Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szosówka do 3000 zł , propozycje


110 odpowiedzi w tym temacie

#21 kulu

kulu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądJastrzębie

Napisano 07 listopad 2011 - 22:44

Bo wiesz mamy listopad a ja bym chciał kupic rowerek tak w czerwcu lipcu ;]

#22 szpiler

szpiler
  • Użytkownik
  • 229 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 07 listopad 2011 - 23:01

W czerwcu będzie o wiele drożej. Jak zależy Ci na kasie to kupuj teraz.

#23 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 listopad 2011 - 13:05

To prawda co piszą koledzy-teraz jest taniej, ale i wybór mniejszy. ja długo szukałem, bo albo nie było rozmiaru albo cena nie na moje możliwości.

Zastanów się jeszcze nad tym rowerkiem: http://allegro.pl/me...1921842029.html

#24 Miechu

Miechu
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądSieniawa

Napisano 08 listopad 2011 - 15:17

@poziom79
zdjęcie na aukcji jest chyba nie właściwe. więc się nim nie sugeruj raczej.
http://www.rowerymer...wer-merida.html
tak podaje strona producenta.

#25 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 08 listopad 2011 - 15:57

Tak z innej beczki:
Kiedy ludzie zaczynają najbardziej intensywnie budować nowe maszyny i wyprzedawać używany osprzęt po sezonie?
Mam kilka rzeczy do kupienia i nie wiem, czy czekać do grudnia- stycznia czy już zacząć zakupy aby trafć na najlepsze okazje?
pozdrawiam

#26 Bodi

Bodi
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 listopad 2011 - 20:00

...nie kupowałbym używanego....Jak sam dbasz to wiesz co masz,a jak kupisz od kogoś to co?Po co ktoś sprzedaje?..żeby sie pozbyć,nie?

#27 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 08 listopad 2011 - 20:07

No nie do końca @Bodi...ja sprzedałem swój rower i kupiłem niedawno nowy. Pierwszy był po prostu gorszy bo był to mój pierwszy rower szosowy. Więc nie zgodzę się z Twoją opinią.
A ta merida z posta @Miecha jest chyba na 2012, ale nie jestem pewien

#28 Bodi

Bodi
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 listopad 2011 - 20:10

....no właśnie..."pierwszy był po prostu gorszy"...o tym pisałem....
nie chodzi o to ,że sprzedający jest kłamcą czy złodziejem...w tym kontekscie

#29 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 20:56

Meridy ja bym nie kupił, osprzęt Sory i nie ciekawa rama. Za tą samą cenę jest Scott, osprzęt słaby ale przynajmniej rama pierwsza klasa ; )

Na pierwszy rower też bardziej bym ci polecił nowy rower niż używany. W naszym kraju (choć na całym świcie też) jest dużo kombinatorów.

Możesz mieć szczęście i rzeczywiście kupić używany w idealnym stanie, ktoś sprzedawał, bo zmiania sprzęt, znudziło się mu itp.
Natomiast z drugiej strony wielu ludzi sprzedaje, bo pojawiły się wady. Rama może być pęknięta w takim miejscu i w taki sposób, że ty - amator nie ma szans tego wyłapać... ;)

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#30 Miechu

Miechu
  • Użytkownik
  • 65 postów
  • SkądSieniawa

Napisano 08 listopad 2011 - 21:56

@poziom79
wystarczy rzucić okiem na klamki, przecież Sora ma inny system niż na zdjęciu, korba też jest na sorze, na stronie producenta jest słabsza.

@Bodi
Głupoty opowiadasz. Dla jednego "gorszy" to załóżmy sora dla drugiego ultegra. Ludzie sprzedają rowery bo wymieniają na lepsze albo kasy potrzebują, wad raczej nikt nie ukrywa jeśli sprzedaje przez allegro bo i tak musiałby oddać kasę.

#31 Wiljer

Wiljer
  • Użytkownik
  • 620 postów

Napisano 08 listopad 2011 - 23:15

wad raczej nikt nie ukrywa jeśli sprzedaje przez allegro bo i tak musiałby oddać kasę.

chyba, że wada wyjdzie w praniu ; ) po dłuższym okresie, całego roweru nigdy bym nie kupił używanego, poszczególne komponenty jak najbardziej, bo o małą kasę się rozchodzi

Dla jednego "gorszy" to załóżmy sora dla drugiego ultegra

to ciekawe ; ) to tak jakby woleć poloneza od aston martina ; )

co kto woli... :-D

max dst:

412 km Kraków - Warszawa (2020)


#32 maccacus

maccacus
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 08 listopad 2011 - 23:39

chyba, że wada wyjdzie w praniu ; ) po dłuższym okresie, całego roweru nigdy bym nie kupił używanego, poszczególne komponenty jak najbardziej, bo o małą kasę się rozchodzi


Trochę bez sensu argument... Przecież jeśli kupisz "cały" rower to raczej nagle "cały" się nie popsuje (rozumiem, że pijesz do ewentualnie walniętego roweru), tylko padnie jakiś jego komponent. Ewentualne straty moim zdaniem takie same jak przy kupywaniu pojedyńczych używanych części, tyle tylko, że kupując "cały" rower można sporo zaoszczędzić.

Gdybym miał na zbyciu 3 tysiące to na 99% szukałbym ciekawej używki zamiast bardzo przeciętnego z salonu.

#33 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 09 listopad 2011 - 10:44

Wiktor, myśle, że styczeń-luty to czas kiedy "składowicze" modernizują swoje maszyny. Wiadomo, kasa po swietach, prezenety itd, więc po nowym roku jest czas i okazja by wszystko uporządkować, sprzedać co trzeba, kupić nowe i założyć ;-)
Przynajmniej ja tak robię zawsze, by z początkiem marca rower był już gotowy.
Używane częsci nie gryzą, zależy też jakie, ale często i gęsto można kupić używane nówki za 50-70% ceny nowej. Np. klamki jeśli są w ładnym stanie i po prostu działają to nie ma bata by po roku cos się stało, tak samo inne elementy. Na pewnoe nie ma sensu kupować tanich i wytyranych.

Co do szosy za 3000zł to ja jak zwykle zaproponuję składanie roweru na allegro, ewentualnie szukanie okazji na Tiagrze i fajnej ramce :)

#34 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 09 listopad 2011 - 11:03

Dzięki, Deadi. Już odłożyłem część kasy na nową szosę, projekt cały czas ewaluuje, tak więc mam jeszcze czas na namysł co do poszczególnych komponentów. W kwietniu- mam taką nadzieję- mój projekt będzie gotowy i zaprezentuję go na forum. Chciałbym się zmieścić w 3 tysiącach, ale jeżeli sypnie mi groszem i dostanę jakieś komponenty to wyjdzie to nieco drożej - to oczywiście na święta a w maju na urodziny jakieś upgrade typu nowe koła :-D
Za 3 tysiące będzie to mam nadzieję wyjątkowy rower- rzadka tytanowa ramka, porządne komponenty od tiagry (cięcie kosztów) przez 105/ Ultegrę do DA, dobre szytkowe koła, kiera i siodło dopasowane do moich preferencji. Nie poskąpie również własnej inwencji w postaci customowych komponentów oraz tych nieco rzadziej spotykanych. Nie śpieszę się, aby tylko całość była dobrze dopracowana. Zapewniam, że będzie na co rzucić okiem. :-) Projekt możecie obserowować na light-bike.com i weightweenies.
pozdrawiam

#35 Bodi

Bodi
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 listopad 2011 - 19:52

wad raczej nikt nie ukrywa jeśli sprzedaje przez allegro bo i tak musiałby oddać kasę.

chyba, że wada wyjdzie w praniu ; ) po dłuższym okresie, całego roweru nigdy bym nie kupił używanego, poszczególne komponenty jak najbardziej, bo o małą kasę się rozchodzi

Dla jednego "gorszy" to załóżmy sora dla drugiego ultegra

to ciekawe ; ) to tak jakby woleć poloneza od aston martina ; )

co kto woli... :-D


....Dzięki...ale widzę ,że Miechu sie napina,nie wiem po co?
Moje zdanie jest takie jak powyżej.Miechu pisze, że opowiadam głupoty...nie wiem w czym problem mieć odmienne zdanie..
JA BYM UŻYWANEGO ROWERU NIE KUPIŁ I TYLE!!!.
Kolega spytał o rower za 3000 zł,dla niektórych to cena kosmiczna ,dla innych "podejrzana"
Dla mnie...już pisałem...szosa zaczyna się od SH105.Poniżej to są rowery rekreacyjne...

#36 kulu

kulu
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • SkądJastrzębie

Napisano 09 listopad 2011 - 21:22

Mistrzowie ;p Jeśli to coś zmieni z tymi przerzutkami to ja mogę i 500 zł wiecej dac o ile to coś zmieni

#37 Bodi

Bodi
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 listopad 2011 - 21:43

...chodzi o trwałość i precyzję sprzętu
wejdź chociażby na bikekatalog.pl i zobacz grupy osprzętu...porównaj.

Po za faktem,że rower napędza kolarz to sam naped to istotna sprawa.
Np.w MTB ma to kolosalne znaczenie,jadąć pod góre w lesie tylko XTR Dyna Sys zrzuca biegi pod obciążeniem.Według mnie to sie sprawdza.Na szosie lepszy i niestety droższy osprzęt jest bardziej precyzyjny i lżejszy.

#38 Deadi

Deadi
  • Użytkownik
  • 2567 postów
  • SkądOpolskie

Napisano 09 listopad 2011 - 22:58

Bodi, ile miałeś rowerów pod nogami i na jakich grupach?
Ile by ich nie było to siejesz kolarskie herezje jakoby rower poniżej 105 był rekreacyjnym.
Nie grupa osprzętu decyduje o charakterystyce danego roweru, a jego rama - geometria, oraz kokpit. Reszta jest kwestią wagi i precyzji działania. I gwarantuje Ci, że dobry kolarz spokojnie pyknie przeciętniaka na superwyścigówce.
Poza tym klasyfikowana niżej od 105, Tiagra wcale taka zła nie jest i rower w granicach 3000zł nalezy właśnie do tej grupy. Najnowszy model 4600 10s. wiele czerpie ze 105 5600, więc oświeć mnie i powiedz mi dlaczego Tiagra jest rekreacyjnym osprzętem.

Poza tym, po tym piszesz wnioskuję, że jesteś idealista - o ile to jest pozytywna cecha to przesadzanie w dążeniu do ideału czesto gubi i niepozornie marnuje pieniądze.

#39 meaculpa

meaculpa
  • Użytkownik
  • 158 postów
  • SkądLublin

Napisano 10 listopad 2011 - 01:52

he he, poniżej 105 to rekreacja, no może jak założymy tiagrę do wigry 3 to tak.

#40 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 10 listopad 2011 - 18:24

Pfff ja mam osprzęt Tiagry i od dwóch lat nic się kompletnie nie popsuło a precyzja haha mogę się założyć ,że równie szybko będą ki się zmieniały przełożenia jak w 105



Dodaj odpowiedź