Skocz do zawartości


Zdjęcie

1. Wyszehradzki Rajd Kolarski


162 odpowiedzi w tym temacie

#21 BartekO

BartekO
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądTuchów

Napisano 07 maj 2013 - 07:45

Wybiera się ktoś może z okolic Tarnowa/ Krakowa? Chętnie bym się z kimś zabrał..

#22 pajar

pajar
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Skądkraków

Napisano 07 maj 2013 - 12:15

Też się wybieram z Krakowa i też szukam transportu do Budapesztu. Oczywiście solidarnie poniosę koszty podróży.

#23 dado25

dado25
  • Użytkownik
  • 73 postów
  • SkądWrocław

Napisano 08 maj 2013 - 06:59

Koledzy nie oszukujcie się.... bez wozu technicznego i obsługi nie ma co tam szukać szaraczek... są zarestrowane grupy z zapleczem które będą leciały na profesjonalnym sprzęcie bez obciążenia dodatkowego. Do tego jest w regulaminie 5h straty do najlepszego i ściągają więc... wszystko jasne. :-(

#24 BartekO

BartekO
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądTuchów

Napisano 08 maj 2013 - 07:29

Koledzy nie oszukujcie się.... bez wozu technicznego i obsługi nie ma co tam szukać szaraczek... są zarestrowane grupy z zapleczem które będą leciały na profesjonalnym sprzęcie bez obciążenia dodatkowego. Do tego jest w regulaminie 5h straty do najlepszego i ściągają więc... wszystko jasne. :-(


§7 Punkt 6. Limit czasu przyjazdy na metęWyszehradzkiego Rajdu Kolarskiego wynosi 24h od godziny startu.

Zreszta nie chodzi o jakies miejsca zajmowane, walka z soba i sprawdzenie sie, bo tu sie zgodze ze są ekipy ktore sa skierowane wlasnie w tej dziedzinie kolarstwa, czyli dlugodystansowosc i maja wszystko opracowane od a do z.

#25 pajar

pajar
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Skądkraków

Napisano 08 maj 2013 - 09:26

O to chodzi wlaśnie także mi: powalczyć ze sobą a nie "z wiatrakami".

#26 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 08 maj 2013 - 12:28

niekoniecznie
500 km to nie jest jeszcze dystans, na ktorym ultrakolarskie teamy zyskuja znaczaca przewage.
dobry amator jest w stanie zrobic na tych 500km srednia rzedu 35 km/h solo, przy sprzyjajacych warunkach. jesli sie zlorzy ze 2-3 takich solowcow w jedna grupke to ciezko bedzie, aby rozerwali sie na tyle by na mete nie wjechali praktycznie razem. Z nich wygra ten kto ostatni startowal (aberacja startu w losowych grupach).
tymczasem team wiozacy zawodnika solo niekoniecznie musi pojechac szybciej. taki zawodnik tez osiagnie podobna predkosc, ale nie moze liczyc na to ze zaczepi sie w wiekszej grupie. zysk z posiadania auta technicznego moze byc zniwelowany koniecznoscia rzeczywistej jazdy solo.
to rozwazania teoretyczne bo w praktyce na trasie nie ma punktow regeneracyjnych i zawodnicy bez aut technicznych beda mieli powazne problemy z uzupelnieniem zapasow zywnosci i wody na trasie, przynajmniej od wegierskiej granicy az do bielska. na slowacji i w czechach ciezko znalezc otwatrty sklep lub bar przy drodze, w piatek po 16. przynajmniej ja mam takie niemile doswiadczenia - jechalem bez jedzenia z 500km - dobrze ze deszczu i w miare chlodno bylo.
warto znalezc sobie pewne miejsca tankowania i jedzenia po drodze i zabrac wiecej bidonow.
secundo, jak bedzie goraco to przez caly dzien slonce bedzie bezlitosnie swiecic caly czas w lewy bok. warto miec jakas chustke zeby zaslonic skron, policzek i przedramie. inaczej oparzenia gwarantowane. o filtrze nie pisze, bo to czasem nie wystarczy.

#27 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 13 maj 2013 - 20:38

Czy ktoś jedzie samochodem lub busem do Budapesztu w czwartek i miałby jedno wolne miejsce dla człowieka i rower ? jestem z Warszawy ale dojadę byle nie do Szczecina ;-)

#28 pajar

pajar
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Skądkraków

Napisano 14 maj 2013 - 13:24

Czy ktoś jedzie samochodem lub busem do Budapesztu w czwartek i miałby jedno wolne miejsce dla człowieka i rower ? jestem z Warszawy ale dojadę byle nie do Szczecina ;-)

spróbuj na tel 608 503 165. Bartek z Bielska się wybiera autem i miał wolne miejsce.

#29 krzy1976

krzy1976
  • Użytkownik
  • 2670 postów
  • SkądJary

Napisano 15 maj 2013 - 10:19

Czy ktoś jedzie samochodem lub busem do Budapesztu w czwartek i miałby jedno wolne miejsce dla człowieka i rower ? jestem z Warszawy ale dojadę byle nie do Szczecina ;-)

spróbuj na tel 608 503 165. Bartek z Bielska się wybiera autem i miał wolne miejsce.

Dzięki za info, jednak pociąg kosztował 160zł a nie 550zł więc pojadę pociągiem :-)
Lista startowa, zaskakująco mało osób i większość Polacy:
http://www.visegradb...78087290200.pdf

#30 szamanviking

szamanviking
  • Użytkownik
  • 1199 postów
  • SkądWadowice

Napisano 16 maj 2013 - 17:49

Nie będę już ściemniał, też lecę :-P

#31 Damiano

Damiano
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 16 maj 2013 - 17:56

Nie będę już ściemniał, też lecę


uuu.. no to pozamiatane :-P

#32 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 16 maj 2013 - 20:06

Kurde, że też znowu przespałem zimę...

www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#33 spros

spros
  • Użytkownik
  • 663 postów
  • Skądpolska

Napisano 17 maj 2013 - 07:56

Kurde, że też znowu przespałem zimę...

doskonale! jestes zatem wysmienicie wypoczety! na co czekasz? cisnij! ;-)

#34 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 17 maj 2013 - 12:07

Kurde, że też znowu przespałem zimę...

doskonale! jestes zatem wysmienicie wypoczety! na co czekasz? cisnij! ;-)


Cytując Ciebie wciąż "mam watę w nogach" :mrgreen:
No i na Twój maraton nie dam rady się stawić - wyjazdy z pracy...

www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#35 LoveBeer

LoveBeer

    Piwny Budda

  • Użytkownik
  • 702 postów
  • Skądz podium

Napisano 17 maj 2013 - 12:13

Nie będę już ściemniał, też lecę :-P


szit, grubo, powodzonka Piter !

#36 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 17 maj 2013 - 20:49

http://www.domtel-sp...ki/?bieg=1&co=1

#37 Damiano

Damiano
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 18 maj 2013 - 10:43

W tv pokazują, że wygrał A Kaiser, a wg strony najmniejszy czas miał kto inny - Ficek Michał. Widziałem też w tv finisz i chyba był tam szaman lub ktoś inny z polartnutrax. Dziwne.

#38 czmiel

czmiel
  • Użytkownik
  • 471 postów
  • SkądWlkp

Napisano 18 maj 2013 - 11:06

http://www.domtel-sp...r=M&co=5&bieg=1

wg tego szaman miał 14:31:56 i był to trzeci czas.

#39 GrzegorzP

GrzegorzP
  • Użytkownik
  • 1130 postów
  • SkądLeszno

Napisano 18 maj 2013 - 11:11

Miejsce open - ten który był pierwszy na mecie - nie jest równoznaczne że miał najlepszy czas.

#40 Damiano

Damiano
  • Użytkownik
  • 321 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 18 maj 2013 - 11:39

Miejsce open - ten który był pierwszy na mecie - nie jest równoznaczne że miał najlepszy czas.


Juz sie wyjasniło. Patrzyłem na pogrubiony czas brutto, a obok jest czas netto. I wg niego wygrał A. Kaiser.



Dodaj odpowiedź