Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomiar Mocy - Sprzęt (Tylko Sprzętowe Mierniki Mocy!)

PowerTapPower2MaxSRM Quarq Stages Polar i inne.

2470 odpowiedzi w tym temacie

#1341 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 29 marzec 2018 - 09:29

Zobacze czy aktualizacja pójdzie po wymianie baterii. Dziś rano wyjąłem i włożyłem baterię jaka była z miernikiem. Wczoraj pokazywał 39%, dziś 19%.

 

1415chris tak apka dla czujników z BT.



#1342 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 29 marzec 2018 - 10:08

Dzieki, trzeba bedzie odkladac na NG :)

u mnie na bb90 musialem wywalic ta falowana podkladke i jest rowno na styk. też posiłkowałem się gumowym młotkiem, wszystko gra :)

Ta falujaca podkladka jest do wstepnego obciazenia lozyska.

Bez niej trzeba uwazac aby zbyt mocno ich nie skontrowac. Faktycznie nie wyglada to zbyt ciekawie.

 



#1343 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 marzec 2018 - 13:06

moj serwis jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, ufam bezgranicznie :D



#1344 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 13:40

Czy ktoś z użytkowników Power2Max miał problem z wzbudzeniem miernika? Kręcę korbą i nic się nie dzieje. Problem rozwiązuje wyjęcie i włożenie baterii ale chyba nie chodzi o to aby przed każdą przejażdżką robić taki rzeczy. Po wzbudzeniu i połączeniu z garminem nie było żadnych problemów. Pomiar działał bez żadnych przerw i nie zauważyłem jakiś dziwnych skoków/spadków mocy.  Teraz po jakiś 20 minutach bezczynności pomiar ponownie nie chce się uruchomić.

 



#1345 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 30 marzec 2018 - 15:21

hmm, ja nie mam tego, zakręcie korbą i zaczyna migać.



#1346 KMQ

KMQ
  • Użytkownik
  • 829 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 15:27

Dokladnie, u mnie tez blyskawiczie laczy sie z garminem, wprawdzie od kilku dni mam monit ze bateria w pomiarze slaba ale ponoc to wina firmware w P2M

#1347 Piwonia

Piwonia
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 30 marzec 2018 - 15:49

Ponownie zaktualizowałem pomiar i kilkukrotnie co jakieś 25 minut przeprowadzałem test 'wzbudzania" pomiaru. Obecnie wszystko jest OK. Zapewne coś nie do końca dobrze się zaktualizowało. Później zobaczę czy problem ten nie występuje po dłuższym okresie czuwania pomiaru. 



#1348 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 31 marzec 2018 - 13:13

https://cpofficial.c...-on-the-market/

 

Jeśli nie było info to jest. Chyba najtańszy na rynku obecnie. Jedyny problem jaki widzę, to zwiększenie i to znaczne Q-factora :(


  • Senninho lubi to

#1349 -pytoon-

-pytoon-
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 19:46

Zostałem dzisiaj mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem P2M NGEco. Zamówienie złożyłem w poniedziałek poprzez zapłatę kartą kredytową. Koszt zakupu pomiaru z korbą FSA Gossamer 24, dodatkowej klapki na baterię oraz kolorowej naklejki z przesyłką wyniósł 519,90 euro, co jest równe 2 247,48 zł po przewalutowaniu – taką kwotę pobrał bank czy tam MasterCard. Na obecną chwilę chyba ciężko jest znaleźć coś tańszego.

 

Z jednej strony bardzo podoba mi się korba FSA z drugiej razi mnie w oczy przerwa pomiędzy lewym ramieniem a wkładem suportu. Z tego, co wyczytałem ma ona wynosić pomiędzy 1,5 mm a 2,2 mm. U mnie jest to około 2 mm. Efekt częściowo naprawia czarna powyginana podkładka. Jednak wołałbym, aby wszystko było bardziej na styk. Do tego dość ciężko lewę ramie wchodzi na oś. Podobne rozwiązanie ma SRAM (lub miał) i działało to zdecydowanie przyjemniej. Chyba, że coś osobiście źle zrobiłem.

 

9ywglgher4y2_t.jpg

fekf6j4yc1xr_t.jpg

 

Zamówiłem naklejki w dwóch kolorach i cieszę się, że nie została ona naklejona przed wysłaniem. Po zamontowaniu doszedłem do wniosku, że kolor, który miał chyba pasować jednak jest tym właściwym.

 

be4n3sllxt8v_t.jpg

 

Zapewne to kwestia telefonu, ale czasami mam problem z aplikacją P2M. ostatecznie udało mi się zaktualizować pomiar i chyba wszystko jest OK.

 

FSA Megaexo pasuje do suportów Shimano jednak ich włożenie oraz usunięcie to jest jakiś koszmar. Gdy tylko obecny wkład suportu wzionie ducha przesiadam się na FSA. Powiedzcie mi czy delikatne wybijanie młotkiem gumowym korby z ciasnego suportu nie wpływa chyba negatywnie na sam pomiar? Da się go wycisnąć przy zastosowaniu odpowiedniej siły jednak w przyszłości chciałbym użyć gumowego młotka.

 

Na koniec chyba najważniejsza rzecz, czyli cyferki wyświetlające się na komputerku. Podpiąłem rower do trenażera i chwilę pojeździłem. Ustawiłem początkowo średnią moc z 3 sekund i to, co zobaczyłem było dla mnie osobiście absolutną nowością. Skoki o kilka watów a nie tak jak przy Stages po kilkadziesiąt. Wskazania pomiaru wyglądają również fantastycznie bez kilkusekundowego uśredniania mocy. Nie wiem jednak czy sam miernik już nie uśrednia mocy z 3 sekund. Kiedyś coś mi się o uszy obiło, że tak działały pomiar P2M. Nie wiem jak to w tej chwili wygląda, ale tak czy siak jestem zachwycony.

Race Face ma w ofercie podkładki do korb o grubości 1 mm. Możesz spróbować dołożyć jedną po stronie napędu, wtedy zrobi się ciaśniej po drugiej stronie.



#1350 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2018 - 20:03

pytanko, zrobiłem firmware update mojego p2m, czy powinienem teraz zrobić Factory Reset?



#1351 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 05 kwiecień 2018 - 21:06

Factory reset nie robiłem po update. Jedynie przed każdą jazdą kalibruje miernik jak Garmin zawoła ;)



#1352 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2018 - 22:49

tego też teoretycznie nie trzeba robić, chociaż robię to :D



#1353 celar

celar
  • Użytkownik
  • 211 postów
  • Skądkraków

Napisano 06 kwiecień 2018 - 10:50

Wysyłał ktoś może Powertapa do kalibracji?



#1354 Acid

Acid
  • Użytkownik
  • 20 postów

Napisano 26 kwiecień 2018 - 20:21

Panowie mam pytanie, czy korbę  stages przykręcać tylko i wyłącznie kluczem dynamometrycznym (tak zresztą podaje producent) czy ryzykować na czuja? 



#1355 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8554 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 27 kwiecień 2018 - 06:08

Ryzykować nie ma czym, bo niczego nie zepsujesz - ale nie zdziwię się, jeżeli moment obrotowy ma wpływ na pomiar. Dlatego użyłbym dynamometru.

 

Nie bądź żyła, daj zarobić dyszkę serwisowi ;)


  • Prozor lubi to

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#1356 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 27 kwiecień 2018 - 08:59

https://cpofficial.c...-on-the-market/

 

Jeśli nie było info to jest. Chyba najtańszy na rynku obecnie. Jedyny problem jaki widzę, to zwiększenie i to znaczne Q-factora :(

 

Z wpisu u DCRainmakera to jeszcze w powijakach. Reklamują się dość mocno, wykupując płatne prezentacje np. u GCN, ale w tych prezentacjach w roli głównej występuje sztuka będąca płytką elektroniki, obudowa, bateria i opakowanie. Fizycznie tego jeszcze nie można było po wkręceniu w korbę używać, bo... nie działa. A to co działa, to wygląda tak:

image_thumb-23.png

 

Troszkę odbiega od tego co ma być w finalnej wersji, prawda? ;)

Niby może do jesieni skończą, ale znając życie (jako tako...) to realnym terminem może być raczej wiosna 2019 roku. O ile uda im się zrealizować projekt. Szczerze mówiąc trzymam kciuki, bo zwiększenie Q-factor o 16mm nie jest wielką tragedią (ponoć myślą o dostarczaniu ramion korb, czyli bez przedłużki, ale wtedy pewno będzie to tylko wersja jednostronna?), a zyskuje się nie tylko przyzwoicie niedrogie urządzenie, ale możliwość przenoszenia do różnych rowerów i pedałów: szosa/mtb. 

No i gdyby im się jednak udało wypuścić na rynek dobrze działający produkt w zapowiadanej cenie, to należałoby oczekiwać znaczącego spadku cen również innych mierników mocy. Może nie z dnia na dzień, ale wróżąc z fusów można być niemal pewnym, że w przyszłym roku ceny mierników mocy powinny zacząć być coraz bardziej dostępne dla kieszeni przeciętnego amatora. 


  • Senninho lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1357 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 10:33

Panowie mam pytanie, czy korbę  stages przykręcać tylko i wyłącznie kluczem dynamometrycznym (tak zresztą podaje producent) czy ryzykować na czuja?


Kup sobie najprostszy klucz dynamometryczny (taki wychylny). Dzięki temu nie będziesz ryzykować wyrobienia śrub i ukręcenia gwintów. Natomiast wpływ momentu przykręcania śrub mocujących na odczyty Stages jest bardzo nikły.
 

Troszkę odbiega od tego co ma być w finalnej wersji, prawda? ;)
Niby może do jesieni skończą, ale znając życie (jako tako...) to realnym terminem może być raczej wiosna 2019 roku. O ile uda im się zrealizować projekt. Szczerze mówiąc trzymam kciuki, bo zwiększenie Q-factor o 16mm nie jest wielką tragedią (ponoć myślą o dostarczaniu ramion korb, czyli bez przedłużki, ale wtedy pewno będzie to tylko wersja jednostronna?), a zyskuje się nie tylko przyzwoicie niedrogie urządzenie, ale możliwość przenoszenia do różnych rowerów i pedałów: szosa/mtb. 
No i gdyby im się jednak udało wypuścić na rynek dobrze działający produkt w zapowiadanej cenie, to należałoby oczekiwać znaczącego spadku cen również innych mierników mocy. Może nie z dnia na dzień, ale wróżąc z fusów można być niemal pewnym, że w przyszłym roku ceny mierników mocy powinny zacząć być coraz bardziej dostępne dla kieszeni przeciętnego amatora.


Keith Wakeham (twórca własnego miernika, podkupiony później przez 4iiii) w komentarzu na Dcrainmaker.com wyraził wątpliwości czy jest możliwe zrobienie dokładnego pomiaru mocy dysponując tak małą przestrzenią na tensometry. Twierdzi, że żeby zmierzyć dokładnie moc na osi i uwzględnić offset różnych pedałów, trzeba mierzyć naprężenia w przynajmniej dwóch oddalonych od siebie punktach. Idąc dalej, w każdym takim punkcie trzeba przynajmniej 8 tensometrów (czułość, kompensacja kątów) , a więc w sumie 16. Ale może niech na ten temat wypowie się ktoś kto się zna ;)

Chciałbym, żeby ten miernik się udał ale po klęsce Limits nie uwierzę póki nie zobaczę.

A co do Q-factor to czytałem, że mają oferować krótsze osie na podmianę do najbardziej popularnych pedałów.

#1358 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 28 kwiecień 2018 - 21:08

Też mam obawy czy na pewno im się to uda. Trzymam kciuki - nawet niech dokładność będzie rzędu i kilku %, ale możliwość przeniesienia pomiędzy różnymi rowerami jest sporym atutem. Pal licho te 1,6 cm Q-F.

 

Krótsza oś? Raczej ramię z wbudowanym w miejsce gwintu ramienia korby miejscem montażu miernika. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#1359 Arked

Arked
  • Użytkownik
  • 910 postów

Napisano 28 kwiecień 2018 - 21:44

Tak. Po prostu krótsza oś pedału. Za Dcrainmakerem: "They’re looking to simply produce/OEM pedal spindles for a few of the major brands, with a shorter length – thus putting you back to the original q-factor." Ma to raczej większy sens bo po prostu uzyskujesz odpowiednie pedały, które możesz przykręcić do dowolnej korby.

#1360 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 16 maj 2018 - 13:05

Na Wiggle spore zniżki na Garmin Vector 2 - £552.78 oczywiście za wersję dwustronną. Na PLN wychodzi jakieś 2,8 tysiaka.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect




Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PowerTapPower2MaxSRM, Quarq, Stages, Polar, i inne.