Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mój projekt a3r0 na 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
79 odpowiedzi w tym temacie

#21 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 10 listopad 2012 - 17:52

PsYhOl, rozłożyłem i złożyłem ponownie łożyskowanie główki ramy wygląda na to, że łożysko było minimalnie za głęboko osadzone więc dałem od góry podkładki dystansowe będące w zestawie. luzy skasowane. inaczej poukładałem też tulejki dystansowe. przy okazji przełożyłem linkę od tylnego hamulca na lewo. teraz jest symetrycznie. linki od hamulca i przerzutki przedniej po prawej a od tyłu po lewej stronie rury sterowej (zmieniają po drodze strony względem manetek na kierownicy ale tak wynika z ich prowadzenia w ramie).
co do kół to chcę nakleić na obręcze pasek z odblaskowej czerwonej taśmy. coś jak tutaj:

Dołączona grafika

będzie bezpieczniej po zmroku w zasadzie bez zwiększania wagi i ożywi to troszkękoła

#22 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 10 listopad 2012 - 18:16

Nic tu się kupy nie trzyma. Już pomijam kolorystykę ;]
Co to za miszmasz na kokpicie? Te pancerze wychodzące z klamkomanetek, nagle chowajace się pod owijką/wewnątrz kierownicy i znowu wychodzące spod owijki.kierownicy - to tak ma być?
A pancerz do przedniego hamulca ma tak bardzo odstawać?
Poza tym, że owijka nawinięta niechlujnie i krzywo/za blisko mostka, to jeszcze na jednej stronie kierownicy w złym kierunku. Definitywnie do poprawki.
Pominę już fakt dopasowania do całości pedałów. Może lepiej je odkręć poprostu, kiedy będziesz robił porządne zdjęcia ...
Walcz! Czekamy na ciekawszy efekt końcowy.

#23 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 10 listopad 2012 - 18:17

solid_crank, efekty mieszkania w lofcie :) otwarta przestrzeń i wszystko widoczne... mogę robić foty w drugą stronę ale wtedy załapie się kuchnia... albo sofa albo co tam jeszcze wpadnie w kard :) jak obiecałem po ukończeniu montowania wszystkich elementów porobię zdjęcia na zewnątrz.Szkoda, że teraz tak szybko robi się ciemno... bo limituje to czas wykonania zdjęć na zewnątrz...

travisb, niestety klamko manetki Microshifta czy Dura Ace 7700 mają wyjścia linek od sterowania przerzutek z boku... tego nie zauważyłem gdy zamawiałem klamko manetki. Prawdopodobnie kiedyś je zmienię na inne podobne np do serii 105. wtedy wpakuję całkiem linki pod owijkę... sądzę, że zmienię też fizika na coś silikonowego... powinien łatwiej się układać...

#24 macomac

macomac
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • SkądRuda Śląska

Napisano 10 listopad 2012 - 19:28

To najlepiej wyciagnij je tak zeby odstawaly z boku, bo w tym momencie wyglada to masakrycznie.

#25 KAEM

KAEM
  • Użytkownik
  • 489 postów
  • SkądJawor

Napisano 10 listopad 2012 - 19:42

Co do owijki łatwej do ułożenia polecam PRO. Zwykła korkowa daje najlepszy (moim skromnym zdaniem) chwyt i nie kosztuje worka pieniędzy ;-) Sam rower mi się podoba... Pancerze proponowałbym też normalnie usadowić - na zewnątrz.

#26 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 10 listopad 2012 - 19:44

To najlepiej wyciagnij je tak zeby odstawaly z boku, bo w tym momencie wyglada to masakrycznie.


nie wiem jak Ty to widzisz... nie rozumiem opisu... jak niby miało by to wyglądać?
KAEM, niestety nie ma opcji puszczenia linek po ramie... nie ma przelotek... chyba że pisałeś tylko o kierownicy to OK. można i tak...

#27 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 10 listopad 2012 - 19:57

Np tak
Dołączona grafika

#28 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 10 listopad 2012 - 20:44

Dromik, prędzej już wymienię klamko manetki na coś w stylu 105 czy Ultegra 6700. najchętniej pozbyłbym się linek zupełnie z widoku. Niestety ta rama/kierownica/klamko manetki na to nie pozwalają. wokół rury sterowej też niestety musi być pewien nadmiar by przy zakręcaniu kierownicą mogły wybierać luz.

#29 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 10 listopad 2012 - 21:54

najchętniej pozbyłbym się linek zupełnie z widoku. Niestety ta rama/kierownica/klamko manetki na to nie pozwalają.

Wyszło jak wyszło, bo zechciałeś pożenić ze sobą ramę czasową z klasycznym barankiem a nie kierownicą dedykowaną do tejże ramy. Stąd te kombinacje alpejskie z pancerzami wychodzącymi z boku klamkomanetek i raptownym chowaniem ich pod owijkę, żeby wpasowały się w otwory w ramie ...
Przypomina mi to dawniejszą kombinatorykę zastosowaną przez Deadhorse'a z manetkami od górala na baranku. Dobrze, że niedługo potem chłopak się ogarnął i zamontował klamkomanetki takie, na jakie baranek i rower szosowy zasługuje :)

#30 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 10 listopad 2012 - 22:24

Wyszło jak wyszło, bo zechciałeś pożenić ze sobą ramę czasową z klasycznym barankiem a nie kierownicą dedykowaną do tejże ramy. Stąd te kombinacje alpejskie z pancerzami wychodzącymi z boku klamkomanetek i raptownym chowaniem ich pod owijkę, żeby wpasowały się w otwory w ramie ...


tu akurat nie masz racji. kombinacja z linkami na kierownicy to wina jedynie manetek. tak czy siak linki jakoś iść muszą i tylko nieliczne ramy pozwalają na przejście z okablowaniem z kierownicy bez wyłażenia na zewnątrz...
ale baranek + manetkami z górala? :shock: to musiała być kombinacja :-)

#31 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 10 listopad 2012 - 22:28

Tą kierke i manetki da radę ożenić przecież z ramką no problem popatrz : ( grafikiem nie jestem ;D ale jakoś to napewno da się zrobić i w realu ;p , teraz wiesz o co nam kaman )
FOTO:
Zdjęcia

#32 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 10 listopad 2012 - 23:07

erico329, oczywiście, że mogę puścić linki całkiem na zewnątrz jak pokazałeś... ale jaki to miało by sens i przewagę nad obecnym rozwiązaniem? tu plątanina i tam plątanina... jedynie zmiana "klamek" ma sens.

#33 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 10 listopad 2012 - 23:09

Będzie jeszcze taka różnica, że nie będzie 1 000 000 zagięć

#34 erico329

erico329
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądWielkopolska

Napisano 11 listopad 2012 - 08:10

Nie no , będzie duża różnica , takie puszczenie linek jak ci wyslałem na fotce jest normalne i oczywiste przy tego typu klamkach , nie wszystkie klamki sh mają puszczenie linek pod owijką , przecież w sh wychodzi to dopiero od seri 5700/6700/7900 , wcześniejsze miały jak ten arsis , a uwierz ze puszczenie linek tak jak to jest na obrazku jest bardziej estetyczne , no i linka w pancerzu będzie chodziła lepiej niż u ciebie gdzie są te zagięcia.A i chcesz wiedzieć jaka przewaga no proste ;p na zjeździe podpierając się łokciami kierownicy możesz sobie łatwo sterować rowerem trzymając za wąsy tudzież pancerzyki ;p

#35 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 11 listopad 2012 - 15:54

erico329, jak już pisałem w przyszłości klamko manetki zostaną zmienione na takie jak np 105 gdzie obie linki idą pod owijką. linki wokół rury sterowej zostają jak zainstalowałem... kilka modeli za spore pieniądze też tak ma...

Dołączona grafikaDołączona grafika
Dołączona grafikahttp://s7d4.scene7.c...,0,0&iccEmbed=0
choć nie ukrywam, że miło by było osiągnąć efekt jak w Treku

#36 mat777

mat777
  • Użytkownik
  • 274 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 11 listopad 2012 - 16:38

erico329, jak już pisałem w przyszłości klamko manetki zostaną zmienione na takie jak np 105 gdzie obie linki idą pod owijką. linki wokół rury sterowej zostają jak zainstalowałem... kilka modeli za spore pieniądze też tak ma...

Obrazek Obrazek Obrazek

choć nie ukrywam, że miło by było osiągnąć efekt jak w Treku:
Obrazek



Miło by było, tylko radzę zauważyć, że ten Trek ma elektroniczną wersję DA 9000.

I też polecam puścić te pancerze normalnie. Tak się na estetykę napalasz, że mam wrażenie, że manetki na ramie by Cię bardziej zadowoliły niż te microshifty.

#37 KubaG

KubaG
  • Użytkownik
  • 278 postów
  • SkądKrk

Napisano 11 listopad 2012 - 18:33

Mógłbyś podrzucić link do "sklepu" w którym kupowałeś ramke i koła ? Zastanawiam się, czy sam nie kupić czegoś z Azji i zbieram info o sklepach.

Co do roweru, to jestem ciekaw jak by wyglądał z czerwonymi koszykami na bidony, ewentualnie czarno/czerwonymi. Co do owijki to wiesz, że do poprawy jest owinięcie, ja jednak poleciłbym obcięcie tego jednolitego czerwonego kawałka w miejscu gdzie zaczyna się owijanie.


@SPIKE "a to ma sens ?"

Wiadomo, że Hiszpan25 nie wykorzysta potencjału tego roweru podczas jazdy do pracy, ale skoro miał taki kaprys, to niech jeździ.

#38 kamil1891

kamil1891
  • Użytkownik
  • 69 postów
  • SkądBielsko Biała

Napisano 11 listopad 2012 - 18:54

I wez te manetki tak ustaw, zeby koncowki kierownicy byly poziomo, a manetki nie opadaly w dol. Bo sobie kark/plecy zamordujesz. Musisz sie na nich wygodnie opierac i nie chcesz sytuacji, w ktorej "wyrzucalyby" Cie one w dol.

Powinno byc tak: http://farm4.static....895b6d0f9_o.jpg

..a tak nie: http://www.burls.co....es/rolyfull.jpg

;)

#39 Hiszpan25

Hiszpan25
  • Użytkownik
  • 117 postów
  • SkądSzczecin/Hamburg

Napisano 11 listopad 2012 - 19:02

Mógłbyś podrzucić link do "sklepu" w którym kupowałeś ramke i koła ? Zastanawiam się, czy sam nie kupić czegoś z Azji i zbieram info o sklepach.

rama: http://flyxii.com/
koła: www.d-bike.com

Wiadomo, że Hiszpan25 nie wykorzysta potencjału tego roweru podczas jazdy do pracy, ale skoro miał taki kaprys, to niech jeździ.

oczywiście, że podczas dojazdów do pracy nie da się w pełni wykorzystać możliwości. Tyle, że kto powiedział że tylko do tego ma służyć? oraz w czym przeszkadza jeśli sprzęt jest z nadwyżką możliwości wobec oczekiwań? Motocyklem czy samochodem też jeżdżę po mieście :) a potrafią one wiele więcej niż mi wolno czy pewnie bym potrafił:) nie muszę być skazany na metro :)

PZDR!

mat777, dziękuję! już nie mogę się doczekać pierwszych jazd... pogoda nadal sprzyja. za oknami mam nawet teraz 8,5C... oby wytrzymała do weekendu!

#40 Rappid

Rappid
  • Użytkownik
  • 147 postów
  • Skądireland

Napisano 13 listopad 2012 - 11:30

@hiszpan, zdejmij te platformy i zaloz jakies normalne look keo classic czy cos podobnego pasujace do tego twojego projektu a nie look aero/blade bo to lekko przerost formy bedzie... :)