Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czasopismo Szosowe


289 odpowiedzi w tym temacie

#41 piotrkol

piotrkol
  • Użytkownik
  • 1989 postów
  • SkądBrzesko

Napisano 12 luty 2015 - 22:24

Pierwszy numer kupię napewno. Potem się zobaczy 



53608702113_1697d8a0bf_o.png 53650540372_5d02396ecc_o.png 41936344895_5d8a499da7_o.png 50927423167_21cc9455fd_o.png 51000815092_a2fafceb67_o.png 49380949278_d7c6896025_o.png


#42 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 12 luty 2015 - 22:43

Skoro będzie to dwumiesięcznik to na pewno z wiadomości "bieżących" będzie niewiele, a jeśli już to pewnie wszystkiego będziemy dawno świadomi. Ciekawy jestem jaką formułę przyjmą.

 



#43 Domestic

Domestic
  • Użytkownik
  • 43 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 luty 2015 - 22:06

To najlepsza wiadomość ostatnich lat dla mnie.Wreszcie moje "modły"zostały wysłuchane.Tak jak kiedyś sie dziwiłem dlaczego nie ma gazety o Formule 1,tak niedowierzanie i wściekłosć wywołuwały u mnie brak fachowej gazety o tematyce  WYŁĄCZNIE szosowej (mtb dla mnie nie istnieje)

Teraz ja i wielu moich przyjaciół chetnie zakupimy gazetę szosową.40 milionowy kraj z mistrzem swiata i najlepszym górale TdF na to zasługuje.


  • patolog, parmenides i Tompson lubią to

#44 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 14 luty 2015 - 21:25

O ile w 40 milionowym kraju znajdzie się 10 tys osób , które regularnie będzie kupować czasopismo nie obrażając się na to że trzeba za nie zapłacić bo przecież w internecie mają wszystko za darmo.

#45 Kresowiak

Kresowiak
  • Użytkownik
  • 532 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 luty 2015 - 16:22

Nie 40 milionowym, lecz 36 mln...

 

Przydałyby się testy na kieszeń przeciętnego amatora szosy, który zarabia 2000 zł miesięcznie, ma kredyt na 50lat na mieszkanie, Passata B5 1.9 TDI i na koniec miesiąca jest przeznaczyć na hobby 100zł, bo tak wygląda u nas życie.

 

Czytanie porównań Pinarello Dogmy i Specialized Shiv i innych rowerów, których nawet na oczy nie zobaczę,jest bez sensu.



#46 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 15 luty 2015 - 17:17

A to za granicę prenumeraty nie wysyłają ?
O ile mi wiadomo, liczba ludzi na świecie, którzy władają polskim językiem znacznie przekracza 40 mln (80 mln ?), skąd zbytnio bym się nie kłócił o pojedyncze miliony.

#47 nick

nick
  • Użytkownik
  • 2246 postów
  • Skądkrakow

Napisano 15 luty 2015 - 20:50

Kresowiak, dzięki takim porównaniom wiesz, co inni kupują :-D  Pewnie, że lizać łapę nie jest przyjemnie, ale takie realia. Poza tym całkiem sporo ludzi u nas stać na taki sprzęt.  pozdr



#48 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 15 luty 2015 - 22:55

Zobaczymy jak się ukaże. Na razie to tylko pogdybac sobie możemy. Z wyrokami wstrzymajcie sie Panowie do czasu pierwszej publikacji :)

#49 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 16 luty 2015 - 00:01

Nie 40 milionowym, lecz 36 mln...

 

Przydałyby się testy na kieszeń przeciętnego amatora szosy, który zarabia 2000 zł miesięcznie, ma kredyt na 50lat na mieszkanie, Passata B5 1.9 TDI i na koniec miesiąca jest przeznaczyć na hobby 100zł, bo tak wygląda u nas życie.

 

Czytanie porównań Pinarello Dogmy i Specialized Shiv i innych rowerów, których nawet na oczy nie zobaczę,jest bez sensu.

 

Tak ? a to ciekawe.

A ja uważam że nikomu (większości) nie chciało by się czytać ani oglądać o rowerach za 2 tyś zł - nawet tym co kupują właśnie w takim przedziale cenowym. Większość lubi się ślinić i oglądać / czytać właśnie o wypasionych furach, będących poza zasięgiem. O tanich i takich, które faktycznie chce się kupić czyta się w internecie. Czasopisma i ich zawartość traktuje się jako ciekawostki - rozrywka.

 

Jaki program motoryzacyjny ma największą oglądalność na świecie ? - Top Gear - rzeczywiście w większości pokazują tam samochody typu passat tdi  8-)

Jakie samochody przeważają w prasie motoryzacyjnej ?  8-)

Jakie kobitki pokazują w Playboyu ?  8-)



#50 COST

COST
  • Użytkownik
  • 282 postów
  • SkądRADOM

Napisano 16 luty 2015 - 16:03

"A ja uważam że nikomu (większości) nie chciało by się czytać ani oglądać o rowerach za 2 tyś zł - nawet tym co kupują właśnie w takim przedziale cenowym"

 

Tak? a to ciekawe.

To spójrz może jakie tematy cieszą się największą popularnością na naszym forum. Najwięcej jest postów o rowerach do 1,5 tyś i 3,5 tyś...



#51 pythonpunk

pythonpunk
  • Użytkownik
  • 129 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 luty 2015 - 18:24

bardzo fajnie że wychodzi takie pismo. oby nie było tylko reklamówką. ja kupie na bank a fora mają to do siebie że skupiają w dużej mierze segment marudzący. nie ma - źle, jest - jeszcze gorzej....
  • pythonpunk lubi to

#52 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 16 luty 2015 - 18:46

"A ja uważam że nikomu (większości) nie chciało by się czytać ani oglądać o rowerach za 2 tyś zł - nawet tym co kupują właśnie w takim przedziale cenowym"

 

Tak? a to ciekawe.

To spójrz może jakie tematy cieszą się największą popularnością na naszym forum. Najwięcej jest postów o rowerach do 1,5 tyś i 3,5 tyś...

 

Przeczytaj jeszcze raz w całości mój post. Przecież napisałem w nim coś, co właśnie sam potwierdziłeś, a mianowicie:

 

"…. O tanich i takich, które faktycznie chce się kupić czyta się w internecie…."

 

Dostęp do forum jest za darmo i tam (znaczy tu) szukasz często informacji.

Natomiast takich pism nie kupuje się dla informacji, tylko głównie dla rozrywki - nawet jeśli zawierają informacje  :-D

Jak myślisz, co się dzieje z pismami np. MR czy nowa SZOSA ? 

Po przeczytaniu (zapoznaniu się z informacją) wyrzucasz od razu do kosza ? NIE ! Trzymasz je w szafce, na półce, w kiblu (przepraszam w toalecie) i jak Ci przyjdzie ochota to wracasz, coś tam pooglądasz, coś tam przeczytasz i znowu odkładasz na potem - rozrywka. Informacja jest za darmo w necie.

 

Każda tego typu gazeta od czasu do czasu wrzuci również tekst o czymś tanim i powszechnym, ale to jest i będzie margines - na szczęście. Trzymać w kiblu gazetę o podstawowych modelach jakichś tam szosówek na tiagrze ? eeeeeee  :-?



#53 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 luty 2015 - 19:21

Czytuje TopGear czasem przeczytam test super samochodu, a tak to przechodzę do takich co mnie interesują.


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#54 mag...

mag...
  • Użytkownik
  • 590 postów
  • Skądpomorskie

Napisano 16 luty 2015 - 19:51

Takich, które wśród samochodów są odpowiednikiem rowerów za 2-3 tys zł ?

#55 kris91

kris91
  • Użytkownik
  • 1314 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 16 luty 2015 - 20:06

Nie no Panowie, nie róbcie jaj.

 

Myślę, że nie ma co się napalać, bo jak już sam autor tematu zauważył i napisał: jest wielu autorów z Magazynu Rowerowego....a dlaczego zamknęli tamto pismo ? Dlaczego nikt go nie kupował ? Tu kazdy musi sobie sam odpowiedzieć. Nie spodziewałbym się jakiejś super ekstra nowości, której jeszcze nie było.

 

Dla mnie to będzie kolejne kolorowe pisemko, które pierwszy raz kupię z ciekawości i to czy zostanę przy nim to się okaże po jakości pierwszego wydania. Redaktorzy MR stwierdzili chyba po prostu, że trzeba stare - z dodatkiem czegoś tam innego nowego - oprawić w nową okładkę, nadać nową nazwę i rozdmuchać mega premierę. PR'owo super zabieg, ale jeśli jakościowo nic się nie wybiją to polegną.

 

Mówicie o artykułach...o czym mają być... tanie czy drogie rowery...?! Myślę, że nie to będzie problemem. Jestem wręcz przekonany, że dadzą radę w tym piśmie -  które wychodzić będzie dość rzadko....które będzie miało wiele stron...- zmieścić artykuły o drogich i tanich rowerach. I o tiagrze i o dura ace czy campagnolo super record idzie napisać bardzo ciekawy artykuł. Tylko to zależy od pismaków, bo nawet najciekawszy temat o najlepszym rowerze idzie spieprzyć i napisać tak nudno że aż odepchnie, że tylko obejrzysz zdjęcie i przewrócisz kartkę dalej. Przecież w top gear czasem też jeżdżą zwykłym autem za pare tysiaków i potrafią o tym zrobić fajny materiał.

 

O tematy się nie bójcie, ale o jakość artykułów.



#56 lubelaczek

lubelaczek
  • Użytkownik
  • 481 postów

Napisano 16 luty 2015 - 20:31

Nie wiem jak top gear, ale w czasopismach auto-świat czy motor spora zawartość dotyczy tanich i/lub używanych samochodów oraz części do nich.

#57 Gosc_Tadeusz123_*

Gosc_Tadeusz123_*
  • Gość

Napisano 16 luty 2015 - 21:47

Cześć,

 

wczoraj wieczorem zapytałem Prezesa MR Krzysztofa G. czy to prawda, że MR umarł czy to tylko plotka, dostałem odpowiedź dziś:

 

cytuję:

Witam,
pracujemy nad kolejnymi wydaniami Magazynu Rowerowego i nie mam w planach zamykania go.
Proszę jeszcze o cierpliwość - mam nadzieję, że będzie warto czekać.

 

No to czekam bo mam jeszcze kilka numerów w prenumeracie.

Ja generalnie b dobrze oceniam to pismo, ciekawe, fajne artykuły fajnych osobowości.

 

Pozdrawiam

F



#58 paulsen

paulsen
  • Użytkownik
  • 681 postów

Napisano 16 luty 2015 - 22:01

Cześć,

 

wczoraj wieczorem zapytałem Prezesa MR Krzysztofa G. czy to prawda, że MR umarł czy to tylko plotka, dostałem odpowiedź dziś:

 

cytuję:

Witam,
pracujemy nad kolejnymi wydaniami Magazynu Rowerowego i nie mam w planach zamykania go.
Proszę jeszcze o cierpliwość - mam nadzieję, że będzie warto czekać.

 

Ja też czekam, a podobną odpowiedź z wydawnictwa otrzymałem trzy miesiące temu. Myślę, że problemem Prezesa jest brak osób, z mniej lub bardziej fachową wiedzą, które mogą i przede wszystkim chcą pracować w czasopiśmie rowerowym i godzą się z wszystkimi plusami i minusami tego zajęcia.

Ponadto większość firm zlecających reklamy mogło się trochę zniecierpliwić brakiem konkretów odnośnie przyszłości magazynu i opóźnieniami ostatnich, ukazujących się wydań MRu.  



#59 ROZMIAR

ROZMIAR
  • Użytkownik
  • 3204 postów
  • SkądPoznań

Napisano 16 luty 2015 - 23:24

Takich, które wśród samochodów są odpowiednikiem rowerów za 2-3 tys zł ?

Mam problem z przeniesieniem wartości, bo rowery zaczynają się poniżej tyś. zł, a szosa to rower sportowy. I czy rowery na TdF to odpowiednik F1 ?


7602ede9d85aa0ebmed.png
 
Więcej satysfakcji daje dobra forma niż dobry sprzęt.

logo_phpBB.gif

 
 


#60 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 17 luty 2015 - 21:22

Cześć,

 

wczoraj wieczorem zapytałem Prezesa MR Krzysztofa G. czy to prawda, że MR umarł czy to tylko plotka, dostałem odpowiedź dziś:

 

cytuję:

Witam,
pracujemy nad kolejnymi wydaniami Magazynu Rowerowego i nie mam w planach zamykania go.
Proszę jeszcze o cierpliwość - mam nadzieję, że będzie warto czekać.

...........

 

Nie wiem czy wiesz, że pytałeś jedynie wydawcę MR, on nie jest redaktorem, on jest prezesem wydawnictwa, które wydaje także inne czasopisma, przeważnie o tematyce budowlanej i wystroju wnętrz.

 

Czyżby ekipa MR właśnie "wyzwoliła się" spod jego opieki i postanowiła wydawać swoje nowe pismo gdzie indziej ?

 

Jeśli Pan Krzysztof G. deklaruje, że MR będzie istniał, to kogo zapędzi do pisania ? No bo chyba redaktorzy dwumiesięcznika "Szosa" nie będą działać na dwa fronty. A może ?

 

Za dużo tu niejasności.

 

 

Ps. Sprawdziłem - już jest nowy naczelny MR i ze dwóch nowych redaktorów/pracowników. Nawet współpracowników już nowych podali (jak dobrze pamiętam - zresztą można chyba sprawdzić w starych numerach MR, jak ktoś ma). No bardzo jestem ciekawy, jak będzie wyglądało to stare czasopismo z nową redakcją. Czy będzie nowa jakość ?

 

No i czy w magazynie "Szosa" będą umieli odciąć się od MR i stworzą coś innego ?

 

Jak to się mówi: Pasmatrim - uwidim.


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen




Dodaj odpowiedź