Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie okulary?


1400 odpowiedzi w tym temacie

#1381 zbrozin

zbrozin
  • Użytkownik
  • 95 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 styczeń 2022 - 19:53

Sutro były też dość blisko, ale mają 0,5cm za długie zauszniki i nie mają noska asian fit.

 

 

Jeśli dobrze patrzę to Sutro S mają długość zausznika równą 13cm.

Wobec tego zerknij może na taki model: Tifosi Slice

Według pomiaru długość ta wynosi 125mm, nosek jest regulowany (rozgina się go do wymaganego kształtu).

W zestawie są 3 szkła: przeźroczyste (bez fotochromu), przyciemnione i coś w kolorze brązowo-różowym.

Nie wypowiem się odnośnie ich zaparowania, bo jeszcze w nich nie jeździłem.

Ogólnie lekkie i trzymają się na miejscu.

 

W sklepie z linku, na 3 zdjęciu podane są dokładne wymiary.



#1382 hubertgal

hubertgal
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • SkądWarszawa/Suchedniów

Napisano 06 styczeń 2022 - 23:11

Jak do kasku fullface to są takie które można przerobić na gogle: https://tripout-opti...ulary-infinity/

 

Kellys ma natomiast model z regulowaną długością zauszników: https://portal.bikew..._kellys_cyclone



#1383 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 07 styczeń 2022 - 11:15

Właśnie te Tripuoty zamówiłem na próbę.

 

Sutro S mogłyby być ok, ale najjaśniejsze szkła do nich to prizm trail.

 

Jak Tripouty nie podpasują, to spojrzę na proponowane Julbo. Tifosi nie bardzo mnie przekonują wyglądem.



#1384 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 07 luty 2022 - 17:04

Która szybka Prizm jest najlepsza do roweru i biegania? Zastanawiam się nad wersją Prizm Road albo Prizm Black Iridium Polarized. Próbował ktoś z Was może tych obu wariantów?


Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#1385 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 luty 2022 - 17:40

Nie ma soczewki na każdą pogodę, każde warunki i w każdy teren. Mam dwie pary okularów z Prizm Road i to dobra soczewka na większość warunków. Ale jeżeli biegasz wieczorami i w lesie / parku, to może lepsza byłaby jakaś inna soczewka np. Trail, nieco jaśniejsza. Prizm Road jest zbyt ciemna, gdy już we wrześniu pod wieczór słońce wisi niżej i szybciej zachodzi.



#1386 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 05 wrzesień 2022 - 23:42

Czy ktoś jest w posiadaniu okularów Smith? Na przykład Bobcat. Zastanawiam się nad Smith Bobcat ale w Polsce w normalnej cenie też jest problem je dostać. 



#1387 marpol

marpol
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 06 październik 2022 - 20:08

Stoję przed dylematem, teraz już zawsze wracam po zmroku i wtedy moje Oakleye Sutro Prizm Road lądują w kieszonce, bo widocznosci w nich brak:) Rozważam Jawbreakery, tylko nie wiem, czy pójśc w fotochromy, czy w dwie szyby różową i przezroczystą. Zastanawia mnie zwałszcza rózowa szyba, czy faktycznie jest jasno w niej podczas pochmrego dnia i o zmroku? Ma ktoś z Was doświadczenie, no chyba, ze szukać okularów z żółtymi szkłami.



#1388 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 06 październik 2022 - 20:49

Stoję przed dylematem, teraz już zawsze wracam po zmroku i wtedy moje Oakleye Sutro Prizm Road lądują w kieszonce, bo widocznosci w nich brak:) Rozważam Jawbreakery, tylko nie wiem, czy pójśc w fotochromy, czy w dwie szyby różową i przezroczystą. Zastanawia mnie zwałszcza rózowa szyba, czy faktycznie jest jasno w niej podczas pochmrego dnia i o zmroku? Ma ktoś z Was doświadczenie, no chyba, ze szukać okularów z żółtymi szkłami.

 

 

Kiedyś używałem żółtych szkieł, chyba Uvex'a i było super. Obecnie używam Jawbreaker'ów. Ogólnie, lubię mieć jasno, Prizmy są dla mnie zbyt ciemne nawet w dzień więc normalnie jeżdżę w  fotochromach, a w pochmurny dzień i wieczorem w tych właśnie różowych szkłach. Niestety, w moim odczuciu jest dużo ciemniej niż w było w żółtych. Może i kontrast rzeczywiście lepszy, może i nieco "weselej", ale jednak wołałbym żółte. Wielka szkoda, że Oakley takowych nie posiada.

Kiedyś używałem żółtych szkieł, chyba Uvex'a i było super. Obecnie używam Jawbreaker'ów. Ogólnie, lubię mieć jasno, Prizmy są dla mnie zbyt ciemne więc na codzień jeżdżę w  fotochromach, a w pochmurny dzień i wieczorem w tych właśnie różowych szkłach. Niestety, w moim odczuciu jest dużo ciemniej niż w było w żółtych. Może i kontrast rzeczywiście lepszy, może i nieco "weselej", ale jednak wołałbym żółte. Wielka szkoda, że Oakley takowych nie posiada.



#1389 marpol

marpol
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 06 październik 2022 - 20:52

Kiedyś używałem żółtych szkieł, chyba Uvex'a i było super. Obecnie używam Jawbreaker'ów. Ogólnie, lubię mieć jasno, Prizmy są dla mnie zbyt ciemne nawet w dzień więc normalnie jeżdżę w  fotochromach, a w pochmurny dzień i wieczorem w tych właśnie różowych szkłach. Niestety, w moim odczuciu jest dużo ciemniej niż w było w żółtych. Może i kontrast rzeczywiście lepszy, może i nieco "weselej", ale jednak wołałbym żółte. Wielka szkoda, że Oakley takowych nie posiada.

Kiedyś używałem żółtych szkieł, chyba Uvex'a i było super. Obecnie używam Jawbreaker'ów. Ogólnie, lubię mieć jasno, Prizmy są dla mnie zbyt ciemne więc na codzień jeżdżę w  fotochromach, a w pochmurny dzień i wieczorem w tych właśnie różowych szkłach. Niestety, w moim odczuciu jest dużo ciemniej niż w było w żółtych. Może i kontrast rzeczywiście lepszy, może i nieco "weselej", ale jednak wołałbym żółte. Wielka szkoda, że Oakley takowych nie posiada.

Dzięki za sugestie, kurczę też ubolewam, że Jawbreakery nie posiadają żółtych szkieł. Nie mam jak sprawdzić widoczności w tych rózowych, dlatego się waham.



#1390 alpin

alpin
  • Użytkownik
  • 40 postów
  • SkądCzarnków

Napisano 06 październik 2022 - 21:19

A może od Chińczyka 

https://pl.aliexpres...ayAdapt=glo2pol


50.png


#1391 marpol

marpol
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 06 październik 2022 - 21:22

No jest to jakaś alternatywa, ale jednak Chińczyk



#1392 marpol

marpol
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 06 październik 2022 - 21:38

A jeszcze dopytam, jak kupowałem obecne Sutro, to brylano dało rabat, mimo że po raz pierwszy u nich dokonywałam zakupu. Czy macie jakieś wieści, gdzie jeszcze skorzy są do upustów na Oakleye?



#1393 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1962 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 październik 2022 - 06:37

Są, napisz do nich maila. 



#1394 marpol

marpol
  • Użytkownik
  • 93 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 07 październik 2022 - 12:32

Brylano dało 5% rabatu, w Optyline te same jawbreakery są katalogowo tańsze. Przy ostatnim zakupie w brylano było bardziej hojne:)

#1395 Sławek

Sławek
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądŁęg T.

Napisano 02 kwiecień 2023 - 09:39

Mam dwa modele Julbo ultimate i rush jak je myjecie od środka? Wewnętrzna powłoka przyciąga wszystkie paprochy z chusteczek.


  • Xcoyote lubi to

Aspre one - raz szosa - raz gravel


#1396 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 02 kwiecień 2023 - 09:46

Mam dwa modele Julbo ultimate i rush jak je myjecie od środka? Wewnętrzna powłoka przyciąga wszystkie paprochy z chusteczek.


Letnia woda, oplukac i wytrzec sciereczka do sucha
  • Sławek lubi to

#1397 JHartman

JHartman
  • Użytkownik
  • 382 postów
  • SkądWarszaw

Napisano 02 kwiecień 2023 - 19:14

Na forum TrainerRoad polecali preparat który nazywa się Rain-X (do plastiku).

Facet napisał:

I’m a very heavy sweater and no matter if I use headbands or not, sweat always gets on my sunglasses and leaves a large water droplet. For the past few years, I’ve been using Rain-X (plastic water repellent) and it has made a huge difference. I understand that original formula Rain-X isn’t good for lens coatings, but the above formula is made for plastic surfaces, including my Oakley sunglasses. Several years of use and no issues.

Jest do kupienia na allegro, z opisu :

Wszyscy to znamy: dopiero co świeciło słońce, a tu nagle leje! Nie ma gdzie się schować, a do tego jeszcze korki na trasie. Szybka kasku spływa deszczem, widoczność jest coraz gorsza, a jazda coraz niebezpieczniejsza! Dlaczego nikt nie wymyślił jeszcze wycieraczki do kasków? Poznajcie Rain-X, produkt, który tworzy powłokę hydrofobową na wizjerach każdego typu i innych gładkich powierzchniach z tworzywa.
Wycieraczka w płynie Rain-X powstała specjalnie z myślą o różnych tworzywach sztucznych, m.in. lexanie, pleksi, akrylu i poliwęglanach. Preparat wygładza nierówności, dzięki czemu woda skrapla się i spływa po szybie. Zastosowanie środka zgodnie z instrukcją sprawia, że deszczówka oraz woda bryzgająca spod kół pojazdów jadących z przodu skrapla się i spływa po szybach motocyklowych, goglach ochronnych, wizjerach czy
szybach łodzi. Rain-X zapewnia długotrwały efekt.

Mam zamiar zamówić do sprawdzenia.

Pozdrawiam

#1398 Xcoyote

Xcoyote
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 02 kwiecień 2023 - 22:28

Mam dwa modele Julbo ultimate i rush jak je myjecie od środka? Wewnętrzna powłoka przyciąga wszystkie paprochy z chusteczek.

Wg instrukcji producenta - ciepła woda plus detergent (używam płynu do mycia naczyń), wypłukać, pozostawić do wyschnięcia.
  • Sławek lubi to

#1399 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 679 postów

Napisano 02 kwiecień 2023 - 23:13

Na forum TrainerRoad polecali preparat który nazywa się Rain-X (do plastiku).

Facet napisał:

I’m a very heavy sweater and no matter if I use headbands or not, sweat always gets on my sunglasses and leaves a large water droplet. For the past few years, I’ve been using Rain-X (plastic water repellent) and it has made a huge difference. I understand that original formula Rain-X isn’t good for lens coatings, but the above formula is made for plastic surfaces, including my Oakley sunglasses. Several years of use and no issues.

Jest do kupienia na allegro, z opisu :

Wszyscy to znamy: dopiero co świeciło słońce, a tu nagle leje! Nie ma gdzie się schować, a do tego jeszcze korki na trasie. Szybka kasku spływa deszczem, widoczność jest coraz gorsza, a jazda coraz niebezpieczniejsza! Dlaczego nikt nie wymyślił jeszcze wycieraczki do kasków? Poznajcie Rain-X, produkt, który tworzy powłokę hydrofobową na wizjerach każdego typu i innych gładkich powierzchniach z tworzywa.
Wycieraczka w płynie Rain-X powstała specjalnie z myślą o różnych tworzywach sztucznych, m.in. lexanie, pleksi, akrylu i poliwęglanach. Preparat wygładza nierówności, dzięki czemu woda skrapla się i spływa po szybie. Zastosowanie środka zgodnie z instrukcją sprawia, że deszczówka oraz woda bryzgająca spod kół pojazdów jadących z przodu skrapla się i spływa po szybach motocyklowych, goglach ochronnych, wizjerach czy
szybach łodzi. Rain-X zapewnia długotrwały efekt.

 

 

Możesz mieć przeciwny efekt od spodziewanego.

To, że okulary trudno czyszczą się od wewnętrznej strony często jest spowodowane powłoką anty mgłową (anti-fog) polegającą na bardzo drobnym (niewidocznym gołym okiem) spękaniu powierzchni. Wilgoć ma nie skraplać się tylko "wsiąkać" w siateczkę spękań.

Przykład pierwszy z brzegu:

https://www.uvex-saf...ing-technology/

A z opisu tego rain-x-a: "Preparat wygładza nierówności, dzięki czemu woda skrapla się i spływa po szybie."

Czy preparat dobry od zewnętrznej strony (zwłaszcza na motorze gdzie prędkość jest większa) ale od wewnątrz może "zwalczać" powłokę producenta okularów.



#1400 Sławek

Sławek
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądŁęg T.

Napisano 03 kwiecień 2023 - 09:46

Wg instrukcji producenta - ciepła woda plus detergent (używam płynu do mycia naczyń), wypłukać, pozostawić do wyschnięcia.

Dzięki za informację sprawdziła się. Ludwik pomógł. Ładnie wyschło i czyste jak nowe.


Aspre one - raz szosa - raz gravel




Dodaj odpowiedź