Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakup Kół - Które Wybra

koła

126 odpowiedzi w tym temacie

#1 M4ti

M4ti
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 10:58

Cześć, zastanawiam się nad kupnem drugiego kompletu kół do swojej szosy. Będą mi one służyły głównie na wyścigi - raczej z podejściem amatorskim (trochę głupio to brzmi ;-)  ), treningowo będę jeździł na starych. Mój budżet to ok. 1000zł. Zastanawiam się nad 3 opcjami:

http://www.wertykal....ACING-5-LG/1940
http://allegro.pl/ko...4949739489.html
http://allegro.pl/ma...4957281971.html

 

Składanie raczej nie wchodzi w grę. Czy mogli byście mi doradzić, które koła najlepiej się sprawdzą? 

 

Pozdr.



#2 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 09 styczeń 2015 - 11:06

ja bym kupil jakis lekko uzywany karbon pod szytke :)



#3 mikroos

mikroos
  • Użytkownik
  • 8543 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 09 styczeń 2015 - 12:05

Fulcrum. A jeszcze lepiej coś składanego.

rowerplus-logo-2.png
 
A Ty masz już swoje CZARNE ODBLASKI?


#4 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 12:59

Mam fulcrumy 5 i dla mnie są wystarczające, sztywne i mocne

#5 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 09 styczeń 2015 - 18:07

zeby poczuc roznice trzeba kupic dobre aero kola na dobrych gumach, inaczej gra niewarta swieczki...

po przesiadce z aksiumow na fulcrumy 5/7 duzo nie poczujesz :)



#6 kaloo

kaloo
  • Użytkownik
  • 614 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 19:22

Tylko ile kosztują dobre stożki :)

#7 M4ti

M4ti
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 20:28

Hej, dzięki za szybkie odpowiedzi.

 

Dosyć mocno zastanawiałem się nad tymi swissami z aukcji - są zdecydowanie lżejsze od pozostałych, tylko pytanie czy to będzie się jakoś przekładało na prędkość - komfort jazdy?

 

A może warto dołożyć jakieś 2 - 3 stówki i kupić coś na wyższych obręczach? Np http://www.wertykal....NG-QUATTRO/1520 ?



#8 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 09 styczeń 2015 - 21:10

lekkie znaczy szybkie przy przyspieszaniu :) bo latwiej je rozpedzic

ale z kolei mam ciezkie kola i je lubie bo dobrze trzymaja predkosc :)

tak wiec nie do konca jest tak ze lekkie=szybkie :(

jakie masz teraz? kup sobie na wyscigi dobre opony typu GP4000s lub Veloflex Corsa, wtedy poczujesz roznice :)

 



#9 wiktor24

wiktor24
  • Użytkownik
  • 1727 postów
  • SkądDolnośląskie

Napisano 09 styczeń 2015 - 21:11

do tego zysk z kol aero pojawia sie dopiero gdy jezdzimy z predkosciami >35km/h

jak chcesz jezdzic szybciej trzeba trenowac wiecej :)



#10 Dwa Baranki

Dwa Baranki
  • Użytkownik
  • 24 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 21:54

Ja mam te DT Swiss i jestem bardzo zadowolony. Polecam.

#11 M4ti

M4ti
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 09 styczeń 2015 - 22:06

lekkie znaczy szybkie przy przyspieszaniu :) bo latwiej je rozpedzic

ale z kolei mam ciezkie kola i je lubie bo dobrze trzymaja predkosc :)

tak wiec nie do konca jest tak ze lekkie=szybkie :(

jakie masz teraz? kup sobie na wyscigi dobre opony typu GP4000s lub Veloflex Corsa, wtedy poczujesz roznice :)

Teraz mam WH-R500 shimano. Pewnie każde z w/w będą o niebo lepsze od nich ale wolał bym dokonać świadomego wyboru ;-) .



#12 pablo303

pablo303
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 04 luty 2015 - 10:30

Mam podobny dylemat, mam Fulcrum Racing 5 i myślę o drugim zestawie w w budżecie do 1300 pln, na razie najsensowniej wygląda Fulcrum quattro, bo jakoś do Dt Swiss nie mam przekonania po tym co znalazłem na forach.

 

a tutaj całkiem ciekawe opracowanie dot. kół

 

http://intheknowcycl...r_1000_750_500/

 



#13 pablo303

pablo303
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 05 luty 2015 - 15:23

co myślicie o takich używanych Fulcrumach R3?

 

http://allegro.pl/ko...5059653668.html

 

Kółko ogólnie chwalone na forach zagranicznych, pytanie czy nie za duże ryzyko brać używane koła do szosy



#14 aron

aron
  • Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 05 luty 2015 - 16:24

Jeśli chcesz Fulcrum Quattro to zainteresuj się http://www.bike-disc...-shimano-142693

To praktycznie te same koła, wyłączając zaplot. Przy dzisiejszym kursie wychodzą za 945 zł.

#15 pablo303

pablo303
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 05 luty 2015 - 16:38

dzięki, rzeczywiście cena ciekawa, poczytam sobie o nich. 



#16 Arni

Arni
  • Użytkownik
  • 3088 postów
  • SkądWLKP

Napisano 07 luty 2015 - 12:55

pablo, a ja proponuję coś złożyć u jednego z forumowych speców od kół. Złożysz koła za 1kzł gdzie ich firmowe odpowiedniki kosztowały by przynajmniej 1,5 raza więcej. Do tego zamienność/dostępność części przy nietypowych zaplotach 3G jest w praktyce nieosiągalna, a przecież nie jesteś w stanie wykluczyć, że kiedyś nie pogniesz obręczy czy nie uszkodzisz piasty. Często szprychy są też trudne do zdobycia bo mają nieseryjne kształty, a oryginały to wydatek nawet 10x większy za sztukę. Także przy tych kwotach moim skromnym zdaniem warto rozważyć samorobkę.



#17 Senninho

Senninho
  • Użytkownik
  • 1383 postów
  • SkądSzczecinek

Napisano 07 luty 2015 - 13:11

Do fulcrumów problem z częściami? No może w każdym rowerowym może nie być na miejscu ale do zdobycia w parę dni przynajmniej większość do popularnych modeli ;-)

Wysłano z mojej Xperia Z1 przy użyciu taptalka



#18 pablo303

pablo303
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 07 luty 2015 - 15:10

składaki są teraz nr 1 na mojej liście, choć te fulcrumy czy campy kuszą ;-). Ze składakami od jednego forowicza widzę taki kłopot, że nie ma tak naprawdę recenzji tych składanych kół, oprócz recenzji samego producenta. W przypadku campy czy fulcruma tych opinii jest mnóstwo.



#19 Red Bull

Red Bull
  • Użytkownik
  • 134 postów

Napisano 09 luty 2015 - 21:56

Mam wątpliwość czy  tanie koła  składane indywidualnie są lepsze od markowych producentów . (w  porównywalnej cenie )

 

Nad kołami fabrycznymi pracują specjaliści , są poddawane testom i wyliczeniom . W przeciwieństwie do samoróbek !

 

Koła fabryczne mają gwarancję co jest nie bez znaczenia . Z reguły mają fajniejszy wygląd , design - oczy kupują .

 

Koła fabryczne teoretycznie powinny być tańsze  ?

 

Składanie indywidualnie ma sens tylko wtedy jak mamy specjalne wymagania co do  przeznaczenia kół .

Firmowe wynalazki raczej odpadają ze względu na brak serwisu i części w Polsce .

 

Koła które proponujesz dużo nie poprawią osiągów . Lepiej za tą cenę kupić na żywo używki z wysokiej półki , w dobrym stanie !

 

 

 



#20 pablo303

pablo303
  • Użytkownik
  • 46 postów

Napisano 09 luty 2015 - 22:23

O wyższości gotowych zestawów nad składakami dużo można tutaj przeczytać, choć jest to wg mnie dyskusja podobna do tej o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi ;-).

W sumie to nie tak bardzo zależałoby mi na osiągach co na w miarę bezstresowej jeździe związanej z kołami na których się toczę, a jeśli już coś się z nimi stanie, to na tym, by w miarę szybko i nie za drogo doprowadzić je do stanu używalności, a to w przypadku składaków jest z tego co czytałem łatwiejsze. Przydałoby się na forum trochę w miarę obiektywnych użytkowników kół składanych, bo tutaj akurat gotowe modele mają w necie bardzo dużo różnych recenzji. Ja na razie, ze względu na ograniczone fundusze w lutym, dałem sobie jeszcze na lekkie wstrzymanie, ale rozpoznanie robię w dalszym ciągu.





Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: koła