Skocz do zawartości


Zdjęcie

Liczniki SIGMA


360 odpowiedzi w tym temacie

#81 jarko2

jarko2
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 15 marzec 2012 - 17:15

Witam.
Proszę o pomoc w wyzerowaniu licznika Sigma Sport BC1100. Mam ten licznik ponad 10 lat, nadal fajnie działa, lecz nie mogę zresetować dystansu całkowitego.Instrukcja gdzieś zaginęła, a sezon czas zacząć.
Pozdrawiam i proszę o poradę:)

#82 kosciczek

kosciczek
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądChodzież

Napisano 15 marzec 2012 - 18:32

zawsze mozna poszukać, ale do tego trzeba chęci ;-)
http://www.sigmaspor...yp=bikecomputer

#83 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 15 marzec 2012 - 18:56

lewy górny trzymasz pare sekund aż ci wejdzie w opcje. dolnym zmieniasz opcje kolejno aż dojdziesz do Total Odo wtedy klikasz górny lewy i prawym górnym zmieniasz cyferki ( jesli chesz wyzerować klikasz aż będzie zero) następnie dolnym zmieniasz na następną cyfrę. Powtarzasz aż wyzerujesz wszystkie.Póżniej znowu lewy górny i jeszcze raz lewy górny trzymając pare sekund.

u2250y2014v3.gif


#84 jarko2

jarko2
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 15 marzec 2012 - 19:49

Dziękuję za pomoc licznik już zresetowany.
Nie szukałem na stronie Sigma, ponieważ czytałem inne fora na ten temat i tam się dowiedziałem, że na stronie Sigma nic nie znajdę o tym modelu bo licznik za stary.
Pozdrawiam.

#85 andrzejsulich

andrzejsulich
  • Użytkownik
  • 27 postów
  • SkądLegionowo

Napisano 15 marzec 2012 - 21:26

Od wielu lat mam pulsometr SIGMA SPORT fit watch. Ostatnio zawiesza mi się w czasie treningu. To znaczy przy zwiększanym wysiłku zatrzymuje się przy jakiejś wartości tętna i nie pokazuje jego wzrostu. Gdy wcisnę przycisk PAUSE a po kilku sekundach ponownie wcisnę START (przez cały czas nie przerywam pracy na rowerze) pojawia się znacznie wyższa, właściwa wartość tętna.
Bywa, że po zdjęciu opaski okalającej tułów w okolicach serca na wyświetlaczu komputerka przez długi czas nadal widnieje wartość tętna.
Bateria w komputerku jest świeża.
Czy ktoś z Was spotkał się z takimi objawami i zna ich przyczynę/sposób naprawy?
Pozdrawiam.
Andrzej

#86 kosciczek

kosciczek
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • SkądChodzież

Napisano 15 marzec 2012 - 22:09

Na stronie Sigmy znajdziesz instrukcje do wszystkich ich modeli.

#87 Bodi

Bodi
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 marzec 2012 - 22:47

...też narzekam na Sigmę,Czym więcej bajerów tym gorzej.Jak miałem licznik przewodowy to nic sie nie działo a teraz zawsze coś!!!

#88 woody

woody
  • Użytkownik
  • 1415 postów
  • Skądłódź

Napisano 16 marzec 2012 - 07:38

a baterie w opasce tez wymieniałeś ??

u2250y2014v3.gif


#89 kubano

kubano
  • Użytkownik
  • 936 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 16 marzec 2012 - 09:38

Posiadam pulsometr Sigma Onyx Fit i powiem tak na początku działał dobrze. Po jakim miesiącu zaczęły się zacięcia i problemy. Wysłałem do serwisu. Dostałem chyba nowy (nie jestem w stanie tego zweryfikować ale raczej tego nie naprawiali). Ten co mam teraz egzemplarz działa ok aczkolwiek też zawiesił 2-3 razy w ciągu kilku miesięcy.

Jeśli chodzi o licznik to też mam Sigmę 1109 na kablu i jest super- wszystko gra super.

PS. Jeśli chodzi o mnie to jeśli będę kupował następną elektronikę to będzie to Garmin albo Polar-> nie będę wkurzał na treningu że zapłaciłem ponad 200zł i nie działa (Sigma Onyx).

#90 Bodi

Bodi
  • Użytkownik
  • 168 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 16 marzec 2012 - 19:04

...mój też (Sigma Onyx Fit)zawiesza się.Zmieniam zawsze 2 baterie i nawet nie zakładam pulsometra na kierownicę,bo nie "czai bazy",czasami.Zacząłem używać żelu do USG!!Tez czasami nie działa.Tez myślalem o Garminie ale to 800 zł trzeba mieć.Wolałbym w miejsce tego kupić np.dobre okulary,

#91 klemens1

klemens1
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Skądtorun

Napisano 21 marzec 2012 - 17:04

Mam pytanie:
Posiadam licznik Sigma 1609. W instrukcji jest napisane, że licznik automatycznie wykrywa drugi rower. Potrzeba tylko uchwytu Art nr. 00428. Zakupiłem na allegro uchwyt Art. 00387 - podobno identyczny z wyżej wymienionym, niestety licznik cały czas pokazuje mi "Rower 1". I tu pytanie czy ktoś wie czym się różnią te uchwyty? A może inaczej: co musi taki uchwyt posiadać, aby licznik automatycznie wykrył, że jest na rowerze drugim? Zauważyłem z tyłu licznika jest 5 styków, przy czym dwa u dołu po prawej stronie koło siebie. Główkuję, próbuję je zwierać... ale cały czas mam info "Rower1"
help me ;-)

#92 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 21 marzec 2012 - 17:19

Nie wiem czy masz wersje z kabelkiem czy bez, ale w STS wystarczy w czujnikach nacisnąć malutki guziczek, zmienia się kolor diody i już jest wykrywane jako 2 rower.

#93 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 21 marzec 2012 - 17:19

Po prostu ktoś sprzedał Ci podstawkę na rower1. Podstawka na rower2 ma inny układ styków. Trzeba na to uważać kupując te podstawki. Tak to działa jak masz wersję z kabelkami :-)

#94 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 21 marzec 2012 - 17:25

Na podstawce dla dla drugiego roweru jest też czerwony napis na samym środku

#95 klemens1

klemens1
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Skądtorun

Napisano 21 marzec 2012 - 19:11

Domyślam się ze chodzi o inny układ styków... ale JAKI?
Może po prostu przerobię sobie jakoś tą podstawkę...
(sigma 1609 przewodowa)

#96 Robert W

Robert W
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • SkądDrawsko Pomorskie

Napisano 21 marzec 2012 - 21:43

też nabyłem 1609 przewodowy z kadencją i podgiołem końcówki w kabelkach od kanencjii,na razie dziala

#97 michal2011

michal2011
  • Użytkownik
  • 124 postów
  • SkądWlkp

Napisano 21 marzec 2012 - 21:53

Po 5 miesiącach nadal wszystko gra :)

#98 Dromik

Dromik
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądCzechowice-Dziedzice

Napisano 21 marzec 2012 - 22:41

Również, musiałam podgiąć wtyki, żeby przymocować na mostku. Lecz chciałbym napisać radę dla potomnych.

Jeżeli podginacie wtyki to róbcie to po włożeniu w podstawkę, inaczej rurka może się spłaszczyć lub prosty odcinek będzie za krótki wynikiem czego będzie wypadanie z podstawki.

#99 mickrz

mickrz
  • Użytkownik
  • 423 postów
  • SkądKatowice

Napisano 22 marzec 2012 - 21:23

Chyba gra nie warta świeczki - ta podstawka kosztuje ok 25 PLN

#100 pogromcaszos

pogromcaszos
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • SkądJanczowa

Napisano 23 marzec 2012 - 08:35

Podstawka do drugiego roweru ma wyglądać tak jak na zdjęciu i jak napisał mickrz, licznik rozpoznaje ten drugi rower po lewym styku który nie jest ustawiony symetrycznie do tego po prawej
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź