Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#1221 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 29 styczeń 2018 - 19:44

robił ktoś upgrade Power2max  Ngeco?

Są trzy opcje:

balans lewa - prawa noga,

płynność pedałowania,

torque - zależność wytwarzanej mocy od osiąganej kadencji?

każda z opcji, po 50 jurków.

 

O balansie ktoś już pisał, to nie jest prawdziwy balans, tylko estymacja. Pozostałe nie wydają mi się zbyt przydatne.



#1222 przemonr1

przemonr1
  • Użytkownik
  • 419 postów
  • SkądKobiernice

Napisano 29 styczeń 2018 - 22:10

O balansie ktoś już pisał, to nie jest prawdziwy balans, tylko estymacja. Pozostałe nie wydają mi się zbyt przydatne.

 

Oczywiście że estymacja, nie ma innej możliwości w przypadku tensometrów umieszczonych jedynie w pająku. Z drugiej strony ta informacja i tak sporo mówi o sposobie pedałowania. Idealnie byłoby generować taką samą moc w obu połówkach ruchu korby. Wiedziałem że mam z tym problem, okazało się że różnica przy normalnym pedałowaniu waha się od 4 do 12%, dzięki danym staram się nieco skorygować ten problem.



#1223 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 07 luty 2018 - 19:54

Nie chce ktoś sprzedać pomiaru mocy? :)



#1224 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 08 luty 2018 - 09:37

Potwierdzam. Ja nie chcę.  :P


  • puchaty lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1225 puchaty

puchaty
  • Użytkownik
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 luty 2018 - 10:07

------------ QUOTE ----------
kris91:
Nie chce ktoś sprzedać pomiaru mocy? :)
-----------------------------

Ja.
----------------------------------------------------------------------



#1226 superfrog

superfrog
  • Użytkownik
  • 143 postów

Napisano 08 luty 2018 - 13:17

W sumie to i ja mogę nie sprzedawać.

#1227 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 08 luty 2018 - 14:32

Też nie chcę. Quarqa nie oddam.

#1228 robsohn

robsohn
  • Użytkownik
  • 44 postów
  • SkądBełchatów

Napisano 11 luty 2018 - 19:53

Bardzo dużo stron gdzie zachwalacie P2M Ngeco. A jakieś opinie na temat Garmin Vector 3s? Z tego co czytałem to instalacja mega prosta, możliwość szybkiego przerzucenia na inny rower.

Jedynie czego nie rozumiem to jaka jest różnica pomiędzy pomiarem mocy na pająku a lewym pedałem. I tu i tu urządzenie po jednej stronie, więc główkuje, że moc jest jakoś uśredniana. Z góry dzięki za wytłumaczenie lub jakiś link gdzie jest to sensownie opisane.

#1229 sirkozi

sirkozi
  • Użytkownik
  • 2297 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 11 luty 2018 - 20:25

https://www.dcrainma...17-edition.html

 

Pomiar w pająku, a w pedale czy ramieniu korby to dwie różne bajki. W pająku masz moc z obu nóg, zębatki przecież przekazują całą moc jaką generujesz. Analogicznie z pomiarem w piaście tylnej. Nie jesteś jednak w stanie stwierdzić ile mocy generują poszczególne nogi. Pomiar w pedale wskazuje moc z danej nogi i mnoży ją x2. Problem pojawia się jeśli masz jedną nogę słabszą, wtedy szacowanie mocy jest niedokładne. Jeśli potrzebujesz mocy całościowej, z podziałem na nogę L/P, to tutaj rozwiązaniem są pomiary w obu pedałach lub obu ramionach korby.

 

 


  • mess lubi to

#1230 Gosc_marcino_*

Gosc_marcino_*
  • Gość

Napisano 11 luty 2018 - 23:45

Nie chce ktoś sprzedać pomiaru mocy? :)

 

Zmieniam ronde 6800 na ronde r8000, jeżeli interesuję Cie długość 172,5 to pisz.



#1231 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 11 luty 2018 - 23:50

Czy zgodziłbyś się je wypożyczyć na test porównawczy? Szczegóły do dogadania na prv.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#1232 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 12 luty 2018 - 07:08

https://www.dcrainma...17-edition.html

 

Pomiar w pająku, a w pedale czy ramieniu korby to dwie różne bajki. W pająku masz moc z obu nóg, zębatki przecież przekazują całą moc jaką generujesz. Analogicznie z pomiarem w piaście tylnej. Nie jesteś jednak w stanie stwierdzić ile mocy generują poszczególne nogi. Pomiar w pedale wskazuje moc z danej nogi i mnoży ją x2. Problem pojawia się jeśli masz jedną nogę słabszą, wtedy szacowanie mocy jest niedokładne. Jeśli potrzebujesz mocy całościowej, z podziałem na nogę L/P, to tutaj rozwiązaniem są pomiary w obu pedałach lub obu ramionach korby.

Dodam, że przy jednostronnym mierniku mocy, moce chwilowe kilku sekundowe a może nawet te 10-sekundowe mogą być niedokładne.

Chcesz zmierzyć interwał kilkusekundowy. Np. zaczynasz "strzał" z lewej nogi i kończysz lewą - moc zawyżona tego strzału. To samo w drugą stronę, zaczynasz z prawej i kończysz prawą moc zaniżona.

Na wykresie również czas takiego strzału będzie niedokałdny. Licznik doda nam lub odejmie pół obrotu korby. Trzeba wtedy klikać lapa..ale to kłopot jest.

Przećwiczyłem to kiedyś na takim jednonożnym wskaźniku mocy. Ergomo się nazywał.

Ciekawi mnie jak to jest z tym różnym rozłożeniem mocy na obie nogi. Wydaje mi sie, że lata treningu w sposób naturalny rozkładają ją po równo. 

Przeszkodą może być koordynacja nerwowa mieśni jednej nogi ale ona też się po latach "dociera".

Jak jedna noga jest słabsza to bardziej dostaje w kość i sie po czasie dostosowuje.

A co do tej... koordynacji. Płynne pedałowanie polega równeiż na tym, iż potrafimy rozluźniać mieśnie, które nie pracują w danej fazie obrotu korby. Zima i trenażer ładnie się do tego nadają. Można sobie pooglądać/nagrać jak falują nasze mieśnie podczas jednego obrotu korby. Wszystko widać jak na dłoni. Każdy miesień dokałdnie widać jak pulsuje podczas pracy.

Lata treningów same to ułożą ale jak ktoś chce przyśpeiszyć to czemu nie?



#1233 dery

dery
  • Użytkownik
  • 24 postów
  • Skądck

Napisano 12 luty 2018 - 07:25

Ktoś się orientuje jakie zmiany są w nowym stagesie v3 w porównaniu do v2?



#1234 marb

marb
  • Użytkownik
  • 288 postów
  • Skądsouth

Napisano 12 luty 2018 - 08:29

Ciekawi mnie jak to jest z tym różnym rozłożeniem mocy na obie nogi. Wydaje mi sie, że lata treningu w sposób naturalny rozkładają ją po równo. 

Przeszkodą może być koordynacja nerwowa mieśni jednej nogi ale ona też się po latach "dociera".

Jak jedna noga jest słabsza to bardziej dostaje w kość i sie po czasie dostosowuje.

 

U mnie po wypadku (złamana szyjka kości udowej) prawa noga jest krótsza o jakieś 1,5 cm, poza tym noga ma zaburzoną rotację i "ucieka" na zewnątrz. 

Po założeniu dwustronnego miernika w pedałach wyszło iż przeciętnie lewa noga generuje 56 procent mocy a prawa 44, przy czym przy dużym obciążeniu różnica spada (tak mniej więcej 52/48) a przy małym obciążeniu rośnie (nawet ponad 60/40). 

Wydaje mi się iż nawet przy zdrowych nogach może wystąpić różnica mocy pomiędzy nogami w zależności od obciążenia i jednostronny miernik zaburzy wyniki pomiarów. 



#1235 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 12 luty 2018 - 09:23

U mnie po wypadku (złamana szyjka kości udowej) prawa noga jest krótsza o jakieś 1,5 cm, poza tym noga ma zaburzoną rotację i "ucieka" na zewnątrz. 

Po założeniu dwustronnego miernika w pedałach wyszło iż przeciętnie lewa noga generuje 56 procent mocy a prawa 44, przy czym przy dużym obciążeniu różnica spada (tak mniej więcej 52/48) a przy małym obciążeniu rośnie (nawet ponad 60/40). 

Wydaje mi się iż nawet przy zdrowych nogach może wystąpić różnica mocy pomiędzy nogami w zależności od obciążenia i jednostronny miernik zaburzy wyniki pomiarów. 

..ciekawe.. to tak jakby ta słabsza wcale nie była słabsza tylko się... "migała" od lajtowej pracy ;)

Może to w głowie siedzi? Wiesz, że z nią było coś nie tak i ją podświadomie oszczędzasz a jak już idzie ostro to pełna para w kotły bez zmiłuj się :) 



#1236 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 636 postów

Napisano 15 luty 2018 - 18:43

Marcino - sprzedajesz swój pomiar mocy? To jest na jedną czy dwie strony?
Using Tapatalk

#1237 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 15 luty 2018 - 19:36


Ciekawi mnie jak to jest z tym różnym rozłożeniem mocy na obie nogi. Wydaje mi sie, że lata treningu w sposób naturalny rozkładają ją po równo. 

Przeszkodą może być koordynacja nerwowa mieśni jednej nogi ale ona też się po latach "dociera".

Jak jedna noga jest słabsza to bardziej dostaje w kość i sie po czasie dostosowuje.

A co do tej... koordynacji. Płynne pedałowanie polega równeiż na tym, iż potrafimy rozluźniać mieśnie, które nie pracują w danej fazie obrotu korby.

 

Kolega u mnie w teamie jest fizjoterapeutą i pracuje też w dość znanym w wawie labolatorium testowym. Oczywiscie sprawdzaja na cyclusie który jest mega dokładny. Tak jak opowiadał, ludzie przychodzą ze swoimi miernikami dodatkowo, w tym jednostronne nie są rzadkością. I teraz o ile nie było żadnej kontuzji, bo wg niego tylko w tym przypadku ma sens inwestowanie w pomiar, który mierzy nogi oddzielnie, to głównym czynnikiem wpływającym na poprawność wskazania mocy stages była technika pedałowania. U ludzi ze słabą techniką ugniatających kapuchę rozbieżności były największe, u ludzi którzy ładnie kręcili na przyzwoitej kadencji stages mierzył bardzo dokładnie.


  • big75 lubi to

#1238 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 17 luty 2018 - 23:36

Najgorsze w miernikach jednostronnych jest to, że balans mocy nóg nie jest stabilny z jazdy na jazdę, czy nawet na przestrzeni jednej dłuższej lub bardziej intensywnej jazdy. Np. zmęczenie mięśni po interwałach potrafi konkretnie zamieszać balansem (u mnie potencjalne niedokłądności z tego płynące sięgają nawet 10% i potrafią się nawarstwiać na przestrzeni tygodnia). Dlatego nigdy nie można mieć do nich 100% zaufania (dałbym im jakieś 80% na oko ;)).

#1239 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 20 luty 2018 - 21:22

A to jednostronne mogą jakikolwiek balans zmierzyć? Jak?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1240 Andrew_wojownik

Andrew_wojownik
  • Użytkownik
  • 41 postów

Napisano 21 luty 2018 - 22:43

Potrzebuję wymienić duży blat w swoim p2m S fsa gossamer, kupiłem duży blat z przodu 48t ze Stronglighta(110 bcd, 5 bolców, niby pod fsa...) i łańcuch ociera w dolnej połowie kasety jak mam małą zębatkę z przodu wrzuconą tak, ze nie da się tego używać... Niestety w PL nikt fsa nie handluje..., znacie jakieś zamienniki, które będą działały, bo jeszcze trochę to przerobię go na 1x11...?





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.