Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie okulary?


1400 odpowiedzi w tym temacie

#1361 Czarny8

Czarny8
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 03 październik 2021 - 10:24

W soczewkach szklanych podobno czas nie wpływa na fotochrom, w sportowych gdzie jest plastik może nie całkiem umiera ale podobno 2-3 lata i działanie się pogarsza. Chociaż z doświadczenia nie ocenie bo nie miałem okazji. Ale o tym że po 2-3 latach działanie jest gorsze chyba nawet na stronie uvex-a czytałem

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

#1362 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 03 październik 2021 - 13:44

Fotochrom to jest dodatkowa warstwa na szybie? Generalnie szyby Oakleya nie są zbyt wytrzymałe. Po jakimś czasie te warstwy typu Prizm czy lustrzane zaczynają odpadać.



#1363 Robert555

Robert555
  • Użytkownik
  • 200 postów

Napisano 04 październik 2021 - 04:17

No dla mnie fotochrom to jest ostateczność. Wolę w tej cenie mieć 2 pary. Bardzo cierpi stylówa , działanie tam gdzie potrzebuję czyli..wjazd do ciemnego lasu,tunelu  jest opóźnione. Jak ktoś rzeczywiście jeździ ultra to ma sens.

Co do okularów z ALI to testowałem "oakleye" i jeśli chodzi o oprawki to trudno się dowalić, praktycznie nie ma różnicy w jakości. Szkła to jednak dramat, odbijanie świateł, oczu w soczewkach itp. Kontrast mierny. Generalnie ten cały PRIZM robi robotę, cena może na wyrost ale szkła rzeczywiście działają tak jak się chwali producent. Oczywiście nie każdy kolor Oakley jest równie dobry, mi najbardziej pasował Prizm Trail, widać imo najlepiej. Ten nowy Trail Torch już nie jest taki super.


  • qzn lubi to

#1364 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1144 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 04 październik 2021 - 09:00

Dla mnie Alba z aliexpress to narazie najwygodniejsze okulary jakie miałem na głowie + pierwsze, w których powietrze (wiatr) nie dociera do oczu.

 

Ani Jawbreaki legitne ani żadne inne oksy nie były tak wygodne, a w każdych łzawiły mi oczy po dłuższej jeździe.

 

Jestem mega zadowolony. Wkładka optyczna mocno zamontowana, nie rusza się ani nic. Jestem zauroczony oksami.



#1365 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 05 październik 2021 - 14:49

Mogę tylko potwierdzić. Noszę soczewki i zawsze był problem z podmuchami powietrza, w Albach jest super.

No i ta cena
  • dmxzor lubi to

#1366 qzn

qzn
  • Użytkownik
  • 534 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 październik 2021 - 12:56

Fotochrom to jest dodatkowa warstwa na szybie? Generalnie szyby Oakleya nie są zbyt wytrzymałe. Po jakimś czasie te warstwy typu Prizm czy lustrzane zaczynają odpadać.

 

O kurde, to mam zupełnie inne doświadczenia, moje jawbreakery mają z 5 czy 6 lat, jakieś mikroryski od wycierania ale prizm road cały czas bez zarzutu. Czyszczone głównie przez mycie wodą z mydłem/płynem do mycia naczyń, wycierane ściereczką do okularów.

Generalnie to jest smutne, bo z jednej strony cena oakleyów jest oderwana od ich wartości, z drugiej są rzeczywiście lepsze od większości pozostałych, optyka kosmos, wytrzymałe oprawki, nie trzeszczą.


  • Yudo lubi to

#1367 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 październik 2021 - 16:33

Wpisz w google "oakley peeling". U mnie niedawno się to pojawiło w najczęściej używanej szybie. Fakt, jest naprawdę stara, spokojnie ponad 6 lat, ale mocniej jej używam dopiero trzeci sezon.



#1368 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 06 październik 2021 - 20:56

[...]
Generalnie to jest smutne, bo z jednej strony cena oakleyów jest oderwana od ich wartości, z drugiej są rzeczywiście lepsze od większości pozostałych, optyka kosmos, wytrzymałe oprawki, nie trzeszczą.

Zwyczajnie ludzie lubią być rypani bo myślą, że za tym stoi jakakolwiek wartość.

A to rypanka w biały dzień.

Za wikipedia (oakley to część luxottica nabyta przez wrogie przejęcie) https://en.wikipedia.../wiki/Luxottica

"In 2019, LensCrafters founder E. Dean Butler spoke to the Los Angeles Times, admitting that Luxottica's dominance of the eyewear industry had resulted in price markups of nearly 1,000%. In the interview, Butler noted "You can get amazingly good frames, with a Warby Parker level of quality, for $4 to $8. For $15, you can get designer-quality frames, like what you’d get from Prada." When told that some eyeglasses cost as much as $800 in the United States, Butler remarked, "I know. It’s ridiculous. It’s a complete rip-off."[48][49]"

By nie było sam mam dwie pary oksów za kilkaset PLNów para.

I z jednej strony to smutne bo racjonalna strona mnie mówi, że zostałem kompletnie wydym...ny.

Z drugiej strony serio nie można znaleźć nic sensowniejszego za mniejsze PLNy.

Z trzeciej strony zgadzam się z Robertem, że chińczyki to porażka w optyce.

Niby oksy nie mają jakiegoś oficjalnego antyrefleksu ale nie widzę w nich odbijających się pięciu składowych otaczającego świata.

Z czwartej strony nabyłem kiedyś okulary sportowe z lidla za 10-15 zł i biły wszystko na głowę w budżecie do 200 PLNów.

Reasumując: dymają nas a my się jeszcze z tego cieszymy, przytakujemy i stękamy z rozkoszy.



#1369 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 23 październik 2021 - 12:24

Panowie, Julbo Rush czy Julbo Fury?  Wersja zwykła Spectron 3. Mam dylemat między tymi dwoma modelami, boli trochę fakt, że Julbo nie ma personalizacji bo idealne byłyby czarne oprawki z niebieskimi lustrzankami. Zapewne ktoś jeździ w Julbo i coś mógłby o nich powiedzieć więcej?



#1370 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 23 październik 2021 - 18:56

Panowie, Julbo Rush czy Julbo Fury? Wersja zwykła Spectron 3. Mam dylemat między tymi dwoma modelami, boli trochę fakt, że Julbo nie ma personalizacji bo idealne byłyby czarne oprawki z niebieskimi lustrzankami. Zapewne ktoś jeździ w Julbo i coś mógłby o nich powiedzieć więcej?


Julbo ma przekozackie szkla fotochromy, moj kolega jest optykiem/kolarzem i przetestowal wszystko co jest na rynku, naprawde robia mega robote (mam model Renegade ze szklami Reactiv Performance)
  • Matti lubi to

#1371 adamoz

adamoz
  • Użytkownik
  • 182 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 październik 2021 - 08:05

Mam julbo fury fotochromy reactiv. Zakres rozjasnienia-przyciemnienia jest bardzo szeroki. Można używać w nocy. Brak jakichkolwiek refleksów czy odbić w szkłach, w przeciwieństwie do fotochromow z decathlonu. Wykonanie na wysokim poziomie. Leżą bardzo dobrze. Nie zsuwają się. Dla porównania mam też oakley flight jacket i te potrafią się troszkę zsuwać, mimo że też leżą bardzo dobrze.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#1372 faraday

faraday
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 01 listopad 2021 - 15:53

Ja kupiłem siroko k3s la palma fotochromy( teraz jest promocja -45%) 

 

https://www.siroko.c...-la-palma-black

 

.

W sobotę miały chrzest bojowy (wielka pętla bieszczadzka)

i muszę powiedzieć że jak dla mnie stosunek cena/ jakość wyśmienita.



#1373 Dziaku

Dziaku
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 29 listopad 2021 - 13:25

Ja kupiłem siroko k3s la palma fotochromy( teraz jest promocja -45%) 

 

https://www.siroko.c...-la-palma-black

 

.

W sobotę miały chrzest bojowy (wielka pętla bieszczadzka)

i muszę powiedzieć że jak dla mnie stosunek cena/ jakość wyśmienita.

U mnie w siroko K3 po ok. 2 sezonach pękła ramka, szkła wymieniałem może z 6 razy w sumie (fotochrom > przezroczyste i na odwrót jak zdarzyło mi się w nocy jechać). A promocja u nich to jest non-stop (podobnie jak np. w ekoi)



#1374 faraday

faraday
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 05 grudzień 2021 - 08:37

U mnie w siroko K3 po ok. 2 sezonach pękła ramka, szkła wymieniałem może z 6 razy w sumie (fotochrom > przezroczyste i na odwrót jak zdarzyło mi się w nocy jechać). A promocja u nich to jest non-stop (podobnie jak np. w ekoi)

A jak sprawuje się fotochrom po 2 latach?



#1375 Dziaku

Dziaku
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 06 grudzień 2021 - 08:13

Zdecydowanie mniej się rozjaśnia, w ogóle te Siroko od samego początku nie były w stanie wyjściowym jakoś mega przezroczyste, do jazdy po zmroku się nie nadawały kompletnie.



#1376 faraday

faraday
  • Użytkownik
  • 28 postów

Napisano 07 grudzień 2021 - 23:53

Hmm mamy zupełnie odmienne opinie na temat Siroko ja posiadam model la vuelta  i mam je już chwilę. Użytkowałem w temp. poniżej zera. Nic nie skrzypi w mojej ocenie po zmroku są ok w pełnym jesiennym słońcu też dają radę.



#1377 Dziaku

Dziaku
  • Użytkownik
  • 73 postów

Napisano 09 grudzień 2021 - 13:57

Nie pisałem nic o skrzypieniu, one po prosu pękły :) wcześniej nie skrzypiały



#1378 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 styczeń 2022 - 18:59

Może podpowiecie jakieś modele, które spełnią dość specyficzne wymagania:

-niezbyt szerokie

-nieprzesadnie długie zauszniki

-cienkie zauszniki

-noski na mały, wąski nos (jak np. dodatkowe noski Oakley tzw. asian fit)

-soczewka z niewielkim lub brakiem przyciemnienia, rozważę też fotochromy (coś typu Oakley Low light byłoby w sam raz)

 

Mierzyłem do tej pory chyba wszystkie modele Oakleya. Najbliżej są Jawbreaker, które w miarę pasują, ale są w górnej granicy na szerokość. Sutro były też dość blisko, ale mają 0,5cm za długie zauszniki i nie mają noska asian fit.

 

Skąd takie dziwne wymagania? Oksy muszą pasować do kasku full face (stąd ograniczenia rozmiaru), służyć również do jazdy w terenie (jasna soczewka) i pasować na drobną dziewczynę (nosek, większość okularów dotyka jej policzków).



#1379 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 05 styczeń 2022 - 23:45

Sprobuj modele Julbo z ich fotochromami (sa genialne) i maja kroj waski :)
  • Sławek lubi to

#1380 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 05 styczeń 2022 - 23:58

[...]  Sutro były też dość blisko, ale mają 0,5cm za długie zauszniki i nie mają noska asian fit. [...]

Sutro S mają w komplecie nosek asian fit, są węższe i bardziej zaokrąglone (choć zauszniki kończą się chyba w tym samym miejscu co w dużych sutro).

Ale o ile kojarzę i nic się nie zmieniło wybór szkieł był sporo mniejszy do S.





Dodaj odpowiedź