Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie koła karbonowe


965 odpowiedzi w tym temacie

#661 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 październik 2018 - 20:04

Albo dziurki się nie zgadzają.



#662 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 25 marzec 2019 - 20:10

polecałem od 5 lat tą firmę.

Natomiast Flyxi mojemu klientowi teraz  przysłali zamiast kompletu obręczy to 2 tyły . . . qwa masakra .

 

Mały update, aby oddać sprawiedliwość firmie Flyxii.

Obręcze okazały się być OK. Proste, przysłali przód + tył. Wstępna "panika" wynikała z nalepek informujących o kierunku napędu na obydwu obręczach.

Po złożeniu przez SPIKE'a kręcą się jak należy, bieżnia bazaltowa wygląda w porządku. Po pierwszych jazdach mogę stwierdzić, że z godnością znoszą moje 95 kg :)

Z minusów - mała niedoróbka estetyczna, takie "zakłócenie" struktury włókna na odcinku ok. 3 cm między szprychami.

Generalnie, jestem więcej niż zadowolony.


  • Arni lubi to

#663 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 11:16

Prawdopodobnie jeszcze do końca miesiąca zamówię komplet kół z Flyxii 50mm pod oponkę.

 

http://www.flyxii.co...ct_id=186&brd=1

 

Jaką szerokość powinienem wybrać? Jeżdżę aktualnie na GP5000 700x23, wcześniej Specialized Turbo 700x24. 

Rama Ribble jest bardzo niewdzięczna jeżeli chodzi o szerokość kół, na stan mojej wiedzy nie przyjmie opon 28, więc nic szerszego niż 25 i tak nigdy nie założę.

 

Aktualni ujeżdżam Mavic Cosmic, szczerze nie wiem jaka to szerokość.

 

25mm będzie bezpieczne? W razie czego przyjmie i oponę 23 i 28, jeżeli w przyszłości zmienię rower? :D


Ribble R872 - Octane One Gridd


#664 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 08 lipiec 2019 - 12:36

Może przyjąć ale jeśli rama jest wiotka, wiotkie haki i/lub koła to będzie ocierać

#665 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 08 lipiec 2019 - 14:03

Rama R872 jest sztywna, tutaj złego słowa powiedzieć nie mogę. Nie wiem oczywiście jak koła, które zamowię :)

Bezpieczniej 23? 


Ribble R872 - Octane One Gridd


#666 Czarny8

Czarny8
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 03 sierpień 2019 - 16:56

A ktoś ma jakieś doświadczenia z kołami http://falconwheels....ysokosc-50-mm/. Szukam właśnie czegoś w okolicach 3 tys zł.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

#667 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 27 październik 2019 - 20:33

Jakich opłat spodziewać się zamawiając same obręcze z Ali za 250-300$?

"Tylko" 4.7% cła i 23% VAT? Bez antydumpingowego?

Ribble R872 - Octane One Gridd


#668 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 31 październik 2019 - 23:22

Jakich opłat spodziewać się zamawiając same obręcze z Ali za 250-300$?

"Tylko" 4.7% cła i 23% VAT? Bez antydumpingowego?

 

Tak. A nawet mogą przejść bez żadnych opłat. Mnie właśnie tak się udało. Ani jednej dodatkowej złotówki :) Mimo, iż przeszły przez celników w  Przemyślu. 



#669 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 05 grudzień 2019 - 14:00

Ja teraz biorę CSC 50mm kolejne zamówienie =) Powerway 13 ceramic, zobaczymy co to przyjdzie =D



#670 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 09:47

Ziomki, a jak kupię takie koła:

 

http://www.flyxii.co...ct_id=199&brd=1

 

i coś rozwalę to będę to mógł w Polsce naprawić czy będą problemy z dostępnością części? Wiecie może na jakich piastach są złożone takie koła? Coś mało informacji na tej stronie, albo jestem ślepy.



#671 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 29 styczeń 2020 - 10:15

Ziomki, a jak kupię takie koła:

 

http://www.flyxii.co...ct_id=199&brd=1

 

i coś rozwalę to będę to mógł w Polsce naprawić czy będą problemy z dostępnością części? Wiecie może na jakich piastach są złożone takie koła? Coś mało informacji na tej stronie, albo jestem ślepy.

Novatec i to chyba najniższy półkowo. Same piasty mają ze 100 lat bo miałem okazję jeździć na tym ponad 8 lat temu. Najgorsze g... z możliwych :)



#672 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 10:30

To ten konkretny model to taki szajs czy w ogóle odpuścić zakup kół tej "firmy"? No i w sumie nie napisałeś co się działo, ze taki straszny syf. Nie oczekuje za 1300 zł nie wiadomo czego.



#673 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 29 styczeń 2020 - 13:31

To ten konkretny model to taki szajs czy w ogóle odpuścić zakup kół tej "firmy"? No i w sumie nie napisałeś co się działo, ze taki straszny syf. Nie oczekuje za 1300 zł nie wiadomo czego.

nie wypowiadam się o samych obręczach bo tychże konkretnych nie miałem natomiast samo uszczelnienie piast + jakość łożysk bez komentarza. Nie wspomnę o szprychach klejonych na klej i odkrecajacych się samoczynnie nyplach (być może tu tego nie ma), ale mając budżet 1300zł wolalbym pojsc w porządne alu aniżeli budżetowy karbon. Szczerze.



#674 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 29 styczeń 2020 - 13:41

Ja na obręcze z Chin złego słowa nie powiem. Natomiast nie korzystam z Novatec tylko mam Powerway R13 Ceramic. Zobaczymy jak długo pożyją. Jak umrą - dam znać.

Zapłaciłem na dzień singla ok. 1400 zł (wyszło ok. 100$ taniej z kuponami). Póki co działają znakomicie.

 

A koła brałem od CSC. Mają chyba najwięcej transakcji i pozytywnych opinii na Ali.



#675 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 13:46

Ciachoorsky, dzięki za odpowiedź, kupiłem w kwietniu Fulcrumy 5 i dla mnie są wystarczające, ale chciałbym, żeby koła były całe czarne wraz z powierzchnią hamowania i dlatego przypaliłem się na ten karbon. Mój rower kiedy był nowy (1.5 roku temu) kosztował 4 tys. zł, więc trochę głupio wydawać na koła więcej niż 2 tys. zł ;)

 

dmxzor, dasz jakiegoś linka?

 

Panowie, ale naprawi mi to ktoś jak się rozleci? Na przykład dobiorę inną pasująca piastę czy szprychę?



#676 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 29 styczeń 2020 - 13:49

Ciachoorsky, dzięki za odpowiedź, kupiłem w kwietniu Fulcrumy 5 i dla mnie są wystarczające, ale chciałbym, żeby koła były całe czarne wraz z powierzchnią hamowania i dlatego przypaliłem się na ten karbon. Mój rower kiedy był nowy (1.5 roku temu) kosztował 4 tys. zł, więc trochę głupio wydawać na koła więcej niż 2 tys. zł ;)

 

dmxzor, dasz jakiegoś linka?

 

Panowie, ale naprawi mi to ktoś jak się rozleci? Na przykład dobiorę inną pasująca piastę czy szprychę?

 

Jasne, trzymaj:

 

https://www.aliexpre....27424c4denEa1U

 

U mnie wagowo co do grama, 1430g komplet.

 

Cenowo obecnie ok. 1650 zł z przesyłką z Unii więc bez cła itd.

 

 

#edit

 

Na reddicie czytałem, że ludzie jak mają problem po zakupie z Chińczykami, to kupują drugi komplet, otrzymują go i robią dispute wrzucając zdjęcia poprzednich kół z defektem/uszkodzeniem (np. stopiona obręcz itd.).

 

Aliexpress zwraca im kasę za zakup i mają za free komplet. Wiem, oszustwo, ale tak robią jak Chińczyk nie chce pomóc po zakupie.



#677 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 13:56

Dzięki, trochę drożej niż te Flyxii, ale przynajmniej przetestowałeś. Ponawiam jeszcze pytanie o ewentualną naprawę, przepraszam nie znam się ;)



#678 Ciachoorsky

Ciachoorsky
  • Użytkownik
  • 294 postów
  • SkądOpole

Napisano 29 styczeń 2020 - 14:32

Dzięki, trochę drożej niż te Flyxii, ale przynajmniej przetestowałeś. Ponawiam jeszcze pytanie o ewentualną naprawę, przepraszam nie znam się ;)

Naprawisz - nie panikuj. To wszystko są części powszechnie dostępne i tanie jak barszcz.



#679 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 29 styczeń 2020 - 14:53

OK :) To teraz jeszcze tylko trzeba wybrać 38 czy 50 mm  i będzie z górki :lol:



#680 dmxzor

dmxzor
  • Użytkownik
  • 1140 postów
  • SkądKonstancin-Jeziorna

Napisano 29 styczeń 2020 - 14:57

Pamiętaj tylko że w górach nie pojeździsz na chińczykach, bo popalisz obręcze. Tylko płaskie. Chyba że masz tarczowe to bez problemu.

 

A jak się decydujesz to 50mm. Najbardziej uniwersalne.





Dodaj odpowiedź