Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chińskie koła karbonowe


965 odpowiedzi w tym temacie

#901 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 23 sierpień 2022 - 18:51

 

 

Coś słabo patrzysz, pierwsze kliknąłem

 

Te koła mają zew. nyple. Ja pisałem o braku kół, którą mają jednocześnie wew. nyple i brak taśmy.


  • EmPe lubi to

#902 Invincible.

Invincible.
  • Użytkownik
  • 378 postów

Napisano 23 sierpień 2022 - 20:11

Tak poczytałem trochę o tych nowych obręczach,  że jak już się w to bawić to chyba bezpieczniej( bo antydumping) by było kupić same obręcze potem ewentualnie gdzieś w już pl złożyć  całe koła,

Każdy "duży" chińczyk sprzedający koła ma magazyn w EU i możesz sobie z niego zamówić bez dodatkowych opłat a paczkę dostać w 3 dni.

https://pl.aliexpres...pHead_6160974.0

Po prostu trzeba pilnować kiedy coś w europejskim magazynie się pojawi bo towar szybko wychodzi


  • Sławek lubi to

#903 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 24 sierpień 2022 - 07:35

Te koła mają zew. nyple. Ja pisałem o braku kół, którą mają jednocześnie wew. nyple i brak taśmy.

Tutaj masz rację. Sorki ale w pracy byłem, czytałem i pisałem z doskoku ;). Co do kół z wewnętrznymi nyplami i braku taśmy, to nawet ciężko mi sobie wyobrazić jak by się tam miało naciągać szprychy. No ale może są jakieś patenty, aż tak rynku nie śledzę ;)



#904 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 sierpień 2022 - 08:18

Niektóre mają drugi nypel przy kołnierzu piasty. Chociaż moim zdaniem to i tak jest słaby koncept - nyple mają pomijalny wpływ na aero, więc utrudnienie związane z ich ukryciem jest niewspółmierne do korzyści.


  • EmPe lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#905 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 24 sierpień 2022 - 15:48

No ale jednak taka obręcz bez ''problematycznej taśmy tubeless'' to  jednak  nie jakaś ''pierdółka '' ale zdecydowany krok do przodu.

( tyle że można przeczytać że koło może być slabsze przez ten system nypli )



#906 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 sierpień 2022 - 16:24

I dlatego czasami krok naprzód okazuje się dwoma krokami wstecz ;) Generalnie takie produkty są jak najbardziej możliwe do wykonania, ale wymagają doskonałej kontroli jakości.

 

Ja osobiście nie powiedziałbym, żeby taśma to był jakiś wielki problem, a przynajmniej ja osobiście nigdy nie miałem problemów na tym froncie. Nie zauważyłem też, żeby było to jakieś utrapienie dla klientów.

 

Z drugiej strony jeżeli ktoś się zraził, a kół samodzielnie nie serwisuje i kwestia nypli czy centrowania jest mu obojętna, to dla takiej osoby jest to produkt idealny. Co komu miłe.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#907 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 24 sierpień 2022 - 20:37

( tyle że można przeczytać że koło może być slabsze przez ten system nypli )

 

Z jakiego powodu miało by być słabsze? Jak już jest jakaś różnica to na zdrowy rozum taka obręcz bez dodatkowych dziur jest bardziej wytrzymała. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#908 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 24 sierpień 2022 - 20:56

Wczoraj czytałem- tu chyba chodziło o to że te External Nyple mogą osłabiać obręcz , albo źle to poniżej zrozumiałem

https://www.superroa...ipple-holes_b18

 

Ale External Nipple nie koniecznie = obręcz bez dziur



#909 uraz

uraz
  • Użytkownik
  • 1726 postów
  • SkądLublin

Napisano 24 sierpień 2022 - 21:31

Mogą ale tak jak jest zresztą wspomniane obręcze które mają zewnętrze nyple są wzmocnione w miejscu nawierceń w których te nyple siedzą. Jest to de facto standard więc bym się raczej tym nie przejmował. 

 

Zewnętrzne nyple same w sobie nie oznaczają obręczy w której nie trzeba używać taśmy ale za to obręcz w której nie trzeba używać taśmy na pewno oznacza zewnętrzne nyple. 


Cycling Order ★ Black is the new fluo ★ Don't feed the troll


#910 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 26 sierpień 2022 - 12:46

Witam,

czy ktoś ma wiedzę i doświadczenie i podpowie mi, czy koła od ICAN będą lepsze jakościowo od CSC czy Elite? Obecnie do ściągnięcia są koła BD ze strony ICAN z kodem -100$, co przy stożku 50mm daje cenę 500$, czyli więcej niż obecnie najtańsze CSc czy Elite. ICAN były testowane przez OZ Cycle (model lepszy Aero) i miały swoje niedoskonałości, niemniej jak na cenę wyszło chyba całkiem ok. Koła pod tarczę. Jest jeszcze vinci z ceną 3500 zł z outletu za kwotę 3400, niemniej w tych pieniądzach mam co prawda ochronę wypadkową, ale tak naprawdę jest ona na takim samym poziomie cenowym, gdyby zaopatrywać się w razie konieczności u chińczyka. Z tym, że vinci jest na miejscu. Niemniej podstawowe pytani jest głównie czy warto brać ICAN.

CSC jedno połamałem, o czym pisałem na forum. :/



#911 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 26 sierpień 2022 - 16:48

Mam od kilku miesięcy ICAN Alpha 40 i złego słowa nie mogę powiedzieć. Wykonanie tip top i bardzo głośny bębenek.

#912 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 29 sierpień 2022 - 13:00

Na razie jeszcze szukam. Znalazłem coś takiego:

https://www.olx.pl/d...67-IDN25FW.html

Chińczyki, składane w Polsce, z jakąś "gwarancją" i piasty dt swiss 350. Czy Waszym zdaniem warto patrzeć na tę ofertę? Tu strona osoby, która je składa https://herobikes.pl/kola/



#913 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 29 sierpień 2022 - 13:17

z jakąś "gwarancją"


Jeżeli są sprzedawane przez firmę, to "gwarancję" (a dokładniej: rękojmię, bo udzielenie gwarancji jest dobrowolne) masz zawsze, nawet jeżeli sprzedawca tego nie pisze. To wynika wprost z ustawy.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#914 EvoPL

EvoPL
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 29 sierpień 2022 - 14:43

Ja mam Icany Aero 40. Fajna waga (1410g), kosztowały ok. 3000 w przeliczeniu na PLN. Z wad to brzydka czcionka i trudne zakładanie opon. Ogólnie polecam w tym budżecie. 

 



#915 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 29 sierpień 2022 - 19:45

Jeżeli są sprzedawane przez firmę, to "gwarancję" (a dokładniej: rękojmię, bo udzielenie gwarancji jest dobrowolne) masz zawsze, nawet jeżeli sprzedawca tego nie pisze. To wynika wprost z ustawy.

 

To ja wiem. Pytanie czy finalny produkt będzie dobry, bo cena z tymi piastami jest wydaje mi się atrakcyjna. To że ktoś z tensometrem poskłada koła to dla mnie podstawa, ale potem koła z tego co wiem powinny być poddane przeciążeniom (to jakąś prasą się ściska), a potem ponownie poprawiony naciąg. Chyba Evenlite to robi, ICAN też. Inni bardzo możliwe.



#916 bonobo

bonobo
  • Użytkownik
  • 1963 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 sierpień 2022 - 21:03

No u mnie evanlite chyba nie wyszło, bo koło szybko zaczęło pływać. Za to w Falconie po kilku miesiącach naciąg podręcznikowy - zweryfikowane w serwisie.

BTW. dzisiaj chyba wszystkie firmy korzystają z takiego urządzenia. To raczej standardowe wyposażenie kołodzieja i z całą pewnością nic innowacyjnego.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#917 mataman

mataman
  • Użytkownik
  • 387 postów

Napisano 30 sierpień 2022 - 09:51

Nie trzeba mieć prasy żeby dobrze złożyć koła. Są na to inne metody, ale faktem jest ze to zawsze powinna być podstawowa czynność.

#918 TomekSw

TomekSw
  • Użytkownik
  • 94 postów

Napisano 31 sierpień 2022 - 07:38

Wybór prawdopodobnie padł na koła Falcon. Finalnie przekonała mnie gwarancja na terenie Polski, tzw. ochrona w razie uszkodzenia (naprawa z rabatem), zebrane opinie na forum i w internecie, no i cena też powiedzmy w miarę sensowna. Koła na dt 350 to koszt 3900 (50 mm) lub 4000 zł (60 mm). Wydaje mi się, że ogarniają nieźle te koła i dbają o jakieś standardy, które mają finalnie przełożenie na zadowolenie klienta.

W tym tygodniu prawdopodobnie złożę zamówienie. :) Pozwolę sobie kiedyś coś więcej napisać, gdyby finalnie doszło do zakupu.



#919 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 21 marzec 2023 - 09:48

Pytanie do ekspertów w tym temacie

 

Jak to jest z wysyłką kól CSC  , ( dalej to działa?). Trochę  stron wcześniej   ktoś podał link (ten na dole ) że niby to wysyłka z  Hiszpani , ale gdzie to konkretnie napisane.  Z tego co zrozumiałem to żeby nie płacić cła ''anty'' należy zaznaczyć opcję ''Seller Shipping method'' wtedy dopłata 282 pln ....ale czy to oznacza   że na 100% nie będzie innych dodatkowych opłat?.

Tam w opisie info - jak koła będą na magazynie w Europie wtedy wyślą z Europy a co jak ich tam nie ma....kiedy ewentualnie taka informacja ( dopiero po złożeniu wiążącego zamówienia)?? 

 

https://pl.aliexpres...ayAdapt=glo2pol



#920 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8556 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 marzec 2023 - 10:46

Sprawdź, kto jest sprzedawcą wg regulaminu konkretnego sklepu, w którym planujesz dokonać zakupu.

 

Jeżeli firma jest zarejestrowana w UE, to obowiązuje prawo UE i sprzedawca nie ma prawa nałożyć na Ciebie dodatkowych opłat bez uprzedzenia, jeżeli zamówienie opiewa na konkretną kwotę.


  • big75 lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?




Dodaj odpowiedź