Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie okulary?


1400 odpowiedzi w tym temacie

#1161 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 23 luty 2019 - 21:00

Teraz dystrybutorem jest firma z Poznania.



#1162 biker1974

biker1974
  • Użytkownik
  • 448 postów
  • SkądMirków/Wroclaw

Napisano 23 luty 2019 - 21:46

Dzięki

#1163 cruxus

cruxus
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 25 luty 2019 - 11:43

Czy posiada ktoś z Was może okulary firmy Sungod? Chodzi mi o model pacebreaker, bardzo ciekawe okulary w cenie powiedzmy rozsądnej jeśli jest to produkt odpowiedniej jakości. Coś ktoś?



#1164 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 11:54

Jakie okulary do 600zl? Myślałem nad czymś z Oakleya. Chciałbym jakieś forochromy.

Z drugiej strony pytanie - warto tyle wydawać na okulary czy np. wystarczy coś z Aliexpressu? Czy ta różnica cena vs jakość jest jednak adekwatna?

Bielsko-Biała Cycling


#1165 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 12:17

Jak lubisz mieć kawałek plastiku w oku albo zniekształcony obraz, to bierz z Ali.
W tej kwocie fotochrom z antifogiem Uvex lub Julbo (popatrz na Areospeed i Areolite).

#1166 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 13 grudzień 2019 - 12:59

Jakies konkretne przeslanki za fotochromami? Jak juz tylko bierzesz pod uwage tego typu szkla, to popatrz na zakres przepuszczalnosci swiatla, Majac do dyspozycji taki budzet, raczej unikaj oszczedzania na optyce. Osobiscie po zakupie nie-fotochromowych szkiel, przestalem uzywac fotochromy. Nie wiem czy to bylo spowodowane stylem oprawek, czy tak dobra optyka nowych okularow. 

Na rozne warunki "swietlne" wole miec roznego rodzaju normalne szkla.



#1167 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 13:21

Ja jeżdżę od roku na fotochromach z Decathlonu i nie widzę dla siebie innych szkieł teraz. Są idealne zarówno w mega słońce i w nocy. Zmieniam teraz na Uvexy tylko dlatego, że chcę większe okulary ze względu na wiatr i z powłoką zapobiegającą parowaniu.
  • roadturysta lubi to

#1168 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 14:28

Mam kilka szkiel i m.in fotochromy z Oakleya i na ta pore roku gdzie slonce jest nisko + jezdzenie po lesie na gravelu, to nic lepszego nie ma wg mnie. Nawet poprawiajace kontrast seria Path jest mnie uniwersalna. Chyba ze jest pochmurno i nie ma slonca

#1169 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 19:41

Jak lubisz mieć kawałek plastiku w oku albo zniekształcony obraz, to bierz z Ali.
W tej kwocie fotochrom z antifogiem Uvex lub Julbo (popatrz na Areospeed i Areolite).

 

Te Julbo Areospeed dobrze wyglądają. A z Uvexów w jaki model będziesz celował? ;-) 


Bielsko-Biała Cycling


#1170 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 13 grudzień 2019 - 20:11

Zastanawiam się między Sportstyle 803 CV VM, a 803 race VM. Te pierwsze mają dodatkowo Colorvision, czyli lepszy kontrast i jeszcze szybsza reakcja. Ale kolorystycznie mniej mi podchodzą. Tak czy siak któreś z tych dwóch biorę, bo są w Intesporcie, a tam działają bony z Kafeterie Benefit, a akurat w pracy dostalismy na święta hehe. 



#1171 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 15 grudzień 2019 - 07:11

Te Julbo Areospeed dobrze wyglądają. A z Uvexów w jaki model będziesz celował? ;-)

Byłem pomierzyć i wziąłem wersję z Colorvisiom, bo patrząc na jasne lampy lepiej czuły się oczy. Zobaczymy jak sprawdzą się w terenie.

Przy okazji mam na sprzedaż fotochromy Rockrider w idealnym stanie.
https://www.decathlo...id_8405498.html

#1172 lupus

lupus
  • Użytkownik
  • 339 postów

Napisano 16 grudzień 2019 - 13:48

Ja mam akurat 803 race VM, w tym roku jednak zmienilem na Oakley  i nie zaluje.

W sloneczne dni bez porownania.

 

 


  • Bzyk lubi to

#1173 przech_mistrz

przech_mistrz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 22:22

Hej, czy znacie jakieś okulary z wymiennymi szkłami, które spełniają wszystkie 3 warunki:

 

1) W zestawie są szkła całkowicie przeźroczyste (noc, pochmurno) oraz ciemne, przeciwsłoneczne.

2) Szkła ciemne są tak skonstruowane, że na górze są najciemniejsze i następnie płynnie się rozjaśniają w stronę dolnych krawędzi. 

3) Wymiana szkieł jest łatwa - nie trzeba przykładać do szkieł/oprawek dużej siły, żeby wymienić szybki. Obecnie używam Uvex sport 115 i wymiana szkieł to bajka - z boku jest taka dźwignia ze sprężynką, gdy się ją zwolni, to szkła można wysunąć siłą grawitacji, nie trzeba ich "palcować" przy wymianie. Zakładanie szkła jest równie proste: klik, dźwignia zaskakuje, szkło na miejscu. Niestety szkła Uvex sport 115 nie spełniają wymagania nr 2), tzn. szybki są jednolicie ciemne/transparentne.

 

Przy spełnionych powyższych wymaganiach dużym atutem byłby przyzwoity stosunek jakości do ceny, czy możliwość kupienia zapasowych szkieł (w razie uszkodzenia).

 

Dzięki za rady.

 

Ps.: Oczywiście chodzi o okulary rowerowe, głównie na szosę.



#1174 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 23:05

A nie myślałeś o fotochromach ?

Wysłane z X-ej generacji Note'sa ... z plusem

#1175 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1137 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 15 styczeń 2020 - 11:37

Jak lubisz mieć kawałek plastiku w oku albo zniekształcony obraz, to bierz z Ali.
W tej kwocie fotochrom z antifogiem Uvex lub Julbo (popatrz na Areospeed i Areolite).

 

Widać że nie masz zielonego pojęcia o okularach z Ali :)

 

Jeżdżę trzeci sezon z wkładką korekcyjną i nic mi niczego nie zniekształca, UV400 sprawdzone u optyka razem z polaryzacją.

 

Koszt niewielki. Szkła z okularów ciężko wyjąć, przy upadku po prostu spadły z twarzy, nic się nie połamało.



#1176 przech_mistrz

przech_mistrz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 15 styczeń 2020 - 12:46

A nie myślałeś o fotochromach ?

Wysłane z X-ej generacji Note'sa ... z plusem

 

Często jeżdżę w nocy/po zmroku i wolę mieć wtedy szkła 100% transparentne.



#1177 Gosc_BikeBang_*

Gosc_BikeBang_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2020 - 15:10

CHŁOPY --OKULARY zasłaniaja nasze OCZY które są odzwierciedleniem duszy i ciała ,,one zdradzają naszą siłę- wytrzymałość i ogólny stan CIAŁA ,,A WIEC jak konkurent zobaczy w naszych oczach nie ten blask ,,przechodzi do ATAKU ,,oczy zdradzają twoją terazniejszą dyspozycję lub niedyspozycje ,,i zaczyna się zamiatanie ,,-jjak cokolwiek nie tak WIDAÆ po OCZACH ,,ONE ZDRADZAJĄ NAJSZYBCJEJ,,,,,,, :lol: JAREK-o tym niewiedzieliście :roll:

🤦‍♀️😂

#1178 Gosc_BikeBang_*

Gosc_BikeBang_*
  • Gość

Napisano 15 styczeń 2020 - 15:13

CHŁOPY --OKULARY zasłaniaja nasze OCZY które są odzwierciedleniem duszy i ciała ,,one zdradzają naszą siłę- wytrzymałość i ogólny stan CIAŁA ,,A WIEC jak konkurent zobaczy w naszych oczach nie ten blask ,,przechodzi do ATAKU ,,oczy zdradzają twoją terazniejszą dyspozycję lub niedyspozycje ,,i zaczyna się zamiatanie ,,-jjak cokolwiek nie tak WIDAÆ po OCZACH ,,ONE ZDRADZAJĄ NAJSZYBCJEJ,,,,,,, :lol: JAREK-o tym niewiedzieliście :roll:

Po pierwsze to :🤦‍♀️
A po drugie to jak się ma ciemne okulary to Ci wszyscy kolarze przeze mnie mijani kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego gdzie im zaglądam 😜

#1179 Jacko

Jacko
  • Użytkownik
  • 37 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 15 styczeń 2020 - 15:13

Widać że nie masz zielonego pojęcia o okularach z Ali :)

 

Jeżdżę trzeci sezon z wkładką korekcyjną i nic mi niczego nie zniekształca, UV400 sprawdzone u optyka razem z polaryzacją.

 

Koszt niewielki. Szkła z okularów ciężko wyjąć, przy upadku po prostu spadły z twarzy, nic się nie połamało.

 

Jakie to są okulary, tak z ciekawości?



#1180 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 07:35

Ktoś wie co to za model oksów ma Bodnar? Majka chyba w podobnych jeździ też.

 

 

Screenshot-2020-01-16-Maciej-Bodnar-maci
 


Bielsko-Biała Cycling




Dodaj odpowiedź