Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak ustawić siodełko


34 odpowiedzi w tym temacie

#21 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 13 wrzesień 2012 - 07:55

Opowiedz potem jak było.


siada się na gąbce z miarką, która formuje się w kształt 4 liter. Mierzy się odległość między największymi zagłębieniami. U mnie wyszło 13 cm.

Już zamówione rozmiar 143.

http://t0.gstatic.co...RfN6EXcqmpP1_OQ

BTW rozmowa w serwisie, w którym się mierzyłem. Rozmawia sprzedawca z dziewczyną.

d: to jak najlepiej ten rower umyć
s: myjką ciśnieniową, są takie, że wrzuca się pieniądze i się myję, my tak wszystkie rowery myjemy.

Cóż wyświadczyli mi przysługę, dlatego się nie odzywałem.

#22 picca

picca
  • Użytkownik
  • 560 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 wrzesień 2012 - 11:57

We wszystkich Air Bikach maja ten patent do mierzenia? Ile ta przyjemność kosztuje? Trzeba się jakoś umawiać, czy można przyjść z ulicy?

Dzięki

#23 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 13 wrzesień 2012 - 12:13

We wszystkich Air Bikach maja ten patent do mierzenia? Ile ta przyjemność kosztuje? Trzeba się jakoś umawiać, czy można przyjść z ulicy?


powinni mieć we wszystkich, mierzenie jest za darmo, ja przyszedłem z ulicy, ale wcześniej dzwoniłem czy mają ten sprzęt.

#24 Gosc_solid_crank_*

Gosc_solid_crank_*
  • Gość

Napisano 13 wrzesień 2012 - 14:10

Akurat jestem w Zakopcu. Wprost z ulicy (bagatela słynne Krupówki, pod 50A)wszedłem, bardzo uprzejmy Gość, gdy tylko zacząłem o siodełku zaproponował mi... żebym usiadł ;-) Podał pomiarowy przyrząd i po chwili odczytał mi wynik. Potem podyskutowaliśmy rzeczowo i doradził co powinienem, akurat dla mnie, wybrać. Nie bez powodu napisałem Gość z wielkiej litery :!:

#25 Huskacz

Huskacz
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • Skądtaka śląska wiocha

Napisano 13 wrzesień 2012 - 17:44

Jak powinno się dostosować siodełko do pomiaru? Kilka cm większe? 1cm? Na styk?

#26 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 13 wrzesień 2012 - 17:50

Dotyczy SPECA!!!!

Dołączona grafika

#27 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 14 wrzesień 2012 - 08:38

Jest siodełko! :)

Ustawiłem po środku i dałem sztycę niżej 1 cm czekam aż trochę ulicę wyschnąi jadę:) .


Dołączona grafika

Dołączona grafika

#28 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 14 wrzesień 2012 - 15:08

W końcu mam nie poobcierane pachwiny, nie cisnęło mnie w prostatę i nie bolą jądra. Warto było. Komfort czuć zwłaszcza w dolnym chwycie.

Jedyny minus białe siodełko zafarbowała czerwona wkładka :/ . Chyba się zetrze. A plus białe wygląda super!!!

#29 Gosc_sofasurfer_*

Gosc_sofasurfer_*
  • Gość

Napisano 22 grudzień 2012 - 18:34

witam. na prętach siodełek jest miarka ( podziałka). jak ustawiać siodełko względem tej miarki? czy ona ma jakieś znaczenie czy tylko poglądowe? czy można "wyjeżdżać" poza tą miarkę z jednej i drugiej strony? pytam, bo zmieniłem siodełko i mam wrażenie, że ono jest usytuowane dalej od starego. wystaje mi ostro za tyłek a ja siedzę zdecydowanie na jego nosie. żeby ustawić położenie siodełka tak jak mi pasuje mocowaniem muszę wyjechać poza tą miarkę :-/ . pozdr.

#30 KubaG

KubaG
  • Użytkownik
  • 278 postów
  • SkądKrk

Napisano 22 grudzień 2012 - 21:11

Jeżeli nie dużo ważysz to możesz wyjechać, chodzi o to, żebyś nie wyłamał prętów. Jeżeli masz pręty karbonowe, to bym nie ryzykował. A jak ważysz troche wiecej, to kup sztyce z offsetem lub bez w zależnosci od kierunku w ktorym chcesz przesunac.

#31 B25CX

B25CX
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądWLKP

Napisano 31 grudzień 2012 - 10:29

Mam taki problem, że na MTB próbowałem obniżyć pozycję, to wtedy uciskało mnie wiadomo gdzie, czy te siodła Speca lub inne z "dziurą" spowodują, że nie będę czuć ucisku podczas jazdy w pozycji "aero" ? 8-)

#32 patryk_60

patryk_60
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • SkądLublin

Napisano 31 grudzień 2012 - 12:22

Pamiętam ile ja się namęczyłem z ustawieniem siodełka. Był okres ,że chiałem je sprzedać ,ale postanowiłem jeszcze pokombinować. Próbowałem metody z poziomicą ,ale się nie sprawdziła. Dalej ustawiałem na oko co 1 ząbek na jarzmie sztycy. W końcu ustawiłem o tak na oko i po przejechaniu 50km było super. Wybrałem się na dalszy trening i również było w porządku. We wcześniejszych próbach zdarzało się ,że nie mogłem usiedzieć 20km bo tak gniotło. To siodełko to typowa deska z minimalną wyściółką. Dokładnie bontrager inform rxl:
http://www.twomonkey...inform-rxl.html
Tak więc nie należy od razu skreślać siodła. Trzeba trochę cierpliwośći żeby je dobrze wyregulować i nawet różnica 1-2mm może kompletnie zmienić jego właściwośći.

#33 jano_3

jano_3
  • Użytkownik
  • 1982 postów
  • SkądWwa

Napisano 31 grudzień 2012 - 12:40

Jeździsz na góralu w pozycji "aero" ??

Dziura powoduje lepsze ukrwienie prostaty, poprzez zmniejszenie ucisku.

Kolejna rzecz spróbuj opuścić nos siodełka.

Następna to nie wiem czy to siodełko (romin comp evo gel) nada siędo górala, bo to jest chyba stricte szosowe siodełko.

I ostatnie, to nie jest tak, że jak masz siodełko speca, to nic nie musisz robić i zawsze będzie dobrze. Je też trzeba dobrze ustawić.

#34 B25CX

B25CX
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądWLKP

Napisano 31 grudzień 2012 - 14:13

Próbowałem tylko tak jeździć, składam ostre koło i brakuje mi tylko sztycy i siedzenia.

Dlatego pytam o porady, są na necie siodełka Sam Marco albo Selle Italia za 169zł z dziurą, dlatego może lepiej poczekać 2-3miesiące i dołożyć do tego Speca o którym jest tutaj mowa. A na razie do sztycy dam siodełko Bonragera z MTB.

#35 severall

severall
  • Użytkownik
  • 690 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 03 styczeń 2013 - 22:03

I ja dołączam się do użytkowników siodeł Speca. Ja wybrałem model Romin Expert. Obecnie jest w promocji Twomarku. Jak na razie przetestowałem tylko na trenażerze ale jest dużo, dużo lepiej. Jako że siodło jest szersze niż moje wcześniejsze i sporo twardsze tyłek nie wpada do środka i odparzeń, otarć brak.
Prezentuje się również znakomicie:
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź