Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alkohol a treningi


249 odpowiedzi w tym temacie

#41 goro

goro
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • SkądWWA

Napisano 19 listopad 2011 - 15:23

http://sport.interia...piwo,1468951,26

#42 outoftimeman

outoftimeman
  • Użytkownik
  • 873 postów
  • SkądPruszków

Napisano 19 listopad 2011 - 15:40

Kufel piwa w dobrej atmosferze i przy spokojnej muzyce wycisza psychicznie organizm. Pomaga mu szybciej się zregenerować. Najlepsze są metody naturalne

I pomijając prawdziwe czy też nie walory odżywcze i regeneracyjne piwa to właśnie ta atmosfera i pewien bagaż kulturowy łączący się z piciem piwa jest bezsprzecznie tym czynnikiem, który oddziałuje w sposób najbardziej pozytywny. :-D

#43 wunderfaust

wunderfaust
  • Użytkownik
  • 455 postów
  • Skądz neta

Napisano 10 marzec 2012 - 11:58

z piwem trzeba uważać bo większość produkcji na rynku to śmieci co najwyżej zaprawiane spirytusem i chemią. Swoje lata mam, różne rzeczy się w życiu robiło. Za kierowncę nigdy nie wsiadłem po wypiciu, na rower się zdarzyło, ale szybko przeszła mi ochota jak raz miałem policyjną kontrolę i akurat traf chciał że na trzeźwo. Wyleczyło mnie to skutecznie z prób wycieczek biroznawczych chyba ze po lesie przy którym mieszkam. W więzieniach pełno 'kolarzy" a sądy pełne wniosków o ukaranie takowych. Nie warto ryzykować dla wypicia 2 browarów.
Poza tym piwo u mnie przyspiesza tętno i nic z tego dobrego nie wynika. O jeździe na kacu nawet nie myślę bo to mordęga. na szczęście mam taki organizm że więcej jak 3 piwa nie wypiję a jak już to za karę mam zgagę.
Fajnie jest sobie wziąć piwko do plecaka i zwiedzać wiat ale to moze się niedobrze skończyć więc dałem sobie spokój po prostu.

#44 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 10 marzec 2012 - 15:15

Na fotce wyglądasz jak Mistrz Swiata piciu piwa ;-)

#45 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marzec 2012 - 18:46

Ja generalnie nie przepadam za piwem, w sensie jego smak mi nie podchodzi. Alkohol dotykam generalnie ze 2 razy do roku (raz na sylwka, raz napisze na zapas). Musze przyznać jednak, ze przy upalach po 2h jazdy, fajnie jest to jedno piwo wypic, naprawdę czlowiek sie lepiej czuje :D

Wolę zieleń, i to jest mój największy ból :-/

#46 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 10 marzec 2012 - 18:57

mess, kurde współczuje ci chłopie. Mi też kiedyś piwo nie smakowało ale dorosłem/wyzdrowiałem ;)

u2250y2014v3.gif


#47 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 marzec 2012 - 19:19

wiesz, wszystko w swoim czasie, jeszcze 3 lata temu nie bylem w stanie nawet lyka przelknac :)

#48 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 10 marzec 2012 - 19:28

wypije dzisiaj za twoje zdrowie :)

u2250y2014v3.gif


#49 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 10 marzec 2012 - 22:09

wiesz, wszystko w swoim czasie, jeszcze 3 lata temu nie bylem w stanie nawet lyka przelknac :)


Ja na razie też nie mogę piwa przełknąć (ze względów smakowych), zresztą to samo z kawą także nie mam problemu. Nie sądzę żeby się to miało zmienić.

#50 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 10 marzec 2012 - 22:36

o tym pogadamy za 10 lat Mario,więcej pracy,mniej trenowania....

#51 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 10 marzec 2012 - 22:38

Wiecie, że i ja przestałem pić piwo ze względów smakowych.
To co nam serwują to się nie mieści ... w żadnych normach.
Wszystkie piwa smakują tak samo i są do d^&y.
Nawet jak się wypromuje jakiś nowy browar lub marka piwa i ma swój specyficzny smak, to po niedługim czasie upodabnia się do leszka, tyskiego lub innego badziewia należącego do światowego koncernu, pełnego chemii i bez smaku.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#52 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 10 marzec 2012 - 22:56

Sporo racji,patrz Zubr, Wojak itd

#53 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 10 marzec 2012 - 23:03

Zbytnio uogólniacie i wrzucacie piwo do jednej szuflady. A przecież wiadomo, że rodzajów piwa jest od groma i jeszcze trochę. To co masowo dostępne jest w sklepach, to zazwyczaj wyrób piwopodobny, siuśki chmielowe, które z chmielem mają niewiele wspólnego, bo więcej tam ulepszaczy i chemii.
Proponuję zapoznać się z piwami regionalnymi, pochodzącymi z manufaktur piwnych i tymi zagranicznymi. Podobnie jeśli chodzi o typy piwa, czyli nie tylko jasne pełne, ale spróbujcie ciemnego, nisko i wysoko procentowego, mieszanego, smakowego (np. miodowe), niepasteryzowanego ... Wybór jest ogromny, tylko trzeba namierzyć dobry sklep, a nie zaopatrywać się w osiedlowej Biedronce.
Ja od jakiegoś czasu (bo te siuśki z marketu już dawno przestałem pić) rozsmakowałem się w ciemnych piwach i co jakiś czas kupuję sobie w sklepie typu 'alkohole świata' za każdym razem inne piwo - taka swego rodzaju degustacja :)

#54 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 10 marzec 2012 - 23:10

Próbowałeś SRONG-a lager ? - różni się, czy to taki dopisek na nowym wzorze etykiety ?

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#55 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 10 marzec 2012 - 23:37

Nie wiem dlaczego nie mogę edytować :shock:
Ostatnio (1,5 roku temu) też degustowałem różne piwa: ciemne, jasne, mocne, zagramaniczne, ale tu u nas chba i do tych rozlewają piwa koncernowe ... więc lipa na całego. Nawet Ciechany przestały mi smakować
Ostatnie jakie się ostały nieskażone (1,5 roku temu !) to piwa KOREB

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#56 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 11 marzec 2012 - 10:14

robo, a może piwka z małych browarów by ci smakowały. Koreb też piłem kilka razy bo to browar z łasku jest, całkiem spoko ale piłem też dużo lepsze. Ja polecam np Zwierzyniec, raciborskie, twierdzowe, czeską holbe.

u2250y2014v3.gif


#57 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 11 marzec 2012 - 10:28

Piszcie piszcie,notuję sobie do testów :-P

#58 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marzec 2012 - 11:28

ale tu u nas chba i do tych rozlewają piwa koncernowe ... więc lipa na całego.

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale to kto rozlewa piwo nie ma wpływu na jego smak. Wiele dobrych piw z niewielkich regionalnych browarów rozlewane jest przez kompanię piwowarską i carlsberg, np. piwo brackie, które bardzo polecam. Robione jest na XIX wiecznej aparaturze i lekko trąci miedzianą kadzią.

#59 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 11 marzec 2012 - 11:33

Picca, ważne jest żeby piwo nie było robione masowo tak jak llech , tyskie, warka itp. Najlepsze sa małe browary z tradycjami z ojca na syna i robią według swojej receptury jedna miare alkoholu która później leżakuje odpowiednią ilośc czasu.

u2250y2014v3.gif


#60 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 11 marzec 2012 - 12:30

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale to kto rozlewa piwo nie ma wpływu na jego smak.

Chodziło mi o to, że różne piwa zagranicznych (teoretycznie) marek są rozlewane lub wręcz produkowane w naszych, przejętych przez te koncerny piwowarskie browarach. A te browary otrzymały technologie, tak potrafiącą spiepszyć smak piwa, że szkoda gadać. Nie mówiąc już o jego (tzn. piwa) właściwościach prozdrowotnych, o które, przy niewielkich ilościach nam by chodziło. Te piwa są wysterylizowane ze smaku.

I dlatego, na przekór, od jakiegoś czasu nie piję.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź