Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ubezpieczenie rowerzysty


88 odpowiedzi w tym temacie

#81 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2020 - 11:24

Pytam bo renta jednak nie zależy od samego faktu wypadku ale od tego czy mamy wypracowane lata pracy, to też przypuszczam że podobne świadczenia również. Przykładowo zus uznaje tylko wypadki w pracy, do pracy i z pracy

#82 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2020 - 11:27

Pytam bo renta jednak nie zależy od samego faktu wypadku ale od tego czy mamy wypracowane lata pracy, to też przypuszczam że podobne świadczenia również

To chyba emerytura ? :)  aczkolwiek bieły nie jestem, wiem że chyba trzeba miec 10 lat przepracowane żeby np Twoje dziecko dostało rentę jeśłi ty umrzesz.  Chętnie poczytam jakie są przepisy.



#83 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 28 luty 2020 - 11:50

Rente to jedno emerytura drugie. Przepisy o rencie ZUS' owskiej są tu https://www.zus.pl/s...rzyznania-renty


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#84 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2020 - 11:53

Na rentę trzeba mieć bodaj 5 lat oskładkowanych.Gorzej jeśli ktoś miał przerwę bo np był jakiś czas za granicą. A takie inne renty, to tylko socjalną ale jeżeli przekracza się ustalony próg dochodowy w rodzinie na 1 osobe to wtedy nawet socjalnej nie ma

#85 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 28 luty 2020 - 11:56

To są zasady dla renty ZUSowskiej, a nie renty z OC sprawcy. Jedno nie wyklucza drugiego. Jednym słowem: będziesz miał dwie jeśli ZUSowska się należy. Oczywiście nie życzę nikomu bo to tragedia a nie przywilej. 


To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#86 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 29 luty 2020 - 13:10

być może tak jest w przypadku rent, ale ja myślę jednak że w tej kwestii najważniejsze są świadczenia państwowe, czyli z Zusu . To samo jest z tym prywatnym lecznictwem. Wiele prywatnych ubezpieczycieli twierdzi że ma leczenie. Tylko ciekaw jestem w jaki sposób? Skoro jest jakiś wypadek, to przyjeżdża pogotowie ratunkowe, ono zabiera do szpitala, szpitale maja kontrakty podpisane z NFZ a nie z firmami prywatnymi więc żeby z nich korzystać trzeba mieć.... No właśnie, nie składki odprowadzane do prywatnej firmy ubezpieczeniowej tylko składki odprowadzane do ZUS. Tak samo jest ze wszystkim. Coś nie bardzo jestem w stanie wyobrazić sobie że ubezpieczyciel będzie płacił komuś rentę( a tak nawiasem nie wiem czy nie koliduje z odszkodowaniem) Skoro w Zusie na te marne 800 czy tam 900zł renty trzeba mieć wstecz 5lat oskładkowanej pracy , to coś wątpię że firma ubezpieczeniowa da np 3 tys na miesiąc bo poszkodowany nie może wykonywać pracy. Podchodze do tego jednak nieco z dystansem. Zresztą przechodziłem przez to, może nie tyle rentę ale odszkodowanie .Sprawę prowadziła kancelaria prawnicza i wiem jak ciężko jest w walce z ubezpieczycielami, wyłuskać nawet połowę tego co się należy. Cała dokumentacja,papiery,papiereczki,pokwitowania,zaświadczenia,wypisy, opisy, cuda na kiju. Nawet chcą opis leczenia z.... karetki pogotowia,gdzie pogotowie czegoś takiego nie wystawia :P albo mając wypisy ze szpitala, mając historie leczenia szpitalnego i poszpitalnego a  nawet odpis wyroku sądu karnego, gdzie jest opinia biegłych z zakresu medycyny, a mimo to wysyłają człowieka na komisje lekarską... tą wyznaczoną przez nich :P



#87 nyto123

nyto123
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 22 kwiecień 2021 - 20:30

Witam 
Szukam ubezpieczenia OC które obejmuje również starty w Amatorskich wyścigach i według mnie najciekawiej wygląda ubezpieczenie w Concordii .  Czy może ktoś z was korzysta z tego ubezpieczenia i przez to jeździ z myślą ze w razie jakieś nie przyjemniej sytuacji będzie miał z czego wypłacić albo może jest podobna alternatywa na rynku warta uwagi ?
 


Użytkownik Prozor edytował ten post 22 kwiecień 2021 - 21:59
Usunięte odnośniki reklamowe


#88 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 22 kwiecień 2021 - 21:12

Nie wiem jakie są warunki w Concordii, ale porównaj sobie z PZU OC Sport. 



#89 Mirosb

Mirosb
  • Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 25 maj 2023 - 11:56

Witam

Czy ktoś orientuje się czy można zawrzeć ubezpieczenie Assistance obejmujące transport do warsztatu/miejsca zamieszkania lub naprawę na miejscu zepsutego roweru, które działałoby również za granicą? Znalazłem tylko Europ Assistance ale nie wiem jak realnie działa ta firma przy organizowaniu pomocy.

 





Dodaj odpowiedź