Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie koła karbonowe


965 odpowiedzi w tym temacie

#881 alpacino13

alpacino13
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 20 kwiecień 2022 - 20:45

Dzięki za odpowiedzi. Poczytałem trochę o ceramice i nie będę w to się ładował (przynajmniej jeśli chodzi o koła :)) Poczekam aż się pojawią jakieś oferty na koła 60 mm z szerokością 25 mm z dostawą z Hiszpanii. 



#882 cauchy

cauchy
  • Użytkownik
  • 2883 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 kwiecień 2022 - 22:36

Stożki > 40 to zło wcielone.

#883 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 21 kwiecień 2022 - 07:08

Spotkałem się ostatnio z opinią, że "te nowsze" stożki nawet gdy wysokie zdają się być łatwo kontrolowalne, a zdecydowanie łatwiej niż "te starsze" z powodu jakichśtam rozwiązań w obręczy. Ktoś coś wie na ten temat?



#884 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 kwiecień 2022 - 07:41

Stożki > 40 to zło wcielone.

 

a dlaczego?

 

Spotkałem się ostatnio z opinią, że "te nowsze" stożki nawet gdy wysokie zdają się być łatwo kontrolowalne, a zdecydowanie łatwiej niż "te starsze" z powodu jakichśtam rozwiązań w obręczy. Ktoś coś wie na ten temat?

 

Ja byłem sceptyczny wobec wysokich stożków ze względu na swoją wagę (dziś 64,2 kg). Ale kupiłem te 60tki i naprawdę nie mam z nimi żadnego problemu. Jak wspomniałem - do tego stopnia, że teraz chętnie bym wziął wysokość 65, bo te 60tki już mi się wydają niskie. Oczywiście z takim zastrzeżeniem, że raczej nie założyłbym ich na naprawdę srogie wiatry, ale w taką pogodę niechętnie jeżdżę nawet na zestawie 42mm. Poza tym koła radzą sobie dobrze w umiarkowanym wietrze.

 

Nie wiem czy to kwestia profilu, bo jak patrzę na te profile, to one wszystkie od lat są mniej więcej podobne. Np. dzisiaj we Wrocławiu ICM pokazuje wiatr 6 m/s z porywami do 13 m/s i w taką pogodę jechałbym na pewno na 60tkach, bez żadnych obaw. To już jest dość mocny wiatr. 



#885 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 21 kwiecień 2022 - 09:21

Ważę 73 kg, miałem stożki CSC 50 mm, teraz mam Vinci 50 mm i zawsze dziwię się tym komentarzom, że prawie zdmuchuje ludzi z drogi. 



#886 alpacino13

alpacino13
  • Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 21 kwiecień 2022 - 09:43

Skoro jeździłeś i na CSC i Vinci, to czy Twoim zdaniem warto dopłacać do Vinci? One jeszcze chyba wiszą na wyprzedaży za 3300 PLN.

#887 tessio

tessio
  • Użytkownik
  • 302 postów

Napisano 21 kwiecień 2022 - 09:57

Żadnej różnicy w jeździe według mnie nie poczujesz. Vinci wziąłem, bo według mnie różnica w cenie między CSC nie była już tak atrakcyjna (zapłaciłem 3400, wziąłem piastę DT350), dlatego wybrałem dwuletnią gwarancję na miejscu. Za koła CSC płaciłem coś koło 1300 zł, za tyle wziąłbym je na pewno jeszcze raz. Nic się z nimi nie działo, przejechałem na nich na pewno koło 10 tys. km, zmieniłem rower na tarcze, dlatego musiałem kupić nowa koła.



#888 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2832 postów

Napisano 21 kwiecień 2022 - 10:12

A w gravelu ktoś CSC próbował? Mam na myśli jazdę w nieco trudniejszych warunkach :P



#889 jacekj

jacekj
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 kwiecień 2022 - 10:52

Spotkałem się ostatnio z opinią, że "te nowsze" stożki nawet gdy wysokie zdają się być łatwo kontrolowalne, a zdecydowanie łatwiej niż "te starsze" z powodu jakichśtam rozwiązań w obręczy. Ktoś coś wie na ten temat?

Podobno ze względu na inny profil. Stare miały coś na kształt V, nowe - U i w dodatku są szersze niż stare, tzn. mają szerokość zbliżoną do szerokości opon. Wszystko to ma zapewnić bardziej uporządkowany opływ strug powietrza, bez nadmiernych zawirowań, także przy bocznym wietrze.

Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka
  • artho i Dziaku lubią to

#890 blackrain

blackrain
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 kwiecień 2022 - 15:30

Ważę 73 kg, miałem stożki CSC 50 mm, teraz mam Vinci 50 mm i zawsze dziwię się tym komentarzom, że prawie zdmuchuje ludzi z drogi. 

 

To mam wręcz identyczny setup. Problemem, przynajmniej u mnie, nie jest zdmuchiwanie z drogi, a raczej dziwne zachowanie roweru w momencie, gdy jedzie się szybciej (> 40kmh) i mija mnie ciężarówka lub inny większy samochód. Za pierwszym razem myślałem, że złapałem gumę. Może to kwestia techniki i... przyzwyczajenia, ale trochę się gorąco robiło  :D



#891 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 kwiecień 2022 - 16:47

To jest normalne, że szybko przejeżdżające auto, zwłaszcza tir, wywołuje podmuch, który potrafi mocno szarpnąć kierownicą. Tak już jest i będzie na każdych kołach i na każdym rowerze. 


  • blackrain i Dziaku lubią to

#892 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 21 sierpień 2022 - 19:47

Pytanie -czy  koła Karbonowe  na hamulce szczękowe ( takie wysokość max 40-45 mm)  to lepiej/ bezpieczniej z aluminiową powierzchnią hamowania czy technologia poszła tak do przodu  że karbonowe( w sensownej cenie ) dają radę.

Chodzi o jazdę po pagórkach , górkach/ górach dość częste zjazdy >15 %  na hamulcach.

( pytam bo nie raz widziałem gości którzy z Karkonoskiej sprowadzali właśnie takie wysokie stożki, chyba w obawie przed przegrzaniem sprzętu ) 

 

Z tych gdzie  powierzchnią alu to tylko na Vision 42 jeździłem ,dawały radę. Na  kołach  100% carbon tylko może kilkaset metrów zrobiłem i to po płaskim także nie wiem co to warte.

 

Może jest coś taniego chińskiego lub polskiego   warte uwagi w tym temacie( sprawdzone na b. stronych zjazdach )....tak max 2500-3000 pln za koła, ewentualnie może jakieś sprawdzone obręcze, które by współpracowały z piastami DT Swiss 240 s.

 

 



#893 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 22 sierpień 2022 - 07:03

Nie ma sensu kupować kowadeł pokroju tych vision, szczególnie jeśli to ma być jazda po pagórkach, gdzie zysków z aerodynamiki dużych nie będzie. Jak musi być jakiś stożek to poszedłbym w trimax 35 kb, 200g mniej niż t42

 

Hamować na szczękach i karbonowych obręczach "trzeba umieć", jak się jedzie na ciągle zaciśniętych szczękach to każdą obręcz przegrzejesz



#894 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 23 sierpień 2022 - 14:51

Tak poczytałem trochę o tych nowych obręczach,  że jak już się w to bawić to chyba bezpieczniej( bo antydumping) by było kupić same obręcze potem ewentualnie gdzieś w już pl złożyć  całe koła, nawet na tych piastach co mam obecnie Dt Swiss 240 .

 

Ale co mnie bardziej zaciekawiło -  niby są takie nowoczesne obręcze tubeless( ''bez otworów zewnętrznych'' - cokolwiek to znaczy ) do których nie potrzeba by było zakładać  taśmy. ( która  koniec końców w końcu zawsze spowoduje problemy  i mnie ostatnio znowu skutecznie zniechęciła do tubelesów)

Nie wiem czy chodzi o to External Nipples vs Internal NIpples 

jak tu na foto https://ae01.alicdn....XXq6xXFXXXm.jpg



#895 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 23 sierpień 2022 - 15:37

Nie kojarzę kół z nyplami wewnętrznymi i brakiem taśmy (brakiem otworów). Są w ogóle takie?



#896 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 23 sierpień 2022 - 15:44

Nie kojarzę kół z nyplami wewnętrznymi i brakiem taśmy (brakiem otworów). Są w ogóle takie?


Np Fulcrum

#897 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 23 sierpień 2022 - 15:45

Nie kojarzę kół z nyplami wewnętrznymi i brakiem taśmy (brakiem otworów). Są w ogóle takie?

Są... Np Vinci takie składa i nie sądzę aby byli jedyni

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#898 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 23 sierpień 2022 - 15:48

Vinci? nyple wewnętrzne, ale normalnie pod taśme z tego co widzę. Fulcrum na odwrót, nyple zew. i brak taśmy. 



#899 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 23 sierpień 2022 - 16:28



Vinci? nyple wewnętrzne, ale normalnie pod taśme z tego co widzę.

Coś słabo patrzysz, pierwsze kliknąłem
https://www.vinciwhe...e-szczekowe/...
Przeczytaj to co jest w opisie wytłuszczonym drukiem

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
  • big75 lubi to

#900 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 23 sierpień 2022 - 16:46

sprytne

 

ciekawe czy w rzeczywistości też tak łatwo czy tylko na filmie ?





Dodaj odpowiedź