Skocz do zawartości


CycleOps PowerCal


92 odpowiedzi w tym temacie

#21 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 wrzesień 2012 - 12:14

Zjazd ze Ślęzy od Wieżycy niebieskim rowerowym i potem w dół do stadionu.
Czas ok 14m
Dołączona grafika

#22 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 13 wrzesień 2012 - 13:10

To czysty zjazd, bez dokręcania? No to niezły wydatek energetyczny...
Czyli jednak uwzględniana jest praca wykonana przez całe ciało w stosunku do stanu spoczynkowego. Tak więc PC przydatny byłby zwłaszcza w sportach, w których dotychczas pomiaru mocy nie wykonywano.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#23 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 wrzesień 2012 - 13:47

Praktycznie bez dokręcania. Może z 50m na zmianę szlaku.
Dla porównania podejście na Petrovkę podczas BikeMaratonu w Szklarskiej. Pierwsze 100m na siodle a potem z buta.
Dołączona grafika

#24 Huskacz

Huskacz
  • Użytkownik
  • 127 postów
  • Skądtaka śląska wiocha

Napisano 13 wrzesień 2012 - 17:42

O kurczę, to przekłamanie, czy faktycznie dałeś radę wyciągnąć kadencję 217?

#25 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 wrzesień 2012 - 20:06

Huskacz, czujnik kadencji wariował, bateryjka mu zdychała i czasem pokazywał głupoty.

#26 Gosc_Spalacz_*

Gosc_Spalacz_*
  • Gość

Napisano 19 wrzesień 2012 - 15:03

Zamówiłem z Makra-sport.pl, urządzenia dotrą do nich z USA w przyszłym tygodniu. Możecie spodziewać się rzetelnej recenzji :-> Zaraz jak dostanę go w swoje łapy to robię testy.
Zapłaciłem 439zł, w cenie przesyłka kurierem DHL. Rabaty opisane na stronie (3-7%) niestety nie dotyczą tego produktu. Poszperałem trochę i to cena bardzo fair!

#27 Pirx

Pirx
  • Użytkownik
  • 269 postów
  • SkądKlucze

Napisano 20 wrzesień 2012 - 08:21

Szkoda tylko, że nie ma smartfonów obsługujących ANT+, albo PowerCal w wersji na Bluetooth, analogicznie do opaski Polara...

#28 Radello

Radello
  • Użytkownik
  • 614 postów
  • SkądPoznań

Napisano 20 wrzesień 2012 - 08:36

Do iPhone'a jest przystawka obsługująca protokół ANT+: http://www.garmin24....10-11786-00/417 (na amazon.com za 41,31 USD)

http://www.radello.pl - odżywki Dextro Energy / Honey Stinger / Huma Gel / Nuun, kosmetyki Sportsbalm / Bodyglide - bezpośrednio od dystrybutora/importera


#29 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 wrzesień 2012 - 09:24

Zamówiłem z Makra-sport.pl, urządzenia dotrą do nich z USA w przyszłym tygodniu. Możecie spodziewać się rzetelnej recenzji :-> Zaraz jak dostanę go w swoje łapy to robię testy.
Zapłaciłem 439zł, w cenie przesyłka kurierem DHL. Rabaty opisane na stronie (3-7%) niestety nie dotyczą tego produktu. Poszperałem trochę i to cena bardzo fair!


Zgadza się - jest wyraźnie zapisane: Produkty Cycle Ops, Power Tap, Saris oraz towary będace w promocji nie podlegaja upustom

Ale i koszty przesyłki określają kwotowo, jesteś pewny, że przesyłkę masz darmową?

To dziwne, że na aledrogo wystawiają towar, jak go nie mają na stanie. No i różnica w cenie wystawionego i sprzedawanego u nich jest dość znaczna: 40 zł, a właściwie 50 bo dochodzi jeszcze przesyłka (minimum 10), jeśli natomiast w 439 jest faktycznie uwzględniona przesyłka kurierska to raczej warto zakupić bezpośrednio w Makra.
Dostaniesz to daj znać, co i jak, bo zastanawiałem się czy z USA nie sprowadzać, wychodzi jakieś 370 zł z przesyłką, ale jak mi VAT przypadkiem UC by dodał, to wyszłoby około 390 zł plus przesyłka 53 zł (przy dzisiejszym kursie $) czyli nie bardzo by mi się to opłacało zważywszy, że gwarancję mam w Polsce.

Jeśli chodzi o smartphony: android też to obsługuje choć może póki co nie natywnie, potrzebny jest ANT Radio Service i oczywiście będzie działać na urządzeniach z wbudowanym układem ANT+ np. HTC Rythm no i kilka smartphonów Sony Ericsson.

Aplikacje które wykorzystują ten serwis to między innymi:
-My Tracks
-Endomondo
-Garmin Fit™
-SportyPal/WIND SportyPal/eTrćning
-MapMyFITNESS/RIDE/RUN/WALK+/HIKE/DOGWALK
-SmartTraining
-Denon Sport
-Humana Fit
-CDPHP InMotion
-OruxMaps
-IpBike/IpSensorMan
-IpPeloton
-IpSmartHr
-Kinomap Maker
-MyLiveTracker
-Cardio Running Coach/Cardio Coach/Cardio Cycling Coach
-Run.GPS Trainer UV
-Qalvin
-TeeTea
-Heart Rate Monitor plus
-Heart rate monitor
-Heart Rate Monitor Ant+
-Linha de Chegada
-uBike
-Healthdash
-Selfloops
-Cache Beacon

Można sprawdzić na Google Play.

Czy wszystkie obsługują mierniki mocy tego nie wiem, nie chce mi się sprawdzać każdej z aplikacji, ale np. Endomodo/ipBike i owszem.

Aczkolwiek Akitigra raczej wspomniał o programach wyliczających moc na podstawie innych zarejestrowanych parametrów, a nie pobierających i wyświetlających dane zarejestrowane przez czujniki mocy.

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#30 Gosc_mnichu91_*

Gosc_mnichu91_*
  • Gość

Napisano 20 wrzesień 2012 - 11:59

Ja swojego PowerCala zamówiłem w zeszłym tygodniu w twomark.pl, przyszedł za dwa dni kurierem, 460zł całość mnie kosztowała. Myślę że chyba nie będę żałował tego zakupu. Warte zauważenia jest, że opaska bije moim zdaniem na głowę podstawową opaskę Garmina, jest lekka, komfortowa, nie zsuwa się, co czyniła jej poprzedniczka( żeby się nie zsuwała musiałem ją niekomfortowo zacisnąć).
Informacje dotyczące mocy: hm... będąc póki co laikiem w trenowaniu z miernikiem mocy, uważam, że jest to dobre preludium, zanim się zainwestuje poważniejszą kasę w jakiegoś power2max. Już teraz zauważyłem, że jadąc bez szczególnego obciążenia urządzenie lubi pokazać jakąś głupotę, np. 850W na spokojnym wyjściu z ronda ;-) Ale np. podczas robienia interwałów w 4 strefie tętna (Friel) już teraz wyciągam wniosek, że na początku zbyt mocno się obciążem, tj. przekraczam 300W (aby "dobić" do właściwego tętna), podczas gdy moja średnia moc z 10min. interwału wynosi jakieś 285W. Mimo, że nie mam porównania z 'rzetelnym' miernikiem mocy, zauważam, że podczas gwałtownego przyśpieszenia, miernik reaguje z jakimś 2-3s opóźnieniem, zanim pokaże te 600W. Podobnie jest po zakończeniu zrywu - jeszcze przez chwilkę widzę zbyt wysokie watty.
W porównaniu ze Stravą, dostaję znacznie wyższą średnią moc z całej jazdy.
Zgadzam się z ogólną opinią, że jest to całkiem pomocne urządzenie podczas ćwiczeń ciągłych, "lepszy rydz niż nic"

#31 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 20 wrzesień 2012 - 15:12

Ja swojego PowerCala zamówiłem w zeszłym tygodniu w twomark.pl, przyszedł za dwa dni kurierem, 460zł całość mnie kosztowała. Myślę że chyba nie będę żałował tego zakupu. Warte zauważenia jest, że opaska bije moim zdaniem na głowę podstawową opaskę Garmina, jest lekka, komfortowa, nie zsuwa się, co czyniła jej poprzedniczka( żeby się nie zsuwała musiałem ją niekomfortowo zacisnąć).
Informacje dotyczące mocy: hm... będąc póki co laikiem w trenowaniu z miernikiem mocy, uważam, że jest to dobre preludium, zanim się zainwestuje poważniejszą kasę w jakiegoś power2max. Już teraz zauważyłem, że jadąc bez szczególnego obciążenia urządzenie lubi pokazać jakąś głupotę, np. 850W na spokojnym wyjściu z ronda ;-) Ale np. podczas robienia interwałów w 4 strefie tętna (Friel) już teraz wyciągam wniosek, że na początku zbyt mocno się obciążem, tj. przekraczam 300W (aby "dobić" do właściwego tętna), podczas gdy moja średnia moc z 10min. interwału wynosi jakieś 285W. Mimo, że nie mam porównania z 'rzetelnym' miernikiem mocy, zauważam, że podczas gwałtownego przyśpieszenia, miernik reaguje z jakimś 2-3s opóźnieniem, zanim pokaże te 600W. Podobnie jest po zakończeniu zrywu - jeszcze przez chwilkę widzę zbyt wysokie watty.
W porównaniu ze Stravą, dostaję znacznie wyższą średnią moc z całej jazdy.
Zgadzam się z ogólną opinią, że jest to całkiem pomocne urządzenie podczas ćwiczeń ciągłych, "lepszy rydz niż nic"

nie oceniaj urządzenia co jest supstytutem pomiaru mocy poprzez to że ci wygodnie jest z opaską na klate lekka przesada. Moim zdaniem zrobiłes źle trzebało zbierac na pomiar mocy podzciwego powertapa .

Tompoz

#32 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 20 wrzesień 2012 - 15:13

Ja swojego PowerCala zamówiłem w zeszłym tygodniu w twomark.pl, przyszedł za dwa dni kurierem, 460zł całość mnie kosztowała. Myślę że chyba nie będę żałował tego zakupu. Warte zauważenia jest, że opaska bije moim zdaniem na głowę podstawową opaskę Garmina, jest lekka, komfortowa, nie zsuwa się, co czyniła jej poprzedniczka( żeby się nie zsuwała musiałem ją niekomfortowo zacisnąć).
Informacje dotyczące mocy: hm... będąc póki co laikiem w trenowaniu z miernikiem mocy, uważam, że jest to dobre preludium, zanim się zainwestuje poważniejszą kasę w jakiegoś power2max. Już teraz zauważyłem, że jadąc bez szczególnego obciążenia urządzenie lubi pokazać jakąś głupotę, np. 850W na spokojnym wyjściu z ronda ;-) Ale np. podczas robienia interwałów w 4 strefie tętna (Friel) już teraz wyciągam wniosek, że na początku zbyt mocno się obciążem, tj. przekraczam 300W (aby "dobić" do właściwego tętna), podczas gdy moja średnia moc z 10min. interwału wynosi jakieś 285W. Mimo, że nie mam porównania z 'rzetelnym' miernikiem mocy, zauważam, że podczas gwałtownego przyśpieszenia, miernik reaguje z jakimś 2-3s opóźnieniem, zanim pokaże te 600W. Podobnie jest po zakończeniu zrywu - jeszcze przez chwilkę widzę zbyt wysokie watty.
W porównaniu ze Stravą, dostaję znacznie wyższą średnią moc z całej jazdy.
Zgadzam się z ogólną opinią, że jest to całkiem pomocne urządzenie podczas ćwiczeń ciągłych, "lepszy rydz niż nic"

nie oceniaj urządzenia co jest supstytutem pomiaru mocy poprzez to że ci wygodnie jest z opaską na klate lekka przesada. Moim zdaniem zrobiłes źle trzebało zbierac na pomiar mocy podzciwego powertapa .

Tompoz

#33 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 wrzesień 2012 - 21:41

Opaska dołączona do PC potrafi pokazać głupoty jak opaski premium garmina czyli tętno 220bpm przy jeździe pod wiatr, a co za tym idzie pokazuje np. 1000W i więcej mocy chwilowej.
Zmieniłem opaskę na najnowszą opaskę Garmina, którą dostałem w ramach reklamacji 310XT i problem z dziwnymi wskazaniami zniknął.

#34 Gosc_mnichu91_*

Gosc_mnichu91_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2012 - 07:45

szymas, tak się składa, że to urządzenie właśnie nie zastępuje bezpośredniego pomiaru mocy, prędzej SZACUJE moc i to tylko najwiarygodniej podczas ciągłych ćwiczeń.
Ja nie widzę problemu w porównywaniu opaski z opaską. :-|

#35 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2012 - 07:50

szymas, tak się składa, że to urządzenie właśnie nie zastępuje bezpośredniego pomiaru mocy, prędzej SZACUJE moc i to tylko najwiarygodniej podczas ciągłych ćwiczeń.
Ja nie widzę problemu w porównywaniu opaski z opaską. :-|


badziew kupiłeś i tyle i filozuj

Tompoz

#36 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2012 - 08:11

Mam pytanie do użytkowników - próbował ktoś już jeździć z tym na trenażerze - co pokazuje w przypadku gdy opaska znajduje się w bezruchu - mógłby ktoś taki test zrobić.

#37 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 wrzesień 2012 - 08:37

KeNaJ, nie ma accelerometru jeżeli o tym myślisz. Działa na trenażerze.
Porównanie ok. godzinnego kręcenia w strefie Tempo

PowerCal:
TSS 65,8
IF 0,8
NP 200
Av Pwr. 195

PowerTap:
TSS 77,9
IF 0,86
NP: 218
Av Pwr 210



szymas, PC nie zastąpi bezpośredniego pomiaru, ale mi się przydaje na treningach i startach MTB do szacowania TSS, IF itp.

#38 Gosc_KeNaJ_*

Gosc_KeNaJ_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2012 - 08:59

Akitigra, dokładnie nad tym się zastanawiałem, to drugie co mnie dziwi - PT zbiera tak jakby informację tylko z wysiłku nóg, PC teoretycznie całego organizmu a mimo to moc ma mniejszą. Naprawdę ciekawie to rozwiązali.

#39 Gosc_szymas_*

Gosc_szymas_*
  • Gość

Napisano 21 wrzesień 2012 - 09:42

KeNaJ, nie ma accelerometru jeżeli o tym myślisz. Działa na trenażerze.
Porównanie ok. godzinnego kręcenia w strefie Tempo

PowerCal:
TSS 65,8
IF 0,8
NP 200
Av Pwr. 195

PowerTap:
TSS 77,9
IF 0,86
NP: 218
Av Pwr 210



szymas, PC nie zastąpi bezpośredniego pomiaru, ale mi się przydaje na treningach i startach MTB do szacowania TSS, IF itp.


i to jest informacja

Tompoz

#40 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 21 wrzesień 2012 - 09:48

Zaniża w momencie spadku tętna. Chwila regeneracji mimo kręcenia nogami pokazuje 0W a PT ok 80W
Max Avg z 20 minut PC 205W PT 232W
Trzeba przyjąć że 10% mniej jest z PC. Ja mocy chwilowych z PC w ogóle nie biorę pod uwagę. Tylko TSS i IF.



Dodaj odpowiedź