Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie okulary?


1400 odpowiedzi w tym temacie

#1221 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 13 październik 2020 - 20:33

Zabraniac to moze nie. Ale jest duza szansa , ze szyba w samochodzie ma filtr UV i ztego powodu, jak ktos mysli, ze takie szkla beda chronic oczy, moze sie niemilo zdziwic.

#1222 slaweuszek

slaweuszek
  • Użytkownik
  • 247 postów

Napisano 13 październik 2020 - 20:48

Chodzi chyba o to, że szkło fotochromowe nie zadziała w aucie, w którym szyba czołowa nie przepuszcza promieni UV.

Wysłane z X-ej generacji Note'sa ... z plusem

#1223 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 październik 2020 - 07:56

po dokładniejszym doczytaniu instrukcji wątek informujący, że nie nadają się do prowadzenia auta jest odnośnikiem do jakiejś normy i wyszczególnia inne modele np Prizm snow, bronze. Ta instrukcja jest uniwersalna, i pewnie taka sama do każdego modelu. Narobiłem niepotrzebnego zamieszania, ale wybaczcie- byłem w euforii i rzuciłem szybko okiem na instrukcję zamiast dokładnie ją przeczytać ;)Niemniej cieszę się, że nie ma takich przeciwskazań bo do samochodu też mi się przydadzą  :)

 

jestem po pierwszej jeździe na zewnątrz, i początkowo ciężko mi było się z nimi oswoić i je dobrze ułożyć (dzisiaj rano było 7 stopni, to pod kask wziąłem też czapkę) ale po próbach i błędach znalazłem optymalne ułożenie, aby mi się nic nie przekrzywiało. Różnica pomiędzy moimi poprzednimi okularami a tymi jest powalająca, o wiele przejrzyściej wszystko wygląda, i są bardzo ale to bardzo wygodne. 

Tylko spieprzyłem jeszcze jedną sprawę, pomazałem wczoraj szmatką jedną część szkła (wcześniej jakiś paluch tam się odcisnął) i ta część mi szybciej i bardziej paruje podczas stawania na światłach. Czym to wyczyścić porządnie? 



#1224 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1023 postów

Napisano 14 październik 2020 - 08:07

j paruje podczas stawania na światłach. Czym to wyczyścić porządnie? 

Swego czasu jeśli chodzi o parowanie używałem czegoś takiegohttps://sklep.lentus...ano-GRATIS/1203 fajnie się to sprawdzało odnośnie parowania jak i czyszczenia szkieł.


  • cowall lubi to

#1225 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 14 październik 2020 - 08:42

Ja okulary wszelakie myję palcami ciepłą wodą z mydłem, spłukuje ciepłą wodą i resztę wilgoci usuwam delikatnie miękkim papierem toaletowym.
  • cowall lubi to

#1226 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 14 październik 2020 - 08:42

Ja okulary wszelakie myję palcami ciepłą wodą z mydłem, spłukuje ciepłą wodą i resztę wilgoci usuwam delikatnie miękkim papierem toaletowym.

#1227 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 14 październik 2020 - 09:27

Tylko spieprzyłem jeszcze jedną sprawę, pomazałem wczoraj szmatką jedną część szkła (wcześniej jakiś paluch tam się odcisnął) i ta część mi szybciej i bardziej paruje podczas stawania na światłach. Czym to wyczyścić porządnie?


Może usunąłeś jakąś oryginalną warstwę ochronną, pomaż drugą część szkła to będą parowały równomiernie ;)
  • cowall lubi to

#1228 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 14 październik 2020 - 15:52

Ja okulary wszelakie myję palcami ciepłą wodą z mydłem, spłukuje ciepłą wodą i resztę wilgoci usuwam delikatnie miękkim papierem toaletowym.

 

Nie polecam używać ręczników papierowych lub papieru toaletowego do plastikowych szkieł, bo je rysują. Najlepiej czysta szmatka z mikrofibry.



#1229 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 14 październik 2020 - 18:49

Dali ci szmaciany woreczek? Mozna nim czyscic ale najlepsze efekty to letnia woda mydlo lub plyn i palce, strzepac wode i wytrzec zalaczonym woreczkiem lub jakas miekka czysta szmatka.
  • sirkozi i lukaszzsch lubią to

#1230 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 14 październik 2020 - 21:25

Nie polecam używać ręczników papierowych lub papieru toaletowego do plastikowych szkieł, bo je rysują. Najlepiej czysta szmatka z mikrofibry.

 

Ja używam papieru toaletowego i chusteczek i nie zauważyłem problemów. Dlaczego miały by rysować? Są bardzo miękkie.


  • lukaszzsch lubi to

#1231 cowall

cowall
  • Użytkownik
  • 156 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 październik 2020 - 21:30

Tak, mam ten czarny woreczek.
dzięki za pomoc, zatem procedura czyszczenia normalna nie kosmiczna, można czyścić jak inne okulary :)

Dali ci szmaciany woreczek? Mozna nim czyscic ale najlepsze efekty to letnia woda mydlo lub plyn i palce, strzepac wode i wytrzec zalaczonym woreczkiem lub jakas miekka czysta szmatka.



#1232 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 październik 2020 - 18:24

Ja używam papieru toaletowego i chusteczek i nie zauważyłem problemów. Dlaczego miały by rysować? Są bardzo miękkie.

 

Tak się tylko wydaje. W papierze możesz mieć drobinki drewna, które spokojnie porysują plastikowe szkła. Mogę zrobić zdjęcie jak wygląda plexi po wytarciu z kurzu ręcznikiem papierowym jeśli nie wierzysz na słowo.



#1233 PiKa

PiKa
  • Użytkownik
  • 388 postów

Napisano 15 październik 2020 - 18:59

Z chęcią zobaczę. Masz zdjęcia przed i po?



#1234 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 15 październik 2020 - 19:04

Tak się tylko wydaje. W papierze możesz mieć drobinki drewna, które spokojnie porysują plastikowe szkła. Mogę zrobić zdjęcie jak wygląda plexi po wytarciu z kurzu ręcznikiem papierowym jeśli nie wierzysz na słowo.

przeciez pisałem dokładnie- miękki papier toaletowy.

I proszę mi tu okularnika czyszczenia piksuf nie uczyć

#1235 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 15 październik 2020 - 19:34

Czlowiek sie uczy cale zycie. Ja tez nosilem, ostatnio znowu zaczale nosic okulary ale zadnym papierem bym optyki nie czyscil. I nie tylko tej okularowej.

#1236 lukaszzsch

lukaszzsch
  • Użytkownik
  • 728 postów

Napisano 15 październik 2020 - 19:44

Zaczynam się zastanawiać czym wy wasze tyłki wycieracie

U mnie papierek mięciutki jak kaczuszka, o okulary się nie boję.

#1237 FOBOS

FOBOS
  • Użytkownik
  • 394 postów
  • SkądReykjavík

Napisano 16 październik 2020 - 05:23



#1238 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 02 listopad 2020 - 08:17

Oaklay Sutro, widzę że jest też wersja S. Dla dziewczyny muszą te być czy niekoniecznie? Kolorystycznie lepiej podchodzą te zwykłe. 



#1239 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 listopad 2020 - 16:37

Co znaczy muszą? To są ogromne okulary i dla ludzi z małą twarzą wyglądają słabo. Co kto lubi. Mi się podobają, ale pod kątem sportu są słabe. Zauszniki są w całości plastikowe, bez grama podgumowania. Do tego dość ostre. Nie wyobrażałem sobie nosić je przez kilka godzin, więc ostatecznie nie kupiłem.



#1240 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 02 listopad 2020 - 16:47

Muszą oznacza, że są tak duże, że zwykła wersja na małą kobietkę nie ma racji bytu. Czyli coś co piszesz.
Lipa, bo lokalnie nie ma gdzie przymierzyć.
Dzięki.



Dodaj odpowiedź