Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbicie Wagi

186 odpowiedzi w tym temacie

#181 Prozor

Prozor
  • Użytkownik
  • 5106 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 listopad 2018 - 09:42

Niektóre zwierzęta zapadają w sen zimowy. Można to przenieść na okres roztrenowania?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Jak jesteś niedźwiedziem, to i owszem ;)

Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM      24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png    GarminConnect.png

Grupa Forum na Garmin Connect

#182 Prozor

Prozor
  • Użytkownik
  • 5106 postów
  • SkądSulęcin

Napisano 26 listopad 2018 - 10:14

Wracam do tematu, bo planuję krótką głodówkę. 

Tylko naukowe podejście bez zbędnej ideologii:

Ps. Dodam, że wg mnie głodówki są bez sensu, a dla ćwiczącego to już w ogóle.

Czemu ta głodówka ma służyć ?

Ograniczanie ilości spożywanych pokarmów o ok. 1/3 daje szereg korzyści zdrowotnych, m.in. wydłuża życie, z perspektywy zdrowia publicznego takie zalecenie jest niepraktyczne i z pewnych względów niebezpieczne. Odpowiednikiem głodówki (a właściwie ograniczenie kaloryczności pokarmu), jest suplementacja witaminą B3 (ilość: 1000 mg), która symuluje ograniczenie kalorii. Szczegóły w kopalni wiedzy.

Focus Izalco ::::Powered by SRAM REDTM      24-d4e1077f23de8150b93d6b38a42ed7c3.png    GarminConnect.png

Grupa Forum na Garmin Connect

#183 marvelo

marvelo
  • Użytkownik
  • 3438 postów
  • SkądKrasnystaw

Napisano 26 listopad 2018 - 14:47

Wilk na wolności przekąsi coś raz na tydzień, to i ja wytrzymam (chyba) jeden dzień bez jedzenia.

Jeden dzień bez jedzenia na pewno nie zaszkodzi i spokojnie wytrzymasz.

Czy długie posty (głodówki - w zależności od podejścia) mają sens i gdzie leży granica ludzkich możliwości to już inna kwestia, ale z pewnością człowiek może wytrzymać dużo więcej niż się powszechnie uważa w cywilizowanym, przyzwyczajonym do ciągłego dostarczania pokarmu społeczeństwie.

Gdzieś już kiedyś wpominałem o pewnej kobiecie o nazwisku Olivia Cohen, która pościła (tylko na wodzie) trzy razy pod rząd po 40 dni, z 7-dniowymi okresami jedzenia i odbudowy pomiędzy. Rozpoczęła ten eksperyment w wieku chyba 31 lat, 6 tygodni po urodzeniu 7-go dziecka, ważąc około 90 kg. Cały proces udokumentowała filmami i można to zobaczyć tutaj: https://www.youtube....2CFD735D7B5734E

Wiele osób zastanawiało się później, czy jeszcze żyje. Ostatni film został nagrany 6 miesięcy po zakończeniu ostatniego postu, a potem już nic.

Ostatnio znalazłem film jakiejś organizacji pomagającej pacjentom, gdzie kobieta ta pojawia sie mówiąc o swojej chorobie nowotworowej (białaczce), waży chyba  znacznie więcej niż przed pierwszym postem, ale też dowiadujemy się, że ma 10 dzieci, czyli urodziła jeszcze troje po tym drastycznym doświadczeniu tak długiej głodówki. Przyznam, że z dużym smutkiem to obejżałem, bo spodziewałem się raczej zobaczyć ją w zdrowiu i odpowiedniej wadze (raczej mniejszej niż przed pierwszym postem). Oczywiście można wyciągać różne wnioski, ale nie wydaje mi się, by ten incydent z postem w jakiś sposób trwale wyniszczył jej organizm, uszkodził mózg czy organy wewnętrzne.

P.S. Nikogo nie zachęcam do tak długiego głodowania, pokazuję to tylko jako pewne udokumentowane wydarzenie.

#184 Cyklo Ziutek

Cyklo Ziutek
  • Użytkownik
  • 1036 postów
  • SkądPuławy

Napisano 26 listopad 2018 - 23:46

https://www.polskier...yc-bez-jedzenia

Dla mnie to już przegięcie pały. Bretarianizm to jakaś sekta na energię słoneczną bez pokarmów i płynów. Prosta droga do wyniszczenia organizmu.

#185 tadzikpl

tadzikpl
  • Użytkownik
  • 566 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 07:29

Internet to takie wspaniałe miejsce, w którym każdy znajdzie argumenty potwierdzające dowolną tezę..

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

• Mediana lubi to

#186 BzykuDG

BzykuDG
  • Użytkownik
  • 214 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 08:09

Ja rozumiem Głodówki czy inne wynalazki w celu oczyszenia organizmu z toksyn (co nie polega tylko na nie jedzeniu przez jeden dzień), ale tak o dla siebie dla sprawdzenia czegoś?
To ja już wolę tak o dla siebie jeden dzień jeść pod korek %). Przynajmniej potem na szosie sporo mocy będzie.

#187 marvelo

marvelo
  • Użytkownik
  • 3438 postów
  • SkądKrasnystaw

Napisano 27 listopad 2018 - 18:07

https://www.ncbi.nlm...j00315-0056.pdf

Dodaj odpowiedź