Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trenażer z "wirtualem"


1686 odpowiedzi w tym temacie

#1681 cegla11

cegla11
 • Użytkownik
 • 19 postów

Napisano wczoraj, 09:00

kodu Zwifta nie ale elite tak  <_< mi ten trenażer pasuje jest mały, nogi się fajnie łatwo zamykają. Odczekam chwilę, bo nie wiem czy poszła seria wadliwa czy co. Coś mi tam przez telefon mówili, że jak coś to kasę oddają nawet jako reklamacja. Dziś jeszcze siądę i zobaczę jak przy wyższych watach się zachowuje.#1682 cegla11

cegla11
 • Użytkownik
 • 19 postów

Napisano wczoraj, 09:03

Ale z tym odstąpieniem to ciekawa sprawa. Kupując stacjonarnie gdy nie ma opcji test to też nie wiesz co bierzesz, a przez neta możesz złożyć pojeździć (ubrudzić kasetę) i oddać. Już widzę minę sprzedającego...


 • BzykuDG lubi to

#1683 muzycom

muzycom
 • Użytkownik
 • 98 postów
 • SkądWrocław

Napisano wczoraj, 09:22

Jeśli sprzęt będzie nosił ślady użytkowania to sprzedający nie ma obowiązku go przyjąć.#1684 cegla11

cegla11
 • Użytkownik
 • 19 postów

Napisano wczoraj, 09:29

też mi się tak wydaje. #1685 arthuryankovski

arthuryankovski
 • Użytkownik
 • 72 postów

Napisano wczoraj, 09:38

Przecież kasetę można wyczyścić. Albo po prostu zdjąć (większość DD jednak bez kasety sprzedają).
Jak ktoś chce uczciwie podejść do tematu testu, to po kilku sesjach treningowych na sprzęcie nie będzie żadnych śladów używania.

 

Ja sam kupiłem kiedyś Bushido i po jednej jeździe go odesłałem, żeby kupić Direto. 

 

A cwaniacy, o których pisał Prozor poradzą sobie z doprowadzeniem sprzętu do stanu wizualnego niewskazującego na użycie...

 

 #1686 cegla11

cegla11
 • Użytkownik
 • 19 postów

Napisano wczoraj, 09:44

Pewnie masz racje. Polak potrafi.

Wracając do suito to zastanawia mnie po co dają podstawkę pod przednie koło? Mierzyłem i przód i tył jest równa do ziemie bez podstawki. Jak ją wkładam to rower jest skierowany ku górze.#1687 Prozor

Prozor
 • Moderator
 • 5572 postów
 • SkądSulęcin

Napisano wczoraj, 10:24

Jeśli sprzęt będzie nosił ślady użytkowania to sprzedający nie ma obowiązku go przyjąć.

 

I tak, i nie. Nie ma obowiązku jeśli był kupiony w sklepie stacjonarnym. Poza siedzibą (np. wysyłkowo) musi respektować prawo klienta do odstąpienia od zakupu.

 

Masz prawo korzystać z towaru tylko w taki sam sposób, w jaki mógłby to zrobić w sklepie stacjonarnym. Po otrzymaniu sprzętu można sprawdzić wyposażenie, stabilność i łatwość prowadzenia w czasie jazdy próbnej, ale to nie oznacza,że można go normalnie używać i trenować przez miesiąc czasu, a następnie odstąpić od umowy i zwrócić trenażer. Odstąpienie wprawdzie będzie ważne, ale użytkownik poniesie odpowiedzialność za przekroczenie granic prawidłowego zapoznania się z towarem. 

 

 

Ewentualne uszkodzenie lub nadmierne zużycie rzeczy (np. kupujący może przymierzyć buty, ale nie powinien ich normalnie użytkować), nie uniemożliwia odstąpienia od umowy na podstawie art. 27 ustawy, ale powoduje zmniejszenie kwoty, którą sprzedawca jest zobowiązany zwrócić kupującemu. W praktyce jej wyliczenie może być trudne, niemniej jednak po stronie sprzedawcy istnieje w tym zakresie roszczenie odszkodowawcze (art. 34 ust. 4 ustawy). 

4. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy, chyba że przedsiębiorca nie poinformował konsumenta o prawie odstąpienia od umowy (…).

 

Ponadto Komisja Europejska dość jasno orzekła, że "Zmniejszenie wartości towaru może polegać w szczególności na konieczności uiszczenia kosztów czyszczenia i naprawy, o ile towar nie może być już oferowany jako nowy, czy też na obiektywnie uzasadnionej utracie dochodu przez przedsiębiorcę, która jest związana ze sprzedażą zwróconego towaru jako towaru używanego."

 

Czyli odstąpienie jest zawsze możliwe, choć kupujący powinien być uczciwy i przed odstąpieniem sprawdzić sprzęt czy mu pasuje, a nie wykorzystywać przepisy o odstąpieniu jak wynajem krótkoterminowy (na dodatek darmowy, wyjąwszy koszt odesłania rzeczy). Jeśli odeśle z brudną kasetą czy wymagający prac przepakowania to sprzedający ma prawo potrącić koszty robocizny przywrócenia towaru do stanu takiego, jakim chciałby widzieć go następny klient. Co więcej: wtedy trenażer może zostać zakwalifikowany jako towar używany i sprzedawca stwierdzi, że nie sprzeda go taniej, niż za 50% wartości i tylko tyle zwróci "testującemu". A ten niech dochodzi swoich praw w sądzie.

 

Podstawka pewno po to, że niektórzy klienci ją chcieli bo np. przyzwyczaili się, że podstawka musi być. Albo bo im się kierownica może ruszać. Podstawka nie jest wysoka, ale może służyć do symulacji podjazdów poprzez podniesienie przodu roweru.


Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM Dołączona grafika Dołączona grafika
Grupa Forum na Garmin ConnectDodaj odpowiedź