Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pinarello Dogma z Tajwanu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
121 odpowiedzi w tym temacie

#1 valdio561

valdio561
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądOsielec

Napisano 24 wrzesień 2011 - 11:58

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Do wszystkich którzy tak bardzo krytykowali te ramy na forum i pisali o krzywych widełkach powiem tylko tyle walnijcie się w łeb bo nie macie pojęcia o czym piszecie. Wykonanie tej ramy jest wzorowe a malowanie to już bajka a wystarczy popatrzeć również na opinie w aliexprees ludzi z całego świata by przekonać się że pisaliście totalne brednie. Żeby coś oceniać trzeba to samemu mieć możliwość sprawdzić a nie pisać o czymś o czym niema się zielonego pojęcia. Rower jest kapitalny i jeździ się na nim rewelacyjnie a wyglądem nokautuje konkurencje. Ktoś tu kiedyś pisał że wolałby aluminium i pokazał jakieś wredne slopingowe ramo które miałoby być lepsze. Już nawet nie będę tego komentował bo koń by się uśmiał

#2 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2011 - 13:04

Cieszymy się Twoim szczęściem, Eastony też chińskie?

#3 garenge

garenge
  • Użytkownik
  • 862 postów
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 24 wrzesień 2011 - 13:06

Ogień w szopie :D

Grube kolarstwo, BMI fighter :)


#4 valdio561

valdio561
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądOsielec

Napisano 24 wrzesień 2011 - 13:19

Cieszymy się Twoim szczęściem, Eastony też chińskie?


Koła kolego to oryginalne mavici carbonne tylko przeklejone naklejki by kolorystycznie pasowały do roweru bo żółte mavic by tylko szpeciły. I tak sobie sam zrobiłem Eastony i mało kto się zorientuje że to właśnie tak jest zrobione. Z drugiej strony gdybym nie miał w ogóle kól to napewno też kupiłbym je na Tajwanie a co do Chińczyków to oni nie robią kół z mocowaniem szprych pod opaską.

#5 bezdred

bezdred
  • Użytkownik
  • 491 postów
  • SkądPTB

Napisano 24 wrzesień 2011 - 14:05

Robi wrażenie :-) Tylko z tymi nalepkami innej firmy trochę śmieszna sprawa ja bym wolał sobie zrobić już jakieś wymyślone napisy niż nalepki innej firmy ale każdy ma swoją jazdę ;-)

#6 marceln

marceln
  • Użytkownik
  • 476 postów
  • Skąd3city

Napisano 24 wrzesień 2011 - 15:16

Masz podróbkę, możesz być z siebie po prostu dumny! A my jesteś debilami (dopóki nie trzaśnie Ci widelec w tej ramie). Najważniejsze, że "rower wygląda fantastycznie", a to, że podróbka i kradzież dorobku Pinarello, na który ktoś pracował latami, na który producent wydaje setki tysięcy $$$ rocznie sponsorując teamy, reklamując się, to już nie ważne. Ważne, że u chińczyka mogę kupić PRAWIE to samo, za mniejsze pieniądze.

Nic tylko współczuć moralności (a właściwie jej braku)

No to koła też masz podróbki. A Campagnolo też od chińczyków? :lol:

#7 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 24 wrzesień 2011 - 15:26

to samo mialem napisac ;-)

Ps; Nie sam wyglad roweru sie tylko liczy , gdyby te Chinskie czy tez Taiwanskie podrobki ram mozna bylo porownac ze strony technicznej z orginalnymi ramami , ktore sa wykonane bez watpienia jak nalezy i ktore kosztuja wiadomo czemu tyle a nie mniej , to "kazdy" wolal by kupic kitajska podrobke za pare groszy ... mysle ze nie ma sie co podniecac z powodu wygladu taniej kitajskiej ramy ktorej w zaden wsposob nie mozna porownywac nawet z oryginalem :-)... o czym tu w ogole mowa....

#8 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 24 wrzesień 2011 - 16:05

Marco_, kto jak kto ale Ty chyba takich rzeczy pisać nie powinieneś. W końcu to z Twojej ręki wyszedł Giant na bazie Peugeota więc to prawie to samo.

Poza tym

Nie sam wyglad roweru sie tylko liczy


A ja odnoszę wrażenie po Twoich postach, że jednak tylko to się liczy.

#9 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 24 wrzesień 2011 - 16:12

Rzeczywiscie patrzac relanie nie ma sie , czym tak podniecac rama byla juz dawno znana w kilku malowaniach jezeli stawiasz na kolory , to tu nas zaskoczyles .

Pojedzic cos wiecej to daj jakies info , jak ogolnie sie sprawuje pod wzgledem dziurawych tras ;-)

#10 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 24 wrzesień 2011 - 16:22

Marco_, kto jak kto ale Ty chyba takich rzeczy pisać nie powinieneś. W końcu to z Twojej ręki wyszedł Giant na bazie Peugeota więc to prawie to samo.

Poza tym

Nie sam wyglad roweru sie tylko liczy


A ja odnoszę wrażenie po Twoich postach, że jednak tylko to się liczy.


A ja odnosze wrazenie ze Ty odnosisz wrazenie wedle swojego "widzimisie"... ( w ogole co tu ma wspolnego temat malowanai starej "100" letniej ramy ) ...dlatego napisalem ze nie tylko , czytaj ze zrozumieniem (NIE TYLKO ), jesli napisalem ze nie tylko to zanczy ze mialem tez cos innego na mysli ... co nie wyklucza tego ze wyglad tez jest wazny , ale to w sumie szczegol ...
I radze uwazc co piszesz z tym "GIANT " ... , jesli nie masz 100% pewnosci tego co tam bylo napisane .

Ps; Na ramie mam nieco inny napis, nie pokazalem zeby nie bylo podsmie...ujek , wolalem pozostawic to domyslom , ale jak mowie jestes w bledzie , podwojnym zreszta ...jak wyzej . Po za tym gdybym tylko patrzyl na sam wyglad to nie wywalil bym kupe kasy w oryginalne ramy tylko kupil chinskie gowno .(zastanow sie w ogole co piszesz )

#11 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 24 wrzesień 2011 - 16:39

Koła kolego to oryginalne mavici carbonne tylko przeklejone naklejki by kolorystycznie pasowały do roweru bo żółte mavic by tylko szpeciły. I tak sobie sam zrobiłem Eastony i mało kto się zorientuje że to właśnie tak jest zrobione.


http://wiejski-tuning.pl/

#12 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 24 wrzesień 2011 - 16:48

Marco_, ależ oczywiście.
Nie zrozum mnie źle, mi nie przeszkadza to, że dopieszczasz swoje rowery, bo ja mam identyczne podejście. Chodzi mi tylko o nieco podwójną moralność. Ja mogę inni już nie, u mnie jest dobrze, ale u innych nie może. Tyle...

#13 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 24 wrzesień 2011 - 16:48

thorian, sprawa Marco jest zupełnie inna, on wykorzystał logo do celów niekomercyjnych, tylko dla własnego użytku. Ma do tego prawo. (jeśli źle mówię niech mnie jakiś prawnik poprawi).

Aleee, osobiście nie chciałem poruszyć tego tematu bo jest on trudny ale skoro ruszył to ilu z was ma "repliki" ciuchów kolarskich? Jest to niestety tak samo niezgodne z prawem jak ta rama. Więc proponuję przegląd szafy i dopiero później wypowiadać się na temat uczciwości.


Moderatora jeśli może prosiłbym o wydzielenie postów do oddzielnego tematu bo temat legalności całkiem ciekawy.

#14 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 24 wrzesień 2011 - 16:52

Thorian wybacz ale ta marna prowokacje moge skwitowac tylko w jeden sposob Dołączona grafika

#15 misio_gogo

misio_gogo
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądLublin

Napisano 24 wrzesień 2011 - 17:00

Podróbka czy nie, rower jak dla mnie wygląda świetnie! A że w internecie pełno jest teoretyków, którzy nie widząc czegoś na oczy potrafią ocenić sztywność i przewidzieć kiedy coś pęknie (sic!) wie chyba każdy :) Co prawda osobiście zamiast loga innej marki wolałbym np własne nazwisko, ale malowanie bomba!

#16 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 24 wrzesień 2011 - 17:01

jezdziles na chinskiej ramie teoretyku ? ..w ogole chetnie zobacze na czym jezdzisz .

Ps; Mysle ze spoklojnie wolal bym rame LUXTECH`a od tego kitajskiego badziewia .

#17 valdio561

valdio561
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądOsielec

Napisano 24 wrzesień 2011 - 17:20

Po co się czepiacie że koła podróbki jak to tylko naklejki a same koła być może nawet lepszej jakosci niż te Eastony. Wolałem zrobić tak bo zaoszczędziłem ponad 3k niż wydać na nowe koła Eastony a wyglądałyby identycznie. Pozatym te naklejki są te same które nakleja Easton czyli winylowe i z gwarancją 7 lat. Zrobiłem tak tylko dlatego jak pisałem wcześniej że żółte mavici nie pasowałyby do tej ramy a nie chciałem zmieniać kół bo te są rewelacyjnie sztywne. I niema co gdybać że oryginalna dogma jest lepsza bo napewno jest ale kosztuje 6 tyś dolarów i kogo na to stać. Jestem amatorem i taki rower w zupełnosci mi wystarczy a to że nazywa się pinarello bo takie ma naklejki to już nie mój problem tylko tych z Treviso. Ten wątek założyłem po to by pokazać wam że nie trzeba przepłacać ram karbonowych by mieć niezły rower za w miarę przyzwoite pieniądze a także żeby ewentualnie doradzić czy wymienić się sugestiami. U mnie było już kilku znajomych oglądać ramę i będą kolejne dwa zamówienia a ciekawe jak to jest naprawdę z tymi ramami bo przyszły mi też kolarskie ciuchy z chin a na metkach jest made in Italy i wykonanie super. Tymczasem jestem po kolejnej jeździe tym razem mocno górskiej w okolicy Zawoi i powiem tylko tyle że świetnie się jeździ zwłaszcza stojąc na pedałach. Jak dla mnie sztywność rewelacja.

#18 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 24 wrzesień 2011 - 17:21

Po co się czepiacie że koła podróbki jak to tylko naklejki a same koła być może nawet lepszej jakosci niż te Eastony. Wolałem zrobić tak bo zaoszczędziłem ponad 3k niż wydać na nowe koła Eastony a wyglądałyby identycznie.


No wlasnie .... powtorze jeszcze raz Tobie i innym ktorzy mysla podobnie i nie rozumia ze nie sam wyglad sie liczy !

Ps; A jaki sens jest powiedz wywalic nawet polowe kasy za badziewna rame czy tez kola ? ... to juz wolalem w dobrym stanie uzywany oryginal i troche taniej .

#19 valdio561

valdio561
  • Użytkownik
  • 51 postów
  • SkądOsielec

Napisano 24 wrzesień 2011 - 17:29

Po co się czepiacie że koła podróbki jak to tylko naklejki a same koła być może nawet lepszej jakosci niż te Eastony. Wolałem zrobić tak bo zaoszczędziłem ponad 3k niż wydać na nowe koła Eastony a wyglądałyby identycznie.


No wlasnie .... powtorze jeszcze raz Tobie i innym ktorzy mysla podobnie i nie rozumia ze nie sam wyglad sie liczy !

Ps; A jaki sens jest powiedz wywalic nawet polowe kasy za badziewna rame czy tez kola ? ... to juz wolalem w dobrym stanie uzywany oryginal i troche taniej .


Dla mnie kolego wygląd się jednak też liczy i tego nie zmienisz. Ale oczywiście najwazniejszy nie jest...
I za ramę nie dałem połowe mniej tylko prawie 10 razy mniej więc przestań w końcu porównywać to do oryginałow bo żadna rama nie jest warta nawet 10k ale że sprzedawcy kroją klientów to już ich problem. W wertykalu ramy Colnago sprzedają po 7k. Teraz pomyśl po ile w hurcie płacą Tajwańczykom. Pewnie nie więcej niż ja dałem za swoją bo po prostu tyle są warte. Tu chodzi o to by tą ramę oceniać na poziomie ram do 2k a nie porównywac do ram za 6 tys dolców. To jest rama za 600 dolarów ludzie więc stosunek ceny do jakosci jest rewelacyjna a nie jakiś badziew jak piszecie.

#20 Marco_

Marco_
  • Użytkownik
  • 990 postów
  • Skądze znowu

Napisano 24 wrzesień 2011 - 17:32

o tym wlasnie pisze od godziny .... nic , najwazniejsze ze jestes zadowolony , nie zamierzam Ci odbierac tej przyjemnosci jazdy ;)

pozdrawiam i niech sluzy jak najdluzej .

edit ; ale my tutaj o czyms inynm w ogole "mowimy" , "mowimy" o roznicy pomiedzy oryginalna rama Pinarello a podrobka a nie o ramach z Wertykalu ... po za tym zdziwil bys sie za ile mozna u mnie kupic uzywane oryginalne ramy w idealnym stanie z nie duzym przebiegiem.

Ps; Kolejnym razem zastanow sie co piszezs bo bede cytowal ;)