Skocz do zawartości


Zdjęcie

SPECIALIZED ROUBAIX


47 odpowiedzi w tym temacie

#41 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 październik 2012 - 18:27

Czy przynajmniej choc raz jechales na takiej ramie?? Czy moze przeczytalases w fachowej literaturze? Domyslam sie ze nie, po prostu bredzisz! Wymysliles sobie tak i bedziesz to powtarzal. A wiec ostatni raz: skoro zawodowcy tak jezdza, czemu twierdzisz ze tak jest zle? Wiesz lepiej od nich??

Nie za bardzo rozumiem tego slepego pedu do za krotkich ram. Bo tak maja zawodowcy....?
Pomijasz jeden podstawowy fakt, zdecydowana wiekszosc, jak nie wszyscy, na tym forum sa amatorami, nie zawodowcami.
Ameryki nie odkryje jak stwierdze, ze wsrod nich dobor ramy o 1-2 rozmiary mniejszy w porownaniu do cywilow jest rzecza normalna.
I zeby nie bylo, mam dwa rowery gdzie jest roznica ok 2 rozmiarow. I ten "zawodowy" rozmiar jest malo ciekawy w porownaniu do prawidlowego.

#42 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 16 październik 2012 - 19:38

Ja tam nie wiem, ale competitive cyclist i mechanizm na stronach canyona predystynują dla moich 176 cm (i innych proporcji) ramę o rozmiarze 52 (530-540 mm c-c). Gdybym słuchał niektórych rad (oraz dobierał wielkość ramy wg tego, co niektóre strony podają dla ram Specialized) to musiałbym mieć ramkę 56. Jeszcze 54 to sobie wyobrażam ale na 56 czułbym się chyba jak mysz na worku.

#43 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 16 październik 2012 - 20:16

Oczywiscie sa indywidualne preferencje, o ktorych nie ma sensu dyskutowac.
No wlasnie, caly widz w tym zeby dobrac rame tak aby nie czuc sie jak mysz na worku lub malpa na szlifierce, czy jakos tak (cyt. Malika odnosnie malawych ram :lol: )
A w powyzszym komentarzu chcialem tylko podkreslic, malo odpowiedzialne stwierdzenie "skoro tak zawodowcy jezdza".

#44 Gosc_paulsen_*

Gosc_paulsen_*
  • Gość

Napisano 16 październik 2012 - 21:13

Czy przynajmniej choc raz jechales na takiej ramie?? Czy moze przeczytalases w fachowej literaturze? Domyslam sie ze nie, po prostu bredzisz! Wymysliles sobie tak i bedziesz to powtarzal. A wiec ostatni raz: skoro zawodowcy tak jezdza, czemu twierdzisz ze tak jest zle? Wiesz lepiej od nich??

Nie za bardzo rozumiem tego slepego pedu do za krotkich ram. Bo tak maja zawodowcy....?
Pomijasz jeden podstawowy fakt, zdecydowana wiekszosc, jak nie wszyscy, na tym forum sa amatorami, nie zawodowcami.
Ameryki nie odkryje jak stwierdze, ze wsrod nich dobor ramy o 1-2 rozmiary mniejszy w porownaniu do cywilow jest rzecza normalna.


To chyba indywidualna sprawa i zależy od ramy. Taki Cancellara ma 1,86 i ma ramę 58 w swoim Treku oraz mostek 140 mm.

#45 Bartosz

Bartosz
  • Użytkownik
  • 998 postów
  • Skądwa-wa

Napisano 17 październik 2012 - 09:48

Odpowiedzi na mojego posta juz mi sie nawet nie chxe czytac, powiedzialem jak jest i tyle. Dalsza dyskusja nie ma sensu.

Co do widzenia piasty, to jak jedziesz w gornym chwycie na prostych rekach (lokcie) to powinienes miec ja zaslonoeta przez kierownice. Tak sprawdzales? Z ktorej strony wystaje?

Ps. Witamy na szosie ;)

A co do wypowiedzi niektorych, skwituje to tylko tym, ze ta rama na niego co najwyzej moze byc za duza, raczej na pewno nie za mala - wiec nie wiem o jakim pedzie do za malych ram mowicie i co to ma w tym wypadku do rzeczy, ja sie tylko smieje z waszego bezmyslnego dobierania mostka - rama taka to taki mostek i ch. Nigdzie nie pisalem o przymalych ramach i nie wiem skad wam sie to bierze...

A ramka wydaje mi sie ze powinna byc ok. Jak mowie reszte "ustawisz" mostkiem. A jak chcesz bardziej kompaktowo i sportowo to mozesz pomyslec o rozmiar mniejszej

#46 slavo1

slavo1
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądtarnówek

Napisano 23 październik 2012 - 16:51

rower zakupiony !
w tygodniu już trzasnąłem ponad 300 i micha mi się cieszy niesamowicie :mrgreen:
na bike jeździ mi się jak narazie wygodnie ale najdłuższa jazda to 3 godz.
pewnie jeszcze podziałam z ustawieniami
już nie mogę się doczekać ... wiosny :-P


Dzięki za wszystkie uwagi jeszcze raz :lol:

Pozdrawiam Sławek

#47 krzysztof1985

krzysztof1985
  • Użytkownik
  • 1682 postów
  • SkądWLKP

Napisano 23 październik 2012 - 16:55

slavo1, jakies fotki tego rowerka jaka, kolorystka osprzet kola ;-)

SPT_20130518_SOT_053_27640268_I1.jpg


#48 slavo1

slavo1
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Skądtarnówek

Napisano 23 październik 2012 - 20:44

slavo1, jakies fotki tego rowerka jaka, kolorystka osprzet kola ;-)


Przedni hamulec Shimano Ultegra
Tylny hamulec Shimano Ultegra
Klamki hamulcowe Shimano Ultegra STI,
Przednia przerzutka Shimano Ultegra
Tylna przerzutka Shimano Ultegra
Manetki Shimano Ultegra STI,
Kaseta Shimano Ultegra, 10-speed, 11-28t
Łańcuch Shimano Ultegra
Mechanizm korbowy Shimano Ultegra Wieńce 50 x 34T
koła Fulcrum Racing 4
https://picasaweb.go...592252359835186
narazie zmieniono pedały na Ultegry i koszyczek biały Speca



Dodaj odpowiedź