Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór obuwia rowerowego


1428 odpowiedzi w tym temacie

#81 migdal

migdal
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 luty 2013 - 14:36

http://allegro.pl/si...2994552677.html

Chcę kupić ochraniacze na buty. Myślałem nad Sidi Chrono, mają być jedynie na pochmurne i mokre dni, właściwie po to, żeby nie ubrudzić butów ( białe). Myślicie, że dadzą radę?

#82 wiki

wiki
  • Użytkownik
  • 2190 postów
  • SkądOzorków k/Łodzi

Napisano 20 luty 2013 - 14:43

Buty Time to była marka swego czasu. Faktycznie na ich stronce nie ma żadnych butów na rok 2013...
poziom79 nie są złe (chodzi o wygląd), jednak czegoś im brakuje, wyglądają trochę "badziewnie".

#83 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 luty 2013 - 14:56

http://allegro.pl/sidi-chrono-ochraniacze-na-buty-lycra-roz-xl-44-47-i2994552677.html

Chcę kupić ochraniacze na buty. Myślałem nad Sidi Chrono, mają być jedynie na pochmurne i mokre dni, właściwie po to, żeby nie ubrudzić butów ( białe). Myślicie, że dadzą radę?

Chrono praktycznie nic Tobie nie dadzą na mokrym, bo są wykonane z Lycry i brud w końcu przez nie przejdzie. Jeśli szukasz czegoś lekkiego, pomyśl np. nad Mavikami Pro Rain (uwaga, są BARDZO ciasne jak na swój rozmiar!! Polecam kupowanie rozmiaru wyżej), PRO (teraz Shimano) Endure H2O albo dowolnymi innymi ochraniaczami z poliuretanu bez docieplenia.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#84 migdal

migdal
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądŁódź

Napisano 20 luty 2013 - 20:58

mikroos, nie mam w zwyczaaju jeżdzić w deszczu, mam na myśli sytuację kiedy to szosa jest nieco wilgotna a spod kół wylatuje jedna kropla na 10 minut. Ochraniacze PRO wyglądają na takie w których latem mógł bym się konkretnie spocić.

#85 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 20 luty 2013 - 21:10

Chciał bym je proównać do moich Shimano M086 ale to nie ma sensu, W porównaniu z Sidi to po prostu badziew.


Oczywiście, że przy takim porównaniu to badziew...to zupełnie inna półka jakościowa i cenowa. Porównaj je np. do Shimano R315.

#86 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 20 luty 2013 - 21:13

Ochraniacze PRO wyglądają na takie w których latem mógł bym się konkretnie spocić.

To zalezy od temp. w jakiej chcesz takie ochraniacze uzywac. Mozna ewentualnie uzywac je w temp. powyzej 10st z letnimi skarpetkami. Na cieplejsze dni, odpadaja. Osobiscie uzywam je na bardzo mokre, lub zimne wypady, ponizej 5st.

Jak chcesz chronic but przed brudem, sprayem drogowym, laycra jak najbardziej, ewentualnie Belgian bootie.

#87 JaczaQ

JaczaQ
  • Użytkownik
  • 46 postów
  • SkądReda

Napisano 20 luty 2013 - 22:02

Licytacja na allegro, buty sidi. Rozmiar idealnie pod moja stope.


http://m.allegro.pl/...3041962780.html


Co o nich sadzicie?

#88 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 20 luty 2013 - 22:49

mikroos, nie mam w zwyczaaju jeżdzić w deszczu, mam na myśli sytuację kiedy to szosa jest nieco wilgotna a spod kół wylatuje jedna kropla na 10 minut. Ochraniacze PRO wyglądają na takie w których latem mógł bym się konkretnie spocić.

OK, w takim razie nie do końca rozumiałem. W takiej sytuacji jak najbardziej Lycra wystarczy.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#89 Gosc_martinSEA_*

Gosc_martinSEA_*
  • Gość

Napisano 24 luty 2013 - 09:48

Promocje na buty są coraz lepsze więc naszła chęć na zmiany i stąd pytanie jak sprawują się zapięcia żyłkowe w butach Sidi (tego typu: http://velo.com.pl/o...on-lite-vernice )?
Miał ktoś styczność z tym modelem i może się podzielić wrażeniami?

Nigdy nie jezdzilem w Ergo 2 ale jezdzilem w Ergo 3. Zapiecie zylkowe dziala bardzo dobrze. To samo zapiecie zylkowe Sidi uzywalem latami w butach motorowych i nigdy nie mialem klopotu. Sidi Wire nie uzywaja takich klamerek jak w Ergo 2 czy 3 lecz tylko zylkowce - system 'tecno 3'. Wire jest wielkim skokiem do przudu w porownaniu do Ergo ale jest $$$. Osobiscie bardzo polecam, rowniez wloskie, Gaerne G. Chrono. Te kapcie naprawde leza jak rekawiczki. Super lekkie, bardzo dobry docisk na calej powierzchni buta, rewelka wentylacja, super "chwyt" piety i podeszwa max sztywna. System zapinania BOA5 jest bajerek aczkolwiek brak mu micro-popuszczacza ktory ma BOA w Specach S-Works (Tecno 3 rowniez ma taki system). Rozmiar identyczny jak Sidi Wire (ale EURO numeracja; US i CM numeracja w Gaerne jest pokrecona). G. Chrono jest absolutnie pierwszej kategorii.

Male video Gaerne G. Chrono

P.S. Plusem Sidi Wire jest ze mozna je dostac w wersji SP (speedplay) i nie trzeba wtedy adaptera. Ale Wire sa tylko w jednej szerokosci kiedy Ergo mozna zakupic w wersji waskiej i mega - szerokiej.

#90 fernny

fernny
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądBelgia

Napisano 25 luty 2013 - 13:03

Witam wszystkich, potrzebuje pomocy. Otóż chce kupić partnerowi buty SIDI Genius 5 w prezencie i mam pytanie dotyczące rozmiaru. Długość stopy to 28, chociaż w sklepie po przymierzeniu butów z długością wkładki 27,5 stwierdził, że są ok (nie były to buty SIDI). Po przeczytaniu kilku stron i forum nie mam pojęcia czy rozmiar SIDI 45 będzie ok, a nie ma możliwości przymierzenia tego modelu i rozmiaru? Pomóżcie, bo jego nie mogę zapytać - powie, że nie trzeba ;-)

#91 poziom79

poziom79
  • Użytkownik
  • 173 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 luty 2013 - 16:48

@KeNaJ - dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

To może inaczej: mam obecnie baaardzo już styrane Sidi, rozmiar 43 (wkładka ~27 cm).
Wymagają już niestety zmiany. Nie mam za dużo kasy (300 pln), a jak każdy duże wymagania ;):
- Nie shimano
- najchetniej dwie rzepy i klamra, minimum to 3 rzepy
- kolorsytyka czerń/czerwień, ewentualnie te kolory plus biel :P.

Póki co znalazłem jeszcze takie buty:
http://allegro.pl/no...3051021254.html
http://allegro.pl/sz...3016029218.html

Jakieś porady? Uwagi?

#92 Rabramon

Rabramon
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 luty 2013 - 17:43

Witam wszystkich, potrzebuje pomocy. Otóż chce kupić partnerowi buty SIDI Genius 5 w prezencie i mam pytanie dotyczące rozmiaru. Długość stopy to 28, chociaż w sklepie po przymierzeniu butów z długością wkładki 27,5 stwierdził, że są ok (nie były to buty SIDI). Po przeczytaniu kilku stron i forum nie mam pojęcia czy rozmiar SIDI 45 będzie ok, a nie ma możliwości przymierzenia tego modelu i rozmiaru? Pomóżcie, bo jego nie mogę zapytać - powie, że nie trzeba ;-)


Ja mam długość stopy 28 cm i od paru lat jeżdżę w butach sidi o rozmiarze 45, czasem mam wrażenie że są minimalnie za duże. Myślę że rozmiar 44,5 byłby najbardziej odpowiedni ale to jest kwestia indywidualna. Jeżeli stopa jest szersza lub węższa może inaczej zachowywać się w bucie.

#93 qqx

qqx
  • Użytkownik
  • 850 postów
  • SkądPiaseczno/Sochaczew

Napisano 25 luty 2013 - 18:13

Po przeczytaniu kilku stron i forum nie mam pojęcia czy rozmiar SIDI 45 będzie ok, a nie ma możliwości przymierzenia tego modelu i rozmiaru? Pomóżcie, bo jego nie mogę zapytać - powie, że nie trzeba ;-)

Jaj mam Sidi Ergo3 w rozmiarze 44.5 a stopy mam lewą 27.7 prawą 27.5 i pasują idealnie. Przy czym jak mierzyłem 44 były za małe, a 45 za duże. Ciężko będzie tak na czuja kupić. Zawsze można się dogadać w sklepie, że to jest na prezent i być może, że trzeba będzie wymienić na inny rozmiar.

#94 fernny

fernny
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • SkądBelgia

Napisano 27 luty 2013 - 14:55

Dzięki bardzo za doradztwo:)

#95 getpeped

getpeped
  • Użytkownik
  • 20 postów
  • Skądz netu

Napisano 27 luty 2013 - 17:54

Ja mam długość stopy 28 cm i od paru lat jeżdżę w butach sidi o rozmiarze 45

długość stopy również 28cm (wkladka ok 28.5cm) - Sidi Five 45 - pasuja idealnie pomimo tego iż stopy mam lekko szerokie

#96 AT.

AT.
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądWLKP

Napisano 06 marzec 2013 - 09:05

Jeśli ktoś używa lub miał do czynienia z butami fizik R1 lub R3 prosiłbym o opinie.

#97 braulo

braulo
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • SkądWarszawa/Płońsk

Napisano 09 marzec 2013 - 19:16

wie ktoś coś na temat butów DMT Fusion?
Bo zastanawiam się właśnie pomiędzy DMT Fusion (600zł) a Specialized S-works 2010(850zł)

#98 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 09 marzec 2013 - 21:13

Kupiłem pedały R540, szukam teraz butów do nich w okolicach 300 zł, w oko wpadły mi SH R087 oraz R088, 88 to chyba nowszy model jest? Ponieważ widzę, że z dostępnością 87 są problemy.
Co sądzicie o tych butach? A może jakieś inne w tym przedziale cenowym z klamrą.

Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)


#99 CuoreRosso

CuoreRosso
  • Użytkownik
  • 133 postów
  • SkądŁódź

Napisano 14 marzec 2013 - 11:44

Zakupiłem dzisiaj na alledrogo buty SIDI FOCUS za całe 100 zł. Model sprzed kilku lat ale buty nowe. Rozmiar mam nadzieję, że będzie oki (mam stopy w rozmiarze "małe" 41). Zawsze mogę w ciągu 10 dni zwrócić.
Do mtb też kiedyś kupiłem buty spd Specialized nowe za stówę i do dzisiaj się świetnie spisują.

#100 elcidx

elcidx
  • Użytkownik
  • 662 postów
  • Skądłódzkie, Rawski-Tomaszowski

Napisano 14 marzec 2013 - 11:52

Gdzie dorwałeś takie okazje? Zarzucisz linkiem? :)

Mój rower własnej roboty Stealth Cx Homemade :)




Dodaj odpowiedź