Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#1181 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 styczeń 2018 - 13:57

uh, słabo



#1182 pajak

pajak
  • Użytkownik
  • 383 postów
  • SkądGdynia

Napisano 18 styczeń 2018 - 21:26

Jest jeszcze jedna opcja.. GPS ma "wyższy priorytet" i w jakiś ściśle nieokreślonych przypadkach może powodować utratę sygnału ANT. Do poczytania u Asedio (na plv-forum). Może to faktycznie to?



#1183 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 19 styczeń 2018 - 17:51

Nie sądzę. Raczej słaba moc nadajnika/anteny Stages jest problemem. Nie miałem problemów z żadnym z mierników (tylko 3, ale nie Stages).


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1184 kuman7

kuman7
  • Użytkownik
  • 221 postów
  • Skądwałcz

Napisano 19 styczeń 2018 - 22:47

Niestety ale słaba moc anteny stages jest faktem. Jeździłem z 500 na mostku było ok, po kupnie przedłużki za kierownicę zaczęły sie częste przerywania na 1-2 sekundy, po powrocie na mostek problem znikł wiec antena musi być słaba.



#1185 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 20 styczeń 2018 - 14:54

Nie wiem jak to robicie, że macie problemy z komunikacją. Z Garminem E520 położonym jakieś 60 cm przed kierownicą na stoliku Stages komunikował się u mnie bez problemów.

 

Mam pytanie czy są może na forum osoby które miały doświadczenie z pomiarem mocy Shimano? 



#1186 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 20 styczeń 2018 - 15:53

Miałem w rękach i oglądałem korbę.  Rozwiązanie zbliżone do stages, może minimalnie mniejsze. Lewa korba łączy się za pomocą przewodu poprzez wtyk i gniazdo w osi w jedną całość, ciekawe jak będzie z trwałością? Ale jeździć nie miałem okazji.  :(

 

Mnie z kolei zastanawia czy miał ktoś doświadczenie z obustronnym pomiarem stages? Widzę ze dostępne są te pomiary z korbą Ultegra 8000. Pewnie lewa korba to standardowy stages. Tyle ze zestaw poszerzony o prawą korbę.



#1187 kal800

kal800
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 21 styczeń 2018 - 09:48

No i ciekawostka - wczoraj zrobiłem przeszło godzinny trening - to samo miejsce, tylko że trenażer w rogu sali a nie na środku. Kadencję i moc miałem non stop wyświetloną i zero problemów - ani razu nie stracił łączności z E1000. Baterii w mierniku nie wymieniałem, Garmina też ani nie ładowałem ani nie przestawiałem od ostatniego treningu, więc chyba jednak to kwestia zakłóceń.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Road - Pinarello Dogma 60.1 2009 

Tri - S-Works Shiv 2017


#1188 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 styczeń 2018 - 10:07

https://www.sklep.ve...cy-na-korbe/424

 

cena? dwie strony? całkiem nieźle



#1189 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 22 styczeń 2018 - 10:11

Witam kolegów,

już raz pisałem kilka dni temu ale kliknąłem wyślij i.. okazało się, że nie jestem zalogowany i szlag trafił moje wypociny ;)

Otóż czestotliwość pracy ant+ to 2,47GHz. Teraz korba i licznik mają swoje chipy, które muszą być zestrojone. Tj. jak dostrajanie radio do danej czętotliwości. Tutaj o prawidłowe zestrojenie dbają kwarce i chipy. Z czasem elementy odpwiadajace za takotwanie sie starzeją i następuje pewne rozstrojenie albo w jedną albo w drugą stronę. Zwłaszcza, że kwarce są zblokowane kondensatoreami i całość pracuje w skerajnych temperaturach od ujemnych do upalnych.

Jeśli sygnały są słabe to z czasem ramki zaczynaja się gubić gdy nadajnik jest odstrojony w jedną stronę a licznik w drugą.

Dlatego różne kombinacje z różnymi licznikami i korbami różnięe sie zachowują i nie ma tu żadnej reguły. Jak korba będzie odstrrojona w dół i liczniuk w dół to mogą ze sobą bardzo ąłdnie grać natomaist każde oddzielnie z innym urządeniem bedzie gubiło sygał.

Stara generacja chipów ant+ nadawała z mocą, którą można było zadać programowo i wtedy był tylko jeden chip ant+ nRF24AP1 i był stosowany w nadajnikach jak i odbiornikach. Teraz jest ich już dużo więcej. Nowsze już same decydują o sile nadawania dostrajając moc w taki sposób żeby była na granicy trwania transmisji. Chodzi tutaj o maksymaną oszczędnosć energii.

Teraz jaka taka para pracuje na granicy to wystarczy żeby odezwał sie router Wifi, telefon czy jakieś inne urządenie pracujące także na 2,4Ghz i może spowodować zgubienie ramek. 2,4Ghz to Wifi, Buletooth i sporo innych urządzeń.

ANT+ Power nadaje 4x na sekundę, dodatkowo protokoły transmisji przewidują możliwość gubienia ramek i tryb nadawania mocy jest narastajacy. Tzn. jeśli generujemy równo 200 watów to ant+ Power nadaje w kolejnych krokach 200,400,600,800,1000 itd.

Jeśli jakieś ramki sie zgubią to licznik jest wstanie odtworzyc brakujące. Anteny są kierunkowe i podczas obracania korby są martwe słabe strefy emitowania synału.

Teraz jeśli sygnał sie gubi tzn. że transmisja jest naprawdę słaba.

Jakość sygnału można sobie sprawdzić za pomocą telefonu z ant+ i aplikacji iFora (ten od ipBike) jest aplikacja która wyświetka w % jakość sygnału ant+. 

Robiłem sobie testy nadawania. Dwa Garminy 810 sparowane z jednym watomierzem leżące ok 20cm od korby. Raz na ileś tam naście/dziesiat minut albo jeden albo drugi potrafił zgubić na kilkanaście sekund transmisji. Co ciekawe to każdy w innym momencie. Wniosek taki, że korba ładnie i systematycznie nadawała tylko z Garminami się coś działo. Podejrzewam, że słaby sygnał GPS, który mam w piwnicy powodowł, że procki w Garmianch całą swoją moc obliczeniową kierowały na wyliczenie i ustalenie pozycji bo ona była priorytetowa a reszta w tym momencie nie ważna.

 

Kiedyś testujac anteny w swoim watomierzu padło na kiepski wariant. Waty był łdne i niby wszytko grało. Po 10 minutach sygnał sie zgubił całkowicie. Jazdę kontynuowałem. Jak przejeżdzał samochód to waty się pojawiały :) Sygnał odbijał sie od auta i trafiał do licznika :)


  • puchaty lubi to

#1190 Gosc_darek71_*

Gosc_darek71_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2018 - 11:05

Cześć, już od jakiegoś czasu poważnie zastanawiam się nad zakupem pomiaru mocy i mimo, że wartość inwestycji trochę mnie przeraża  (tak wiem, że teraz to i tak jest znacznie mniej niż było dawniej) chcę to zrobić aby zakup nie przekraczał wartości połowy rowera czyli coś ok 2 no max 2,5tyś pln.

 

Chce mieć miernik działający zawsze (a nie tylko jak jest sucho) bez konieczności systematycznych kalibracji i dość TANI. Proszę Was i o pomoc bo gubię się w ilości rodzajów suportu i wariantów mierników. I teraz do rzeczy…

Mam suport Sram Rival GXP korba  175mm, tarcze 50/34, oznaczenia na koronce BSA 51-09 a z drugiej strony BSA 52-09. Jeżdżę z garminem po ant+.

 I myśle o zakupie:

- power2max NGeco w zestawie z korbą tylko jaką najlepiej wybrać z którym p2m???

- lub pedaly Favero Assioma –nie ma problemu z montażem ale stać mnie tylko na pomiar z jednej strony i dojdzie zmiana bloków bo teraz mam shimano SPD light.

 

Co proponujecie?



#1191 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 24 styczeń 2018 - 11:09

Favero. Możesz przekładać łatwo, z czasem zrobić opcję 2x.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka



#1192 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 styczeń 2018 - 12:09

Mam suport Sram Rival GXP korba  175mm, tarcze 50/34, oznaczenia na koronce BSA 51-09 a z drugiej strony BSA 52-09. Jeżdżę z garminem po ant+.

 I myśle o zakupie:

- power2max NGeco w zestawie z korbą tylko jaką najlepiej wybrać z którym p2m???

 

A po co z korbą? Potrzebna zmiana korby czy po prostu nie wiesz, że wystarczy kupić pająk do korb Sram'a z pomiarem mocy NG Eco?

SR110_01_06.jpg

Odkręcasz stary pająk (3 śruby), odkręcasz tarcze od starego, przekręcasz do pająka z miernikiem, przykręcasz pająk z miernikiem do korby i jeździsz na starej korbie.

 

No chyba, że masz starego Rivala z pająkiem zintegrowanym z korbą, to w/w niestety wymienić się nie da...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1193 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 24 styczeń 2018 - 12:14

Prozor, darek71 nie napisał czy ma korbę z odkręcanym pająkiem :)



#1194 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 24 styczeń 2018 - 12:20

No właśnie dopisałem ostatnie zdanie... Podał mało ważne napisy na tarczach, a nie opisał jaki ma dokładnie typ korby...


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1195 Gosc_darek71_*

Gosc_darek71_*
  • Gość

Napisano 24 styczeń 2018 - 12:57

tak mam stary nieodkręcany pająk, coś podobne do tego

255bpq_rival.jpg



#1196 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 24 styczeń 2018 - 13:32

darek71 to musiałbyś szukać korby np. Sram S900 (mam taką u siebie z miernikiem) lub Sram Rival 22 https://rowerplus.pl...&results=23?s=0

Do tego jeszcze dochodzi cena miernika mocy to już tak korzystnie cenowo nie jest.



#1197 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 styczeń 2018 - 13:40

do tego ciezko powiedziec czy ngeco to dobry zestaw na deszcz, niekoniecznie z ta gumowa zakrywka na baterie.

Chyba bym sie zastanawial nad type-s bardziej.



#1198 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 24 styczeń 2018 - 13:59

Mam NGEco, jeździłem kilka razy w deszczu, myłem rower opryskiwaczem ogrodowym nic złego z miernikiem się nie działo.


  • mess lubi to

#1199 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 24 styczeń 2018 - 14:07

ja tez mam, oceniam po tym co podytykalem i posciagalem, wiec ufam, i mam nadzięję, że masz rację :D



#1200 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 24 styczeń 2018 - 14:35

Ten kawałek gumy nie wygląda jakby miał chronić przed zalaniem, ale widocznie chroni. Manual https://www.power2ma...-manual-ENG.pdf strona 10, punkt 9.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.