Skocz do zawartości


Zdjęcie

ZASADY 2012


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
107 odpowiedzi w tym temacie

#21 Gosc_Kuba1987_*

Gosc_Kuba1987_*
  • Gość

Napisano 08 styczeń 2012 - 19:42

Nie dla:
-lemondek przy starcie wspólnym lub w grupach
-słuchawek w uszach za wyjątkiem ITT
natomiast problem szytek i zapasowych dętek niech każdy sobie załatwia we własnym zakresie w końcu mamy erę mleczek, pianek, uszczelniaczy więc w ogóle nie ma co robić z igły widły

#22 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 09 styczeń 2012 - 00:29

A co z posiadaczami szytek? Tak sformułowany zapis nakazywałby im posiadanie przy sobie zapasowej opony i kleju, lepiej dodać na początku "Zaleca się..."

W przypadku kół z szytkami należałoby mieć też zapas. Nawet raz widziałem na Żądle Szerszenia.

Intencją zapisu o obowiązku posiadania pompki, zapasu lub zestawu do klejenia czy innych specyfików jest to aby pechowiec, który złapie gumę poradził sobie z takim problemem najlepiej samemu nie absorbując otoczenia czyli innych zawodników czy nawet ratunkowo organizatorów.
Chodzi też o ochronę zdrowia psychicznego :-) - w październiku jechałem w BikeMaratonie MTB - bo już było po sezonie na szosie :-) nie mialem zapasu i przez 15 km do mety jechałem na kapciu złorzecząc na wszystko

#23 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 10 styczeń 2012 - 13:59

Dziękuję za wasze zaangażowanie: czytacie, wnosicie uwagi. Postaram się odnieść do wszystkich przy aktualizacji zasad i/lub na forum.

Nasuwa mi się taka refleksja, że w sumie to całkiem nieźle te zasady skomponowano skoro dyskusja dotyczy tylko kilku mniej istotnych z punktu widzenia całości spraw ;-)

Czekam jeszcze kilka dni a potem zaklepujemy regulamin.

P.s. A u mnie w Istebnej "kolarskiej" stolicy dobijamy ze śniegiem powoli do 1 metra.

#24 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 10 styczeń 2012 - 16:24

no to wcale nie dobrze z tym śniegiem, trzeba pomału szykować trasę Pętli;P choć ja bym nic nie tykał ani nie zmieniał w stosunku do ostatniej była genialna

#25 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 13 styczeń 2012 - 18:31

W temacie wieje nudą, to ja może przypomnę to co już było omawiane. Nie wliczajmy wszystkich wyścigów do klasyfikacji drużynowej. Skoro jest to cykl dla kolarzy amatorów, to wypadałoby zostawić jakiś delikatny luz (brak czasu, koszty, rodzina itp.). W klasyfikacji indywidualnej luz jest nawet spory, dlatego nie rozumiem czemu w drużynówce nie ma żadnego? Taki stan rzeczy utrudnia życie, a nawet zniechęca mniej liczne drużyny, a także teamy, które mają dalej w nasze góry. Ograniczając liczbę startów wliczanych do generalki zwiększymy konkurencję, czyli podniesiemy też poziom rywalizacji - a to chyba korzyść dla cyklu. Moim zdaniem powinno, to być 3/4 z ogółu imprez.

Co do lemondek, to są one jakimś tam zagrożeniem, a to wystarczający powód żeby zabronić ich stosowania w wyścigach ze startu wspólnego.

#26 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 13 styczeń 2012 - 19:55

A ja jestem za liczeniem wszystkich imprez do drużynówki, jak ktoś jest dobry to i tak wygra, nie będąc na wszystkich imprezach. Przykładem są Bikeholicy w 2011.
Co do lemondek, w sumie macie rację są niebezpieczne a na maratonach bezpieczeństwo jest ważne.

#27 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 14 styczeń 2012 - 11:56

Piotr92 tworzysz regułę na podstawie jednego przypadku - dziwne. Twoje "jak ktoś jest dobry to i tak wygra", sprawdza się tylko jeżeli jakaś drużyna jest znacznie silniejsza od reszty. Jeżeli natomiast poziom drużyn jest zbliżony, to o wynikach niekoniecznie zadecyduje poziom sportowy, bo może przeważyć ilość imprez (czyli możliwości pozasportowe teamów).

Piotr92 zakładasz, że znowu niezależnie od warunków, Biekeholicy zleją wszystkich? Strasznie defetystyczne podejście. Nie wiem jak Road Maraton Team, ale nasza drużyną nie składa broni na starcie :mrgreen:

#28 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 14 styczeń 2012 - 14:46

Nasza również i jestem jak najbardziej za opcją Przema 3/4 jest najrozsądniejszym wyjsciem i najbardziej sprawiedliwym. a Bikeholicy w tym roku bedą mocno naciskani :mrgreen:

#29 Gosc_Andrzej M_*

Gosc_Andrzej M_*
  • Gość

Napisano 14 styczeń 2012 - 18:27

Ja uważam, że do drużynówki powinny się liczyć wszystkie wyścigi. Drużyna składa się z 10 zawodników, a więc można dalekie wyjazdy rozdzielić między drużynę, jak się chce walczyć o zwycięstwo. Co do indywidualnej klasyfikacji, moim zdaniem powinno się liczyć 2/3 zawodów lub przynajmniej 1/2. Sześć imprez może być troszkę niesprawiedliwe, bo słabszy może przejechać 6 słabiej obstawionych wyścigów i być lepszy od innych, teoretycznie lepszych od siebie. W przypadku liczenia dużej ilości imprez taka nagroda by się słabszemu zawodnikowi należała za większą liczbę przejechanych maratonów, a tym samym ambitniejszą postawę w cyklu. A ogólnie rzecz biorąc, bez względu na regulamin JAS-KÓŁKI będą gryźć asfald w tym sezonie :mrgreen:

#30 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 14 styczeń 2012 - 20:30

Zasadnicza kwestia,w RM chodzi o ambitne podejście,czy faktyczny poziom sportowy zawodników? Może od tego zaczną organizatorzy. ;-)

#31 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 14 styczeń 2012 - 20:47

Drużyna składa się z 10 zawodników, a więc można dalekie wyjazdy rozdzielić między drużynę, jak się chce walczyć o zwycięstwo.

To ja tylko sprostuję. Drużyna może liczyć maksymalnie 10 zawodników, a to trochę zmienia postać rzeczy. Dlaczego utrudniać zadanie mniejszym drużyną? Moim zdaniem im większa konkurencja tym lepsza zabawa - nie?

#32 Gosc_orbea29er_*

Gosc_orbea29er_*
  • Gość

Napisano 14 styczeń 2012 - 22:25

Moim zdaniem, wymagane sześć startów do generalki, gdzie mamy aż cztery czasówki, nie pasuje do cyklu Roadmaraton. W nazwie mamy maraton, to powinny się liczyć do generalki trasy maratońskie. Czasówki do generalki powinny być dużo mniej punktowane, a nie tak samo jak za wyryp do 180 km :)

#33 GRUNWALD1410

GRUNWALD1410
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • SkądSucha B./Kraków

Napisano 15 styczeń 2012 - 13:50

Mam jedną propozycję: W przypadku, gdy ktoś z kategorii H lub E chce startować na dłuższym dystansie powinien mieć taką możliwość i byłby klasyfikowany w kategorii odpowiednio: A i D
Gdy ktoś z kategorii A-D chce startować na krótszym dystansie powinien mieć taką możliwość ; byłby klasyfikowany tylko w GENRALCE etapu, która powinna istnieć.
Dziękuje ;)

#34 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 15 styczeń 2012 - 14:33

Moim zdaniem, wymagane sześć startów do generalki, gdzie mamy aż cztery czasówki, nie pasuje do cyklu Roadmaraton. W nazwie mamy maraton, to powinny się liczyć do generalki trasy maratońskie. Czasówki do generalki powinny być dużo mniej punktowane, a nie tak samo jak za wyryp do 180 km :)


To nie jest najlepszy pomysł. To, że w nazwie cyklu jest "maraton" nie ma znaczenia. Czasówki odróżniają ten cykl. Nie ma powodu aby dyskryminować punktowo ITT, grozi to zmniejszeniem, i tak chyba mniejszej niż w imprezach etapowych, frekwencji. Część uczestników może sobie odpuścić udział z powodu słabszej punktacji. Zastanowię się czy jechać kilkaset km na imprezę, w której jadę na rowerze 20-30 min i do generalki będę miał zaliczone punktu z korektą in minus.

#35 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 15 styczeń 2012 - 14:34

zgadzam się

#36 Gosc_Kuba1987_*

Gosc_Kuba1987_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2012 - 15:00

Ja też się zgadzam sztuką jest przejechać czasówkę ze średnia powyżej 40 jak ktoś jeździ 35 to wiadomo nie zmęczy się za bardzo.

#37 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 15 styczeń 2012 - 17:34

Dobrze mówią,dać im wódki ! :mrgreen: poza tym na czas nie da sie wygrać tak poprostu z biegu,prawda Kuba ? ;-)

#38 slababateria

slababateria
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 16 styczeń 2012 - 20:22

Proszę o odpowiedź w sprawie kategorii wiekowych. Ja chciałbym wystartować w majowym Toruniu, a 16 lat kończę w połowie czerwca. I pytanie brzmi - jak interpretować zapis w regulaminie odnośnie wieku?

#39 Gosc_orbea29er_*

Gosc_orbea29er_*
  • Gość

Napisano 17 styczeń 2012 - 07:38

Wygląda na to, że dla generalki warto startować czasówki, bo są mocno punktowane. Moim zdaniem wymagane 6 najlepszych wyników jest za mało. Wystarczy wtedy pojechać 4 czasówki, dwa płaskie maratony i generalka zrobiona. Optymalnie powinno być wymagane 9 startów.

#40 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 17 styczeń 2012 - 08:26

Widocznie Road maraton ewoluuje,stara się przyciagnąć ludzi rownież z płaskich regionów,gdzie nie kazdy kocha jazde w górach,przykładem jest Parczew,Toruń i czasówki. w nazwie nie ma chyba "górski maraton" Marcinie,dla kazdego coś dobrego. Szczerze-ja tez 100%owym miłośnikiem długiego "grzebienia" z podjazdami nie jestem,chociaż i tam sie staram,dlatego cieszę sie z takich zmian.Toruń mimo iż daleko pojadę z powodu 2 imprez jednocześnie(bardzo fajny pomysł)