Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wybór obuwia rowerowego


1428 odpowiedzi w tym temacie

#1241 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 15 czerwiec 2019 - 06:40

To nie rzepy, to POWERSTRAPS!

 

Zawsze mogły to być sznurowadła, c'nie?


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1242 Siara_iwj

Siara_iwj

    Zło Konieczne

  • Moderator
  • 2263 postów
  • SkądSheffield

Napisano 15 czerwiec 2019 - 09:36

Chyba już bym wolał sznurowane Giro Empire za te pieniądze. Nigdy jeszcze nie regulowałem żadnego zapięcia podczas jazdy.

A nie, widzę nawet, że te Giro mają sporą przecenę w angielskich sklepach. Zdecydowanie Giro.

 Lekkie. Tanie. Mocne. Wybierz dwa - C. Boardman


#1243 sthEn

sthEn
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 19:36

Dlatego pytam. Rzadko kiedy podejmuję decyzje dotyczące takiej kwoty pod kątem wizualnym, ale te buty mi robią jak żadne inne. Pytanie tylko, czy to nie są padła warte połowę ceny + otoczka marketingowa.

Ribble R872 - Octane One Gridd


#1244 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 19:40

Ja w tym budżecie wziąłem Bontragery Velocis i polecam w 100%!

#1245 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 01:37

właśnie aktualnie je ujeżdżam. I serdecznie polecam - świetne obuwie. Sztywne, jak decha, a jednocześnie wygodne. Czuję zdecydowaną poprawę po Bontragerach RL. 

@Update

Po trochę ponad rok uzywania, ~10kkm - trzeszczą. A dokładniej - trzeszczy jeden but (prawy, co nie ma zresztą znaczenia w tej dyskusji ;) ) Trzeszczy styk bloku z podeszwą. Dostaję już nerwicy natręctw. Dokręcenie bloku nie pomoglo. Jak "czeszczało" tak "czeszczy' dalej. Stare, zdrachane Bontragery nie "czeszczą" ... Właśnie próbowałem rozpracować to "czeszczenie", bo mi już spać nie dawało ;) Dalej "czeszczy". Idę spać.



#1246 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 18 czerwiec 2019 - 06:34

Tez tak mialem kiedys. Lekko przesmaruj pedal, miejsca styku z blokiem. Pomagalo.

#1247 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 07:18

Tez tak mialem kiedys. Lekko przesmaruj pedal, miejsca styku z blokiem. Pomagalo.

 

Spróbuję tak zrobić, dzięki. Ale dziwne jest to, że 'szczela" tylko w jednym przypadku - NorthWave. Bontragery nie "szczelają".

IMHO to trochę brzmi jak pękająca podeszwa ... Może jakiś piach się dostal pomiędzy but i blok - dzisiaj przeprowadzę dokladniejsze śledztwo.



#1248 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 18 czerwiec 2019 - 07:44

Wystarczy, że podeszwa jest minimalnie grubsza albo odkształca się na tyle, że styka się z pedałem. Nic niepokojącego, warstewka smaru albo wosku powinna rozwiązać problem.


rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1249 LukaOrlov

LukaOrlov
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 07:57

koledzy, a Shimano https://www.dadelo.p...94/?v_Id=127521
ktoś z Was używa?

#1250 ortogonalny

ortogonalny
  • Użytkownik
  • 218 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 08:23

Wystarczy, że podeszwa jest minimalnie grubsza albo odkształca się na tyle, że styka się z pedałem. Nic niepokojącego, warstewka smaru albo wosku powinna rozwiązać problem.

wydaje się, że problem solved (na tą chwilę).

Odkręciłem blok, przeczyściłem wszystko dokładnie, przykręcilem - nie trzeszczy. Przetestuję trwałość tego rozwiązania po południu. Wczoraj w pierwszej chwili już mi się wlosy jeżyły na głowie - pierwsza myśl to to, że support się rozpada :)

 

UPDATE: zdecydowanie wina pyłu/brudu pomiędzy blokiem a podeszwą. Przetestowane po wyczyszczeniu - nie trzeszczy. I cieszy mnie to bardzo, bo b. cenię sobie te buty.



#1251 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 03 sierpień 2019 - 17:06

Kupiłem Northwave revolution. 

I jak ci się sprawują buty? 
Ja kupiłem w tamtym tygodniu, jutro pierwsza jazda. 



#1252 Gosc_grzesiek32_*

Gosc_grzesiek32_*
  • Gość

Napisano 10 sierpień 2019 - 21:27

Można spytać jak wam się jeżdzi na tych revolutionach z northwave? Mam model poprzedni czyli evolution, na początku pozytywnie  no ale jednak z czasem emocje opadły . Znaczy fajnie leżą, dość sztywne ale wentylacja w tych butach to jakieś nieporozumienie . Max do 20-22 stopni jest ok, potem czuć nadmierne ciepło  a powyżej 30 stopni buty w środku i  skarpety są tak mokre jakbym jeździł w deszczu . A do tego podeszwy w okolicach bloków lekko się poodklejały. Stąd też jestem ciekaw jak jest w tym modelu nowszym 



#1253 Tomo

Tomo
  • Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 10 sierpień 2019 - 21:38

Poszukuje butów szosowych do bardzo wąskiej, nietypowej stopy. Posprawdzałem cały asortyment Shimano i niestety wszystko jest za szerokie. Podobno model Specialized S-works Road z sezonu 2015 byłby dla mnie idealny, ale w rozmiarze na stopę 25,5 cm jest niedostępny. Czy możecie doradzić, który producent mógłby mieć coś odpowiedniego?



#1254 hank

hank
  • Użytkownik
  • 30 postów

Napisano 10 sierpień 2019 - 22:00

Zobacz fizik infinito R1, świetnie się dopasowują, idealne na wąską stopę.



#1255 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 11 sierpień 2019 - 10:03

Można spytać jak wam się jeżdzi na tych revolutionach z northwave? Mam model poprzedni czyli evolution, na początku pozytywnie  no ale jednak z czasem emocje opadły . Znaczy fajnie leżą, dość sztywne ale wentylacja w tych butach to jakieś nieporozumienie . Max do 20-22 stopni jest ok, potem czuć nadmierne ciepło  a powyżej 30 stopni buty w środku i  skarpety są tak mokre jakbym jeździł w deszczu . A do tego podeszwy w okolicach bloków lekko się poodklejały. Stąd też jestem ciekaw jak jest w tym modelu nowszym 

Zbyt krótko w nich jeżdżę by coś napisać, a i dziś tylko +24 stopnie C. 



#1256 joesatch

joesatch
  • Użytkownik
  • 355 postów

Napisano 12 październik 2019 - 18:56

Poleci ktoś buty:

- SPD (nie sl)

- na szeroką (wysokie podbicie) stopę,

- dobrze trzymające piętę

- koniecznie BOA,

- dobra wentylacja

- w cenie powiedzmy do 800zł (kilka zł można dołożyć)

 

Obecnie stopę okuwam w Specialized Rime MTB, but wygodny zniósł kilak sezonów i po woli widać ząb czasu (materiał na zapiętka zaczyna się dziurawić, gdzie nie gdzie wychodzą nici)

 

 

Pozdrawiam



#1257 veeye

veeye
  • Użytkownik
  • 49 postów
  • SkądTarnowskie Góry

Napisano 12 październik 2019 - 19:22

Northwave Extreme Wide. Jedyny but, który rozwiązał mój problem z bólem stopy. Niestety Northwave już nie produkuje nowych butów w wersji szerokiej i trzeba szukać sporo by znaleźć rozmiar. Szczerze polecam a i ceny obecnie są atrakcyjne.

Wysłane z mojego MI MAX 3 przy użyciu Tapatalka

#1258 Adonis

Adonis
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 19 październik 2019 - 08:49

I jak ci się sprawują buty? 
Ja kupiłem w tamtym tygodniu, jutro pierwsza jazda. 

 

Hej @Sergento, sorry dopiero odczytałem.
Jakość wykonania bardzo dobra. Zrobiłem w nich ok 5000km w dobrych warunkach pogodowych. Są łatwe do czyszczenia, moim zdaniem wyglądają w 90%-95% jak nowe (pomijam podeszwę).

Co do wygody, na początku były bardzo mocno dopasowane, wręcz myślałem, że ciut ciasnawe. Z kolei teraz trochę się "rozeszły" i powiedziałbym, że są ciut za luźne - w sensie dość mocno je skręcam żeby dobrze leżały. Indeks sztywności 12/15, wcześniej miałem Shimano R088 (nie wiem jaki tam był indeks sztywności) i nie odczułem szczególnie różnicy, czy to w transferze mocy czy w komforcie. Pewnie jakbym pojeździł pół godziny w Shimano i od razu zmienił na NW i też z pół godziny jazdy to może bym odczuł. 

 

Jeśli się podobają to polecam. Ale czy to jest najlepszy stosunek ceny do jakości/wygody/transferu mocy w tej cenie? Tego nie wiem. 


 



#1259 sargento

sargento
  • Użytkownik
  • 303 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 październik 2019 - 16:02

Dzięki, też już je użytkuję od jakiegoś czasu. Zauważyłem, że przy  dłuższych wycieczkach język bardzo lubi przesunąć się na bok, u ciebie także? 



#1260 Nath_147

Nath_147
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 21 październik 2019 - 22:59

jak się ma spraw rozmiarówki w butach fizika ? mam stopę 265mm i nie wiem czy kupić buty w rozmiarze 42 czy szukać 42,5 ?

 

moja stopa czuje się dobrze w zwykłych  butach adidas, nike w rozmiarze 42, ale już np w pumach drift cat 5 (które budową mają opinającą, podobną do szosówek) to w rozmiarze 42 (270mm) mam stopę na ścisk - daję radę w nich chodzić, nic nie puchnie, drętwieje ale a w rozmiarze 42,5(275mm) stopa czuje się lepiej, bardziej komfortowo, 





Dodaj odpowiedź