Skocz do zawartości


Dyskusja o zbędnych tematach


65 odpowiedzi w tym temacie

#41 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 16 listopad 2008 - 16:10

Piszcie o czym chcecie byle były to wartościowe informacje lub chociaż miało to jakikolwiek sens.
Na forum jest kilkudziesięciu użytkowników, którzy potrafią prowadzić interesującą dyskusję - niektórzy piszą co dziennie, a niektórzy rzadziej, wtedy gdy mają coś wartościowego do przekazania.
Jest również sporo użytkowników, którzy się uczą dopiero, ale co mnie bardziej martwi jest kilku, którzy tylko krytykują, twierdzą, że "forum sie stacza", a w tym temacie nie mają nic do powiedzenia. Specjalnie wydzieliłem go z tematu "Coś sie psuje" abyście zgłaszali Wasze wątpliwości. A tym czasem nie piszecie tutaj nic, jakby się Wam wszystko podobało. Więc o co niektórym chodzi?

#42 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 16 listopad 2008 - 21:48

Czekałem do wieczora, no i masz rację Karbon. Tylko ja coś próbuję pisać i "walczyć", a niby tylu osobom się coś nie podoba. Szkoda zachodu...

#43 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 16 listopad 2008 - 22:16

Karbon stawia na jakość, a nie ilość. Proste, pzdr ;-)

#44 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 16 listopad 2008 - 22:35

Nie Miguel, nie proste. Gdyby kasować wszystkie duble, wszystkie "niepotrzebne", zdaniem Karbona, tematy to z forum zostałoby z 20%. Wiadomo, że jakość jest ważna, ale bez przesady. To jest forum dla wsyzstkich, nie dla Karbona, nie dla jakiejś elity.

Żeby od razu kasować cały temat?

#45 Miguel

Miguel
  • Użytkownik
  • 840 postów
  • SkądGOP - Będzin

Napisano 16 listopad 2008 - 22:41

Sam nie wiem. Chyba wolę, żeby to było najbardziej przydatne forum rowerowe w sieci, niż jakiś chat. Wolę, żeby było mniej postów, mniej tematów, ale w miarę każda wypowiedź miała jakiś sens.

#46 thorian

thorian
  • Użytkownik
  • 858 postów
  • SkądRoztocze

Napisano 16 listopad 2008 - 23:26

Bruce
Nie wiem czy wiesz jakiego tematu to dotyczy bo dosyć szybko znikł. Chodziło o taki, w którym mieliśmy jeździć na czas 5km a w temacie "chwalić" się swoimi wynikami. Na nic się zdały argumenty, że przecież każdy ma inne warunki jazdy więc takie coś jest raczej pozbawione sensu. Poza tym jak dla mnie równie dobrze można by o tym pisać w temacie "mój dzisiejszy trening".
Czytałem kilka Twoich postów na temat tego jak chciałbyś żeby forum wyglądało. Chyba wiem o co Ci chodzi, ale wydaje mi się że to się nie sprawdzi. Rozmowy o życiu, poglądach itp o wiele łatwiej jest dyskutować w takich sprawach niż np. nad regulacja przerzutki i to stwarza niebezpieczeństwo, że takich tematów będzie znacznie więcej niż o rowerach i w końcu przysłonią inne działy. Skoro to forum szosowe to trzymajmy się tego a jeśli ktoś chce porozmawiać na inne tematy to pewien jestem że w sieci znajdzie odpowiednie miejsce. Natomiast zgadzam się co do tego, ze fajnie by było lepiej poznać ludzi z forum, wiedzieć o nich coś więcej. Nawet zaryzykuje stwierdzenie, że jeden temat w dziale off topic, w którym jeśli by ktoś chciał to pisał by coś o sobie by nie zaszkodził, ale wydaje mi się że taka próba już była i skończyło się tylko na żartach i nikt nic tam raczej nie pisał. Poznać się lepiej można na zlocie, którym mam nadzieję mimo wszystko wypali, choć jak na razie temat ucichł, ale sporo czasu jeszcze jest...

Natomiast jeśli chodzi ogólnie o to co dzieje się na forum to niepokoi mnie to trochę, mino że jestem tu dopiero od czerwca to forum bardzo się od tego czasu zmieniło. Oczywiście wynika to z jego rosnącej popularności i liczby użytkowników, ale mam takie wrażenie że wcześniej było bardziej "konkretne". Oczywiście nie można pisać tylko i wyłącznie o sprzęcie, treningu ale też trochę luźniej o tematyce rowerowej natomiast nie róbmy z tego forum miejsca gdzie każdy będzie pisał co mu przyjdzie do głowy, zachowajmy jakiś porządek i trzymajmy się tematyki forum.
Choć nie miałem przyjemności to wydaje mi się że forum bardzo straciło od kiedy nie udziela się na nim horny i jeszcze kilka starszych osób, natomiast jakby to powiedzieć rozbrykała się nam młodzież. Nie mam na myśli oczywiście wszystkich, ale kilka osób. Mam nadzieję, że to tylko chwilowe to co się dzieje i dawna atmosfera znowu tu wróci bo naprawdę nie chciał bym żeby to forum zamieniło się w drugie forumrowerowe.pl
Pozdrawiam!

#47 zabbas

zabbas
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądJyvaskyla

Napisano 17 listopad 2008 - 08:58

Znalezienie balansu przy tylu uzytkownikach jest/bedzie/bylo trudne.
thorian: Jesli posty uzytkownikow beda kasowane, bo nie sa o rowerach, to obawiam sie, ze jakikolwiek "zlot" uzytkownikow forum moze nie wypalic. Jesli uzytkownicy nie beda mieli mozliwosci poznac sie na forum to nie mozna od nich wymagac, by nagle chcieli sie spotkac w RL.
Fachowe dyskusje dyskusjami, ale wydaje mi sie, ze spora czesc z nas (jak ja) nie bardzo lapie sie czy Shimano-costam bedzie wspolpracowalo z SRAM-cos_innego i nie bierze udzialu w takich dyskusjach. Tak po prawdzie nie interesuje mnie to az tak bardzo. Nie planuje takich modyfikacji w moim rowerze (wlasciwie to nie planuje wiele zmieniac), wiec nie czuje, ze jest to skierowane do mnie.

Ok... Troche namieszalem i zapewne nie napisalem dokladnie o co mi chodzi, ale mam nadzieje, ze pare osob zrozumie o co mi chodzi.

#48 Radzio

Radzio
  • Użytkownik
  • 13 postów
  • SkądWodzisław Śl.

Napisano 17 listopad 2008 - 15:12

Witam
Jestem tu nowy wiec nie wiem czy powinienem sie wypowiadać, ale czytam forum już od dłuższego czasu. Więc napiszę kilka moich spostrzeżeń:
- czytając tematy typowo techniczne typu "wybór kół" polemika w nich na temat pogody itp. bardzo przeszkadza i tu moim zdaniem należy kasować posty nie na temat,
- kontrowersyjny jest chyba dział offtopic, teoretycznie można pisać tam o wszystkim, ale moim zdaniem tematy o jakichś grach powinny lądować na innych forach, których w necie pełno, ale z drugiej strony ten dział pozwala sie udzielić tym którzy nie posiadają dużej wiedzy technicznej, więc dział powinien istnieć i czasami powinno być przymykane oko na tematy "mniejrowerowe", a jedynie skrajne tematy odrzucane
- moderator jest od tego żeby był porządek i powinien robić to co do Niego należy, a zawsze będzie się komuś coś nie podobało.
pozdrawiam

#49 zabbas

zabbas
  • Użytkownik
  • 52 postów
  • SkądJyvaskyla

Napisano 18 listopad 2008 - 12:15

Tak tylko tu zagladam. Jak mamy sie czepiac to badzmy konsekwetni.
Co ma wspolnego dieta Phelbsa i ile to on kalorii wcina dziennie z "O kolarstwie szosowym i wszystkim co z nim związane."?

#50 Bruce

Bruce
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądToruń

Napisano 18 listopad 2008 - 21:46

Wg mnie powinno trafić do "Zdrowia, treningu...", tak samo jak 'stosunek wagi do wzrostu'.

I te dwa się ładnie zlewają:
http://forumszosowe....p?t=663&start=0
http://forumszosowe....?t=2031&start=0

[ Dodano: 2008-11-22, 23:05 ]
Mógłby ktoś z władzy napisać coś, choćby z grzeczności... Bo nie wiem jaki moje posty mają wydźwięk. Czy dobrze, że piszę to co piszę, czy jest to może niegrzeczne.

#51 Gosc_Qba_*

Gosc_Qba_*
  • Gość

Napisano 23 listopad 2008 - 12:57

Może nie dokładnie chodzi mi o zbędne tematy ale moja wypowiedź tyczy sie porządku na forum więc pozwoliłem sobie na ten post.

Kolego Ian Curtis, a mi się wydaje, że od czasu Twojego zaglądania na forum pojawia się więcej głupawych i niepotrzebnych postów.
Czytam Twoje wypowiedzi z tego i innych tematów ([...] -czy 70 km/h po plaskim -nie, pod górę [...] Ty szczeniaku do nauki albo na rower a nie za babami się oglądać . Kota pod pachę i łogun w zymby [...]) i widzę, że troszki za bardzo się panoszysz.
Denerwuje mnie kiedy ktoś na poważnym forum między poważnymi ludźmi się rejestruje tylko po to by w swoich ledwo 11 postach walić takie idiotyzmy.
Proponowałbym się przed napisaniem kolejnego głupiego posta trochę zastanowić i ewentualnie pohamować. Myślisz, że jak masz stopień doktora z jakiejś tam ekonomii a inni forumowicze nie, to jesteś lepszy i możesz wszystkim cisnąć??? Na ekonomi też Cię uczyli jak zakładać własne odlewnie ALU???

#52 SN

SN
  • Użytkownik
  • 475 postów
  • Skądzupelnie blisko

Napisano 23 listopad 2008 - 20:12

Myślisz, że jak masz stopień doktora z jakiejś tam ekonomii a inni forumowicze nie, to jesteś lepszy i możesz wszystkim cisnąć???


qba,
posiadanie dyplomu o niczym nie swiadczy. mozna miec piec dyplomow i byc burakiem.

polska to taki dziwny kraj, ze pracodawcy ciagle bardziej cenia papierki niz doswiadczenie.
tak na marginesie 60% polskch studentow to matoly i lenie. 70% absolwentow wyzszych uczelni ma problemy z napisaniem wlasnego cv, nie wsopminajac juz o umiejetnosci samodzielnego myslenia i podejmowania decyzji. ja bym ich nie zatrudnil nawet do sprzedazy balonikow napelnianych helem.

#53 xGx

xGx
  • Użytkownik
  • 458 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 listopad 2008 - 21:33

hmm co do tej osoby to mam wrażenie że jakieś dziecko neostradytp a nie facet 52 letni :roll: :roll:

#54 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 listopad 2008 - 21:45

On tu jest dla zabawy. Jakiś 10 latek, nooo najwyżej 15-latek. Napisał do mnie, ze jak go zbanujemy to i tak założy inne konto. Będę usuwał wszystkie jego głupie posty i może mu się w końcu znudzi.

#55 Gosc_Ian Curtis_*

Gosc_Ian Curtis_*
  • Gość

Napisano 23 listopad 2008 - 22:47

I tu masz rację już mi się nudzi. Wpadnę za jakiś czas jako ktoś inny . Nara cwaniaczki. :mrgreen:

#56 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 23 listopad 2008 - 22:54

Czy trolling jest sposobem na dowartościowanie twojego nędznego JA? czy też odreagowujesz w ten sposób popychanie przez wszystkich na ulicy? takie bezinteresowne działanie świadczy o tym że jesteś albo debilem, albo dzieciakiem, albo dresiarzem, sądząc po twoich wypowiedziach mixem tego wszystkiego, nie potrafiąc robić nic konstruktywnego możesz tylko bruździć innym? Żal mi Ciebie, a teraz grzecznie spać, bo jutro szkoła!

#57 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 24 listopad 2008 - 08:09

Karbon, nie lepiej zablokować delikwentowi IP ??

#58 Malik

Malik
  • Administrator
  • 2523 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 24 listopad 2008 - 09:09

Gościu widzę jest niereformowalny.
Przez jakiś czas powinien być spokój. Wszystkie adresy z jakich korzysta zostały zablokowane.

#59 ERDE

ERDE
  • Użytkownik
  • 1010 postów
  • SkądLublin

Napisano 24 listopad 2008 - 09:53

ja bym sprawę rozwiązał inaczej... skoro znamy jego IP to możemy też dowiedzieć się gdzie mieszka :mrgreen:

#60 Karbon

Karbon
  • Użytkownik
  • 1876 postów
  • SkądŁódź

Napisano 24 listopad 2008 - 13:37

ja bym sprawę rozwiązał inaczej... skoro znamy jego IP to możemy też dowiedzieć się gdzie mieszka :mrgreen:

W takim razie liczymy na Twoją pomoc :D

On za każdym razem ma inne IP bo to pewnie Neostrada. Przydał by się system aktywacji konta realizowany przez linka aktywacyjnego wysyłanego na maila.
Z drugiej strony forum to nie bank i dostęp nie może być zbyt restrykcyjny bo ucierpią na tym jedynie porządni forumowicze, którzy stanowią prawie 100%. Wszędzie trafi się czarna owca.



Dodaj odpowiedź