Skocz do zawartości


Zdjęcie

Radom,Starachowice,Skarżysko i okolice


286 odpowiedzi w tym temacie

#1 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 11 marzec 2012 - 14:36

Czy jeździ ktoś z Radomia, Starachowic i okolic?

#2 Mateunio

Mateunio
  • Użytkownik
  • 944 postów
  • SkądKT

Napisano 11 marzec 2012 - 16:06

www.integraradom.pl

Sticker-e1508358125669.jpgcrankalicious.pl - profesjonalne kosmetyki do pielęgnacji roweru

 


#3 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 11 marzec 2012 - 17:33

Treningi są w każdą niedzielę. Start o g. 10.00 spod MOSiR na ul. Narutowicza. Dziś było 4 osoby.

#4 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 11 marzec 2012 - 17:35

Chodzi mi o Radom :-)

#5 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 11 marzec 2012 - 17:46

A jak długie trasy i w którą stronę zazwyczaj jeździcie?

#6 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 11 marzec 2012 - 20:31

Moje ulubione to:Szydłowiec, Iłża, dziś grupkę kolarzy spotkałem w Jastrzębi

#7 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 12 marzec 2012 - 00:08

Tak jak napisał COST, zwykle jedziemy do Szydłowca "siódemką", potem różnie, np. w ub. tygodniu w twoim kierunku do Wierzbicy i z powrotem do Radomia. Czasem z Szydłowca jedzie się w "góry" ;-) na Hutę.
Dziś z powodu wiatru jechaliśmy do Pionek, z 4 osób od razu jeden kolega ubył, bo pękł mu łańcuch, potem 2 młodsi koledzy 2 razy mnie urywali i potem litościwie czekali, od Pionek wracałem już sam.
Przyjedź zapraszam, zwykle na zbiórce jest kilka, kilkanaście nawet tak do 20 osób, tempo różne w zależności od ekipy, bo zwykle za każdym razem skład jest różny.
Często dojeżdżam do Wierzbicy bo moja powszednia 30 km trasa to Radom-Kowala-Ruda Wielka-Wierzbica i z powrotem - od niedawna jak wiesz od Kowali jest b. dobry asfalt.

#8 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 12 marzec 2012 - 00:44

COST-jechałeś dzisiaj jakoś po 11 przez Wierzbice? Bo widziałem kogoś na czerwonym góralu.

bicicleta-no to na bank się kiedyś minęliśmy, bo moja godzinna trasa wiedzie właśnie przez Rude i Kowale. Teraz praktycznie codziennie jeżdżę, ale zawsze na południe, dlatego bardziej moje okolice to Starachowice i Wąchock. Na zbiórkę pewnie zajrzę niedługo, a jakby ktoś od Was jechał przez Wierzbice kiedyś to dajcie znać, jak już wspomniałem jeżdżę często więc pewnie się podepnę.

Pozdrawiam

#9 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 12 marzec 2012 - 20:10

Faramir to nie ja. Jechałem przez wole lipieniecką w "góry" jak to napisał bicicleta. A w kowali często młócę podjazdy (niebieski cannondale)

pozdrawiam

#10 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 12 marzec 2012 - 21:18

Tak, Kowala to najsztywniejszy kawałek w promieniu kilkunastu km od Radomia, chyba, że może jest coś o czym nie wiem. Maks. nachylenie dochodzi do aż do 7%! ;-) . Też tam ćwiczę podjazdy. Do bezpiecznego treningu nadaje się tylko podjazd od strony Rudy, bo zjazd w stronę Radomia kończy się tym przecinakowym skrzyżowaniem, gdzie mimo pierwszeństwa, nie wszyscy uznają rowerzystów jako uczestników ruchu, czego ze 2 razy już doświadczyłem, na razie szczęśliwie. Do zobaczenia, w zimę jeżdżę na stalowej pomarańczowej Meridzie.

#11 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 12 marzec 2012 - 21:38

Ode mnie 14 km na południe jest 9% w Mircu ;-) Z tym w Kowali jest taki problem, że trochę krótki ten podjazd i żeby zrobić trening 'górski' to trzeba by dublować co jest słabe.
No ale jak się nie ma co się lubi.. :-P

Pozdrawiam

#12 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 12 marzec 2012 - 21:47

Oczywiście masz rację, żeby się trochę ujechać w Kowali trzeba tak z 10x w te i z powrotem. Ten podjazd w Mircu, jeśli to ten, o którym myślę (w kierunku Wąchocka?)też nie jest dużo dłuższy ale chyba trochę sztywniejszy, może z 9%.

#13 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 13 marzec 2012 - 04:06

Tak, dokładnie o tym mówię. 9% tam jest chyba nawet potwierdzone, bo mój brat kiedyś mierzył ;-) Z długim ogólnie jest lipa z tych miejsc bliższych to co jeżdżę to kojarzę Jagodne-miękki i w miarę długi (czego jest jak na lekarstwo u nas) i Wąchock (w stronę tej leśnej drogi do Bodzentyna)-ten jest sztywny i są ekstra zakręty+ciasna zabudowa z małych domków, chyba najfajniejszy podjazd w miarę blisko nas ;-)

Pozdrawiam

#14 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 13 marzec 2012 - 16:24

Poszukiwałem w ub. roku w okolicy jakichś „ścianek” , żeby potrenować przed Road Trophy. Trochę przypadkiem znalazłem w pobliżu Suchedniowa całkiem fajny 11% podjazd na odcinku ok. 500 m. Trafiłem tam jadąc z Suchedniowa drogą w kierunku Bodzentyna, za Michniowem jest chyba Wzdół Rządowy, jest tam takie charakterystyczne skrzyżowanie z zakrętem 90 st. w lewo do Bodzentyna a skręcając w prawo jedzie się pod górkę do Wiącki, tam parę zakrętów i wyjeżdża się na wzniesienie, z którego zjazd to właśnie ok. 500 m z nachyleniem do 11%, zjazd kończy się 90 st. zakrętem w prawo i w tym miejscu od razu zaczyna się podjazd, więc prędkość wytraca się naturalnie, można potrenować wiraże. Jest tam stosunkowo bezpiecznie bo ruch jest znikomy, wtedy to była niedziela. Po wjeździe na górkę do Zaskale można zawrócić i zrobić parę rundek albo dojechać do Suchedniowa, który jest już za 2-3 km i robić dużą pętlę.

#15 Cycling

Cycling
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądGóry Świętokrzyskie

Napisano 13 marzec 2012 - 17:20

Jest jeszcze w Bodzentynie tzw. górka miejska - na wyjeździe w kierunku Kielc, po lewej przed wyciągiem dla narciarzy, asfalcik do samego lasu

#16 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 13 marzec 2012 - 19:42

Cycling, dziękuję za polecenie tej górki, przy okazji odwiedzin Św. Katarzyny poszukam. Od Szydłowca na południe trasy są mi mniej znane i czuję się tam gościem ale b. lubię te tereny.

#17 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2012 - 19:49

bicileta jak chcesz konkretny podjazd to polecam pod hotel Ameliówka ;-) jest to z 10 km od św.Katarzyny

#18 bicicleta

bicicleta
  • Użytkownik
  • 364 postów
  • SkądRadom

Napisano 13 marzec 2012 - 20:05

intel action, dziękuję, jak widać co lepsze podjazdy coraz dalej od domu.

#19 Faramir

Faramir
  • Użytkownik
  • 238 postów
  • SkądWierzbica

Napisano 13 marzec 2012 - 21:13

No to jak idziemy na południe to Św.Krzyż nie ma konkurencji ;-) To będzie cel mojej najbliższej dłuższej trasy. Ogólnie będę tam jeździł jak najczęściej, bo podjazd jest zacny do trenowania przez wyścigami.

#20 Gosc_intel action_*

Gosc_intel action_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2012 - 21:35

Zacny bo dość długi kilku kilometrowy ale nie ma zbyt wielkiego nachylenia i droga jest super bez żadnych dziur ;-) . Faramir a robiłeś pętle jaką kolarze jeździli na mistrzostwach Polski w Masłowie :?:



Dodaj odpowiedź