Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosówka do 3000 zł , propozycje


110 odpowiedzi w tym temacie

#1 kulu

kulu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądJastrzębie

Napisano 06 listopad 2011 - 21:25

Witam właśnie zainspirowały mnie szosówki ale nie myślę nad teraźniejszym zakupie lecz na przyszły rok w lato ;] Na razie mam zwykłego trekinga Authora Compacta i śmigam lecz interesowało by mnie w lecie kupienie jakiejś szosówki na początek do 3000 zł.
Miałbym sobie 2 rowery jeden na turystyke i na spokojną jazdę drugi żeby troszkę poszalec i dalsze dystanse ;]
Czasu jest troszkę dużo ale już chciałbym myślec niż później na ostatni moment.
I jak obliczyc jaki musiałbym miec rozmiar obliczyłem się w kalkulatorze po ang. ale kiepsko z tego rozumiem ponieważ są rozmiary S,M itd.
Mam wzrost 168 waga 76.
Proszę o jakąś pomoc;]

Jakie są wasze propozycje w tej cenie ? Myślałem nad:


http://www.rb-rowere...edster-s50.htmlhttp://www.rb-rowere...edster-s50.html

http://www.giant-bic...y.2/7708/45213/

#2 Bodi

Bodi
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 listopad 2011 - 21:28

....dobre wybory jak na początek,tylko czy ten początek nie będzie za krótki?

Po prostu dołóż do 4000 zł i juz będzie lepiej.

#3 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 06 listopad 2011 - 21:40

mam Sotta'a S50, piękny wizualnie, ciekawa rama, zresztą Scott'y są chyba znane z dobrych ram kosztem, co widać, gorszego osprzętu,
wadą Scott'a jest 8 rzędowa kaseta, choć na początku się nie narzeka

nie wiem czy nie musisz się spieszyć, bo modeli z 2011 roku wiecznie trzymać nie będą

a jeśli chodzi o modele z 2012 to moim zdaniem klapa i porażka totalna, osprzęt i geometria raczej ten sam ale kolorystyka !!! wszystko jest szare, białe, czarne, srebrne

nawet wysokie modele CR1 są okropne, pamiętam jak porównywałem mój S50 do CR1 Team, oba były piękne żółto - czarno - białe
a teraz ? ehhhh


no w każdym razie S50 2011 polecam ; )

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#4 Miechu

Miechu
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądSieniawa

Napisano 06 listopad 2011 - 21:42

@Bodi
3 tyś to jest kupa kasy, jak możesz tak szastać tysiącami to ci zazdroszczę.

@kulu
Najlepszy osprzęt ma Giant bo jest cały na sorze, scotty mają tylko tyną przerzutkę z Sory, reszta jest na jeszcze słabszym sprzęcie.

Ja na twoim miejscu (tak jak sam zrobiłem) kupiłbym jakąś delikatną używkę, jak się dobrze szuka to rower z minimalnym przebiegiem można kupić za połowę ceny. Wystarczy poświęcić trochę czasu, a można nieźle trafić. Za 3000 można spokojnie wyrwać nowszą (w świetnym stanie) ultegre.

#5 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 06 listopad 2011 - 22:12

Żeby kupować używany rower trzeba się znać choć trochę na tym.
Poza tym zapewniam autora, że dla kogoś kto pierwszy raz szosę kupuje osprzęt Sora jest całkiem na poziomie. Ja na nim przejechałem 2500 km, regulowałem 2 razy (sporo połatanych dróg na to wpływa) i działa całkiem dobrze.

Jak ktoś się nie zna jeszcze na rowerach to nie ma sensu kupować nie wiadomo jakiego sprzętu.
Ja z doświadczenia wiem, że jest sporo banalnych 9teraz banalnych) rzeczy które trzeba wiedzieć żeby nie niszczyć osprzętu - szkoda byłoby drogiej ultegry.

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#6 ditom

ditom
  • Użytkownik
  • 193 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 listopad 2011 - 22:45

luku ja mam dokładnie tego Gianta Defy 2 z 2011 roku . Przejechałem na nim jak do tej pory 5500 km i jestem bardzo zadowolony także mogę Ci go szczerze polecić . Dodatkowo dowiedziałem się na tym forum że rama w tym rowerze jest lżejsza od innych bików w tym przedziale cenowym . Btw. Sora jest ok tylko te manetki trochę denerwują...

#7 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 06 listopad 2011 - 23:33

Jak za 3 tyś - to może coś takiego:

http://rowerybulls.p...cPath=1780_2014

Aluminium jest aluminium, czy to będzie Bulls czy Scott. Co najwyżej ten drugi będzie ładniej wykonany.

#8 kulu

kulu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądJastrzębie

Napisano 07 listopad 2011 - 00:55

Dzieki za rady. Do lata jeszcze sporo czasu ale dobrze juz za wczasu paru rzeczy się dowiedziec ;]
Na Trekingu z Authora mam przejechane 1200 km , od sierpnia tego roku ;] Więc do lata się tego sporo nazbiera ;p I szosówka na nowy rok powinna byc ok ;]
A modela compacta przerobie na turystyka ;]

I co jeszcze powiecie nad tymi modelami ?

http://colex-rowery....m/TREK12C/1.2-C
http://colex-rowery....m/TREK11C/1.1-C

#9 Marcines

Marcines
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądPruszków

Napisano 07 listopad 2011 - 11:32

Aluminium jest aluminium, czy to będzie Bulls czy Scott. Co najwyżej ten drugi będzie ładniej wykonany.


A carbon jest carbon, czy chiński czy Pinarelllo :-D Wybierz sobie jak najlepszą ramę, a sory będziesz sobie sukcesywnie wymieniał z postępujacym zużyciem na coś lepszego.

#10 Gosc_Bullet_*

Gosc_Bullet_*
  • Gość

Napisano 07 listopad 2011 - 13:08

A carbon jest carbon, czy chiński czy Pinarelllo :-D


Źle mnie zrozumiałeś - chodziło mi o to, że niższe modele aluminiowe znanych marek nie różnią się zbytnio od ram aluminiowych mniej znanych producentów, taich jak Bulls. Jak kolega kupi takiego podstawowego Treka powiedzmy 1,2 to ten Bulls nie będzie sporo gorszy a nawet może byc lepszy, bo Trek, jeżeli chodzi o aluminum zdecydowanie obniżył jakośc.

#11 morning bell

morning bell
  • Użytkownik
  • 101 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 07 listopad 2011 - 17:19

Polecam obejrzeć Giant Defy nowy model na 2012 rok .
Cenowo w zależności od specyfikacji osprzętowej wychodzi mniej więcej w podanych granicach cenowych.
Osobiście mam ten model z 2010 roku, i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście to rower z kategorii value for the money, ale jakość ramy oraz jej sztywność (co wychodzi szczególnie na szybkich i nie do końca równych górskich zjazdach w Beskidach) jest zadowalająca.

#12 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 07 listopad 2011 - 18:09

a sory będziesz sobie sukcesywnie wymieniał z postępujacym zużyciem na coś lepszego.


tak jest najlepiej zrobić, chociaż z tym sukcesywnym wymienianiem osprzętu to ciężko jest...

załóżmy zmieniasz tylną przerzutkę na Ultegre, za tym idzie zmiana kasety na 10 rzędową, łańcuch i klamkomanetka obsługująca 10 biegów,
ja w sumie już nazbierałem na nowy osprzęt, ale teraz korzystam z tranażera więc nie kupuję jeszcze niczego,
na wiosnę pewnie zacznę pomału zmieniać ; )

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#13 Miechu

Miechu
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądSieniawa

Napisano 07 listopad 2011 - 18:40

Jest opcja kupić lepszy sprzęt za te same pieniądze nie płacąc tylko za napis na ramie to nie wiem dlaczego miałbym nie kupić. tym bardziej że dla początkujących ta super sztywność ramy nic nie znaczy.

#14 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 07 listopad 2011 - 20:21

choć ten sam materiał jedni robią lepsze ramy inni gorsze - proste
a ja osobiście wolę rower na słabszym osprzęcie ale jak to ująłeś "z napisem na ramie", osprzęt prędzej czy później trzeba wymienić
poza tym wolałbym jeździć z napisem Specialized/ Cannondale/ Lapierre/Scott/ Trek czy Wilier niż np. Kross/ Merida (bez obrazy dla użytkowników Kross'a i Meridy do rowerów nic nie mam)
to jest jak z kolorem, niby nie wpływu ale każdy woli mieć rower w kolorze, który się mu podoba

tyle, że dla jednych marka ma znaczenie dla innych nie ; )

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#15 Bodi

Bodi
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 listopad 2011 - 20:37

@Bodi
3 tyś to jest kupa kasy, jak możesz tak szastać tysiącami to ci zazdroszczę.

@kulu
Najlepszy osprzęt ma Giant bo jest cały na sorze, scotty mają tylko tyną przerzutkę z Sory, reszta jest na jeszcze słabszym sprzęcie.

Ja na twoim miejscu (tak jak sam zrobiłem) kupiłbym jakąś delikatną używkę, jak się dobrze szuka to rower z minimalnym przebiegiem można kupić za połowę ceny. Wystarczy poświęcić trochę czasu, a można nieźle trafić. Za 3000 można spokojnie wyrwać nowszą (w świetnym stanie) ultegre.



Miechu kupiłem do swojego górala XTR Dyna Sys i się zużył po 7 miesiącach...gdybym miał kupić używany rower to bym się zastanowił.Napisałem ,że dołożył bym do 4000 zł bo uważam ,że szosa powinna być co najmniej na Shimano 105.

Kupiłem górala,którego tak rozbudowywałem,że nic w nim nie zostało...złożyłem nowy rower...a tez chciałem coś tańszego...teraz wiem,że to się nie opłaca.Wolę dołożyć niż później wymieniać.

#16 Bodi

Bodi
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 listopad 2011 - 20:45

Polecam obejrzeć Giant Defy nowy model na 2012 rok .
Cenowo w zależności od specyfikacji osprzętowej wychodzi mniej więcej w podanych granicach cenowych.
Osobiście mam ten model z 2010 roku, i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście to rower z kategorii value for the money, ale jakość ramy oraz jej sztywność (co wychodzi szczególnie na szybkich i nie do końca równych górskich zjazdach w Beskidach) jest zadowalająca.



Też rozważałem zakup tej maszyny....Defy ma kilka rowewrów z różnym osprzętem..A rama jest w rowerze za 2600 zł jak i za 6000 zł,tylko osprzętem się różnią

#17 Miechu

Miechu
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądSieniawa

Napisano 07 listopad 2011 - 20:52

@Bodi
Musisz wziąć pod uwagę że MTB zużywają się dużo szybciej i trzeba jeszcze bardziej uważać kupując używany.
Bulls'a można kupić za 3000 na 105 a Scotta ledwo na shimano sora/2300. Jest różnica.

#18 Bodi

Bodi
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 07 listopad 2011 - 21:18

@Bodi
Musisz wziąć pod uwagę że MTB zużywają się dużo szybciej i trzeba jeszcze bardziej uważać kupując używany.
Bulls'a można kupić za 3000 na 105 a Scotta ledwo na shimano sora/2300. Jest różnica.


....masz rację zużywają się szybciej....ja sam myślę na jakim osprzęcie kupić szosę...mam dylemat.Tyle co wrzucilem w górala,nie chcę wrzucić w szosę.

#19 kulu

kulu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądJastrzębie

Napisano 07 listopad 2011 - 22:11

Ja już sam nie wiem ;p Tyle tego piszecie że nie wiem co mam wybrac ;] Zacznijmy od tego jak mam wymierzyc rower na siebie ? Bo są rozmiary a nie kupie za wielkiego ;p

I czy ceny rowerów jakoś spadają ? Chodzi mi o to czy jak teraz kosztuje np. 3000 zł później po pare stówek w dół , jak to jest z elektroniką i takimi rzeczami , samochody itd. ?

#20 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 07 listopad 2011 - 22:28

W maju kupiłem Scott'a S50 za 2800zł, teraz masz go za 2500zł, zazwyczaj tak jest, że ceny pod koniec sezonu spadają, bo chcą sie pozbyć rowerów z całego roku.
Są chyba jakieś tematy o rozmiarach, wzrost, długość nogi i dopasowujesz.

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)




Dodaj odpowiedź