Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie Kupić Opony?


4760 odpowiedzi w tym temacie

#4001 speed50

speed50
  • Użytkownik
  • 108 postów

Napisano 16 czerwiec 2018 - 20:27

Ja przejechałem jakieś 6-7k km na Vittoria Rubino Pro 25 kupionych w promo Deca. Ważę jakieś 85kg i pompuję je do 8atm. Przez ten czas nie złapałem żadnego kapcia jeżdżąc po asfaltach różnej jakości. To oczywiście nie świadczy o niczym szczególnie, że porównanie mam do jakiś podstawowych opon Kenda. Ale ma pytanie. Czy na tych oponach jest gdzieś jakiś znacznik zużycia? Czy trzeba oceniać "na oko"?



#4002 Gosc_tobo_*

Gosc_tobo_*
  • Gość

Napisano 20 czerwiec 2018 - 15:12

Na tych jeśli dobrze pamiętam to nie ma.

#4003 dywyn

dywyn
  • Użytkownik
  • 703 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 11:25

Jedna uwaga co do vittoria - są super na suchym ale na mokrym to jak na lodzie, do tego stopnia, że dziś na wyścigu w deszczu tylne koło uciekło mi na zakręcie po wjeździe na pasy (pasy malowane białą farbą). Mega szlif..teraz trzeba czekać na odbudowę skóry :(

Conti pod tym względem dużo bezpieczniejsze

W nowym numerze Tour (nr 2/PL) jest test opon i potwierdza on, że Corsa super trzyma na mokrym i GP 4000 S II jej pod tym względem ustępuje (tylko tu).



#4004 System

System
  • Użytkownik
  • 643 postów
  • Skądz netu

Napisano 01 lipiec 2018 - 21:49

Potrzebuję opony do 150 zł w kolorze red. :)

rozmiar 700x25 .

Myślałem o Rubina Pro G+, ale jak widzę w testach jest to opona o dużych oporach.

 

#4005 robo

robo

    ble ble

  • Użytkownik
  • 2600 postów
  • SkądKońskie

Napisano 06 lipiec 2018 - 20:31

Podsyłam link - może się komuś przyda:

 

https://www.decathlo...id_8371322.html

 

Ja kupiłem.  :)


"Wieczność jest bardzo nudna, szczególnie pod koniec" - Woody Allen


#4006 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 07 lipiec 2018 - 18:52

Pierwsza Pirelli PZero Velo idzie do śmietnika. Nawet łatka już nie utrzyma takiego rozcięcia. Przebieg, biorąc pod uwagę tylko Stravę - 1873 km

 

pirelli_pzero_velo.jpg


Trzepak 

"MAMIL"


#4007 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 08 lipiec 2018 - 18:54

Pierwsza Pirelli PZero Velo idzie do śmietnika. Nawet łatka już nie utrzyma takiego rozcięcia. Przebieg, biorąc pod uwagę tylko Stravę - 1873 km

Takiego rozcięcia nie przeżyje żadna opona. A przebieg chyba nie ma znaczenia. W tamtym sezonie złapałem gumę z przodu podczas drugiej jazdy. Nowe Veloflexy Corsa, przebieg około 200km i dziurka 2mm. Na ostre szkło nie ma mocnych w lekkich oponach. Niedawno założyłem Continentale GP 4000S II 700x23 i jestem zadowolony. Na obręczach 15mm mają 25mm szerokości. Całkiem dobre niosą. Bezdętkowe pewnie mają mniejsze opory, ale czy są lżejsze? Jak doliczymy mleko i wkręcany wentyl, to pewnie wychodzi na to samo. No i są dobre dla lekkich kolarzy.



#4008 Jedi23

Jedi23
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • SkądŻarki Letnisko

Napisano 08 lipiec 2018 - 22:39

Ja niedawno przesiadłem się z Conti GP 4000S II na Veloflex Corsa, czyli jak czytałem wiele wątków to chyba taka naturalna kolej rzeczy. W każdym razie póki co jak dla mnie Corsy zdecydowanie lepsze, bardzo pewnie czuję się na tych oponach w zakrętach, niosą tez lepiej, zobaczymy jak z żywotnością, ale jak wytrzymają te zakładane 3000km na tyle i 6000km na przodzie to ok. 

W mokrych warunkach jeszcze na nich nie jechałem.



#4009 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 09 lipiec 2018 - 08:22

Pierwsza Pirelli PZero Velo idzie do śmietnika. Nawet łatka już nie utrzyma takiego rozcięcia. Przebieg, biorąc pod uwagę tylko Stravę - 1873 km

 

pirelli_pzero_velo.jpg

A dlaczego nie podłożysz kawałka starej opony pod to miejsce?

Zarzuć na tył (bo przód to jednak pewny powinien być) i wykorzystaj na powolne jesienno-zimowo-wiosenne treningi.


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#4010 Kekacz

Kekacz
  • Użytkownik
  • 1086 postów
  • SkądRzeszów

Napisano 09 lipiec 2018 - 08:30

To pomarańczowe to już jest gruba łatka przyklejona od środka. W ciągu miesiąca od jej przyklejenia wylazło jak na załączonym obrazku, a było zdecydowanie skromniej.

Nie podoba mi się również to co dzieje się na obwodzie tuż przy styku z obręczą.


Trzepak 

"MAMIL"


#4011 Jedi23

Jedi23
  • Użytkownik
  • 166 postów
  • SkądŻarki Letnisko

Napisano 09 lipiec 2018 - 09:03

Przecież ta opona jest do wyrzucenia, co Wy chcecie jeszcze łatać...



#4012 astronom

astronom
  • Użytkownik
  • 1366 postów
  • SkądBurzyn

Napisano 09 lipiec 2018 - 10:52

Każdą łatkę wypcha. Kawałka opony już nie;) No ale jak rozpieprzona przy obwodzie, to lepiej nie ryzykować...


www.youtube.com/user/AstronomzBurzyna

 

"Myślę też, że podatek paliwowy powinien być też od rowerów pobierany. Bo jak jedziesz rowerem, to nie jedziesz autem. A jakbyś jechał autem, to byś go zapłacił, czyli oszukujesz państwo nie jadąc autem. Czyli ergo powinieneś płacić na rowerze ekwiwalent mediany spalanego paliwa na 100km po cenach PKN Orlen..."


#4013 Gosc_marvelo_*

Gosc_marvelo_*
  • Gość

Napisano 09 lipiec 2018 - 11:02

Do podklejania opony przy takich uszkodzeniach idealnie nadaje się opaska na obręcz Maxxis (dołączana do dętek Flyweight). Jest cienka, ale nierozciągliwa (bo zbrojona tkaniną) i podgumowana, więc dobrze się trzyma na klej do łatek. 

To uszkodzenie przy obwodzie wygląda raczej na odklejanie się tej dodatkowej warstwy płótna na styku z obręczą.

Oczywiście wszytko robimy na własne ryzyko, ale czasem taka naprawa może pozwolić doczekać do zakupu nowej opony, albo ukończyć długą trasę.



#4014 slaweko

slaweko
  • Użytkownik
  • 593 postów
  • Skądz Polski

Napisano 09 lipiec 2018 - 11:31

Panowie, po przygodzie z Veloflex Corsa 23mm chciałbym założyć wersję 25mm. Przy wersji 23mm mam z tyłu w widłach prześwit po bokach 6mm a od góry 5mm. Przy założeniu 25mm powinno być po bokach 5mm a od góry 3mm. Czy taki prześwit od góry jest wystarczający, czy już na granicy bezpieczeństwa?



#4015 szosowykolarz

szosowykolarz
  • Użytkownik
  • 184 postów

Napisano 10 lipiec 2018 - 12:51

Do starego roweru założyłem 40mm.- Wcześniej dwa lata na 28mm jeździłem.

W nowej szosie jest 23mm, w góralu też ok. 40mm z gładkim bieżnikiem,

No i ja nie zauważam większych różnic na prędkości. Oczywiście na wyścig bym zabrał to co na papierze generuje jak najmniejsze opory, ale katowanie się na 19/23mm uważam za bezsens.

Wszystkie gumy bite blisko lub max dopuszczalnego ciśnienia,

 

 

Sławku, ja do nowej szosy założyłem 28mm na tył miesiąc temu która ledwo ledwo weszła, przerwa do hamulca i rury podsiodłowej to mniej niż 1mm i nic się nie dzieje. Na boki mam trochę więcej luzu, ok 3mm na stronę.

 



#4016 Dari

Dari
  • Użytkownik
  • 3143 postów

Napisano 10 lipiec 2018 - 13:31

W nowym numerze Tour (nr 2/PL) jest test opon i potwierdza on, że Corsa super trzyma na mokrym i GP 4000 S II jej pod tym względem ustępuje (tylko tu).

 

Generalnie w tym teście Vittoria Corsa wypadła -szczególnie w porównaniu do Conti czy Schwalbe- tak sobie.

Inna sprawa na ile ten test jest wiarygodny.

A co do Veloflexa to widzę, że w końcu wypuścili oponę o szerokości 28 mm - model Corsa.



#4017 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 lipiec 2018 - 14:51

Jak zaczynalem przygode z veloflexami, to najszersza Corsa miala jedyny sluszny rozmiar 22mm :)
Dolozyli jescze 27mm szytke w czarnej wersji, Raven.


#4018 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1050 postów
  • SkądPuławy

Napisano 10 lipiec 2018 - 15:43

Czy jeździ ktoś na Continentalach 23mm przód i 25mm tył?


  • astronom lubi to

#4019 4gotten

4gotten
  • Użytkownik
  • 1033 postów
  • SkądStargard

Napisano 10 lipiec 2018 - 16:29

A co do Veloflexa to widzę, że w końcu wypuścili oponę o szerokości 28 mm - model Corsa.

 

Super wiadomość, jak dla mnie przynajmniej. Przejechałem na wersji 25mm trochę kilometrów i opony sprawują się bardzo dobrze. 5 lat temu miałem pierwszą "przygodę" z Veloflex Corsa i wydaje mi się, że obecnie są one wytrzymalsze niż kiedyś. Jednak 25mm ma u mnie naprawdę nieco ponad 24mm i chętnie sprawdzę na ile bardziej komfortowo jeździ się na 28mm.



#4020 1415chris

1415chris
  • Użytkownik
  • 4482 postów
  • SkądSurrey

Napisano 10 lipiec 2018 - 19:00

Do tego Corsy/Master sa caly czas w bardzo dobrych cenach. Pewnie 28mm, jako nowosc bedzie nieco drozsza od 25mm.



Dodaj odpowiedź