Skocz do zawartości


Zdjęcie

Witam pięknie


630 odpowiedzi w tym temacie

#61 horny

horny
  • Użytkownik
  • 530 postów
  • Skądmazowieckie

Napisano 13 marzec 2008 - 20:00

Witam serdecznie
Z siodełkiem nie jest sprawa prosta ... fakt. Też wyłożyłem ponad 2 stówki i zakupiłem Fizik plateau. Jeździ się super dystanse ponad 200km bez zsiadania. Siodełko wyraźnie niewygodne od razu szło do wymiany, ale dobranie tego właściwego wymaga trochę czasu ... spędzonego na rowerze ;-)

pozdro horny

#62 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 13 marzec 2008 - 20:11

witam wszystkich iestem nowy rowerem jezdze od 5 lat 1 rok na gorskim 4 na kolarskim mam pytanie moze głupie jezdze etapy po 40 km dluzei nie wytrzymuie muj tylek mam 3 siodelka ale kiepskie ostatnio kupilem REWERS firmy SAN MARKO ale zadna rewelacia czy was tez to dotyczy zaznaczam ze hamoroida nie posiadam


A jak jest Twoja waga jeżeli można spytać ? Można pokombinować z samym ustawieniem siodełka. Czasem mała regulacja a efekt znaczny. A może gacie nie takie? Ja jedne swoje musiałem wyrzucić a były całkiem ,całkiem. Poprostu nie dało sie dłużej jeździć a początkowo myślałem ,że może złe siodełko. :-/

#63 slawek

slawek
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Skądpabianice

Napisano 13 marzec 2008 - 20:21

waga moia 78kg spodenki z wkladka akcenta

#64 Jani

Jani
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marzec 2008 - 11:52

Witam
Od jakiegoś czasu czytam forum :-D
Postanowiłem się zarejestrować.
Kupiłem pierwszą szosę MERIDA ROAD 904, tak więc kolejny członek klanu Meridowców.
Pozdrawiam :mrgreen:

#65 Gosc_Anonymous_*

Gosc_Anonymous_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2008 - 12:59

Witamy serdecznie nowego forowicza. :-)

#66 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2008 - 19:37

I nowego Meridowca :-)

#67 Jani

Jani
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 marzec 2008 - 21:38

Jelitek nie ukrywam, że to po części za Twoją sprawą kupiłem Meridę. :mrgreen:
Pozdrawiam

#68 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 20 marzec 2008 - 22:12

ojej! a jakże to się stało? :-)

#69 Jani

Jani
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marzec 2008 - 07:51

Więc tak.
Na początku brałem pod uwagę SCOTTA, ale niestety nie leżała mi geometria i cena ( kolega od podobno potężnego rabatu też nawalił ) :-/
Postanowiłem poczytać troszeczkę o innych markach i tak przechodziłem przez BH, POISON, FOCUS i GHOST.
Później zacząłem zastanawiać się nad OLSHEM. Niestety model który mnie interesował już był produkowany tylko w rozmiarze 55, a ja potrzebowałem 58, więc odpada. Następnie maraton po okolicznych sklepach rowerowych. Szosy jak na lekarstwo :evil: , jak już ktoś na forum napisał " kupować rower za parę tysi bez przymiarki to bezsensu " i mi też się nie uśmiechało.

I tak natrafiłem na temat MERIDA 2008. Oczywiście pierwsza odpowiedź byłą od Ciebie. Nie mogłem wyjść z podziwu z jakim zapałem o tych rowerkach piszesz.
Po przeczytaniu tematu akurat trafiły się targi rowerowe. I tu mogłem na żywo zobaczyć MERIDÊ ROAD ( na początku miała być. Niestety kolorki mi nie odpowiadały,wolę bardziej stonowane i różnica w cenie do 904 niewielka ). Oczywiście z forum dowiedziałem się, że ramy MERIDA są w porządku i jako baza na ewentualne modernizacje wystarczające. ( zgadnij z czyich postów ) A jak zobaczyłem Twoją maszynę to już wiedziałem jaki rower chcę :mrgreen:

Wtedy zaczęło się. Wiadomo, wiosna ceny kosmiczne na nową kolekcję. Wybrałem możliwie najgorszy okres na zakup roweru. Na Śląsku w jednym sklepie dostałe przez telefon rabat -15%. To już dobry wynik jak na model 2008. Później pojechałem do pewnego sklepu na Ursynowie. Tam pan na wieść, że dostałem taki upust z wielkim oburzenie odesłał mnie z kwitkiem ( więcej się u niego nie pojawię. Z takim podejściem daleko nie zajedzie :evil: ) I tak trafiłem do Pana JANA WIÊCŁAWSKIEGO (zresztą byłego Mistrza Polski w kolarstwie szosowym ). Po twardych negocjacjach dostałem u niego 10% upustu ( Zgadnijcie dlaczego ) Po przeliczeniu wyszło tak jak 15% ze Śląska, a odległość znacznie mniejsze bo praktycznie na miejscu. Po trzech dniach oczekiwania rowerek już był.

Teraz jestem zadowolonym (a właśnie nie zadowolonym bo aura nie sprzyja jeździe na rowerze ) użytkownikiem MERIDA ROAD 904 :mrgreen:

Trochę się rozpisałem. Jakiś dzisiaj wylewny jestem. To pewnie świąteczny nastrój udziela mi się.

#70 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2008 - 12:26

o kurcze ale historia :-) Merida to wspaniałe rowery i na pewno będziesz zadowolony, ja się zakochałem w tej marce od razu jak wszedłem do sklepu :-) Cieszę się bardzo że udało mi się namówić Ciebie (pośrednio oczywiście) na zakup Meridy :-)

#71 Jani

Jani
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marzec 2008 - 17:13

Nie ukrywam, że mi tez się bardzo podoba. Opinie o zbyt długiej ramie są chyba przesadzone. Jak dla mnie wszystko jest w jak najlepszym porządku.

To moja pierwsza szosa i nadal jestem zaskoczony prędkościami jakie osiąga się na niej.
Wcześniej jeździłem na MTB z oponami szosowymi ale to nie to samo typowa szosa :mrgreen:

#72 kr1zje

kr1zje
  • Użytkownik
  • 1165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marzec 2008 - 17:50

zauważyłem też jeden plus, gdy wsiadam czasami na moją meride mtb, to siłą rzeczy zasuwam 35km/h, bo przyzwyczaiłem się do takich prędkości na szosie :lol:

#73 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2008 - 18:03

No :-) też to zauważyłem...człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrych rzeczy :-D

#74 Jani

Jani
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 21 marzec 2008 - 18:29

Ja też tak mam. 35 km/h nie schodzi. Jeszcze czuję różnicę w wadze.
Jak przesiadłem się na kolegi MTB ( w tym czasie on jechał na mojej szosie ) to myślałem, że jadę jakimś czołgiem i chyba udało mi się go zarazić szosą.
Jakby to powiedział nasz "ex" premier Kazimierz M. " yes, yes yes... " :mrgreen:

Zapomniałbym dodać. Jak poszedłem do jednego sklepu spotkałem kolegę ze studiów, który tam pracował.
Na pytanie dlaczego nie kupi szosy? Powiedział, że z szosy już niema odwrotu i wie czym to grozi.
I ta wypowiedź też miała olbrzymie znaczenie dla mnie :-)

#75 Gosc_Kaczan_*

Gosc_Kaczan_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2008 - 22:20

Witam
Od jakiegoś czasu czytam forum :-D
Postanowiłem się zarejestrować.
Kupiłem pierwszą szosę MERIDA ROAD 904, tak więc kolejny członek klanu Meridowców.
Pozdrawiam :mrgreen:


Vitam wszystkich szybko-śmigających.
Obserwowałem Wasze 4um od jakiegoś czasu, aż postanowiłem odezwać i zalogować się.
Jest to IMO najbardziej normalne 4um w temacie szosy.

Do Janimusze na Ciebie uważać. Bo nie dość, żeś z Wa-wy to śmigasz MERIDĄ ROAD 904 tak jak ja. Może są chociaż różne kolory barwy ramek, bo o pomyłkę łatwo. :lol: :mrgreen: :lol:

#76 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2008 - 22:53

Witamy na naszym forum :-) Widzę że nas Meridowców przybywa :-)

#77 Gosc_Kaczan_*

Gosc_Kaczan_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2008 - 23:09

Witamy na naszym forum :-) Widzę że nas Meridowców przybywa :-)


No bo jest to IMO najlepsza marka w kategorji EKONO & POWER.

Co ciekawe zawsze powtarzałem, że wszytko tylko nie Merida.
Zbyt jest popularna marka.
No i chciał nie chciał, rozsądek wygrał. :mrgreen:

#78 Gosc_Jelitek_*

Gosc_Jelitek_*
  • Gość

Napisano 22 marzec 2008 - 23:40

Popularna bo mocny dystrybutor jest, jakrównież rowery ładnie wyglądają, a do tego nie są super drogie.
Kiedyś mi to przeszkadzało że Merida jest tak bardzo popularna, ale teraz już nie :-) każdy rower jest inny w zależności od właściciela :-)

#79 Jani

Jani
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 23 marzec 2008 - 17:41

Do Janimusze na Ciebie uważać. Bo nie dość, żeś z Wa-wy to śmigasz MERIDĄ ROAD 904 tak jak ja. Może są chociaż różne kolory barwy ramek, bo o pomyłkę łatwo. :lol: :mrgreen: :lol:[/quote]

Musimy na siebie uważać he,he... :mrgreen:
A co do Meridy to też uważam, że relacja cena jakość jest w tych rowerach najkorzystniejsza.
Pozdrawiam brać szosową i Wesołego Alleluja ;-)

#80 dedek

dedek
  • Użytkownik
  • 18 postów
  • SkądMielec

Napisano 24 marzec 2008 - 12:16

Witam wszystkich forowiczów na wstępie chciałem Wam przedstawić troszkę moją osobę...
Mam na imię Damian mam 20 lat urodziłem się i mieszkam w Mielcu (woj. Podkarpackie) na rowerze jeżdżę od małego były to różnego rodzaju rowery jaki mi kupili na takim jeździłem :mrgreen: od dwóch lat jeżdżę na szosówce kupiłem taką starą od kumpla i sobie śmigałem w wolnej chwili noo i bardzo mnie wciągnęło teraz chce kupić jakąś lepszą kolarzówkę i powiem szczerzę, że za bardzo się na tym nie znam ponieważ nigdy nie przywiązywałem wagi do sprzętu itp. jeździłem na tym co miałem :) teraz chcę kupić rower ale z tego co wiem trzeba dobrać odpowiedni rozmiar ramy do wzrostu itd. i tu chciałbym prosić o pomoc WAS jako ludzi z doświadczeniem
Mam 174 cm wzrostu
długość nogi od krocza do ziemi od strony zewnętrznej ok 83cm (podaje bo gdzieś wyczytałem, że jest to istotne)

i prośba z mojej strony jaki rozmiar ramy jest dla mnie odpowiedni :))

jeżeli potrzeba jeszcze jakichś informacji to napiszę:)

Pozdrawiam

PS. O Forum dowiedziałem się po prostu przez google i mam ochotę tu zostać :) poczytałem troszkę przed zarejestrowaniem i widzę, że jest tu chyba doświadczona ekipa tak więc liczę na to, że wyczytam dużo ciekawych rzeczy ;)



Dodaj odpowiedź