Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bidon


404 odpowiedzi w tym temacie

#261 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwiec 2013 - 16:04

Mam chyba moflo, głowy nie dam. Z tego co wiem różnią się tylko ustnikami. Zamówiłem też jedną hydroflo. Powinien dostać za parę dni. Odradzam zakup białych, bardzo się rysują i brudzą od aluminiowych koszyków.

#262 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 29 czerwiec 2013 - 20:19

No ten Hydroflo jest najciekawszy, ustnik ma zdaje się ten sam co Watergate ale jest chyba bardziej miękki, no i jest przezroczysty a ja takie najbardziej lubię :-D
Do tej pory nr1 były dla mnie bidony Camelbaka ale chętnie sobie fundnę takiego Speca dla porównania.

Gdzie zamawiasz ?

#263 Gosc_kubapie_*

Gosc_kubapie_*
  • Gość

Napisano 30 czerwiec 2013 - 23:26

Niektórzy chyba czytają za dużo artykułów w Internecie.
Rozumiem, że napojów z plastików też nie pijecie? Ale nieważne...

Ja polecam bidony z Tour de Pologne. Ale pewnie taki wyjęty z rowu to dopiero zabójstwo.
Dla mnie jednak mega frajdą jest to, wracam z treningu, piję izotonik z bidonu Omegi z TdP 2012 gdzie jechał Kwiatek, włączam TV i widzę jak Kwiato zdobywa trzecie miejsce tym razem we Francji ;)

Wiem, że bidony za 2 złote walą plastikiem na kilometr ale narzekanie na Elite czy Tacx to przesada.

#264 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 01 lipiec 2013 - 11:04

[quote="kubapie"
Wiem, że bidony za 2 złote walą plastikiem na kilometr ale narzekanie na Elite czy Tacx to przesada.[/quote]

Ja będę narzekał na Elite bo mi zwyczajnie ciekną. Choćbym nie wiem jak mocno je zakręcił.

#265 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 01 lipiec 2013 - 16:16

Otóż to, nie dość, że śmierdzą to jeszcze ciekną i jak dla mnie to wystarczy.
Miałem i jeszcze mam parę bidonów Elite oraz Tacxa i choćby nie wiem ile razy je wyparzać we wrzątku to jak naleję czystą wodę to wali plastikiem, przy izotoniku nie czuć ale przy samej wodzie tak.

A kupić dwa bidony Camelbaka czy Speca Purista to nie jest wielki majątek a przynajmniej nie śmierdzi nam plastikiem i nie mamy oklejonych od izotonika rąk.

#266 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 01 lipiec 2013 - 16:30

Jak wygląda sprawa z myciem ustnika w tych Specach Purist? Akurat przez to u mnie Camelbaki trafiły na półkę - Carbo zostawiało osad w ustniku i niestety wymycie go sprawiało dość duży problem.

#267 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 01 lipiec 2013 - 16:59

Problem? Ustnik możesz bez problemu zdjąć i przeczyścić.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#268 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 01 lipiec 2013 - 17:56

Sam ustnik silikonowy tak, ale osad zbierał się też w tej dolnej części która jest raczej nierozbieralna. Dodatkowo zdjęcie tego ustnika wymaga sporo skupienia a ja lubię rzeczy proste.

#269 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 01 lipiec 2013 - 19:37

jajacek, jakich bidonów używasz, watergate czy moflo ? one się różnią tylko ustnikami ?

mam "zwykłe" watergate i moflo i nigdy już moflo nie kupię - zbiera kolory i jest za miękki aż tak miękki, że po zmywarce zrobił się owal u góry ...
natomiast "zwykłe" watergate - są mocniejsze i te kupię po raz 2 bo są rewelacyjne

#270 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 01 lipiec 2013 - 19:42

Zwykłe to znaczy jakie ? są jakieś inne i co to znaczy zbiera kolory ?

#271 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 02 lipiec 2013 - 07:25

przepraszam - mam hydroflo a nie moflo

zwykłe- znaczy bez oznaczeń na bidonie hydroflo - te z hydroflo są bardziej miękkie co na początku mi się podobało a kolory zostają po izotoniku olimp

zwykły jest bardziej twardy i to mi pasuje
hudroflo jest bardziej delikatny i to wydawało mi się lepsze na początku a teraz jednak nie

tu są hydroflo
http://www.rowmix.pl...flo-bottle.html

a tu zwykłe - wg mnie lepsze
http://www.rowmix.pl...ate-bottle.html
http://www.rowmix.pl...ate-bottle.html

#272 wojtekmtb

wojtekmtb
  • Użytkownik
  • 367 postów
  • Skądmazury

Napisano 02 lipiec 2013 - 09:07

Dzięki za info, a powiedz jeszcze który ustnik wg Ciebie jest lepszy, moflo czy watergate ?
Tutaj dla jasności który jest który :mrgreen:
http://specializedwa...s/purist-22-oz/

#273 sum

sum
  • Użytkownik
  • 723 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 02 lipiec 2013 - 09:46

watergate

#274 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 02 lipiec 2013 - 13:38

W przypadku bidonów Camelbacka najlepiej zdejmować ustnik przy każdym myciu, inaczej zbiera się tam pleśń! Wszak w naszych napojach jest cukier, idealna pożywka...

Bidonów termo Camelbacka nie należy myć w zmywarce (zwykłe, owszem, można). U mnie po myciu w zmywarce wewnętrzny "wkład" dziwnie zmienił kształt i (chyba właśnie wtedy) zaczął puszczać zaworek w zakrętce. Problem występuje w dosyć ciasnych koszykach Elite Custom Race.
Nie wiem, jaką technologię stosuje Spec w swoich bidonach, ale pewnie też należy je myć ręcznie.

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#275 jajacek

jajacek
  • Użytkownik
  • 535 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 lipiec 2013 - 07:24

Ten Spec Purist Moflo jest moim pierwszym bidonem w którym nie zbiera mi się żadne świństwo ani w ustniku ani w bidonie. Bardzo łatwy w myciu i w utrzymaniu a myję go dokładnie niezbyt często.

A propos izotoników ciekaw jest co używacie. Ja najczęściej Nutrend Isodrinx pomarańcz. Smakuje bardzo dobrze. Wychodzi tanio moim zdaniem. Puszka 1050 gram 50 zł. Wystarczy jedna miarka 35g na 750ml bidon. Według producenta 35g x 750ml daje hipotonic, 35g x 500ml isotonic. W moim przypadku robię prawie zawsze hipotonic czyli jeden bidon 750ml z izotonikiem kosztuje mnie 1,66zł. Rozpuszczalność w zimnej wodzie taka sobie. Rozpuszczam w gorącej i dolewam zimnej.

Na dłuższe jazdy wożę w drugim albo wodę albo wygazowaną colę.

#276 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 18:15

zastanawiam się nad tymi bidonami http://allegro.pl/bi...3366176436.html i tu pytanie czy warto dopłacić do tych http://allegro.pl/ca...3357839883.html ?

#277 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2013 - 19:06

nie bierz tego pierwszego, który nie ma ustnika zabezpieczonego przed syfem spod kół

#278 Emilo

Emilo
  • Użytkownik
  • 423 postów

Napisano 06 lipiec 2013 - 19:28

ale jest wygodny :) raczej chodzi mi jakość bo ceny są zupełnie różne

#279 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 06 lipiec 2013 - 22:00

nie bierz tego pierwszego, który nie ma ustnika zabezpieczonego przed syfem spod kół

A z Camelbaka to sie jakas rurka wysuwa podczas picia...? ;-)
Roznica zasadnicza to system ustnika. Hygene ma tradycyjny, Camel membranowy.
Jeden i drugi trzeba do ust wlozyc.

#280 Gosc_RafalPolo_*

Gosc_RafalPolo_*
  • Gość

Napisano 07 lipiec 2013 - 00:30

nie mam go, ale jakąś tam zatyczkę widzę, może się myle



Dodaj odpowiedź