Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie koła karbonowe


965 odpowiedzi w tym temacie

#841 tomaszzzz

tomaszzzz
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 23 lipiec 2021 - 08:14

Jak dla mnie to też to idzie z piasty, ale pojawia się na tyle rzadko, że chyba nie będę bawił się z kombinacjami i wymianą na DT Swiss.

Załapałem się na przyzwoitą cenę więc jestem zadowolony, choć wtedy byłem już prawie zdecydowany na koła od Falcon Wheels, do których jednak musiałbym dołożyć drugie tyle, zdrowy wziął górę;)

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.



#842 uysy

uysy
  • Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 23 lipiec 2021 - 08:21

Nie wiem czy masz QA czy TA, ale zobacz sobie to:


I przy okazji jako ciekawostkę :) 

https://www.youtube.com/watch?v=du742eTDgUE



#843 tomaszzzz

tomaszzzz
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 23 lipiec 2021 - 09:00

Nie wiem czy masz QA czy TA, ale zobacz sobie to:


I przy okazji jako ciekawostkę :) 

https://www.youtube.com/watch?v=du742eTDgUE

 

Dzięki, spróbuję trochę lepiej nasmarować bieżnie zapadek i same zapadki, teraz są tylko lekko zakropione oliwką muc-offa na suche warunki.



#844 Grafi_t

Grafi_t
  • Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 23 lipiec 2021 - 16:19

Teraz przy VAT na ali już całkiem się nie opłaca kół tam brać +.+

Co śmieszniejsze jak zamawia się z magazynu Hiszpańskiego to też doliczają ponad 80 USD podatku, którego de facto nie powinno być bo UE =D


Nie ma znaczenia, skąd idzie. Ważne gdzie jest sklep, w którym się kupuje. A jest poza UE🙁

#845 tomaszzzz

tomaszzzz
  • Użytkownik
  • 77 postów

Napisano 26 lipiec 2021 - 08:30

Dzięki, spróbuję trochę lepiej nasmarować bieżnie zapadek i same zapadki, teraz są tylko lekko zakropione oliwką muc-offa na suche warunki.

 

Widać, że kilka osób miało podobny problem, więc może komuś się przyda.

Wydaje mi się, że udało się wyeliminować trzaski.

Zamiast żółtego muc-offa, który praktycznie nie daje smarowania, na zapadki i bieżnie zakropliłem zielonego finish line. Standardową, dość wątłą sprężynkę zastąpiłem mocniejszą.

Piasta wyraźnie lepiej się zazębia.

Przez weekend zrobiłem ok 200 km, często próbując sprowokować sytuację, przy której pojawiały się trzaski i póki co nic takiego nie miało miejsca.



#846 KonradS

KonradS
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 26 lipiec 2021 - 11:26

Cześć, a mieliście może problem z bębenkiem powerway? Mi po 2 tys połamały się zapadki …

#847 Paput

Paput
  • Użytkownik
  • 594 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 26 lipiec 2021 - 12:30

Nie wiem czy masz QA czy TA, ale zobacz sobie to:


I przy okazji jako ciekawostkę :) 

https://www.youtube.com/watch?v=du742eTDgUE

Przyłożenie siły na mniejszej powierzchni, zawsze generuje większą siłę, w tym przypadku ściskającą. Natomiast jeśli chodzi o porównanie sztywności różnych rozwiązań, trzeba poddać badaniu cały układ. Razem z widelcem. A jak wiadomo, w różnych rowerach, wygląda to różnie. Jakoś qr, nie sprawdza się przy tarczach...



#848 JAY85

JAY85
  • Użytkownik
  • 110 postów

Napisano 27 lipiec 2021 - 07:49

Ma ktoś i użytkuje koła Winspace Hyper 65 pod hamulce szczekowe. 

Warto kupić czy nie bardzo.

Proszę o opinię jeśli ktoś ma.



#849 KonradS

KonradS
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 27 lipiec 2021 - 09:34

Hmm szczerze, po zmianie podatków, nie kupił bym kół z Chin już!

#850 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 lipiec 2021 - 09:38

Dokładnie taki był cel nałożenia cła :)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#851 KonradS

KonradS
  • Użytkownik
  • 17 postów

Napisano 27 lipiec 2021 - 10:36

Dokładnie, a dodam nawet czemu. Z kół jestem zadowolony śmigają ze az miło ale bębenek mi się zepsuł, gwarancja uznana itp, czad ! obsługa jak należy ale ! miesiąc jestem bez koła plus wymiana to mój problem, wiec poniżej 1500 pln, ma to sens ale tak jak teraz tzn. powyżej 2000 to już bym dopłacił, żeby kupić nolimita czy coś podobnego i mieć serwis pod ręka.

#852 mareq

mareq
  • Użytkownik
  • 232 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 27 lipiec 2021 - 10:56

Ja się zastanawiam czy sobie nie sprawić samych obręczy karbonowych i poskładać kółka samodzielnie. Gdzieś widziałem wpis, że od samych obręczy nie powinni policzyć cła ze stawką antydumpingową.



#853 Argi

Argi
  • Użytkownik
  • 494 postów

Napisano 27 lipiec 2021 - 11:10

Ja się zastanawiam czy sobie nie sprawić samych obręczy karbonowych i poskładać kółka samodzielnie. Gdzieś widziałem wpis, że od samych obręczy nie powinni policzyć cła ze stawką antydumpingową.

Nie policzą. Jedne przyszły mi bez cła, drugie były legalnie oclone po normalnej stawce. Krąży gdzieś w necie unijna regulacja z dosyć precyzyjnym podziałem komponentów na cło standardowe oraz antydumping. Obręcze podpadają pod "zwykłe", a całe koła pod antydumping.



#854 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8558 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 lipiec 2021 - 11:46

kupić nolimita czy coś podobnego i mieć serwis pod ręka.

Nolimited i serwis? Dobry żart, poczytaj o nich ;)


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#855 KonradTrek800

KonradTrek800
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 25 październik 2021 - 15:26

Dzień dobry.

Panowie prosze o poradę. Przyszedł czas na złożenie nowej szosy. Rozważam koła karbonowe wyłącznie ze względu na wygląd. Jeżdzę po mazowieckim płaskoziemiu ze średnimi +-30km/h dlatego waga i i nne korzyści wysokiego stożka nie mają dla mnie znaczenia. Priorytetem komfortowe opony 28mm TR.
Mam do wyboru:
1. Przód 45mm, tył 60mm 18,5mm wew, 28mm zew
2. Przód 40mm, tył 50mm 19,5mm wew, 29mm zew
Dla mnie idealne proporcje ma Tarmac SL7 Pro, Przód 52mm, tył 61mm, szerokość wew 21mm. Opony na zdjęciu 26mm.
Załączony plik  Tarmac SL7 Pro.jpg   82,8 KB   24 Ilość pobrań
Poniżej film gdzie zaprezentowane są Enve SES 4.5 AR. 49/55mm ale aż 25mm wewnątrz! Założone opony 28mm wykładają się idealnie.
Pytanie brzmi czy nie zrobi mi się wielki balon z 28mm na tych wąskich obręczach? Wolałbym wybrać 19,5mm ale wyższy stożek bardziej mi się podoba. Co radzicie?
https://www.youtube....h?v=bbsxE0GdZLs

#856 patrykw

patrykw
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Skądpodlubelska wieś na roztoczu

Napisano 28 listopad 2021 - 18:01

Hej,

 

Chciałem się podzielić doświadczeniem w temacie sprowadzania chińskich kół. Bałem się cła więc zdecydowałem się na kupno kół Yeoleo przez ich stronę w Europie:

 

https://www.yoeleoeurope.com/

 

Cena jest wyższa niż w ich głównym sklepie ale deklarowali, że cena obejmuje cło i VAT.  Czekałem na koła w sumie około trzech miesięcy i paczkę przywiózł kurier DPD bez żadnych formalności. Wg śledzenia przesyłek koła szły samolotem z Chin do Hong Kongu, potem samolotem do Czech a potem transportem drogowym, gdzie to przejęło DPD.  Jest dokładnie tak jak piszą na stronie zero problemów z cłem, dodatkowo był z nimi dobry kontakt, także mogę gorąco polecić.

 

Same koła nie były testowane ale dostałem dokładnie to co zamówiłem i koła są idealnie scentrowane.  Co do wagi to są to koła SAT 60/60 pod obręcz 23 mm na DT Swiss 240 i waga ze strony to 1570 g, a waga realna 1590 g.



#857 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 listopad 2021 - 19:23

Może podrzucisz jakieś fotki? :) 

 

przy okazji, możesz napisać jaka cena wyszła finalnie z przesyłką? Piasty Novatec, zgadza się? 


  • artho lubi to

#858 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 28 listopad 2021 - 19:33

Hej,

na DT Swiss 240





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • bonobo lubi to

#859 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 listopad 2021 - 19:39

Dzięki, nie rzuciło mi się w oczy :D

 

Zerkam na ceny i widzę, że wychodzą w tej konfiguracji podobnie do kół od polskich firm. Ale koła fajne, polecane, więc gratuluję!!



#860 patrykw

patrykw
  • Użytkownik
  • 48 postów
  • Skądpodlubelska wieś na roztoczu

Napisano 28 listopad 2021 - 20:01

Jutro postaram się wrzucić fotki. Aha, jest jeszcze taka sztuczka, że jak się założy u nich konto na stronie to dają rabat 10 proc., trzeba przy zakupie użyć vouchera. Z tym rabatem wyszło mnie coś między 5 a 5,5 tys. Przesyłka jest gratis. 

 

Rozważałem wcześniej polskie koła ale po pierwsze wychodzą drożej a po drugie to one są zaplatane na jakiś obręczach z aliekspresa. Spróbujcie się dowiedzieć od któregoś z naszych kołodzie co to są za obręcze, nikt nie udziela na ten temat żadnych informacji na stronach:)

 

A tutaj ma się obręcze kupione bezpośrednio od poważnego producenta. No i fakt, na necie te koła ale też i ich ramy mają wyłącznie pozytywne opinie.

 

Jedyny problem był taki, że w przednim kole był w obręczy hałasujący latający luzem karbonowy wiór. Koła nie mają otworów na szprychy i nieźle się namęczyłem, żeby to wyciągnąć. Pomógł haczyk zrobiony z długiej opaski zaciskowej wsadzony w otwór na wentylek.





Dodaj odpowiedź