Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór obuwia rowerowego


1428 odpowiedzi w tym temacie

#1181 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 31 grudzień 2018 - 14:33

Ja poszedł bym w Sidi. Na Wire mnie nie stać a na zapięcia z paskami mam za wysokie podbicie ale SIDI to jakość. Jak szukałem czegoś po kapciach Shimano R088 to zamówiłem karton z napisem Northwave, Shimano, SIDI i Diadorra. Po otwarciu kartonu SIDI zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Najlepiej wykonane i najlepiej się w nich czułem tylko...Kaos-y miały pasek u góry i był zbyt krótki. Shimano były takie zwykłe. Diadora takie se a Northwave były zapinane na żyłki i wygodne. Czemu nie polecam Northwave? Bo po 2 latach wyglądają gorzej niż z 10-cio letnie SIDI kupione w sklepie z odzieżą używaną do jazdy zimowej pod ochraniaczem. Kolega w podobnym czasie kupił SIDI Wire i wyglądają jak nowe. Dbamy o sprzęt podobnie. Jeździmy podobnie. Ja kupiłem nowe Northwave skuszony ceną i sprawdzoną wygodą ale jak widzę, że ktoś znajomy kupuje sobie SIDI, nawet te najtańsze modele to mu zazdroszczę.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#1182 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 31 grudzień 2018 - 19:05

Ja bylem pozytywnie zaskoczony Rc9. Co prawda nie jezdzilem w nich, mialem je pare dni w domu z innymi butami.
Dobrze wykonane i wygodne. Wire mam od kilku lat. Jezdzilem w nich jako jedynych butach przez 2-3 lata. I to co napisal Senninho powyzej dobrze przedstawia obraz jakosci Sidi. Buty na lata, jakosc wykonania, materialy. Buty caly czas wygladaja dobrze pomijajac asfaltowe szlify.
Niemalze perfekcyjne buty. Niemalze bo ich system zapiecia nie nalezy do najlepszych, imo. Wolałbym miec pokretla Boa, mam takie w innych butach i obsluga zamykania, regulacji i odpinania jest duzo lepsza z Boa. Ale tragedii nie ma.



#1183 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3142 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 16:46

Czy ktoś jest w stanie doradzić w sprawie rozmiarówki Giro?
Mój rozmiar Shimano to 46, Bontrager Espresso tak samo.

#1184 Hargin

Hargin
  • Użytkownik
  • 277 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 19:34

Mam GIRO Trans, Rapha Climbers (też Giro) w rozmiarze 44, Botranger w roz.44, Shimano w roz.44 (ale jedne 45). Zatem jeden rozmiar UP w stosunku do faktycznego rozmiaru buta „cywilnego” (normalnie mam rozmiar 43, sportowych 44).
  • Dari lubi to

#1185 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3142 postów

Napisano 02 styczeń 2019 - 20:45

Dzięki za informację.

#1186 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 02 luty 2019 - 12:45

Ja bylem pozytywnie zaskoczony Rc9. Co prawda nie jezdzilem w nich, mialem je pare dni w domu z innymi butami.
Dobrze wykonane i wygodne. Wire mam od kilku lat. Jezdzilem w nich jako jedynych butach przez 2-3 lata. I to co napisal Senninho powyzej dobrze przedstawia obraz jakosci Sidi. Buty na lata, jakosc wykonania, materialy. Buty caly czas wygladaja dobrze pomijajac asfaltowe szlify.
Niemalze perfekcyjne buty. Niemalze bo ich system zapiecia nie nalezy do najlepszych, imo. Wolałbym miec pokretla Boa, mam takie w innych butach i obsluga zamykania, regulacji i odpinania jest duzo lepsza z Boa. Ale tragedii nie ma.

Właśnie szukam czegoś na lata zwłaszcza, że takie buty do tanich nie należą. Faktycznie fajnie gdyby SIDI miały Boa tez mi się bardziej BOA podoba.
Mam zagwozdkę z rozmiarówką. Poprzedni model SIDI Wire w Polsce ma cenę nadal zbyt wysoką jak na starszy model, więc szukam poza granicami a tutaj dochodzi problem mierzenia, mierzyłem RC9 model 900, obecnie wyszedł na rynek RC9 model 901. Pasowały na mnie w rozmiarze 41. Ale z tego co czytam na stronie Centrumrowerowe SIDI mają specyficzną budowę pięty co za tym idzie długość wkładki jest o około 0,8cm krótsza niż rzeczywista długość stopy.
W praktyce przy długości stopy 25-25,5cm powinienem wybrać rozmiar 40, który według ich skorygowanej tabelki przypada na długość stopy 25,8cm.

Jeśli chodzi o aspekt wizualny to najfajniej wyglądają obecne SIDI Wire 2 :) No ale cena zaporowa.

 



#1187 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 02 luty 2019 - 12:55

Kupiłem Northwave revolution. Zobaczymy jak sie beda sprawowac. Wizualnie bardzo mi sie podobaja. 
Sidi tez ogladalem, ale jakies takie wszystkie pstrokato-lakierkowate maja te kolory. Nic mi sie nie podobalo, no moze cos w cenie >1000zł ale to nie moj budzet. W koncu zastanawialem sie tylko miedzy Fizik a NW. Let's see.

 



#1188 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 02 luty 2019 - 13:03

To prawda też uważam, że SIDI mają za dużo detali, długo walczyłem ze sobą by się do nich przekonać ale z racji, że zakup mam utrudniony i szukam też na wyprzedażach więc górna granica jaką sobie założyłem to 800-900zł. Spodobały mi się nowe SIDI Wire 2 na 2019. Fajne kolory, fajnie wyglądają, poprawiono w nich sporo rzeczy ale ta cena...
Też mam problem z wyborem w zakresie estetyki buta. Tak samo mam z koszulkami, 98% koszulek jakie widze mi się zwyczajnie nie podobają :)



#1189 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 02 luty 2019 - 13:10

O tak, ten model Wire 2 mi też sie podoba.

Eleganckie i nienachalne, tyle że moje NW wziałem za 570zł, a Wire2 to prawie dwa razy drożej



#1190 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 02 luty 2019 - 13:12

Kupiłem Northwave revolution. Zobaczymy jak sie beda sprawowac. Wizualnie bardzo mi sie podobaja. 
Sidi tez ogladalem, ale jakies takie wszystkie pstrokato-lakierkowate maja te kolory. Nic mi sie nie podobalo, no moze cos w cenie >1000zł ale to nie moj budzet. W koncu zastanawialem sie tylko miedzy Fizik a NW. Let's see.

Też się nad nimi zastanawiam. Można kupić za 585zł https://www.centrumr...34/?v_Id=126060indeks sztywności 12.



#1191 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 02 luty 2019 - 13:19

Dokładnie te wziąłem. Jak sie zarejestrujesz to masz 2% taniej, czyli wychodzi jakies 572zł. 

3 lata jezdze na shimano R088, te Nortwave sa na pewno lepiej wykonane. 

Jeszcze w nich nie jeździłem, moze dzisiaj lub jutro przykrece bloki i sprobuje na trenazerze wyprobowac. 

 



#1192 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 02 luty 2019 - 13:29

W ostatnim roku wypróbowałem Fiziki R1, Fiziki Aria R1, Specialized S-works z 2016, Sidi Wire i Bontrager XXX (mierzyłem Shimano, Nortwave i Ekoi). Postawiłem na XXX. Najładniejsze były Fiziki i Sidi ale moja stopa średnio z nimi się dogadywała. S-wordksy okazały się największym dramatem. Przez pierwsze 30-40 min bardzo wygodne, a później dramat. Nawet ekstremalnie sztywne Sidi były o wiele wygodniejsze od fatalnych Speców.

 

Tymczasem na wczorajszym - górskim-  etapie Vuelta san Juan Winner Anacona wygrał w kapitalnym stylu etap mając na sobie najniższy model Fizików. Bez carbonu. Bez BOA. Miękka podeszwa. Dało mi to trochę do myślenia. Wcześniej używane Bontragery Velocis były super wygodne. Specialized Expert równie (ale zbyt szerokie). Ciekawe ile sztywny carobonowy but pozwala zaoszczędzić czasu na 15-20 minutowej próbie czasowej?



#1193 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 02 luty 2019 - 13:39

ja mam Fiziki R1 na BOA. Przejechałem prawie 2 tys. na nich i mogę polecić. Wygląd jak nowe (jak na białe buty oczywiście), wygodne, zakładanie szybkie i bezproblemowe. Muszę tylko uważać na napięcie przedniego pokrętła, jak przesadzę, to stopa drętwieje po 20-30 km. Mam szeroką stopę.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#1194 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 02 luty 2019 - 14:57

Mnie w karbonach stopy zaczynają mordować po circa godzinie jazdy. Na dłuższe czasowo wyjazdy zdecydowanie wolę bardziej miękkie obuwie. Karbony to Sidi i Deca, a te miękkie to Shimano Rp3 i Rp1.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#1195 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 02 luty 2019 - 15:07

Właśnie z butami jest ten problem, że ewentualne problemy i to czy nam buty pasują wychodzi po większym dystansie powiedzmy te minimum 40km. Wówczas coś można powiedzieć o dopasowaniu. Samo mierzenie w sklepie niewiele nam powie i to jest gigantyczny problem przy zakupie butów, bo z jednej strony możemy wydać 1000zł, które w sklepie pozornie nam podpasowały, a po przejechaniu określonego dystansu okazuje się, że jednak to nie to. tutaj faktycznie chyba tylko Bontrager ma fajną politykę pozwalającą na zwrot takich butów, nie wiem jak inni producenci.
Zresztą podobny problem jest przy zakupie siodła. Przy czym siodła są przynajmniej w wersjach testowych.



#1196 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 02 luty 2019 - 15:26

 

Tymczasem na wczorajszym - górskim-  etapie Vuelta san Juan Winner Anacona wygrał w kapitalnym stylu etap mając na sobie najniższy model Fizików. Bez carbonu. Bez BOA.

 

Karbon tam raczej był. Czytałem, że Fizik dał Movistarowi modele z cholewką jak w tych tanich modelach na rzepach, ale z podeszwą karbonową.



#1197 HarveyDent

HarveyDent
  • Użytkownik
  • 1105 postów
  • Skądwe mnie tyle piękna

Napisano 02 luty 2019 - 15:58

@Wszechstronny podejrzewam że Twoje problemy mogła by rozwiązać dobrze dobrana, customowa wkładka.


  • Cyklo Ziutek lubi to
To jest Forum Fanatyków
marvelo
 
Focus Izalco Race - rower nieelektryczny : Di2, Favero Assioma Duo, Garmin Edge 530, Varia RTL515, ION 200 RT

#1198 Wszechstronny

Wszechstronny
  • Użytkownik
  • 222 postów

Napisano 02 luty 2019 - 16:14

HarveyDent w zasadzie ja z doborem problemów nie mam w zakresie komfortu czy dyskomfortu, raczej z dostępnością by zapoznać się z kilkoma modelami organoleptycznie bez zabawy w odsyłanie bo to generuje spore koszty gdy chcemy sprawdzić powiedzmy 5 różnych butów. W mojej okolicy nie mam możliwości przymierzenia, najbliżej mam do Rzeszowa gdzie zmierzyłem S-Phyre i jakieś topowe SIDI bo innych nie było, problem miałem z  dostępnością mojej rozmiarówki w sklepach stacjonarnych gdzie jest kilka par butów na krzyż.
 

#1199 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 02 luty 2019 - 17:51

Mnie w karbonach stopy zaczynają mordować po circa godzinie jazdy. Na dłuższe czasowo wyjazdy zdecydowanie wolę bardziej miękkie obuwie. Karbony to Sidi i Deca, a te miękkie to Shimano Rp3 i Rp1.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

A czy próbowałeś dobierać wkładkę do stopy?

 

Muszę coś kupić przed sezonem, bo moje stare Bontragery Specter już się rozczłapały (3 lata). Miałem z nimi kłopot od początku i musiałem brać nr 44. W drogich Bontragerach wykonanie jest znacznie lepsze i trzymają dobrze rozmiarówkę. Wtedy mogę brać 43 w ciemno. Może to i kwestia tęgości buta. Wolę trochę szersze obuwie.



#1200 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 02 luty 2019 - 21:35

Baaa... W Polsce takie bogactwo, że wkładki to się zagramanicą kupuje, bo tam bieda, wkładki się wymienia, a nie buty :) A jaki wybór rozmiarów.. Takie Sidi u somsiadów ma rozmiary połówkowe w dwóch szerokościach, a u nas nawet dystrybutor nie ma połówek na stanie do przymiarki. Testowałem różne wkładki, ustawiłem buty wg najwygodniejszej pary.
"Miękkie" buty mogę cisnąć godzinami, w karbonach mam dość po godzinie. Imvho to wina sztywności podeszwy która nie oferuje jakiejkolwiek ulgi w chwilach ciśnięcia większych mocy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź