Skocz do zawartości


Zdjęcie

jakie łatki?


36 odpowiedzi w tym temacie

#21 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 09 marzec 2011 - 11:19

czy w ogóle są jakieś łatki samoprzylepne, dobrej jakości, wielkości mniejszej niz te 20-25mm ?
Z tego co widzę i szukam wszyyystko wielkie i własciwie nie ma czegoś o wielkości mniej więcej 10mm ...

#22 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 marzec 2011 - 11:58

Są dostępne łatki Weldtite Red Devil: link
Kolega wozi ze sobą, ale chyba jeszcze nie musiał stosować - zapytam przy okazji.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#23 kalkhoff

kalkhoff
  • Użytkownik
  • 91 postów
  • SkądKutno

Napisano 25 marzec 2011 - 15:59

Ale powiedzcie mi, po co łatać?
Przy ciśnieniu zblizonym do 10 bar zadna łatka długo nie wytrzyma. Dętka kosztuje kilka złotych, zmiana w trasie to żadna robota. Owszem, zabieram w trasy łatki obok zapasowej dętki, na wszelki wypadek, byle tylko dojechać, na całe szczęście jednak nie złapałem dotąd dwóch kapci podczas jednego wyjazdu.

#24 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 25 marzec 2011 - 17:59

Dokłaaadnie po to, o czym napisałeś na końcu ...
Dętka kilka złotych ? ;-)

Poza tym np ja toleruję dętke z maałą dziurką zaklejoną zgrabną, małą i dobrą łatką - szczególnie w kołach na np traski/treningi codzienne ... ;-)

#25 pawelkepien

pawelkepien
  • Użytkownik
  • 719 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 marzec 2011 - 19:21

Przy ciśnieniu zblizonym do 10 bar zadna łatka długo nie wytrzyma

Pozwolę sobie nie zgodzić się ;-) Kiedyś załatałem swoją dętkę szosową jakąś łatką bliżej niezydentyfikowanej tajwańskiej produkcji (za 10 zł tubka kleju i arkusz pewnie ze dwudziestukilku łatek - musiałbym sprawdzić) i żyje do dziś. Czyli już chyba ze 2 lata albo i 3. Powietrze nie ucieka, w czasie jazdy jej nie czuć (a rozmiar ma "standardowy" - nie jest przeznaczona do cieniutkich dętek szosowych). Pompowałem w okolicach 9 bar. Z dętkami za kilka zł też się nie spotkałem, ale może po prostu za słabo szukałem ;-)

fs-userbar-blog-white.png


#26 kalkhoff

kalkhoff
  • Użytkownik
  • 91 postów
  • SkądKutno

Napisano 08 kwiecień 2011 - 14:07

Dętki za parę złotych kupisz w Decathlonie, dokładnie za 10 lub 12 złotych za dwie sztuki.

#27 czasowiec

czasowiec
  • Użytkownik
  • 262 postów
  • SkądToruń

Napisano 13 kwiecień 2011 - 21:26

Kto chce niech wierzy , lub nie , kupuje zawsze komplet łatek z klejem u ruskich na rynku , pudełko zielone z napisem RED SUN , łatek chyba ze 100 szt. duży klej , i kleje detki szosowe czy co popadnie , bardzo dobre mocne mam niekiedy na dętce po 6 łatek , koło toczy się normalnie POLECAM . :-) Trzeba zwrócić uwage bo są łatki też bardzo duże w takim samym pudełku przypuśćmy ze do skutera to te się nie nadają , tylko te mniejsze brać .

#28 Tom'ek

Tom'ek
  • Użytkownik
  • 377 postów
  • SkądWieszowa

Napisano 13 kwiecień 2011 - 22:09

Kupujesz zestawy po 100 łatek? Chyba czas zmienić opony :-)

#29 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwiecień 2011 - 21:19

Sorry że z miesięcznym opóźnieniem. Łatki Park Tool GP-2 mają wymiary 24x24mm jak na razie śmiało polecam. W swojej kolekcji też mam dętki z kilkoma łatkami, zero problemu, nie zdarzyło mi się aby porządne łatki (Tip Top) wulkanizowane na oryginalny klej, puściły lub nie trzymały.


#30 Bikemaster

Bikemaster
  • Użytkownik
  • 1048 postów
  • SkądWWL

Napisano 15 kwiecień 2011 - 22:37

Ja sam robię łatki ze starych dętek. Potem kleję butaprenem, w imadełko i po 12h detka do odbioru. Wytrzymują do 8 atm.

#31 maciej1986

maciej1986
  • Użytkownik
  • 3267 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 kwiecień 2011 - 22:54

Kiedyś też tak kleiłem, naprawdę warto zestaw tip topa chociaż nabyć. Miałem też jakiś ekspand, ale coś nie działał klej jak powinien.


#32 - MC -

- MC -
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądMiędzyrzecz

Napisano 13 grudzień 2011 - 20:33

Podpinam się pod temat.Czy łatki służące do klejenia dętek będą nadawać się do załatania dziury w oponie? Może jednak lepiej udać się do wulkanizatora? Pozdrawiam. Marek.

u3181y2018v3.gif


#33 emer

emer
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • SkądGalicja

Napisano 13 grudzień 2011 - 20:47

kiedys próbowałem - nie da się ... lub byc moze moje łatki nie chciały przykleic się ...
mimo lekkiego przetarcia papierem ściernym, nie chciało kleic się jedno do drugiego i po prostu odklejało.
Poza tym siła cisnienia w dętce (ok 7-10atm) rozsadzi i tak takie zabezpieczenie, jezeli bedzie słabe a przecięcie opony zbyt duże ..
Odwrotnie jest w środku opony - opona "trzyma" parcie rozsadzającego ciśn w dętce, no a gdy masz dziurę w oponie, to ... ;-)
Być może lepiej byłoby ... zszyć czyms mocnym opone niż niepewnie kleić ...

#34 - MC -

- MC -
  • Użytkownik
  • 106 postów
  • SkądMiędzyrzecz

Napisano 13 grudzień 2011 - 20:53

Rozcięcie jest około 1.5 cm od wewnątrz , oczywiście widoczne z zewnątrz na środku opony.Boki całe.Jutro podjadę do wulkanizacji i zobaczę co "miszczowie" powiedzą.Pozdrower.

u3181y2018v3.gif


#35 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 13 grudzień 2011 - 21:53

jak przecięło kord to szkoda Twojego czasu, wywal do kosza bo Ci rozerwie sie w trasie , 1.5 cm ????? :mrgreen: rozcięcie ?? a nie szkoda twarzy ?

Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#36 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 13 grudzień 2011 - 22:35

Ja zakleiłem zwykłą łatką oponę, ale rozcięcie miało ok 5mm. Trzyma się od ok 2-3 tyś km i nie ma żadnych problemów. 1.5 cm to jednak za dużo, aby próbować to sklejać.

#37 czasowiec

czasowiec
  • Użytkownik
  • 262 postów
  • SkądToruń

Napisano 13 luty 2012 - 18:49

Ja zakleiłem zwykłą łatką oponę, ale rozcięcie miało ok 5mm. Trzyma się od ok 2-3 tyś km i nie ma żadnych problemów. 1.5 cm to jednak za dużo, aby próbować to sklejać.


1,5 cm rozcięcia na oponie to od razu do kibla bo możesz tego tęgo żałować, doraźnie by gdzies dojechac to tak ale nie na dalszą eksploatację, szanuj zdrowie! natomiast w klejeniu dętek to nie będe skromny i powiem ze jestem mistrzem jeżdżę niekiedy na 6 łatkach aż wstyd :-) ale żadna nie zawodzi ale trzeba pamietać o jednym że do klejenia dętki trzeba podejść bardzo uczciwie nie na odpieprz bo się zemści.



Dodaj odpowiedź