Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening z pomiarem mocy


2216 odpowiedzi w tym temacie

#2061 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2021 - 11:52

Nie za wiele od Tompoza wymagasz?

Uprzedzając - puenta nie związana z tematem wątku wylatuje.

ps. Wpisy przedsprzedażne o uno/due/(rabe) ;) przeniesiony do https://szosa.org/to...i-mocy/page-103

powiesz mi to w twarz ? czy jesteś pizdą z małym kutaskiem 



#2062 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 styczeń 2021 - 11:54

powiesz mi to w twarz ? czy jesteś pizdą z małym kutaskiem 

 

Ciężkie naruszenie regulaminu Forum. Permanentny ban.

Nie pozdrawiam. 


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2063 Gosc_Tompoz_*

Gosc_Tompoz_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2021 - 11:54

Kontynuuj.

 

(tzn. przejdź do swojej puenty)

jak ci puenta umknęła to przeczytaj drugi raz  



#2064 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 11:58

jak ci puenta umknęła to przeczytaj drugi raz  

To się obudził po miesiącu... :D

 

Ale chociaż z impetem.



#2065 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 styczeń 2021 - 12:47

I z impetem skończył. Przy okazji znalazłem jeszcze jedno jego konto na forum, również zostało zbanowane.

Tego typu epitety w stosunku do kogokolwiek nie będą w żadnym wypadku akceptowalne. 


  • artho lubi to

Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2066 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 13:01

Z ciekawości na tym forum wyszukujesz duplikaty kont tylko po adresie IP czy po "śladach" z kombinacji przeglądarka, komputer, wersja systemu i inne parametry, które można zbierać też? Ciekaw jestem po prostu na ile skutecznie są tutaj wyszukiwane i filtrowane wszelkie Grzesie i Adasie itd.



#2067 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 11 styczeń 2021 - 13:49

Nie jest łatwo. Rozpoznanie właściwie tylko przez lokalizację adresową IP (ale z dokładnością kiepsko) lub poprzez adresy @. Sprecyzowanie dopiero poprzez porównywanie stylów wpisów danego użytkownika.

 

Aczkolwiek w przypadku Tompoza okazało się to dość proste. Drugie konto to Tompoz2019, po dostępnych szczegółach można tak dość łatwo porównać konta, jak bez wątpienia odszukać kto to taki.


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2068 artho

artho
  • Użytkownik
  • 2827 postów

Napisano 11 styczeń 2021 - 14:01

Bodajże do phpBB 2 (bo od tamtych czasów nie zajmowałem się administrowaniem forów) był taki plugin, który wykrywał tego typu "ślad". Działało to tak, że jeżeli jeden user dostał bana zapisywaliśmy zebrane dane, typu przeglądarka, system itd., a następnie jeżeli na nowym koncie ślad za którymś razem był zbliżony to nas o tym informowało. Więc nawet, jeżeli zasadniczo użytkownik używał np. trybu incognito z innymi (brakiem) cookies-ów to gdy pewnego razu się zalogował z normalnego trybu myśląc pal licho, pół roku już incognito to już zapomnieli to wtedy dostawaliśmy informację. Oczywiście IP swoją drogą no ale to już masa się loguje z proxy lub wręcz proxy browserów - a wtedy jeżeli ślad podobny to i tak mimo innego IP pojawiały się słuszne podejrzenia.



#2069 Gosc_Kuba__H_*

Gosc_Kuba__H_*
  • Gość

Napisano 11 styczeń 2021 - 14:23

btw Adaś ma nowe konto na forum, chociaż sie nie ujawnił, łatwo to mozna było powiązać :) 


  • artho lubi to

#2070 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 25 luty 2021 - 20:59

I ja, nie wiedziałem, ze jak zajrzę na szosa.org po raz pierwszy po 3 miesiącach, to pierwszy temat jaki znajdę dotyczyć będzie niezapomnianego Adasia :D

 

Wyobraźcie sobie, ze on nawet na Stravie mnie odnalazł :) Nie wiem jak, po hasłach jakoś pewnie szukał :D



#2071 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 14 maj 2021 - 13:47

Fizyk jest potrzebny :)

 

Pany, ciekawa rozkminka. Dwa rowery szosowe, oba aero, konfiguracja niemal identyczna, dwaj kolarze o niemal identycznej masie własnej, wzroście i pozycji, dwa identyczne pomiary mocy i w identyczny sposób skalibrowane (Assioma Duo). Jedyna różnica to długość ramion, jeden rower ma 175, drugi 172,5mm. Jadąc obok siebie przez np. 3h zamiast wygenerować tę samą lub bardzo zbliżoną moc, generują różną i to nie o 5w, a o 20-30w!!! Jak to jest możliwe? Ba, jadąc na poziomie 400w jeden ma te 400, a drugi ledwo 350w, a i tak obaj jadą obok siebie. Gdzie ucieka te 10-15% mocy? Sprawdzałem z innymi i moc o 10-15% niższą generuje zawodnik ważący o 20-25kg mniej także przy równoległej jeździe i czasie nawet 5h. Jakim prawem przy tej samej masie jeden generuje tak niską moc jakby ważył 20kg mniej? Niby jest ta różnica długości korby, ale podobno 2,5mm nadrabiane jest mimowolnym wzrostem kadencji o 2,5 obrotu i moce się wyrównują. No ale może to błędne myślenie i na krótszej korbie już o 2,5mm nie jest w stanie nadrobić straconego momentu obrotowego dłuższych ramion?

 

Żeby nie było, wymiana mierników nic nie wnosi, nadal na rowerze z krótszymi ramionami jest niższa moc o 10-15%. To samo tyczy się liczników, niezależnie z jakim sparujemy pomiary wynik jest ten sam.



#2072 MaciekTu

MaciekTu
  • Użytkownik
  • 430 postów
  • Skądwwwa

Napisano 14 maj 2021 - 14:05

A pozycja ?
A Moze jeden goli nogi :D
Albo ma kask oreo :)

Tez sie zawsze zastanawialem jak to jest ze moje 300w przez 10min to srednia 35 a na "filmach" zawodnik o porownywalnych parametrach waga wzrost i sprzet podobnej klasy to 38-40... Czyli jadac obok siebie tez mialby sporo nizsza moc.

#2073 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 14 maj 2021 - 14:11

To są właśnie te "prawie". Przy czym jednak bardziej dotyczy sie to pozycji i tego, jak obok siebie jechali i jak powiewał wicher. Oczywiście ilość sprężu w laczkach, stan napędu i takie ten tego tam też coś tu mogły dorzucić.

#2074 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 14 maj 2021 - 14:20

A pozycja ?
A Moze jeden goli nogi :D
Albo ma kask oreo :)

Nie, nie, odpada, nie da się przy mniej więcej tej samej pozycji i spokojnej jeździe nadrobić 10-15% mocy ot tak. Porównywałem z innymi, też na Assiomach Duo i zawsze jest tak samo, że na ok. 20kg mniej, przypada ok. 10% mocy.

 

 

 

Tez sie zawsze zastanawialem jak to jest ze moje 300w przez 10min to srednia 35 a na "filmach" zawodnik o porownywalnych parametrach waga wzrost i sprzet podobnej klasy to 38-40... Czyli jadac obok siebie tez mialby sporo nizsza moc.

Musisz brać pod uwagę miernik jednostronny vs dwustronny i zmienność balansu nóg L/P. Totalnie nie ma co porównywać wskazań z mierników Duo do mierników Uno, nie da się, rozbieżności mogą spokojnie sięgnąć nawet 5%. Mój przypadek to jednak mierniki Duo, identyczna kalibracja statyczna i nawet podmiana mierników nie powoduje zmiany. Coś siedzi w rowerach, bo zamieniając się rowerami nadal na tym jednym jest kilka % mniejsza moc, a więc nieważne kto siedzi na jakim rowerze, zawsze ten jeden rower z krótszą korbą daje niższe wskazania.



#2075 Prozor

Prozor
  • Moderator
  • 8589 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 14 maj 2021 - 14:25

A może to nie korba, tylko reszta roweru ma znaczenie? Koła/dętki/opony/nasmarowanie/itd?


Focus Izalco, Giant Trinity, Accent CX, Cube Stereo Hybrid 140 HPC Race 750

24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png Grupa Forum na Garmin Connect


#2076 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 14 maj 2021 - 14:27

To są właśnie te "prawie". Przy czym jednak bardziej dotyczy sie to pozycji i tego, jak obok siebie jechali i jak powiewał wicher. Oczywiście ilość sprężu w laczkach, stan napędu i takie ten tego tam też coś tu mogły dorzucić.

Kolego, odpada to wszystko, oba rowery są praktycznie nowe. To o czym mówisz może dać 3, 5, no może 10w różnicy na poziomie 200w generowanej mocy, ale nie 30. Wiatr tak samo, po 5h jazdy zmienność warunków jest tak duża, że wynik średni mocy będzie bardzo zbliżony i z innymi jest tak za każdym razem. To co napisałem, możemy jechać idealnie równolegle do siebie na płaskiej jak stół drodze, mieć ten sam wiatr w plecy czy czołowy, te same pozycje, a jeden generuje 340/350 a drugi 400w. To ogromna różnica, to kilka km/h jakby ten z 400 zszedł na 350. Można by mieć wątpliwości gdyby pomiar był zrobiony na odcinku 1km, ale nie na odcinku 100 czy 150km



#2077 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 14 maj 2021 - 14:30

Spisek (zamach), magia..

#2078 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 14 maj 2021 - 14:32

A może to nie korba, tylko reszta roweru ma znaczenie? Koła/dętki/opony/nasmarowanie/itd?

Odpada też, obaj na 50mm stożka, wyścigowe gumy na latexach, jeden rower jest totalnie nowy, a drugi ma świeży praktycznie napęd. Wzrost i waga jest niemal identyczna jak i ustawienia rowerów, śmiało możemy się wymieniać maszynami i jeździć. Tak jak mówię, na poziomie 200w różnica 1, 3 czy 5w mogła by wynikać z jakiejś zmienności pozycji, ale nie wartości dochodzące do 30w czyli 15%. Nie porównujemy roweru TT z Road, a dwie maszyny w tym samym rozmiarze, ustawieniu i konfiguracji. Tak jak napisałem, na poziomie 200w 10-15% mniejszą moc generują chłopaki o 20-25kg lżejsi, to jest wartość bardzo widoczna, nie da się jej nadrobić 5mm niżej ustawioną kierownicą. Ba, ja na swoim ustawiłem się możliwe najbardziej aero, a on możliwie najbardziej wyprostowany, w górnym chwycie przy mostku, a i tak jadąc na 250w on generował ok. 30w mniej.



#2079 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 14 maj 2021 - 14:34

Spisek (zamach), magia..

Na to wygląda, jedynie ta różnica długości ramion jest inna i tego pewny nie jestem, a niestety podmienić się korbami nie możemy.



#2080 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 861 postów

Napisano 14 maj 2021 - 14:45

To ironia była.. Ponieważ najwięcej dająca efektów inwestycja w aero to lustro, podejrzewam, że pozycja na rowerze ma tu decydujące znaczenie.



Dodaj odpowiedź