Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pętla Beskidzka - Wisła - 06.07.2013


124 odpowiedzi w tym temacie

#41 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 29 czerwiec 2013 - 20:31

Objechałem dzisiaj rundę z krótszego dystansu. W moim odczuciu runda jest dosyć wymagająca, trochę interwałowa a pokonywana pięć razy moze dac w kość, jest kilka ścianek. Zjazdy na ogół są czyste, miejscami trochę żwirku, na zjeździe ze Stecówki i w okolicy Połomiu. Asfalt na ogół dobry, miejscami trochę gorszy. Ruch pieszych jak na weekend bardzo mały, szczególnie w dolinie Wisełki. Na rundzie około 450m przewyższenia.

#42 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 czerwiec 2013 - 22:31

Witam
dysponuję może ktoś zapisem przejazdu z licznika Garmin ?

#43 Bury

Bury
  • Moderator
  • 799 postów
  • SkądZłocieniec

Napisano 30 czerwiec 2013 - 07:45

spec, pytasz o to, bo zapewne chcesz sobie zrobić kurs :)
Nie wiem, o którą trasę ci chodzi, ale na TEJ stronie są podane ślady, które były zrobione przez Wieśka.
Nie wiem jakim narzędziem były robione, ale nadadzą się na stworzenie kursu i profilu.
Ja "popełniłem" coś TAKIEGO.
Kurs jest jeszcze do małej poprawki. Trasa MARATONu ;)

#44 spec

spec
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 czerwiec 2013 - 10:06

czesc
trasy dwie , jak będą gotowe kursy lub profile bardzo chętnie przyjmę :-)

#45 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 30 czerwiec 2013 - 16:49

A ja mam takie pytanko czy trasa będzie oznakowana? Wczoraj robiłem objazd i pare razy nieźle się pogubiłem pomimo GPS (niestety w telefonie). Co prawda gdzie niegdzie jakieś strzałki były ale podejrzewam że z ubiegłych edycji i bardzo nieliczne. Niechciałbym zakończyć wyścigu na grzybach w lesie:D jak mi grupa odejdzie.
A nawiasem mówiąc trasa super, malownicza i bardzo wymagająca(przynajmniej dla mnie).
pzdr

#46 Piotr92

Piotr92
  • Użytkownik
  • 765 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 30 czerwiec 2013 - 18:33

celar, Lektura regulaminu się kłania, tam wszystko jest napisane.

#47 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 01 lipiec 2013 - 07:01

Wiem, czytałem ale po prostu chciałem się upewnić:)

#48 howard

howard
  • Użytkownik
  • 135 postów
  • SkądKatosy

Napisano 01 lipiec 2013 - 14:00

Czy wiadomo może gdzie będą zlokalizowane bufety? Niech mnie ktoś poprawi, ale jakoś nie potrafię znaleźć takiej info na stronie organizatora.

A tak btw to trasa świetna, budzi respekt. Oby pogoda była :)

#49 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 02 lipiec 2013 - 11:41

Bufet na PRO - dolina Czarnej Wisełki, przed Stecówką (odwiedzany przez zawodnika w sumie 4 razy)

Bufety na MARATON:
1. ok 60 km - Trzebinia
2. ok 90 km - Targanice

PROGRAM:
05.07.2013 (piątek)
godz. 18.00 - 21.00 – biuro zawodów – Skocznia im . A. Małysza w Wiśle Malince
06.07.2013 (sobota)
godz. 7:00 - 9:00 - biuro zawodów (odbiór numerów startowych z chipem)
godz. 9:00 - START dystans MARATON
godz. 10:00 - START dystans PRO
godz. 11:00 - Bezpieczna jazda rowerem w Beskidach - impreza towarzysząca dla dzieci: rowerowy tor przeszkód, zabawy, konkursy z nagrodami i niespodziankami dla dzieci prowadzona przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Cieszyna
godz. 16:00 - dekoracja, rozdanie nagród z Dobrych Sklepów Rowerowych
godz. 17:00 - zakończenie

Uwaga zmiana: meta (pomiar czasu) znajduje się na STECÓWCE (dojazd od strony doliny Czarnej Wisełki). Dotyczy obu dystansów: MARATON po pokonaniu Salmopola zjeżdża do Malinki, Wisły Czarnego, następnie wpina się na rundę do doliny Czarnej Wisełki i kończy na Stecówce (odpada końcowy podjazd na Zameczek).
Tak samo dystans PRO: koniec rundy znajduje się na STECÓWCE.

W środę trasa zostanie poznakowana w 90%. Od północy będzie można na niej ćwiczyć ;-)
Bufety zostaną uściślone po oznakowaniu całej trasy.

#50 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 lipiec 2013 - 12:08

(...) dolina Czarnej Wisełki, przed Stecówką (odwiedzany przez zawodnika w sumie 4 razy)
(...)
Uwaga zmiana: meta (pomiar czasu) znajduje się na STECÓWCE (dojazd od strony doliny Czarnej Wisełki). Dotyczy obu dystansów: MARATON po pokonaniu Salmopola zjeżdża do Malinki, Wisły Czarnego, następnie wpina się na rundę do doliny Czarnej Wisełki i kończy na Stecówce (odpada końcowy podjazd na Zameczek).
Tak samo dystans PRO: koniec rundy znajduje się na STECÓWCE.
(...)

Czyli ile razy w końcu na PRO jedziemy doliną Czarnej Wisełki? Rozumiem, że 5 razy. Pierwszy raz jako zakończenie 1. rundy startowej, po zjeździe z Zameczku, a później 2., 3., 4. i 5. raz jako właściwe rundy? Innymi słowy tak jak pokazują mapki ze strony roadmaraton.pl, ale dodatkowo jeszcze jest jeden zjazd z Zameczku i podjazd przez dolinę Czarnej Wisełki na Stecówkę?

#51 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 02 lipiec 2013 - 12:50

NIE! Jedziemy bez zmian czyli 4 razy Czarną Wisełką (matę pomiaru czasu mijamy 4 razy).
Pierwszy przejazd leci od Zameczku na Stecówkę - nie przez dolinę Czarnej Wisełki.
W Istebnej Zaolziu pojawiamy się 5 razy, natomiast maty pomiarowe na Stecówce przejeżdżamy 4 razy.

Wszystko dokładnie wyjaśnię w biurze zawodów i na odprawie technicznej przed startem.

#52 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 lipiec 2013 - 12:56

Ok. Dzięki. Czyli po zaznaczonym na mapie zakończeniu rundy jedziemy jeszcze na Stecówkę (ale od Szarculi, a nie od Czarnej Wisełki, jak myślałem).

#53 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 02 lipiec 2013 - 13:28

Rozpiszę to nazwami dla jasności:

PRO
START - Wisła Malinka - Czarne - Zameczek - Szarcula - Stecówka - Zaolzie - Leszczyna - Połom - Kubalonka - Szarcula - Zameczek - Czarna Wisełka - Stecówka (1 pomiar) - Zaolzie - Leszczyna - Połom - Kubalonka - Szarcula - Zameczek - Czarna Wisełka - Stecówka (2 pomiar) - Zaolzie - Leszczyna - Połom - Kubalonka - Szarcula - Zameczek - Czarna Wisełka - Stecówka (3 pomiar) - Zaolzie - Leszczyna - Połom - Kubalonka - Szarcula - Zameczek - Czarna Wisełka - Stecówka (4 pomiar METY)

razem 90 km

MARATON
...... Salmopol - Malinka - Czarne - Czarna Wisełka - Stecówka META (na 160 km)

#54 Maitre

Maitre
  • Użytkownik
  • 483 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 lipiec 2013 - 13:45

Już wszystko rozumiem. Po prostu w stosunku do tego co jest na mapce ostatnia runda jest krótsza, niepełna - nie kończy się na Szarculi (takie zakończenie rundy pokazuje mapka), ale dużo wcześniej - na Stecówce.

#55 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 02 lipiec 2013 - 14:00

Już wszystko rozumiem. Po prostu w stosunku do tego co jest na mapce ostatnia runda jest krótsza, niepełna - nie kończy się na Szarculi (takie zakończenie rundy pokazuje mapka), ale dużo wcześniej - na Stecówce.


Jak zwał, tak zwał - trzeba po prostu przejechać 90 km ze średnią minimum 30km/h ;-)

#56 BUBUs

BUBUs
  • Użytkownik
  • 335 postów
  • SkądPabianice

Napisano 02 lipiec 2013 - 19:04

Bufety na MARATON:
1. ok 60 km - Trzebinia
2. ok 90 km - Targanice


Ten drugi bufet nie za blisko ? To tylko 30 km po pierwszym. Wody przez 30 km nie braknie, a przez końcowe 70 już taka szansa jest :mrgreen:

#57 Wiesiek Legierski

Wiesiek Legierski
  • Użytkownik
  • 613 postów
  • SkądIstebna

Napisano 02 lipiec 2013 - 19:36

Tak, masz rację. Pierwszy bufet przesuniemy na ok 70 km, okolice Rychwałdku, a drugi na ok 110 km. Jutro znakujemy więc zapadnie ostateczna decyzja.

#58 maratonczyk

maratonczyk
  • Użytkownik
  • 23 postów
  • Skądkatowice

Napisano 03 lipiec 2013 - 18:30

Szykuje się super wyścig tak dla bezpieczeństwa filmik motywacyjny


#59 charliebrzoza

charliebrzoza
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • SkądBliski Wschód

Napisano 03 lipiec 2013 - 21:04

Ja "popełniłem" coś TAKIEGO.
Kurs jest jeszcze do małej poprawki. Trasa MARATONu ;)


czy ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć, że powyższy profil trasy MARATON jest aktualny?

#60 jedroll1

jedroll1
  • Użytkownik
  • 357 postów
  • SkądSidzina

Napisano 03 lipiec 2013 - 21:07

Wiesiu daj bufet drugi dalej gdzieś na 110 tak jak mówisz, dwa lata temu były umiejscowione właśnie tak blisko siebie i kończyło się tym że poważnie zastanawialiśmy się w naszej grupie czy nie zjeżdżać do potoku żeby coś do bidonu nalać ;) a jeszcze pytanko co do profilu bo sie już gubię, profil ze strony roadmaraton dla długiego dystansu jest aktualny czy odpada tam coś, przez tą zmianę mety ?
pzdr i dzięki



Dodaj odpowiedź