Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kamera sportowa

GoPro kamera nagrywanie

253 odpowiedzi w tym temacie

#241 parmenides

parmenides
  • Użytkownik
  • 630 postów
  • SkądZgorzała

Napisano 03 październik 2016 - 12:49

Cyfryzacja nie dotyczy niestety policji w PL, to wciąż bardzo niedofinansowane służby.

Moja żona nagrania każdego złodzieja (i wcześniej zidentyfikowanego/własnoręcznie zatrzymanego - bo inaczej nie ma sensu zanosić płyty na policję) w swojej aptece musi  zanosić na płycie DVD. W zasadzie tylko po to trzymam nagrywarkę DVD w domu...

 

A w temacie - mam kamerę gopro 4 - tę najtańszą. Cena jaka będzie w biedrze w ogóle nie jest okazją. Za tyle kupiłem ją z 1,5 roku temu w sklepie fotograficznym. Za tyle można ją kupić od ręki w supermarketach elektronicznych. 

 

Kamera ok, nie używam jej na rowerze, bo nie mam zwyczaju nagrywać swoich jazd. Na wakacjach jest super. Stabilizacji to nie ma, bateria wydajna (chyba, że ktoś chce nagrać kilkugodzinny przejazd), jakość obrazu dobra, obudowa pancerna, wykonanie znakomite, jakość filmów i zdjęć bardzo dobra w dobryś świetle. Im ciemniej, tym gorzej. Najfajniej wychodzą filmy z nart i z pływania pod i ponad wodą. Bardzo ją lubię.

Największe minusy - brak stabilizacji i brak podglądu filmowania/fotografowania. Brak wymiennej baterii nie stanowi problemu. Nagrywanie kilka godzin filmu jednym longiem uważam, delikatnie mówiąc, za przerost formy nad treścią. 

 

pozdr

 



#242 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 05 październik 2016 - 12:44

Jeśli chodzi o GO pro a Garmina (mam obie) to GO pro działa ponad godzinę dłużej :)



#243 Jarython

Jarython
  • Użytkownik
  • 119 postów

Napisano 05 październik 2016 - 20:45

Jeśli chodzi o GO pro a Garmina (mam obie) to GO pro działa ponad godzinę dłużej :)

Które modele?

Porównując najnowsze GoPro Hero 5 vs Garmin Virb Ultra 30 to wypadają prawie identycznie, czyli nieco ponad 2h. Niby nie najgorzej, ale jednak wciąż mało. 



#244 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 06 październik 2016 - 09:18

GO Pro 3 2h 40 minut, Virb XE 1h 40 minut 



#245 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 październik 2016 - 18:17

go pro 3 ponad 2h? chyba z akumulatorkiem



#246 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 06 październik 2016 - 19:54

Ja mówię o swojej bez dodatkowego akumulatora :)

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka



#247 mess

mess

    tłuścioszek

  • Użytkownik
  • 2692 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 06 październik 2016 - 20:23

W jakiej jakosci?



#248 klu88

klu88
  • Użytkownik
  • 133 postów

Napisano 07 październik 2016 - 10:33

Dodam też ciekawostkę, że kiedyś wystarczyło podesłać Policji film na YouTubie z opisem miejsca i czasu zdarzenia, aby złożyć doniesienie. W chwili obecnej Policja nie może ściągać filmów z internetu, więc oczekują filmu dostarczonego na nośniku pamięci, najlepiej płycie CD/DVD. W ogóle mile widziane przyniesienie osobiście takiego nośnika niż wysłanie pocztą. Ewentualnie można im wysłać w załączniku, ale plik nie może przekraczać 20-25Mb. Jest to oczywiście absurd, bo filmy z kamery 1080p ważą znacznie więcej. Ot cyfryzacja.

 

Ciesz się, że możesz na CD a nie musisz na VHS :D



#249 Nosek

Nosek
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • SkądDębica

Napisano 07 październik 2016 - 10:48

W jakiej jakosci?

o takiej wszystkie części zajmują 155 minut i 55 sekund



#250 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 21:32

Ktoś się bawi w dodawanie do filmów nakładek w postaci tętna, prędkości itd ? Używam do tego celu Garmin Virb Edit, synchronizuje pliki (film oraz dane z licznika) ale efekt jest taki, że tętno stoi w miejscu, innych wartości nie pokazuje, pomimo tego że w/w aplikacja widzi sporo danych z pliku z edge 520...Ktoś miał podobne problemy ? Może coś źle robię, wg instrukcji na YT powinno działać...ale niestety tak nie jest...;(



#251 palli

palli
  • Użytkownik
  • 580 postów
  • SkądKonstancin

Napisano 28 czerwiec 2017 - 09:06

A robisz synchronizację pliku gpx z obrazem video? Jeśli oba źródła mają różne sygnatury czasowe, to efekt może być właśnie taki.



#252 adamos79

adamos79
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 28 czerwiec 2017 - 09:09

Garmin Virb Edit  w nowej wersji ma problem z plikami gpx :) zassałem starszą wersję_360 i wszystko chula ;)



#253 pangumas

pangumas
  • Użytkownik
  • 1525 postów
  • SkądSK

Napisano 13 lipiec 2017 - 07:49

Ma ktoś może na zbyciu taką przejściówkę do kamery?

398051.jpg



#254 RyszardB

RyszardB
  • Użytkownik
  • 32 postów

Napisano 21 październik 2017 - 16:41

Czy Ktoś używa GoPro Session 4
Jakie wrażenia?
Czy warta swojej ceny. Czy w tym zakresie cen jest coś korzystniejszego.
Może Virb X. W każdym razie - prośbą. Pomóżcie w wyborze kamery sportowej, między innymi do roweru w budżecie ok 1K.
  • RyszardB lubi to



Dodaj odpowiedź



  

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: GoPro, kamera, nagrywanie