Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening zimowy - trenażer


354 odpowiedzi w tym temacie

#341 piootrj

piootrj
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 04 marzec 2011 - 09:12

Ja również jestem po pierwszym treningu na rolkach tacx antares

A jak z hałasem. Moje są praktycznie nie do użytku w bloku.


Ja co prawda używam ternażera, ale żeby spokojnie "jeździć po pokoju" musiałem wymienić oponę i przygotować odpowiednią matę wygłuszającą i tłumiącą drgania.

#342 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 04 marzec 2011 - 12:07

Jak ktoś ma w/w sprzęt to zapraszam. Jeśli ktoś nie ma to szczerze polecam :)
www.plv-tacx.pl

#343 tomiek

tomiek
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądMałopolska ok.Gorlic

Napisano 04 marzec 2011 - 15:04

A jak z hałasem. Moje są praktycznie nie do użytku w bloku.

A tak ci powiem ze ciche to nie jest chyba nawet glosniej jak na zwyklym kreciłem.
Ale z uwagi ze mam prywatny domek to mi to lotto :mrgreen:
No własnie mata hmm nie bede dawał ponad 2 stówy za to chodzi głownie o łapanie potu jesli o mnie chodzi a nie o wygłuszanie, narazie spróbuje z folia taka grybą pod rolki moze sie sprawdzi, jak nie to bede dalej szukał.

#344 tomacias

tomacias
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Skądopolskie

Napisano 04 marzec 2011 - 21:56

Jak ktoś ma w/w sprzęt to zapraszam. Jeśli ktoś nie ma to szczerze polecam :)


chyba się spróbuję na Waszych trasach.
asedio w każdym razie na następny sezon trenażerowy na pewno będzie Was o 1 więcej.

#345 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 05 marzec 2011 - 10:59

Czemu następny? Startuj już teraz! Zaczynamy trzecią edycję. Pierwszy etap kończy się 10 marca, więc jest dobrych kilka dni. Wszyscy traktujemy naszą ligę jako sposób na zintensyfikowanie i uprzyjemnienie naszych przygotowań do sezonu. To jest środek do celu a nie cel sam w sobie :-)
Wszyscy obawiają się tych bardzo intensywnych jazd już teraz. Moje odczucia są zupełnie inne. Otóż okazuje się, że nawet te 10 dni lekkich jazd to dla mnie za długo. Jeżdząc spokojnie po prostu "zamulam" się i potem każdy intensywny wysiłek jest bardzo trudny do zniesienia. Staje się bardzo męczący i nieprzyjemny. Często próbę wyścigowej jazdy na etapie ponawiam przez 2, 3 dni, bo za pierwszym czy drugim razem po prostu poddaje się. Ale za każdym kolejnym podejściem jest coraz lepiej. Natomiast przez kilka dni po takiej jeżdzie wyścigowej na danym etapie czuję się super. I to nie są żadne subiektywne odczucia. Mam kilka pomairów mocy i widzę to jak na dłoni. Kluczem jest odpowiednia i szybka regeneracja...jak wszędzie.

#346 piootrj

piootrj
  • Użytkownik
  • 30 postów
  • SkądDąbrowa Górnicza

Napisano 06 marzec 2011 - 20:35

A jak z hałasem. Moje są praktycznie nie do użytku w bloku.

A tak ci powiem ze ciche to nie jest chyba nawet glosniej jak na zwyklym kreciłem.
Ale z uwagi ze mam prywatny domek to mi to lotto :mrgreen:
No własnie mata hmm nie bede dawał ponad 2 stówy za to chodzi głownie o łapanie potu jesli o mnie chodzi a nie o wygłuszanie, narazie spróbuje z folia taka grybą pod rolki moze sie sprawdzi, jak nie to bede dalej szukał.


A kto mówił o macie za 2 stówy ? :)
Ja zrobiłem super mate wygłuszająca z mat stosowanych do wyciszania paneli. Paczka 30 zł - 10 sztuk z których składamy matę i lepimy taśmą. Rewelacyjnie wygłusza i tłumi drgania - polecam.

#347 tomiek

tomiek
  • Użytkownik
  • 270 postów
  • SkądMałopolska ok.Gorlic

Napisano 07 marzec 2011 - 07:47

A kto mówił o macie za 2 stówy ? :)

Nikt nie mówił, ja mówie :mrgreen: :-D

#348 Akitigra

Akitigra
  • Użytkownik
  • 175 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 marzec 2011 - 11:19

A jak z hałasem. Moje są praktycznie nie do użytku w bloku.

A tak ci powiem ze ciche to nie jest chyba nawet glosniej jak na zwyklym kreciłem.
Ale z uwagi ze mam prywatny domek to mi to lotto :mrgreen:
No własnie mata hmm nie bede dawał ponad 2 stówy za to chodzi głownie o łapanie potu jesli o mnie chodzi a nie o wygłuszanie, narazie spróbuje z folia taka grybą pod rolki moze sie sprawdzi, jak nie to bede dalej szukał.


A kto mówił o macie za 2 stówy ? :)
Ja zrobiłem super mate wygłuszająca z mat stosowanych do wyciszania paneli. Paczka 30 zł - 10 sztuk z których składamy matę i lepimy taśmą. Rewelacyjnie wygłusza i tłumi drgania - polecam.


W Obi czy innym markecie budowlanym widziałem mate wyciszającą pod pralkę. Z twardej gumy grubości ok 1cm. Myślę że też by się nadało pod trenażer.

#349 travisb

travisb
  • Użytkownik
  • 1761 postów
  • Skąd54.351 �N 18.645 �E

Napisano 07 marzec 2011 - 11:53

Wiele materiałów sprawdza się jako alternatywa dla takiej maty wyciszającej. Nawet kawałek starego koca, karimata za 9.99zł z Biedronki, kawałek styropianu z okolicznej budowy/ocieplania budynku 'zawiany przez wiatr pod nasze drzwi' ;-) ...
Każdy 'majster klepka' coś sesnownego znajdzie pod reką w zastępstwie. Podobnie z podstawką pod przednie koło - książka telefoniczna, kilka numerów Playboya ... Na pewno nie kawałek plastiku za 50zł z logo Tacx ;)
A swoją drogą było już na ten temat pisane na forum ...

#350 xubix

xubix
  • Użytkownik
  • 1552 postów
  • SkądKrotoszyn

Napisano 07 marzec 2011 - 12:00

Ja mam "niezwykłą" :-P karmiatę ze sportowego [za 15zł]. jest grubsza od zwykłej,
Pod koło mam podłożone [zlepione taśmą] 3 zeszyty z liceum takie grubsze.

Sąsiedzi nie narzekali na hałas ani razu.. Ale w mieszkaniu za to już słychać.. Może w przyszłości zainwestuję w dedykowaną oponę pod trenażer.. Ale w sumie po co jak nikt nie narzeka :mrgreen:

#351 asedio

asedio
  • Użytkownik
  • 260 postów
  • SkądTczew

Napisano 13 marzec 2011 - 09:45

Proponowałbym folię bąbelkową pociętą w paski i nawinięta ciasno w miejscach trenażera gdzie opiera się o podłogę. kilka warstw. Czyli 4 miejsca w trenażerze i jedno na przednim kole. Nawinięta ciasno i zabezpieczona przed przesuwaniem albo gumkami ze starej dętki albo taśmą. Dętka lepsza. W razie zużycia wymieniamy na nową. Działa. Sprawdzałem.

#352 gj5

gj5
  • Użytkownik
  • 11 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 kwiecień 2011 - 18:14

Co będzie lepsze? Tacx-Speedmatic_T1810 czy ELITE-Volare_Mag_Speed_Alu_Pack

Kiedy najlepiej kupować? Czekam na jakieś znaczne przeceny na trenażery a tu wciąż nic ;/
Latem raczej nie będe jeździć więc mogę poczekać do listopada z kupnem

#353 vuki

vuki
  • Użytkownik
  • 494 postów
  • SkądRawicz

Napisano 05 maj 2011 - 19:03

lato idzie i myślę o zakupie trenażera :mrgreen:
chciałbym pójść na łatwiznę i kupić tradycyjny Elite lub Tack
jednak ciągnie mnie do rolkowego, czy idę w dobrym kierunku?

w przypadku rolek odpada specjalna opona i te kilka sekund montażu
minusem jest utrzymywanie równowagi

#354 Xevronix

Xevronix
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • SkądNowy Dwór Gdański

Napisano 05 maj 2011 - 19:15

Pół zimy przejeździłem na rowerze stacjonarnym, drugie pół na rolkach.
Nauka jazdy na rolkach nie jest wcale trudna, w mig idzie załapać co i jak. Najważniejsze - nie przestawać kręcić :D
Na rowerze stacjonarnym łatwiej było się skupić na innych czynnościach czy choćby na tym, co "rusza" się w tv... Na rolkach z kolei bardziej skupiałem się na samym treningu, utrzymywaniu równowagi (telewizor odsunięty ok. 1.5m do przodu i tyle samo w bok).

#355 Perkoz

Perkoz
  • Użytkownik
  • 265 postów
  • SkądWołomin

Napisano 05 maj 2011 - 22:49

vuki, Ja mam zwykły, i nie potrzeba tam wcale opony specjalnej. Zwykła treningowa, nie jakaś tam super lekka, tylko tak jak u mnie, kawał gumy, na treningu nie do przebicia, a trenażera też się nie boi :-)



Dodaj odpowiedź