Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kompatybilnosć- Campagnolo i reszta świata


168 odpowiedzi w tym temacie

#61 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 12 październik 2013 - 20:27

Mikros, minimalnie inaczej... czyli jednak nie będą chodziły dobrze, umówmy sie, przerabiałem ten temat i nie było różowo. 

Są koła z piastami Mavica na bębenku SH, przynajmniej gdzieś kiedyś o tym czytałem, chyba, że bębenek shimano był w rozumieniu kompatybilny-shimano


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#62 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 12 październik 2013 - 20:35

Bębenki produkcji Mavika pod kasety Campy i Shimano możesz wymieniać (oczywiście o ile bębenek i piasta obsługują ten sam system zapadek). Bębenka produkcji Shimano z bębenkiem produkcji Mavika nie zastosujesz zamiennie.

Co do kompatybilności - znam nawet z pierwszej ręki liczne przypadki rowerów, w których takie połączenie działało idealnie. Możliwe, że problemem u Ciebie mógł być np. łańcuch albo regulacja, ale wg mnie w tych konkretnych przypadkach praca była absolutnie idealna.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#63 haligówka

haligówka
  • Moderator
  • 853 postów
  • SkądRzeszów/Kraków

Napisano 12 październik 2013 - 20:39

Jeśli zastosujesz tam jakieś podkładki czy coś, to wtedy może zadziałać, naczytałem się o tym. ale u mnie się nie udało połączyc tego dobrze.


Strava
Instagram
Z blatu po świecie- zapraszam na mój fotoblog!

#64 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 12 październik 2013 - 23:48

Odnosnie "kompatybilnosci" S/S z C trzeba zapamietac 1 rzecz i wszystko stanie sie proste : Shimano i Sram na kazdym przelozeniu ciagna stala dlugosc linki ( aczkolwiek inna w Shimano i inna w Sram ) . Campagnolo TAK NIE MA. Niektore ( nie wszystkie ) "ciagi" sa rozne ( bodaj 4/10, ale glowy nie dam ).

 

I teraz : Klamki Campy MUSZA miec kasete Campy, a ta bebenek Campy.  I tu nie ma negocjacji. 

 

Niektore tylne przerzutki Sram/ Shimano ( czasem wprost, czasem po innym zamocowaniu linki ) maja taki sam kat wychylenia przy danym uciagu jak przerzutki Campy. Ale niekoniecznie dla tej samej ilosci przelozen ( vide Shimano 10tka ) I dlatego da sie to polaczyc.  

 

Podstawa zostaje ZAWSZE ta sama : klamki-kaseta-bebenek musi byc Campy. 

 

Kola Mavic'a mozna skonwertowac z/ do Campy/ Shimano - ale nie wszystkie i nie zawsze ( jest zamet z bebenkami TYP Mavic )

 

Bez problemu konwertuje sie w obie strony Campe, Fulcrum i DT 240ki, i (zaslyszane) Novatec'i. 


psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#65 bassride

bassride
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • Skądkrk

Napisano 27 grudzień 2013 - 10:41

A kto mi pomoże w moim niedoświadczeniu ostrokołowca...

składam sobie szosę, na razie mam:

- klamki campa record 10

- FD campa record 10 s

- koło tył z kasetą MICHE 10 s dla campy

 

Brakuje mi przerzutki tył - czy mogę kupić coś z schimano / sram?

 

Wściekły jestem bo ostatnio poszła campa record na allegro za 115 zł

 

 



#66 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 grudzień 2013 - 11:09

Przerzutki tylne SRAM-a na 10 rzędów pracują bardzo dobrze z manetkami Campy (również na 10 rzędów). Shimano nie będą działały poprawnie.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#67 bassride

bassride
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • Skądkrk

Napisano 27 grudzień 2013 - 11:29

i zagra to z każda kasetą na 10 s?



#68 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 grudzień 2013 - 11:35

Najlepiej jeździć na Campie lub kasetach kompatybilnych z Campą, bo mają one koronki rozstawione idealnie zgodnie z indeksacja Campy. Kasety Shimano, SRAM-a itd. będą działały, ale mogą chodzić głośniej i na niektórych przełożeniach mogą działać mniej płynnie - dlatego nie jest to dobre rozwiązanie.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#69 bassride

bassride
  • Użytkownik
  • 76 postów
  • Skądkrk

Napisano 27 grudzień 2013 - 11:55

serdecznie dziekuję. zatem będę szukał okazyjnej campy lub srama, sezon zimowy więc może coś ustrzelę



#70 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 grudzień 2013 - 13:08

nie wtrącajac sie w toki wypowiedzi ...bo niektóre sa tak zagmatwane że zrozumieć nie idzie wniosek wysuwa sie sam :

Po co kombinować, jak wiadomo że jeśli założymy homologicznie firmowo osprzęt ( danej firmy ) , to będzie on działał idealnie, co da nam po pierwsze zadowolenie z jazdy, mniejsze kłopoty serwisowania - regulacji , pozimo wqrwienia w czasie jazdy , niższe koszty  wymiany komponentów w przpadku zużycia bo coś prawie działało dobrze , po drugie ceny na komponenty są porównywalne jak sie siądzie na dupie i poszuka a nie oczekuje że ktoś znajdzie .

 

Ale coż by to było , jakby nie było trzeba  "gonić zajaczka " ?


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#71 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 grudzień 2013 - 14:19

Zasadniczo masz sporo racji, ale gdybyśmy zapędzili się w takim myśleniu, moglibyśmy np. zacząć twierdzić, że łańcuchy SRAM-a nie będą pasowały do napędów Shimano, a klocki SwissStopa to już w ogóle nie pasują do żadnych hamulców - a chyba zgodzisz się ze mną, że byłaby to bzdura :)

Właśnie po to są wg mnie fora, żeby wymieniać się tego typu informacjami, bo producenci zrobią wszystko, żebyśmy pchali się w zakup ich komponentów, nawet jeżeli często będzie to dla nas niekorzystne (choćby ze względu na żywotność niektórych z nich). A jeżeli dwa komponenty ze sobą poprawnie współpracują, to dlaczego ktoś miałby nie chcieć na nich zaoszczędzić?

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#72 SPIKE

SPIKE

    Spike

  • Użytkownik
  • 4683 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 grudzień 2013 - 17:30

yy nie , pisze tylko o częściach napędowych wyłącznie .


Profesjonalny serwis i montaż kół do rowerów  www.velotech.pl   

Serwis rowerowy - Kraków  tel: 666-316-604[email protected]

Masz pytanie o koła - to zadzwoń najpierw !!!!!!!  w godz. - 12.oo - 19.oo


#73 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 styczeń 2014 - 11:35

A takie małe pytanka..
Do kasety SH 8sp pasuje łańcuch Campy 9sp, a do SH 9sp łańcuch 10sp?
I czy kasety Campy mają inny układ szczelin bębenka i po prostu nie wchodzą na piasty SH/SRAM?

#74 Petri

Petri
  • Użytkownik
  • 1003 postów
  • Skądinąd

Napisano 03 styczeń 2014 - 11:55

odp na 1e pytanie : da sie, ale moze generowac problemy, raczej nie ma sensu patrzac na ceny lancuchow...

i 2ka : dokladnie tak. bebenek Campagnolo jest zupelnie inny i nie ma szans na instalacje kasety standardu"Shimano", plus kasety Campagnolo maja "nierowna" indeksacje ( linka jest ciagnieta w 3 roznych dlugosciach ) .

 

RAZ zdarzylo mi sie widziec caly naped Campy poza bebenkiem/kaseta : tu bylo Shimano/Sram ALE : wszystkie koronki pojedyncze i podkladki Campy ( zgodne z indeksacja ) - zrobione to bylo na 10tce, a i tak nie chodzilo poprawnie…  Ktos kiedys gdzies robil kasety z indeksacja Campa a mocowaniem Shimano… ale nie pamietam kto …. Generalnie gra nie warta swieczki. 

 

Natomiast kazda TP Sram'a 10spd ( exact actuation )  chodzi idealnie z manetkami Campa 10spd.  Ten sam wychyl/ uciag linki. Dziala idealnie rowniez w druga strone ( lapy i kaseta Sram, przerzutka Campy )


psy szczekaja, a karawana jedzie dalej. 

 

porzadek jest domena prostych umyslow, tylko geniusz ogarnie chaos. 


#75 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 06 styczeń 2014 - 01:03

Moja opinia:

Ja mam kompletną grupę recorda 10 sp i kupiłem sobie dodatkowe koła, z tym że trafiły mi się takie z kasetą DA 10 sp. 

Zanim koła doszły szukałem już nerwowo w necie bębenka na campę (niestety przy tych kołach dość drogiego) - z tym że koła doszły , zabrałem je na trening jeden, drugi, trzeci , dziesiąty i co? i nic , okazało się że wszystkie 10 koronek działa i zmienia się tak samo (dokładnie tak samo)  płynnie, cicho i precyzyjnie jak przy kołach z kasetą campy. Nawet nie musiałem nic regulować po wymianie koła. 

Może mam farta, a może nie i tak po prostu jest. Nie wiem, wiem za to że u mnie działa perfecto, a jestem cholernie wyczulony na precyzje działania i wszelkie niepożądane odgłosy pracy roweru (również,  może nawet szczególnie przy ostrym gazie, pod górę itp).

Więc już nie szukam bębenka który kosztuje 300-350 zł, uff.

 

A teraz moje pytanie:

Muszę zaopatrzyć te koła w inną kasetę (górskie przeznaczenie), z większą rozpiętością, a z ofert widzę, że najszybciej w dobrej cenie i z pożądaną ilością zębów to dostanę srama reda. Mam więc pytanie, ale tylko do tych osób, które używały kompletnej grupy campy (najlepiej recorda 10 sp) z kasetą sram red - czy działało Wam to tip-top?. Jeśli działa tak samo jak z kasetą DA (czyli identycznie jak z recordem w moim przypadku) to kupuję kasetę Reda i mam problem z głowy. Jeśli nie, to być może będę musiał poszukać innych (droższych) rozwiązań. 

Za porady na podstawie wiedzy z internetu , trzeciej i dziesiątej ręki itp. serdecznie dziękuję, ale takie mnie nie interesują ani obchodzą (bez urazy). Opinii faktycznych użytkowników takiego zestawienia chętnie wysłucham.

 

 



#76 jarkko

jarkko
  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 25 luty 2014 - 11:41

Witam

 

U mnie działa to tak łańcuch 9s campa kaseta 8s shimano ergopowery campa xenon 9s przeżutka tył xenon 9s chodzi to elegancko tylko przerzutka musi być wyregulowana idealnie i przede wszystkim pancerze w dobrym stanie a najbardziej ten ostatni odcinek przy przerzutce bo lubi być najbardziej zabrudzony często jego wymiana poprawia działanie.



#77 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 marzec 2014 - 18:35

Pełny napęd recorda lecz potrzebuje kasety od 14t w górę na 10 rzędów shimano ultegra taka oferuje więc zadziała to ze sobą? Jeżeli tak to dać tam łańcuch campy czy shimano?

#78 lukadabr

lukadabr
  • Użytkownik
  • 122 postów
  • SkądKielcza woj. opolskie

Napisano 02 kwiecień 2014 - 16:54

Witam,

czy kaseta campagnolo chorus 11s z łańcuszkiem chorusa będzie działać z przerzutką shimano ultegra 11s?



#79 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 23 czerwiec 2014 - 17:53

Czy bębenek (koła Fulcrum 3), na którym jest kaseta Campagnolo Veloce 10s będzie pasował do kasety Chorusa 11s?



#80 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 23 czerwiec 2014 - 18:02

Tak





Dodaj odpowiedź