Skocz do zawartości


Zdjęcie

MARATONY SZOSOWE PP


808 odpowiedzi w tym temacie

#21 roolez

roolez
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądBrodnica

Napisano 01 maj 2007 - 16:40

Ja Leszno odpuszczam, niestety! Będę dopiero 2.06 w Łobzie, mam nadzieję. Nawet gdybym był, za wami i tak bym nie zdążył. Nie dałbym chyba rady utrzymać średniej w granicach 33-35 km/h na dystansie, powiedzmy, 200 km. Chyba, że na końcu peletonu :-D

#22 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 01 maj 2007 - 16:44

jarek, czy w Lesznie trzeba spodziewać się zdecydowanie mocniejszej obsady niż w Bogdańcu? Podałeś takie prędkości, jakby duża grupa zawodowców przymierzała się tam do startu.

...40-42/h-a napewno czwórka z przodu...

W Bogdańcu ze średnią 35km/h w kategorii M4 można było wskoczyć na pudło. ;-)

pozdro horny

[ Dodano: 2007-05-01, 17:50 ]
roolez, też nie wiem czy dam radę i na ile mnie stać. Właśnie maratony PP tym się charakteryzują, że każdy znajdzie rywala dla siebie. W ostateczności własne słabości, z którymi przyjdzie się zmagać.

#23 jarek

jarek
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądKOLBERG

Napisano 01 maj 2007 - 18:11

GRUPY z LESZNA słyszałem ,że są mocni zawodnicy , a trochę ich startuje więc rywalizacja będzie duża w sensie zrobienia dobrego czasu ,i na swoim terenie , poznaniacy również ,reszta polski i grupa z ostrowa ,,ścigania tam nie ma ,,lecz zdecydowane ,równe i mocne tempo ,które pozwoli wyśrubować średnią -na którą kogo stać. NAJWAŻNIEJSZE to dobrać się z prawie równymi siłami i jedną lokomotywą , która podkręca tempo do stanu zaplanowanego i ośiągalnego i odpoczywa ,kiedy trzeba to wychodzi nawet ze środka i poprawia ,,,,,Mocniejsi zawsze przejadą obok --więc jak kogoś stać na załapanie się na koło to łapie i jedzie ,,jednak wymaga to też dawania zmiany z dobra prędkością nie spadającą ,, jeżeli nie będziesz tego robił tylko sie wiózł -NIE jesteś dopuszczony pod żadnym względem do finiszowania -tylko po grupie która pracowała ,,,,,,,mieliśmy tak na Bogdańcu , ostatniej nie moglismy urwać a pracować nie chciała więc sześć pierwszych miejsc rozgrywamy między sobą ..A od prędkosci które podałem zawsze trzeba coś odjąć - spadnie ,,moje plany spadły o 3km/h.- i pozostał zamiast 41 ..38,coś bo wyszło 179,3 kaemów i brak pracy w końcówce,,,,pytaj,,,,pozdro,,JAREK.. :lol:

#24 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 01 maj 2007 - 19:13

Przejechać się w dobrej grupie (na moje możliwości), to oczywiście frajda. Zmiany można dawać, jak się ma na tyle siły, wytrzymałości i jak się potrafi jeździć w grupie (każdy, kto trzyma moje koło, musi wykazywać się sporą odwagą, ... oczywiście nie z powodu zawrotnej prędkości :mrgreen: ).
Ja znam swoje możliwości i na pewno nie ukończę maratonu w grupie, walczącej o czołowe miejsca. Jeżeli będę czuł się na siłach to chętnie kawałek z takim pociągiem się przejadę dając zmiany, a następnie odpuszczam... na długo przed finiszem :mrgreen: :-P

#25 Muniek

Muniek
  • Użytkownik
  • 350 postów
  • SkądPszczyna

Napisano 10 czerwiec 2007 - 10:19

Takie troche pytanie głupie chyba, ale bardzo mnie to interesuje: czy takie maratony odbywaja sie na plaskich terenach? Bo myslalem zeby wystartowac w jakims (raczej krotkim, 100 km), ale wizja jazdy po górkach/pagórkach z predkością srednia 30 km/h totalnie odbiera chęci.


Dookoła mnie mam niestety jedynie dość pagórkowate trasy (podjazd na gorke to moze z 1,5 minuty, ale dosyc duzy kont nachylenia) i nie sadze zebym byl w stanie przejechac wiecej niz 60 km.

#26 pantani

pantani
  • Użytkownik
  • 63 postów
  • Skądz wioski

Napisano 10 czerwiec 2007 - 11:51

-grupę z ostrowca


NIE z ostrowca tylko z OSTROWA [wielkopolskiego]!


pzdr

#27 jarek

jarek
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądKOLBERG

Napisano 12 czerwiec 2007 - 02:57

TAK,TAK pantani- z OSTROWA WIELKOPOLSKIGO nie ostrowca ,,,jakoś się mylnąłem ,,ale kolesi przejżałem ,,,moja grupa wyprowadziła zwyciężców na 100km w lepszym czasie ,,A MOGLI TO POZAMIATAÆ ,a tak GRZEGORZ wyjechał niezadowolony :evil: ,,,pozdrower,,JAREK.. :mrgreen: :lol: :mrgreen:

#28 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 15 czerwiec 2007 - 15:13

Cześć!
Mam pytanko z kim z was zobaczę się jutro na maratonie w Gryficach??
Do zobaczyska!
pozdro

#29 jarek

jarek
  • Użytkownik
  • 201 postów
  • SkądKOLBERG

Napisano 15 czerwiec 2007 - 20:46

JA się wybieram ,będę na BIANCHIM-grafit z numerem chyba 168
,,pozdro,,JAREK.. :-D :mrgreen: :lol:

#30 karrol

karrol
  • Użytkownik
  • 90 postów
  • SkądStargard

Napisano 15 czerwiec 2007 - 21:23

ja mam nr 79 do zobaczenia!
pozdro

#31 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 16 czerwiec 2007 - 13:11

Czy ktoś z forowiczów wybiera się do Istebnej. Ja chyba pojade i będzie to dla mnie pierwszy start w maratonie PP :-)

#32 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 17 czerwiec 2007 - 17:13

Do Istebnej wybieram się ja. Czym bliżej do startu, tym mam coraz więcej wątpliwosci, czy dam radę. To są jednak góry,... i to nie bylejakie :-P. Wszyscy moi koledzy, startujący w maratonie wybrali krótsze dystanse i kolejny raz bedę musiał sam siebie mobilizować do dalszej jazdy. Może chociaż pogoda będzie sprzyjać ;-)

pozdro horny

#33 roolez

roolez
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądBrodnica

Napisano 17 czerwiec 2007 - 17:31

horny, 100%, że dasz radę! Mnie tam nie będzie, bo &%@&% firma wysyła mnie na jakąś delegację do reichu, ale trzymam za ciebie kciuki! Ja - mam nadzieję - będę dopiero w Kłodzku! Trenuj i bądź dobrej mysli!
powodzenia!!!

#34 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 18 czerwiec 2007 - 08:28

Dzięki roolez za wsparcie moralne ;-) Ja prawdopodobnie zamiast na KK pojadę na maraton Wysokie Tatry Tour. Są w jednym terminie. Wiekszość moich kumpli, wybiera się do Zakopca, skąd w tym roku przewidziany jest start.

pozdro horny

#35 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 18 czerwiec 2007 - 10:16

mówisz o tym, który startuje 28 lipca z Zakopca???

#36 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 18 czerwiec 2007 - 14:59

Tak, Wysokie Tatry Tour odbędzie się 28 lipca br. Start szosowców z Zakopanego, a dzień później - Starý Smokovec start maratonu mtb.

#37 xcracer

xcracer
  • Użytkownik
  • 391 postów
  • SkądMyszków

Napisano 18 czerwiec 2007 - 18:12

czyli dobrze myślałem. w zeszłym roku tam byłem i w tym też sie wybiorę :-D

#38 mariusz k

mariusz k
  • Użytkownik
  • 836 postów
  • Skądrybnik

Napisano 18 czerwiec 2007 - 21:15

Ja też tam startowałem i mimo że nie poszło mi zbyt dobrze, to i tak było super, i szło się porównać z kilkoma zawodowcami nawet :roll:

#39 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 08 lipiec 2007 - 19:11

Jestem mocarz !!! :-o
Nie pomyślcie, że woda sodowa uderzyła mi do głowy, ale szczerze się cieszę, więc nie będę udawał fałszywej skromności. Chce się podzielić miłą wiadomością również z wirtualnymi kolegami z forum. Przejechałem cały dystans Super Maratonu Pętla Beskidzka - ISTEBNA 2007 - 273km i blisko 5000m przewyższenia. Uzyskałem dobry czas (10h 14min), zwłaszcza, że wiejący silny wiatr z zachodu podczas wjazdu na Ochodzitą chciał mi zerwać kask z z głowy :-P. Zająłem bardzo dobre III miejsce w swojej kategorii i V open. Górska Edycja Pucharu Polski maraton w Istebnej należał do najcięższych wyścigów, w jakich niektórzy w ogóle kiedykolwiek startowali. Takie opinie wielokrotnie słyszałem od uczestników. O skali trudności niech świadczy fakt, że tylko połowa (43) z zadeklarowanej ilości kolarzy ukończyła 3 pętle. Jest to dopiero mój drugi maraton PP, więc zbyt dużego doświadczenia nie mam, aby czynić podobne porównania. Myślałem sobie, że bardzo dobre, czwarte miejsce, zajęte w Lesznie, mogło być trochę dziełem przypadku. Po Pętli Beskidzkiej wierzę, że tak nie było. W górach nikt nikogo nie wciągnie na kole na szczyt. Albo się wjeżdża szybciej od innych, albo zostaje się w tyle. Prowadzący lider w Pucharze Polski, Andrzej Gryckiewicz i tym razem okazał się niekwestionowanym mistrzem. Na dystansie 273km dołożył mi 27min, ale od zajęcia drugiego miejsca dzieliło mnie tylko 4 sek. (słownie: cztery sekundy). :lol:

pozdro horny

#40 roolez

roolez
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • SkądBrodnica

Napisano 08 lipiec 2007 - 19:17

Horny, GRATULACJE !!! To, że wjedziesz na podium, było dla mnie pewne. Nie wiedziałem tylko jak wysoko.
W Kłodzku będziesz ?



Dodaj odpowiedź