Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#1361 Lukasio

Lukasio
  • Użytkownik
  • 136 postów
  • SkądLeg/ Wro

Napisano 29 maj 2018 - 09:17

Proszę o pomoc użytkowników Stages LR wersji drugiej. W ostatnich dniach zdarzyło mi się, że podczas dłuższego treningu stages zaczął zaniżać pomiar mocy. Podjazd 10%, moja i roweru waga w sumie 85kg a tu moc 180-200W. Po ponownej kalibracji i apką stagesa i Garminem ten sam podjazd 300-350W. Czyli bardziej realnie. Wskaźnik kalibracji (w ogóle co on oznacza) raz 950 innym razem 1030. Czy wysokie temperatury (30 stopni) mają wpływ na zmianę wskazań? Dodam, że wymiana baterii i aktualizacja softu nie pomogła. Dziękuję.

#1362 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 29 maj 2018 - 13:57

SRM’s new EXAKT Power Meter Pedals - jak widać SRM zaczyna robić mierniki mocy nie tylko w korbie. Pedały Look, aczkolwiek cenowo najdroższe na rynku. 1,4 tysiaka  eurosów... Ale z tego co widzę to z PC8, który osobno też swoje kosztuje. Marka premium... 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1363 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 01 czerwiec 2018 - 17:55

P2M NGeco kupiony we wrześniu 2017. Dopiero dzisiaj wymieniłem w nim baterię.



#1364 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 03 czerwiec 2018 - 20:19

Jestem cienki. Chce kupić pomiar mocy i zacząć coś robić z tym. Ma ktoś jakieś świeże opinie o 4iii power meter? Cena zeszła do okolic 1600 zł za pomiar jednostronny i tyle za pomiar mogę dać nie więcej. Orientuje się ktoś jak z trwałością tego pomiaru? Jak długo taki pomiar jest zdatny do użytku?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka



#1365 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 637 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:06

Kup INPEAK, polski produkt i polska myśl techniczna, wspieraj polski produkt ;-) Masz na miejscu gwarancje i wsparcie, a firma cały czas sie rozwija. ;-)
Using Tapatalk

#1366 -pytoon-

-pytoon-
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:15

Z tym rozwojem to jest tak, że wybrałem P2M po rozmowach z właścicielami firmy. 0 rzetelnych testów i informacji o urządzeniu. Jedyne informacje można znaleźć w laurkach sponsorowanych na które stawia firma. Inna sprawa to dalej jest półmiernik. Może kiedyś kupię do MTB kiedy ktoś porówna wyniki pomiarów z innymi urządzeniami. Póki co to loteria, bez wiedzy o żywotności produktu. Pytanie czy zacznie się to odklejać jak Stages od ramion korb? Na to pytanie właściciele mi nie potrafili odpowiedzieć.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka



#1367 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:16

Ma ktoś jakieś świeże opinie o 4iii power meter? Cena zeszła do okolic 1600 zł za pomiar jednostronny i tyle za pomiar mogę dać nie więcej. Orientuje się ktoś jak z trwałością tego pomiaru? Jak długo taki pomiar jest zdatny do użytku?

 

Ponad 2 lata i działa

 

( niedawno ostry deszcz, troche wody  do środka się dostało chyba przez pokrywkę baterii , była lekko wilgotna, pomiar świrował tzn. pokazywał kadencję ,  mocy nie  -sama wymiana baterii nie pomagała ----ale wyciągnąłem baterie ,zostawiłem tak otwarte na noc  i wszystko się samo naprawiło- tzn. wyschło )



#1368 czarusblitz

czarusblitz
  • Użytkownik
  • 637 postów

Napisano 03 czerwiec 2018 - 21:39

Pytonn wrote:

"Z tym rozwojem to jest tak, że wybrałem P2M po rozmowach z właścicielami firmy. 0 rzetelnych testów i informacji o urządzeniu. Jedyne informacje można znaleźć w laurkach sponsorowanych na które stawia firma. Inna sprawa to dalej jest półmiernik. Może kiedyś kupię do MTB kiedy ktoś porówna wyniki pomiarów z innymi urządzeniami. Póki co to loteria, bez wiedzy o żywotności produktu. Pytanie czy zacznie się to odklejać jak Stages od ramion korb? Na to pytanie właściciele mi nie potrafili odpowiedzieć."

Zakładam, że odpowiedź dotyczyła mojej odpowiedzi czyli pomiarów na ramieniu korby. Cena Pwr2max zauważ wykracza prawie że dwukrotnie budżet autora wątku, kolejna sprawa to, że nie zgodziłbym sie że to pomiary jednostronne to polmiernik, jeśli korzysta sie z jednego systemu to dane są jaknajbardziej ok dla użytkownika, ktory sam widzi postęp z tygodnia na tydzien, miesiac na miesiąc, rok na rok itd.... Z samą dokładnością nie jest tak, źle, jest pełno testów w necie chocby chinskiego miernika Xcadey w porównaniu do innych topowych i nie wypadł źle. Zakładam że Inpeak jest lepszy i na miejscu. Jeśli ktoś nie cierpi na brak gotówki też stawialbym na P2m.
Using Tapatalk

#1369 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 09:25

34505720_2023227084386407_71393973530011
 

Niby niewinna fotka ale prawdopodobnie pokazuje proces zerowania mierników Shimano przed startem etapu (fizycznym przyciskiem na obudowie). Wiadomo było, że Sky ma je na wyposażeniu ale wygląda na to, że w coraz większym stopniu zaczynają z nich korzystać kosztem Stages (skoro dwóch liderów ma je na rowerach podczas Dauphine).



#1370 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 09 sierpień 2018 - 07:38

TeamZWatt "ustalił "cenę na swój miernik mocy na poziomie <€400, czyli €392 za miernik Zpider Power Meter oparty na korbie FSA Gossamer (i €1142 za Zpider Carbon Power Meter - korbaFSA K-Force Light). Suport BB386EVO, można zainstalować w rowerach z suportami:

(wideo serwisowe FSA na YT)

Instrukcja montażu/obsługi:  user manual.

Jest możliwość uzyskania miernika (tej tańszej korby) za €250 pod warunkiem wzięcia udziału w testach: 100 osób, test 20 min FTP wykonywany 1x w miesiącu (decyduje kolejność zgłoszeń). 

W porównaniu do pierwszej wersji miernika, który był odpowiednikiem Stages, te nowe są miernikami w pająku korby dostosowanego do tarcz shimanowskich na 4 śruby (110 BCD). Ładowanie bezprzewodowe (indukcyjne, ładowarka magnetyczna), dokładność 2%.

 

Gdzie jest haczyk? To co może się mało podobać (albo wcale), to konieczność wnoszenia przez 24 mc opłaty serwisowej, której koszt wynosi jednorazowo €210,65 lub €8,78/mc,  jeśli przekazuje się dane z jazdy (dane zarejestrowane w aplikacji  - co najmniej 30 minut/mc) to obniżają opłatę o połowę do €4,39/mc. Dzięki temu pewno uzyskują informacje niezbędne do poprawienia działania miernika, ale winduje to koszt zakupu miernika z €400 do €610, a to już przestaje być tak atrakcyjne jak na początku.

Wytłumaczenie "konieczności" wnoszenia subskrypcji dostępne jest tutaj.

Bez abonamentu miernik po kilku jazdach będzie tylko dość kosztownym pomiarem kadencji. Małą pociechą jest "zabezpieczenie antykradzieżowe" i możliwość informacji dla właściciela prób zarejestrowania miernika przez ewentualnego złodzieja.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1371 jurarunner

jurarunner
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 09 sierpień 2018 - 08:16

To za te pieniądze jest teraz FSA Powerbox. Bez abonamentu, pełna korba. Myślę, że to żaden interes. A tak ładnie się zapowiadało ;-)

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka



#1372 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 19:26

Witam
Panowie napisze tutaj bo mam problem. ..
Posiadam od roku pomiar mocy 4iiii na lewe ramię. Wczoraj podczas jazdy zauważyłem ze pomiar zaczął zanizac np jadąc 30km pokazuje 100 W. ..dodatkowo dzisiaj podczas próby kalibracji cały czas wyskakuje błąd kalibracji 20. Nic się nie da skalibrować i dalej zanizac Waty. ..czy ktoś może posiada taki pomiar i miał podobne problemy? Pozdrawiam

#1373 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 15 sierpień 2018 - 19:34

Ja mam i też mi świruje- tzn. jeden dzień działa drugi nie tzn.np.  pokazuje tylko kadencję bez mocy, albo moce zaniżone totalnie albo typu 1200 w ( gdzie jadę w ten moment  może 300 max )

 

( przykładowo dzisiaj jazda pierwsze 60 km normalna jazda a 4iii pokazywał  ca 30-100 w czyli odpowiadające spacerkowi i nagle się obudził i kolejne 100 km już ok

 

 Pewnie się woda dostała.

 

( czasem błąd kalibracji czasem 10 ok , generalnie do kitu )

 

 

Jaki jest okres  gwarancji 1 czy 2 lata ???

 

 



#1374 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 15 sierpień 2018 - 19:38

Kurcze mi przez rok działał Ok i bylem zadowolony. ..Ja w deszczu nie jeżdżę także wilgoć wykluczam...

#1375 big75

big75
  • Użytkownik
  • 1560 postów
  • Skądpolska

Napisano 15 sierpień 2018 - 20:25

no mi 2 lata ale kończy żywot chyba 



#1376 Kolunio

Kolunio
  • Użytkownik
  • 334 postów

Napisano 17 sierpień 2018 - 14:07

Napisałem do producenta odnośnie problemów... Przysłał informacje żeby zrobić aktualizację oprogramowania oraz oczywiście standardowo sprawdzić baterie oraz blaszki w pokrywke i w ramieniu. U mnie te wszystkie rzeczy są ok także czekam dalej na rozwój wydarzeń. ..Ja kupowałem w UK w sklepie ribblecycles. Napisałem również do nich ale zero odpowiedzi jak narazie...

#1377 Zawrom

Zawrom
  • Użytkownik
  • 324 postów
  • SkądRacibórz

Napisano 19 sierpień 2018 - 20:11

Cześć . Gdzie można kupić ośkę do powertapa sl+ ?



#1378 przemolinko

przemolinko
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Skądosw

Napisano 22 sierpień 2018 - 17:11

Witam.

Co myślicie o tym merniku?
Warto? Brać tylko na jedną stronę czy opłaca się dopłacić za dwie?

Cena z przesyłką na 1 stronę to ok. 750zł


https://www.indiegog...through-price#/

#1379 przemolinko

przemolinko
  • Użytkownik
  • 57 postów
  • Skądosw

Napisano 22 sierpień 2018 - 17:11

Witam.

Co myślicie o tym merniku?
Warto? Brać tylko na jedną stronę czy opłaca się dopłacić za dwie?

Cena z przesyłką na 1 stronę to ok. 750zł


https://www.indiegog...through-price#/

#1380 jurarunner

jurarunner
  • Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 22 sierpień 2018 - 17:31

Ja bym się wstrzymał bo momentu jak pojawiają się jakieś sensowne recenzje, testy. Różnie to z tymi pomysłami z Kickstarter bywało.

Wysłane z mojego Moto G (5) Plus przy użyciu Tapatalka





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.