Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bidon


404 odpowiedzi w tym temacie

#241 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 03 czerwiec 2013 - 22:13

Gdyby kolorystycznie był czarno-biały coś w deseń właśnie tego Zefala.

Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#242 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 04 czerwiec 2013 - 00:48

Wie ktoś może coś na temat "kompatybilności" bidonów Elite i koszyków Zefal ???

#243 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 04 czerwiec 2013 - 20:46

Ja będę wiedział - jak mi przyjdą koszyki Zefal-a, zarówno Spring, jak i WIZZ- czekam na przesyłkę.

Bidonów Elite używam, tak więc będę mógł przetestować.

"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#244 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 04 czerwiec 2013 - 20:48

wicklowman, pasują i do Springa i do Wizza.

#245 Gosc_Psotka2013_*

Gosc_Psotka2013_*
  • Gość

Napisano 23 czerwiec 2013 - 11:49

a co myslicie o bidonach z power rade??? Mi się podoba ich pomysł

#246 Solar

Solar
  • Użytkownik
  • 115 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 czerwiec 2013 - 23:09

a co myslicie o bidonach z power rade??? Mi się podoba ich pomysł


Pomysł jak najbardziej ok, ale nie pasuja one do koszyków rowerowych niestety :( Do moich Elite Custom Race bidony Powerade są zdecydowanie za szerokie.

#247 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 czerwiec 2013 - 12:21

a co myslicie o bidonach z power rade??? Mi się podoba ich pomysł


Pomysł jak najbardziej ok, ale nie pasuja one do koszyków rowerowych niestety :( Do moich Elite Custom Race bidony Powerade są zdecydowanie za szerokie.


Oglądałem już ten bidon a w tym tygodniu do mnie przyjdzie ale nie przymierzałem go do koszyków Elite więc szkoda że nie pasuje :-/

#248 Kames

Kames
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • SkądDŚ!Das ist super;)

Napisano 24 czerwiec 2013 - 16:41

Używał ktoś tego typu bidonów firmy Tacx - http://allegro.pl/bi...3332130255.html? Interesuje mnie czy nie przeciekają i "nie zalatują" plastikiem.

#249 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 czerwiec 2013 - 16:55

To nic innego jak Tacx Shiva. Tak szczelny, że nawet po najechaniu przednim kołem nie wypuszcza wody - obojczyk Cancellary coś o tym wie :-P

Co do zapachu - jak prawie każdy bidon wymaga przepłukania ciepłą wodą z płynem do naczyń i kwaskiem cytrynowym, ale później nie "puszcza" własnego zapachu ani nie łapie zapachu napojów.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#250 Kames

Kames
  • Użytkownik
  • 82 postów
  • SkądDŚ!Das ist super;)

Napisano 24 czerwiec 2013 - 17:13

Cytując użytkownika kris91 - "ciekną w pizdu..." . Nie wiem teraz czy będzie to dobry wybór. Krótko - potrzebuję bidonu niecapiącego plastikiem, szczelnego tak do 30zł. Czy oprócz tych Tacx-ów znajdę coś jeszcze?

#251 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 24 czerwiec 2013 - 18:39

specialized purist water gate

#252 Mikip

Mikip
  • Użytkownik
  • 323 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 czerwiec 2013 - 19:05

Elite Corsa

#253 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:13

Szczerze mówiąc dziwię się że zastanawiacie się czy kupić jakiś plastikowy śmietnik typu tacx lub elite. Przecież to śmierdzi niesamowicie i każdy płyn przesiąka smrodem plastiku. Nikt mi tez nie powie że taki plastik jest dobry dla zdrowia. Przechowujecie żywność w plastiku? Ja nie (mikrofalówki nawiasem mówiąc też nie używam z powodów zdrowotnych). Od lat testowałem dziesiątki bidonów i przez jakiś czas po plastikach używałem aluminiowych. Niestety ich wadą jest to że nie można ich ścisnąć. W zeszłym roku trafiłem na bidony Specialized Purist. Od tego czasu nie uznaję niczego innego. Nawet dziecku taki kupiłem. Nic nie śmierdzi, można ścisnąć, dobrze się myje, bardzo wygodny szeroki wlew i ustnik. Pokryty wewnątrz jakimś naturalnym silikonem. Cena w wersji 750ml 37zł. Mniejsze taniej.

#254 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:24

Mikrofalówka szkodliwa? To ciekawe, bo badania pokazują, że z wszystkich metod obróbki termicznej żywności mikrofale powodują najmniejszy przyrost poziomu szkodliwych substancji w żywności.

Tworzywa szkodliwe? Zależy jakie. Owszem, poliwęglany (utwardzane za pomocą BPA) mogą być szkodliwe, ale już w poprawnie wytwarzanym polietylenie nie masz czym się zatruć.

Za to ufanie na oślep Specowi, że akurat ich produkt jest dobry... Cóż, ten ich magiczny superśliski silikon też sam się nie przykleił do ścianek i czymś trzeba go było przytwierdzić, a żeby uczynić go elastycznym, czegoś trzeba było do niego dodać - chyba masz to na uwadze? ;-)

Nie zapominajmy też, że aluminium (a dokładniej: glin, którego tlenkiem jest aluminium) również jest niebezpieczny dla zdrowia człowieka przy długotrwałej ekspozycji, tak więc wcale nie jest tak kolorowo, jak może się wydawać. Jeżeli już chcesz maksymalnie dbać o zdrowie, polecam stal - prawdopodobnie najzdrowszą w tym towarzystwie, oczywiście zaraz po szkle ;-)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#255 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 25 czerwiec 2013 - 21:59

Szklany bidon to by było coś!

#256 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 25 czerwiec 2013 - 22:26

ja korzystam tylko z oshee
http://www.signs.pl/...rzow-Sportu.jpg
ściągam etykietę i zmieniam różnie, raz na dwa miesiące jak się już wybrudzi, porysuje etc. Do sklepu koło 3zł i jest super ;)
Wcześniej dostałem jakieś super-aluminim-dizajn Head'a i po 3 miesiącach mechanizm ustnika się zacinał, że sobie usta przyczasłem. Jak widzę też ludzi co mają bidony bez osłony na ustniku to też się dziwię i staram się tłumaczyć, że przecież wilgotny ustnik zbiera cały syf oraz pył podczas jazdy, a później to do buzi.

#257 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 czerwiec 2013 - 06:37

Mikrofalówka szkodliwa? To ciekawe, bo badania pokazują, że z wszystkich metod obróbki termicznej żywności mikrofale powodują najmniejszy przyrost poziomu szkodliwych substancji w żywności.

Nie żebym miał jakąś głupawkę na tym punkcie bo jak nie mam wyjścia to i coś podgrzewanego z mikrofalówki zjem ale czytałem o badaniach które mówią że jest to niezdrowe (źródła nie pamiętam). Co byś nie mówił to samo odgrzane w piekarniku smakuje znacznie lepiej niż odgrzane w mikrofalówce i jest to z pewnością bardziej naturalny proces.

Tworzywa szkodliwe? Zależy jakie. Owszem, poliwęglany (utwardzane za pomocą BPA) mogą być szkodliwe, ale już w poprawnie wytwarzanym polietylenie nie masz czym się zatruć.

Za to ufanie na oślep Specowi, że akurat ich produkt jest dobry... Cóż, ten ich magiczny superśliski silikon też sam się nie przykleił do ścianek i czymś trzeba go było przytwierdzić, a żeby uczynić go elastycznym, czegoś trzeba było do niego dodać - chyba masz to na uwadze? ;-)

Marketing Specowy mnie nie interesuje. Wierzę nie w niego ale w to co organoleptycznie sam sprawdzam. Fakty są takie że bidon nie smierdzi tak jak plastikowe (plastikowe Speca też używałem i też były śmierdzące), nie osiada na ściankach a ustnik jest znacznie łatwiejszy w utrzymaniu w czystości niż inne które używałem. Większość tych z malutki ustniczkiem nie sposób było domyć.


Nie zapominajmy też, że aluminium (a dokładniej: glin, którego tlenkiem jest aluminium) również jest niebezpieczny dla zdrowia człowieka przy długotrwałej ekspozycji, tak więc wcale nie jest tak kolorowo, jak może się wydawać. Jeżeli już chcesz maksymalnie dbać o zdrowie, polecam stal - prawdopodobnie najzdrowszą w tym towarzystwie, oczywiście zaraz po szkle ;-)

Być może masz rację ale płyny z bidonów aluminiowych nie śmierdzą co mnie przekonuje. Zimą/jesienią do ocieplonych płynów używam na zmianę aluminiowego Zefala i stalowego termoso-bidonu Barbieri Tankita Inox który bardzo polecam.

A z tym dbaniem o zdrowie to niestety w codziennym życiu ciężko to zrealizować. Wszystkie warzywa/owoce są sypane chemikaliami, sklepy eko to oszustwo, wędliny plastik. Trzeba by być zupełnym ascetą a ja lubię pojeść :) Lepiej się skupić na pedałowaniu :)

#258 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 26 czerwiec 2013 - 07:10

Na całe szczęście markowe bidony z polietylenu w większości przypadków po jednorazowym wypłukaniu ciepłą wodą z detergentem tracą zapach i już go więcej nie uwalniają :-)

Pozdrawiam! :-)

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#259 mat777

mat777
  • Użytkownik
  • 274 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 26 czerwiec 2013 - 11:39

Wie ktoś, gdzie znaleźć w Polsce bidony Tacx Shiva białe, lub jakiekolwiek bez malowania? Na wkreceni.pl coś mają, ale cena wysyłki powala :evil:

#260 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 29 czerwiec 2013 - 10:15

jajacek, jakich bidonów używasz, watergate czy moflo ? one się różnią tylko ustnikami ?



Dodaj odpowiedź