Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór obuwia rowerowego


1428 odpowiedzi w tym temacie

#1261 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 23 październik 2019 - 10:32

Nath_147 Mam stopę 280mm i Fizik Tempo R5 w rozmiarze 44 jest idealny. Pewnie 43,5 jeszcze by pasowało, ale raczej na styk. Radziłbym jednak poszukać 42.5. Wg ich tabeli to 43 też można byłoby wziąźć pod uwagę. 


  • Nath_147 lubi to

projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#1262 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 23 październik 2019 - 17:00

 

Dzięki, też już je użytkuję od jakiegoś czasu. Zauważyłem, że przy  dłuższych wycieczkach język bardzo lubi przesunąć się na bok, u ciebie także? 

 

Nie zauważyłem tego. A jeśli tak jest to mi to nie przeszkadza jakoś że nie zauważam :)



#1263 Nath_147

Nath_147
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 29 październik 2019 - 00:54

To jak masz stopę 280 i 3,5 mam większy but jest dla ciebie ok, to jak ja mam 265mm to na mnie powinien być ok but rozmiar 42? Ewentualnie 42,5 ale 43 już może być za duży. Zrobiłem przegląd sklepów i trochę lipa, bo czarno-żółte są w PL dostępne tylko 42 lub 43. No i dylemat. Popatrzyłem na anglojęzyczne opinie o tych butach i zdania są podzielone. Jedni chwalą sobie rozmiar w punkt, drudzy 0,5+ a jeszcze inni by brać jak Shimano rozmiar większe. Nie chciałbym się bawić w odsyłanie/wymieniane.

#1264 alterego

alterego
  • Użytkownik
  • 1224 postów

Napisano 29 październik 2019 - 06:44

Wszystko zależy od upodobań i cech indywidualnych. Nawet jak przymierzysz i uznasz, że jest ok, to niekoniecznie tak będzie przy dłuższej jeździe - dopiero wtedy wychodzą niedogodności.
Musisz wiedzieć, jak się zachowuje Twoja stopa (ile i czy 'puchnie'). Kwestia, czy będziesz jeździł w nich w zimne dni, gdy trzeba upchać nieco grubszą skarpetę.
Ja mam r5 overcurve w rozmiarze 47 (303.5) przy stopach 298 i 300.
Rozmiar 46 1/2 to 300 i pewnie byłby na styk, ale wolałem minimalny luz, który nie przeszkadza. W cienkich skarpetach muszę po prostu trochę mocniej dociągnąć boa, a grubsze też się zmieszczą. :)

#1265 ibanezz

ibanezz
  • Użytkownik
  • 120 postów

Napisano 29 październik 2019 - 19:06

Nie zdecyduję za ciebie. Nie miałem też na nogach 43.5. Tak jak pisze alterego, te 3mm bez problemu załatwi boa, a masz miejsce na skarpetkę grubszą lub jak noga ewentualnie spuchnie. To, że nie ma w tym kolorze 0.5 to pech.


projektowanie wnętrz www.wlodarski.org aranżacje rezydencji i apartamentów


#1266 xcentric

xcentric
  • Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 29 październik 2019 - 19:28

jak się ma spraw rozmiarówki w butach fizika ? mam stopę 265mm i nie wiem czy kupić buty w rozmiarze 42 czy szukać 42,5 ?

 

moja stopa czuje się dobrze w zwykłych  butach adidas, nike w rozmiarze 42, ale już np w pumach drift cat 5 (które budową mają opinającą, podobną do szosówek) to w rozmiarze 42 (270mm) mam stopę na ścisk - daję radę w nich chodzić, nic nie puchnie, drętwieje ale a w rozmiarze 42,5(275mm) stopa czuje się lepiej, bardziej komfortowo, 

 

Jeśli mogę coś podpowiedzieć - jestem po korespondencji z dystrybutorami obuwia fi'zi:k, bo byłem zainteresowany zakupem R5 Tempo i nie wiedziałem, jaki rozmiar dobrać.

Producent na stronie bazuje na długości stopy, ale w rzeczywistości jest to długość wkładki, więc warto na to zwrócić uwagę :/ 

Po korespondencji z Kolegą ibanezz (wielkie dzięki za wskazówki) zdecydowałem się na 44 (284mm) przy stopie 277mm. Stare buty MTB shimano m065 mam w rozmiarze 44 (285mm wkładka) i są na styk - weź pod uwagę, że but się zwęża ku przodowi, a podawany jest najdłuższy wymiar ;) Przy mniejszym rozmiarze możesz nawet nie tyle trzeć paluchem o przód, co o jego boki :) 



#1267 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 30 październik 2019 - 10:46

Szukam butów SPD (nie SL) bardzo przewiewnych i lekkich, prowadzę mnóstwo zajęć indoor cycling i nie są potrzebne mi buciory, tylko lekkie laczki, ale to przeważnie domena SL. Widzieliście może coś takiego?

#1268 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 30 październik 2019 - 11:26

Mavic Crossride są bardzo przewiewne. Większość góry wykonana jest z siatki i stopa ma świetne chłodzenie.

Minus taki, że nie są zbyt sztywne.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#1269 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 30 październik 2019 - 16:50

Mavic Crossride są bardzo przewiewne. Większość góry wykonana jest z siatki i stopa ma świetne chłodzenie.

Minus taki, że nie są zbyt sztywne.

Oglądałem i niestety odpada, muszą być bardzo sztywne, bo przy tylu godzinach jeszcze większość w górze stopa musi mieć sztywne podparcie.

#1270 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 październik 2019 - 19:53

 lekkie laczki,

 

pol_pl_Buty-sandaly-rowerowe-SPD-Shimano


  • lupus lubi to

#1271 Krzysztof303

Krzysztof303
  • Użytkownik
  • 233 postów

Napisano 30 październik 2019 - 22:07

pol_pl_Buty-sandaly-rowerowe-SPD-Shimano

Wiedziałem, że ktoś to poda 😂😂
Ale sztywność chyba nie ta😂😂😂

#1272 lukaszkuch

lukaszkuch
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 09:05

Hej,

od blisko dwóch lat jeżdżę na crossie w butach SPD Shimano ME5. Od pół roku doszła mi szosa na której również używam tych butów. Niestety przy dłuższej jeździe - powyżej 100km w cieplejsze dni mam problem z przegrzewaniem się stóp. Latem jest to najbardziej uciążliwe. W przyszłym sezonie chciałbym na szosie pojeździć trochę więcej, w tym m.in. w jakichś brevetach i krótszych ultra (300-500km). W związku z tym myślę o zakupie butów, które będą bardziej przewiewne. Ze względu na to, że często jeżdżę w trasy bardziej turystycznie niż treningowo - nie planuję przechodzić na SPD SL.
Jakie modele (w racjonalnej cenie), które będą sprawdzały się w cieplejszych warunkach możecie polecić?

 

 

Wstępnie zainteresowały mnie Shimano RP5 (RP501) i Giro Republic R Knit. Przy czym nie jestem pewien czy w tych pierwszych będzie lepiej jeśli chodzi o chłodzenie... 



#1273 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3146 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 11:54

Mam Giro R Knit i wydawałoby się, że z racji "siatkowego" materiału, z którego są zrobione nie będzie problemu z przegrzewaniem.

W moim przypadku, niestety, przy wyższych  temperaturach, od około 120 kilometra zaczynało się wręcz parzenie palców. Zdarzało się, że

korzystając z postoju przy sklepie polewałem buty wodą.

Do tego -nie pamiętam już czy z powodu miękkich podeszw czy miękkiego materiału wierzchu butów- przy pedałowaniu but się

wygina. 


  • keisaj lubi to

#1274 lukaszkuch

lukaszkuch
  • Użytkownik
  • 6 postów

Napisano 19 listopad 2019 - 12:02

Mam Giro R Knit i wydawałoby się, że z racji "siatkowego" materiału, z którego są zrobione nie będzie problemu z przegrzewaniem.

W moim przypadku, niestety, przy wyższych  temperaturach, od około 120 kilometra zaczynało się wręcz parzenie palców. Zdarzało się, że

korzystając z postoju przy sklepie polewałem buty wodą.

Do tego -nie pamiętam już czy z powodu miękkich podeszw czy miękkiego materiału wierzchu butów- przy pedałowaniu but się

wygina. 

 

Dzięki za odpowiedź. W takim razie wylatują z listy. 



#1275 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 20 grudzień 2019 - 12:29

Cześć,

 

Przymierzam się do kupna nowych butów. Obecnie jeżdże w jakimś shicie z Deca za 150zł. Póki co jeszcze mam lekki dylemat między SPD, a SPD SL, ale raczej w związku z tym, że nie siadam na rower pod domem i schodze z niego dopiero jak wrócę to skłaniam się ku pierwszej opcji (przy opiniach, że do chodzenia SPD SL się nie nadają w ogóle). Póki co mogą uwagę przykuły Bontrager Espresso. Chyba z wyglądu najbardziej przypominają but szosowy. Warto czy coś innego? Cena do 600zł.

Chyba, że ktoś mnie przekona żeby jednak bez zastanowienia brać SL... Bo to w sumie też nie chodzi o to, że zsiadam z roweru i zwiedzam pobliskie zamki, muzea, góry i lasy, raczej kwestia tego, żeby gdzieś przysiąść na kawie, wejść do sklepu etc. Różnica w wydajności pedałowania jest zauważalna, na poziomie amatorskim? 

Ewentualnie w razie czego jeszcze coś takiego znalazłem: https://rowerplus.pl...-szosowych.html


Bielsko-Biała Cycling


#1276 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 20 grudzień 2019 - 13:10

Ja cały czas nie rozumiem o co chodzi z tym brakiem możliwości chodzenia w SPD-SL  :rolleyes: . Chodzę w nich spod domu na ulicę, do sklepu w czasie dłuższej trasy, do knajpy itd. Dla mnie to jakaś abstrakcja. 

A Bontragery Espresso bardzo fajne, więc jak mają być SPD, to śmiało. Ja jeżdżę w Bontragerach Velocis i bardzo jestem zadowolony. Ale to już masz pod SL i trochę wyższy budżet. Ale podeszwa bardzo sztywna, but bardzo lekki i zero jakiegoś dyskomfortu przez właśnie carbonową podeszwę. 


  • Damios lubi to

#1277 tobo

tobo
  • Użytkownik
  • 3724 postów

Napisano 20 grudzień 2019 - 13:12

Jest zauważalna. Jest tym bardziej zauważalna im większa jest różnica jakości między butami które obecnie masz a tymi które kupisz.
Minusem tanich czy tańszych butów nie jest problem sztywności podeszwy ale głównie kiepskiej stabilności góry buta, która słabo trzyma, pracuje i powoduje pływanie stopy.
  • Damios lubi to

#1278 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 20 grudzień 2019 - 13:49

To chyba w takim razie wezmę rzeczywiście SL, skoro ma się to przełożyć na jakość jazdy in plus, a nie ma takiego dramatu jak niektórzy opisują, że ledwo da radę z klatki schodowej tylko wyjść żeby wsiąść na rower...

Tylko teraz które? Wpadły mi te poniższe w uwagę;

 

Shimano SH RC701 RC7 https://www.centrumr...94/?v_Id=127512

Sidi Genius 7 https://www.centrumr...13/?v_Id=114464

FIZIK Tempo R5 Overcurve https://www.centrumr...91/?v_Id=131395

Bontrager Circuit https://www.dobrerow...ie?from=listing

Velocis to widzę 9 stówek, już trochę ponad mój budżet :( Pedały starczą takie? https://www.centrumr...293/?v_Id=62492
 

PS. Stopę mam dość szeroką jeśli to ma znaczenie.
 


Bielsko-Biała Cycling


#1279 beskidbike

beskidbike
  • Użytkownik
  • 2475 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 20 grudzień 2019 - 16:50

Dołóż troche i masz najwyższy model Shimano S-Phyre ;) niedawno były po ok.690 zł ale jest jeszcze -10% za newsletter ;)



#1280 Damios

Damios
  • Użytkownik
  • 163 postów

Napisano 20 grudzień 2019 - 17:47

Dołóż troche i masz najwyższy model Shimano S-Phyre ;) niedawno były po ok.690 zł ale jest jeszcze -10% za newsletter ;)

Nie mogę nigdzie znaleźć mojego rozmiaru w podobnej cenie...


Bielsko-Biała Cycling




Dodaj odpowiedź