Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#2341 Inoodles

Inoodles
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 01 sierpień 2022 - 17:47

Panowie jaki pomiar mocy dla Korby Shimano 105 7000 polecacie? Fajnie żeby był dwustronny bo mam wątpliwości co do jednakowej pracy moich nóg.



#2342 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 01 sierpień 2022 - 18:16

Zasadniczo na korbie R7000 - każdy obustronny. Prawa strona nie ma problemów Ultegry/Durace z zaniżaniem, bo konstrukcyjnie jest od nich odmiena (i wielokrotnie potwierdziłem to w triplach z Assioma Duo i różnymi testowanymi trenażerami). Osobiście polecę Ronde z oficjalnej dystrybucji od miosklep, działa lepiej od pomiaru na Ultegra R8000.



#2343 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 01 sierpień 2022 - 18:17

Zasadniczo na korbie R7000 - każdy obustronny. Prawa strona nie ma problemów Ultegry/Durace z zaniżaniem, bo konstrukcyjnie jest od nich odmiena (i wielokrotnie potwierdziłem to w triplach z Assioma Duo i różnymi testowanymi trenażerami). Osobiście polecę Ronde z oficjalnej dystrybucji od miosklep, działa lepiej od pomiaru na Ultegra R8000.



#2344 Inoodles

Inoodles
  • Użytkownik
  • 63 postów

Napisano 01 sierpień 2022 - 19:14

strona im coś wysiadła z tego co widzę



#2345 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 18 grudzień 2022 - 17:17

Panowie pytanie takie....Pomiar mocy Quarg Dub, kalibracje przechodzi bezproblemowo, natomiast zero offset niby też ale wartości pokazuje <Curent Zero Offset -2698>, a <Torque Offset -84,31Nm>. Tak ma być czy jednak coś robię zle albo co gorsza z tym pomiarem coś nie tak?? Pytam bo w przypadku Assioma Duo zero offset zawsze pokazywało na zero.



#2346 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 18 grudzień 2022 - 17:47

Miałem Quarq Dzero i również offset miał jakąś wartość niezerową. Ale to było parę lat temu, więc już nie pamiętam, jaki to był rząd wartości.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • EmPe lubi to

#2347 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 18 grudzień 2022 - 18:04

Miałem Quarq Dzero i również offset miał jakąś wartość niezerową. 

Na jakimś filmie instruktażowym na necie też nie było równe zero tylko jakieś chyba -27, ale nie kosmiczne -2698... Waty Ci pokazywało realne przy nie zerowym offsecie? Nie mam tego jak sprawdzić w realu ze względu na pogodę, a w trenażer nie wepnę bo nie mam odpowiedniego bębenka i adaptera.



#2348 Bzyk

Bzyk
  • Użytkownik
  • 2570 postów

Napisano 18 grudzień 2022 - 19:39

Pokazywał moc dobrze, ale nie przypominam sobie faktycznie, żeby były takie duże wartości. 

Teraz znalazłem w manualu Quarq'a, że offset nie możesz przekraczać +/-1000. 

https://support.quar...-Offset-Number-

 

Masz ustawioną lewą korbę w dole? 



#2349 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 18 grudzień 2022 - 19:44

Masz ustawioną lewą korbę w dole? 

Wszystko zgodnie ze sztuką, korby w pionie, rower prosto nieruchomo.



#2350 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 18 grudzień 2022 - 20:15

Tak, +/- 1000 to normalna wartość. 0 jest rzadkością. Można osiągnąć offset blisko zera na niektórych zębatkach, głównie fabrycznych SRAMa. Nie oznacza to jednak że np. wartość -700 będzie gorsza. -2698 oznacza, że ewidentnie coś jest nie tak. Spróbuj rozkręcić, wyczyścić i skręcić od nowa, równo, kluczem dynamometrycznym. Ale niewykluczone, że np. zębatka jest krzywa. Dla samego miernika jest nadzieja. Uwalone pająki Quarqa zazwyczaj pokazują jeszcze bardziej niedorzeczne wartości np. -32000.


  • EmPe lubi to

#2351 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 18 grudzień 2022 - 20:22



Tak, +/- 1000 to normalna wartość. 0 jest rzadkością. Można osiągnąć offset blisko zera na niektórych zębatkach, głównie fabrycznych SRAMa. Nie oznacza to jednak że np. wartość -700 będzie gorsza. -2698 oznacza, że ewidentnie coś jest nie tak. Spróbuj rozkręcić, wyczyścić i skręcić od nowa, równo, kluczem dynamometrycznym. Ale niewykluczone, że np. zębatka jest krzywa. .

Rower nowy, wyjęty z kartonu, nie przejechał nawet 1km. Spróbuję go jutro jeszcze rozebrać i złożyć na nowo, bo przed kalibracją wymagał wyjecia baterii i całego tego slotu, żeby zrobić aktualizację. Może coś nie tak złożyłem, choć nie bardzo wiem co tam można źle zamontować. Dzięki za pomoc


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#2352 Yudo

Yudo
  • Użytkownik
  • 684 postów

Napisano 18 grudzień 2022 - 22:31

Ale Ty masz miernik quarq dzero czy quarq rival axs?

Bo to zupełnie inaczej może wyglądać w rivalu. Nie przenosiłbym doświadczeń z pomiaru w pająku na pomiar w osi i uderzyłbym z tym pytaniem do srama/quarqa/canyona.

Pytanie np. co ci błysnęło leadmi jak wkładałeś to ustrojstwo z baterią. Długi zielony?



#2353 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 18 grudzień 2022 - 22:42

To jest zasadne pytanie. O jakim dokładnie mierniku mówimy tutaj?



#2354 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 19 grudzień 2022 - 05:10



Ale Ty masz miernik quarq dzero czy quarq rival axs?
Bo to zupełnie inaczej może wyglądać w rivalu. Nie przenosiłbym doświadczeń z pomiaru w pająku na pomiar w osi i uderzyłbym z tym pytaniem do srama/quarqa/canyona.
Pytanie np. co ci błysnęło leadmi jak wkładałeś to ustrojstwo z baterią. Długi zielony?


Cześć. Przepraszam nie doprecyzowałem, to jest Quarg Rival Axs pomiar w osi. Błysnęło tak jak piszesz zielony, wg manuala tak powinno być. Ale czy to był długi zielony?? Zależy co przez to rozumieć, wg mnie 1-2 sekundowy błysk.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#2355 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 19 grudzień 2022 - 13:05

Wartości +/- 1000 dotyczą Dzero, pomiaru w pająku. Jeśli chodzi o pomiar w osi to nie wiem jakie są normalne wartości. -2698 równie dobrze może być normalną wartością dla tego miernika. Najlepiej chyba napisać do suportu i zapytać.



#2356 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 19 grudzień 2022 - 14:05

Tak jak piszesz, skrobnę do nich słowo, choć z tego co wyczytałem u nich na stronie to te - 1000 dotyczy też tego miernika w osi... Zobaczymy co odpiszą, mam nadzieję że rozwiążą problem... Dam znać jak się sprawy potoczyły.
Dzięki za pomoc

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

#2357 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 21 grudzień 2022 - 19:59

Wartości +/- 1000 dotyczą Dzero, pomiaru w pająku.

Te wartości dotyczą też mojego pomiaru czyli Sram Rival Axs Dub-oficjalne stanowisko supportu Sram'a. Z tym pomiarem to jakieś jaja są. Sram zalecił mi rebooting systemu, co też zrobiłem i od tamtej pory nawet nie chce sie wybudzić po przekręceniu korbą. Muszę mu wyjąć baterię i włożyć spowrotem, żeby zaskoczył i to też nie zawsze. Jak juz zaskoczy to kalibracji nie da się zrobić po tym restarcie systemu, <zero offset> pokazuje te same wartości co wczesniej czyli od-2698 do-2703. Po czym znowu przestaje działać cokolwiek i zaświeca się czerwona dioda. Wymieniłem baterię, bo myślałem, że może jest jakaś stara i już na wykończeniu ale bez rezultatu. Jutro dzwonię do Canyona bo w Sramie powiedzieli mi, że jedyne co mogą dla mnie zrobić drogą mailową to zaproponowanie wspomnianego wcześniej <full reboot system>

Cdn... ;)



#2358 FigoiFago

FigoiFago
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 08 styczeń 2023 - 14:25

Czy ktoś z Was używa pomiaru mocy Ronde mocowanego w pająku korby?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#2359 Marcin321

Marcin321
  • Użytkownik
  • 2204 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 styczeń 2023 - 22:10

Czy ktoś z Was używa pomiaru mocy Ronde mocowanego w pająku korby?


Ja używam w rowerze MTB od ponad roku. Jak pamiętam to coś pisałem na forum - poszukaj.

#2360 EmPe

EmPe
  • Użytkownik
  • 1019 postów

Napisano 09 marzec 2023 - 17:18



Cdn... ;)

Sprawa zakończona. Dziś korba wróciła wraz z nowym pomiarem ale nawet jej nie montuję, idzie na sprzedaż . Zostaję ze swoim sprawdzonym, niezawodnym Assioma Duo. Ogólnie jestem zadowolony, bo sprawa załatwiona pozytywnie ale sam czas trwania pozostawia wg mnie wiele do życzenia. Kurier zabrał pomiar 3 stycznia, dziś mamy 9 marca, jak nie trudno policzyć ponad dwa miesiące byłbym bez roweru. W okresie zimowym to może jeszcze do zniesienia ale w sezonie dla kogoś kto jeździ na jednym rowerze to oznacza raczej koniec sezonu albo szukanie części na własną rękę, co miało miejsce w moim przypadku. Z drugiej strony ciekawy jestem jak to wygląda u innych producentów, ale obawiam się, że w obecnych czasach i trudnościach z dostępem do konponentów może być podobnie.
BTW. Z roweru jestem bardzo zadowolony, jeździ się świetnie, zrobiłem na nim dopiero około 1kkm ale mam wrażenie, że z każdą jazdą coraz bardziej się lubimy I tu duży PLUS dla Canyon'a. Świetny rower, świetna robota Pozostaje tylko mieć nadzieję, że nie będę musiał korzystać z ichniejszego serwisu .
Pozdrawiam


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.