z cytryny (jeden mały owoc).

 

Jest sensowny.

 

 

Jest nawet bardzo sensowny - ale nadaje się tylko na wycieczkę z żoną ...

 

Spróbuj na tym przejechać +/- 100 km w tempie *(turystyczno-przyzwoitym np. min. avg.sp. 32km/h) ... 

 

Był już opisywany w tym wątku ten, i inne przepisy - ludzie czytajcie uważnie, nie da się trenować sensownie bez prawdziwego izotonika *(szczególnie w upalne i słoneczne dni), no chyba że jeździmy turystycznie ... wtedy to i na oranżadzie każdy przejedzie i 200 km ... *(choć to też ze szkodą dla siebie i swojego zdrowia).


  • Radello lubi to

#350 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 lipiec 2014 - 09:18

Zgadzam się w pełni. Sód pozwala podtrzymać uwodnienie organizmu, ale na dłuższej trasie bez uzupełniania innych elektrolitów zwyczajnie nie da się jechać. W upalny dzień po 2-3 godzinach masz murowane skurcze z braku magnezu, a to tylko jeden z wielu problemów, jakie mogą Cię dopaść.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#351 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 29 lipiec 2014 - 10:21

Jest nawet bardzo sensowny - ale nadaje się tylko na wycieczkę z żoną ...

 

Spróbuj na tym przejechać +/- 100 km w tempie *(turystyczno-przyzwoitym np. min. avg.sp. 32km/h) ... 

 

Był już opisywany w tym wątku ten, i inne przepisy - ludzie czytajcie uważnie, nie da się trenować sensownie bez prawdziwego izotonika *(szczególnie w upalne i słoneczne dni), no chyba że jeździmy turystycznie ... wtedy to i na oranżadzie każdy przejedzie i 200 km ... *(choć to też ze szkodą dla siebie i swojego zdrowia).

 

 

 

 

Mam trochę dystansów po 200 km i po 300 km w mocnym tempie i zawsze jadę na wodzie, i jakoś skurczów nie widziałem - więc ten izo jest nawet za dobry na wycieczkę z żoną. ;p

Natomiast staram się jeść w miarę często - batoniki, banany, daktyle, rodzynki.



#352 Troi87

Troi87
  • Użytkownik
  • 114 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 02 sierpień 2014 - 20:47

Ja nawet na 50 km biorę izotonik. W upalne dni nie da się jechać na samej wodzie. Szybko robi się sachara w ustach, takie dziwne uczucie słabnięcia. Ostatnio kupuję Isoactive, są w różnych smakach: cytrynowy, pomarańczowy, grejfrut i chyba wiśniowy. Stosowałem trzy pierwsze. Smaki bardzo dobre oraz działanie. wolne od aspartamu. No i oczywiście tanie 1,29 zł za sztukę. na 500 ml

#353 hqvkamil

hqvkamil
  • Użytkownik
  • 610 postów
  • SkądBieszczady

Napisano 02 sierpień 2014 - 21:28

Sachara to nic ale zaraz chce ci się więcej sikać po wodzie i przelewa ci się ta woda w brzuchu. :P

Nauczony doświadczeniem rozcieńczam sobie isostar z wodą i jak narazie się sprawdza. Po drodze zawsze banaki, jakiś baton no i cola żeby mnie nie nużyło. :P


Focus user! :-P

#354 GoscNiedzielny

GoscNiedzielny
  • Użytkownik
  • 563 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 sierpień 2014 - 22:01

A na jaki dystans taki ekwipunek zabierasz? ;-)

#355 gibber

gibber
  • Użytkownik
  • 1204 postów
  • SkądN. Tomyśl

Napisano 03 sierpień 2014 - 08:37

W Decatlonie jest dobry izotonik w syropie. Tani i wydajny, łatwo się rozpuszcza nie gazuje jak isostary z proszku i smak znośny.

 

http://www.decathlon...id_8273073.html

 

Co do znaczenia napojów izotonicznych, nie szalałbym z zachwytem, a ze zdaniem, że bez tego nie pojedziesz się nie zgadzam.

 

Pamiętam, jako gówniarz mający 14-15 lat robiłem po 80-100km co drugi dzień na rowerze. Po drodze jadłem głównie chleb z szynką, żółtym serem, jabłka z drzew (jak były, głównie papierówki) i się zapijało kompotem z jabłek czy wiśni. Na dłuższych trasach trzeba było uzupełniać zapasy u gospodarza, smak zimnej wody ze studni pamiętam do tej pory. Faktem jest natomiast to, że raz na kilka tygodni jak mnie w nocy złapał skurcz w łydkę to płakałem i to też doskonale pamiętam.

 

Sorry za wynurzenia sentymentalno-polityczne, jadłem też mirabelki z drzewa, ale szczawiu nie jadłem, chociaż był ;-)



#356 Gosc_Adrian102_*

Gosc_Adrian102_*
  • Gość

Napisano 09 grudzień 2014 - 13:45

Z izotoników pijam czasem Powerade dlatego , że ufam tej firmie i smakowo mi pasuje .

Na codzień stosuję domowy izotonik.


1,5 litra wody wysokozmineralizowanej

sok z cytryny lub pomarańczy

3 łyżki miodu

1/3 łyżeczki soli

Jest bardzo dobry schłodzony.

 



#357 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 10 grudzień 2014 - 14:23

Pamiętajcie młodzi adepci Izo, hipo i hipertoników by umyć zęby pastą z fluorem przed jazdą a nie zaraz po. Wszystkie niestety niszczą i rozmiękczają szkliwo, a jak zęby myje się zaraz po i to pastą wybielającą można czesto odwiedzać dentystę i mieć nadwrażliwość na ciepło zimno. O czym niestety musiałem się przekonać na własnej skórze :)



#358 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 grudzień 2014 - 13:18

E.... A kto myje zęby po treningu? No chyba, że muchy z zębów się zdrapuje :-P


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#359 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 11 grudzień 2014 - 13:45

I tracić cenne źródło białka, które po treningu jest jak znalazł? ;)


Trzepak 

"MAMIL"


#360 sts

sts
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 11 grudzień 2014 - 21:29

Jakie produkty zawierają duże ilości białka które znajdę w domu i które mógłbym konsumować po treningu? (nie licza produktów typowo białkowych dostępnych w sklepach dla sportowców/kulturystów)


Nie liczy się sprzęt tylko serce.




Dodaj odpowiedź